quote:Op dinsdag 17 maart 2026 11:57 schreef Jane het volgende:
[..]
Leuke frame, maar het ene probleem vervangen door een veel groter probleem maakt natuurlijk niet dat er ook maar iets opgelost is of beter geworden is.
Ik weet wie het zegt, het is maar de buikspreekpop van Verstappen Erik van Haren. Hij roept ook maar Verstappen na. Kijk dat Verstappen een mening heeft over het racen prima, maar ga geen andere mensen die wel positief zijn neerzetten als een stel notoire domoren. Dat is echt veel te kort door de bocht. Zeker richting mensen zoals ik die met ijzersterke argumenten komen om het huidige racen zoals het is verdedigen.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 07:09 schreef pmponer het volgende:
‘Als je weinig kennis hebt, is Formule 1 nu heel leuk’ - Telesport (Erik van Haren).
Voel je niet teveel aangevallen @:chevycaprice![]()
En hun boterham verdienen zij bij gratie van alle kijkers.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 13:54 schreef ChevyCaprice het volgende:
Hoe kunnen anders zeer grote kenners Kees van de Grint, Olav Mol, en Martin Brundle ook gewoon positief zijn over de races van China en Australië? Hebben zij weinig kennis? Nee, integendeel. Zij leven echt al decennia met deze sport, kijken elke race, en volgen de klasse op de voet.
Exact. En zeker in NL is er wat dat betreft natuurlijk sowieso al sprake van een enorme Max Verstappen-bubble, in de zin dat hij met zijn succes voor een hoop extra banen heeft gezorgd.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 13:58 schreef vosss het volgende:
[..]
En hun boterham verdienen zij bij gratie van alle kijkers.
Zij zijn er dus min of meer DIRECT bij gebaat om zich niet heel negatief uit te laten. Hoe meer fans de sport gedag zeggen, hoe groter de kans dat zij uiteindelijk zonder werk komen te zitten.
Op zich niet heel verkeerd natuurlijk, want elke kg minder is winst, dus RBR kan zo nog meer winst halen dan Alpine. Maar het laat ook wel zien dat ze wat achterop liggen qua ontwikkeling tov andere teams, die al wel het gewicht omlaag hebben kunnen brengen.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 11:45 schreef Jane het volgende:
[..]
Volgens mij las ik voor het weekend begon ook al dat de Red Bull te zwaar was.
Op zich maak ik me over dat gewicht nog wel het minste zorgen. Daar kunnen ze wrs toch steeds weer iets vanaf schrapen.
Hoe je het uit je toetsenbord krijgt om iemand zo even met alle gemak weg te zetten.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 13:54 schreef ChevyCaprice het volgende:
Ik weet wie het zegt, het is maar de buikspreekpop van Verstappen Erik van Haren.
Wat zal Newey gaan doen dan?quote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:02 schreef greysbones het volgende:
[ x ]
geen idee of het echt klopt
maar dat is wel apart
ontwerpen?quote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:05 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:
[..]
Wat zal Newey gaan doen dan?
Zou een logische stap zijn. Hij lijkt zich op dit moment niet echt met managementzaken te moeten bezighouden als die auto van ze uit elkaar triltquote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:02 schreef greysbones het volgende:
[ x ]
geen idee of het echt klopt
maar dat is wel apart
Of ze werken hem buiten. Maar dat denk ik niet.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:06 schreef greysbones het volgende:
[..]
ontwerpen?
schijnt er ook niet bij te zijn geweest in China?
teveel commentaar op Honda
etc
maar waar ligt het trillen aanquote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:06 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Zou een logische stap zijn. Hij lijkt zich op dit moment niet echt met managementzaken te moeten bezighouden als die auto van ze uit elkaar trilt
ja en neequote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:08 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:
Het is ook niet slim geweest om de man die je hebt aangenomen om de auto beter te maken teambaas te maken.
Daar zat ook de pijn toch? Motor was te groot of pastte niet.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:13 schreef greysbones het volgende:
[..]
ja en nee
als zijn aero ontwerp wel werkt
maar de motor niet
kun je toto wolf er neer zetten maar verandert er niks
Eens.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:25 schreef Perox het volgende:
Zelfs een genie kan het totaal verprutsen als hij niet de juiste mensen om zich heen heeft om hem binnen de realiteit te houden. Mensen die tegengas geven.
Misschien is @ChevyCaprice dan wel het genie hier en zijn wij allemaal niet de juiste mensen om hem heen, omdat het ons niet lukt om hem binnen de realiteit te houden en voldoende tegengas te geven??quote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:25 schreef Perox het volgende:
Zelfs een genie kan het totaal verprutsen als hij niet de juiste mensen om zich heen heeft om hem binnen de realiteit te houden. Mensen die tegengas geven.
Gaat het weer een beetje meneer Drögequote:
:quote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:58 schreef greysbones het volgende:
[..]
Gaat het weer een beetje meneer Dröge
quote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:06 schreef greysbones het volgende:
[..]
ontwerpen?
schijnt er ook niet bij te zijn geweest in China?
teveel commentaar op Honda
etc
Lijkt me dat hij genoeg werk aan de auto zelf heeft. En hij heeft slecht werk geleverd in het managen van de motorontwikkeling. Dat moet Stroll senior toch ook opgevallen zijn.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:05 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:
[..]
Wat zal Newey gaan doen dan?
Leuk al die inhaalacties, maar met driver skill heeft het weinig te maken. Het is alleen maar het verschil in batterijdeployment. Prima als je dat genoeg vindt, maar de meesten willen wat meer dan die simpele inhaalacties, die leuk staan in een TikTok filmpje. Die willen echte gevechten zien, waar de kwaliteit van een coureur er toe doet.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 13:54 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Ik weet wie het zegt, het is maar de buikspreekpop van Verstappen Erik van Haren. Hij roept ook maar Verstappen na. Kijk dat Verstappen een mening heeft over het racen prima, maar ga geen andere mensen die wel positief zijn neerzetten als een stel notoire domoren. Dat is echt veel te kort door de bocht. Zeker richting mensen zoals ik die met ijzersterke argumenten komen om het huidige racen zoals het is verdedigen.
Hoe kunnen anders zeer grote kenners Kees van de Grint, Olav Mol, en Martin Brundle ook gewoon positief zijn over de races van China en Australië? Hebben zij weinig kennis? Nee, integendeel. Zij leven echt al decennia met deze sport, kijken elke race, en volgen de klasse op de voet.
En wij vieren kijken naar de afgelopen races, zijn er onbevoordeeld ingegaan, en wat zien we? Gevechten om de leiding en gevechten om posities. En dan zal het deels induced kunnen zijn, maar onder de streep heeft iedereen te maken met dezelfde constraints van de batterij qua deploy en opladen, behalve de overtake modus. En die modus geeft maar een beperkte hoeveelheid kracht af. Dus om dit neer te zetten als bijvoorbeeld fake, is onjuist.
Daarnaast zien we ook gewoon relatief unieke gebeurtenissen op het circuit. Ze halen elkaar in op meerdere plekken. Geweldig. Vaak werd er maar op 1 plek een inhaalpoging gedaan, en nu zien we dat op verschillende bochten inhaalpogingen worden gedaan om de positie. En op die manier gaat een circuit veel meer leven, het is niet meer alleen (bijvoorbeeld) bocht 1 waar iets wordt geprobeerd. Op die manier heb je veel meer aan de rest van het circuit.
Dan heb je het verschijnsel: eens voorbij is altijd voorbij. Nee, in het huidige regelement is het de ingehaalde partij die kan terugslaan. Dat is op zich best vet toch? Vorige jaren zag je bijvoorbeeld dat iemand moest worden ingehaald met overpace, en dus na de inhaalactie wegreed. Dus na de inhaalactie: weg, dag, doei spanning. Dat is dus nu wel anders. De challenge is groter, en een gevecht duurt iets langer. En dan kan je zeggen: het is induced, maar het verandert wel de sport. En daar kan je van houden of niet, dat is aan mensen zelf. Want hebben ze in de indycar geen push to pass? Nou zeker wel. En hadden de F1 pre-26 DRS? Zeker wel.
Er zitten wel wat kleine nadelen in het regelement, zoals het niet voluit kunnen gaan in kwali. En de gaps zijn wel erg groot, maar dat is deels toe te schrijven aan een net nieuw geënterd team in de Formule 1, en uiteraard de regelwijzigingen. Dus de vergelijking met 2025 is niet helemaal zuiver. Neemt niet weg dat de gaps nog steeds groot zijn.
En zoals ze bij Ziggo racecafé de Stamtafel zeggen: de rijders zijn niet tevreden. In tegenstelling tot in 2014, waarbij juist de fans ontevreden waren maar de rijders dus blijkbaar niet zoals Nick Catsburg aankaart. Alhoewel dat ook niet geldt voor het algehele scala aan rijders, want bijvoorbeeld Bottas vond ook de race in Australië leuk. Maar op zich kan je de zorgen van Max serieus nemen, is ook niks mis mee.
Ik las ook dat het opladen van de MGU-K niet erg efficiënt is, waardoor ze veel tijd verliezen in de bochten om de batterij op te laden.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 14:54 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Op zich niet heel verkeerd natuurlijk, want elke kg minder is winst, dus RBR kan zo nog meer winst halen dan Alpine. Maar het laat ook wel zien dat ze wat achterop liggen qua ontwikkeling tov andere teams, die al wel het gewicht omlaag hebben kunnen brengen.
Jack keek bij het verhaal van Catsburg alsof bij water zag brandenquote:Op dinsdag 17 maart 2026 08:59 schreef greysbones het volgende:
[..]
speciaal voor jou
omdat jij dacht dat Olav helemaal hossana was over de F1 nu
[ x ]
Ik neem aan dat je de MGU-K bedoelt, het is jammer dat we dat niet te zien krijgen.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 23:05 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Ik las ook dat het opladen van de MGU-H niet erg efficiënt is, waardoor ze veel tijd verliezen in de bochten om de batterij op te laden.
Als dat in combinatie met onder meer het gewicht waar is dan snap ik dat ze slechts een middenveldteam zijnquote:Op dinsdag 17 maart 2026 23:05 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Ik las ook dat het opladen van de MGU-H niet erg efficiënt is, waardoor ze veel tijd verliezen in de bochten om de batterij op te laden.
MGU-K jaquote:Op dinsdag 17 maart 2026 23:11 schreef bedachtzaam het volgende:
[..]
Ik neem aan dat je de MGU-K bedoelt, het is jammer dat we dat niet te zien krijgen.
Het is natuurlijk de vraag hoeveel minder neerwaartse druk de Red Bull heeft vergeleken met Mercedes maar zo slecht is die motor echt niet volgens mij.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 23:11 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
Als dat in combinatie met onder meer het gewicht waar is dan snap ik dat ze slechts een middenveldteam zijn
Eens. Het lijkt erop dat in de huidige situatie de verschillen flink uitvergroot worden als je er ook maar iets naast zit. Dat van de banden dacht ik ook aan, omdat RBR niet zomaar meer dan een halve seconde per ronde terug kan vallen zonder goede verklaring behalve het rubber.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 23:23 schreef bedachtzaam het volgende:
[..]
Het is natuurlijk de vraag hoeveel minder neerwaartse druk de Red Bull heeft vergeleken met Mercedes maar zo slecht is die motor echt niet volgens mij.
[ afbeelding ]
Het chassis is op zeker niet zo best dus daar valt veel aan te verbeteren zodat ze de banden in het optimale venster krijgen.
Dan moet ze F1 repareren.quote:Op woensdag 18 maart 2026 08:27 schreef pmponer het volgende:
[..]
Bijzonder, dit is niet wat de F1 wil communiceren denk ik
Dit is wat ze er zelf van gemaakt hebben. Ondanks waarschuwingen in 2023 al van wereldkampioenen dat het precies dit zou gaan worden.quote:Op woensdag 18 maart 2026 08:27 schreef pmponer het volgende:
[..]
Bijzonder, dit is niet wat de F1 wil communiceren denk ik
Komt dat verschil door het chassis, door het slecht opladen van de MGU-K, of een combinatie daarvan? En in hoeverre speelt een extra 20kg ook in rol in beiden?quote:Op dinsdag 17 maart 2026 23:23 schreef bedachtzaam het volgende:
[..]
Het is natuurlijk de vraag hoeveel minder neerwaartse druk de Red Bull heeft vergeleken met Mercedes maar zo slecht is die motor echt niet volgens mij.
[ afbeelding ]
Het chassis is op zeker niet zo best dus daar valt veel aan te verbeteren zodat ze de banden in het optimale venster krijgen.
Luister je naar de spelers, of naar degenen die er geld in stoppen?quote:Op woensdag 18 maart 2026 10:15 schreef vosss het volgende:
[..]
Dit is wat ze er zelf van gemaakt hebben. Ondanks waarschuwingen in 2023 al van wereldkampioenen dat het precies dit zou gaan worden.
Daar is niet naar geluisterd en dus is het geworden waar voor gewaarschuwd werd en daar is dan, neem ik dan maar even voor waar aan, doelbewust voor gekozen?
Zegt wel behoorlijk wat. Dat je als organisatie niet eens luistert naar (de oprechte en terechte zorgen) van de speler in je competitie van een niveau wat hooguit 1x per generatie voorkomt en wellicht de GOAT is.
Dus dan kunnen ze nu gaan lopen janken, maar hier heeft de FIA zelf met hun volle verstand en bewust voor gekozen ondanks de vele geuitte zorgen.
Dan is het toch apart dat ze het nodig vonden om zoveel kritische reacties op Twitter te censureren.quote:Op woensdag 18 maart 2026 11:22 schreef Sabata het volgende:
ik zag op Autosport en de race inmiddels artikelen verschijnen waarin de Fia snelle wijzigingen aan het reglement voorlopig tegenhoudt omdat de reacties van de toeschouwers blijkbaar zeer positief waren.
Het is een grote farce. Als hier alle kritische posts weggehaald worden is het ook alsof het lijkt alsof iedereen tevreden is.quote:Op woensdag 18 maart 2026 11:34 schreef Jane het volgende:
[..]
Dan is het toch apart dat ze het nodig vonden om zoveel kritische reacties op Twitter te censureren.
jaquote:Op woensdag 18 maart 2026 11:06 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Luister je naar de spelers, of naar degenen die er geld in stoppen?
Het is gewoon gaslighting. Als je maar lang genoeg volhoudt dat water niet nat is, dan zijn er uiteindelijk genoeg mensen die er in mee gaan.quote:Op woensdag 18 maart 2026 11:37 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:
[..]
Het is een grote farce. Als hier alle kritische posts weggehaald worden is het ook alsof het lijkt alsof iedereen tevreden is.
En een stuk leger, maar dat terzijde.
Mee eens.quote:Op woensdag 18 maart 2026 11:46 schreef Jane het volgende:
[..]
Het is gewoon gaslighting. Als je maar lang genoeg volhoudt dat water niet nat is, dan zijn er uiteindelijk genoeg mensen die er in mee gaan.
Nou ja, dat dus. De mening van de coureurs is helemaal niet relevant voor de FIA.quote:Op woensdag 18 maart 2026 11:06 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Luister je naar de spelers, of naar degenen die er geld in stoppen?
Nouja als mannen als Alonso en Max er de brui aan geven en Lewis wellicht ook dan zou dat toch een aderlating voor de sport zijn.quote:Op woensdag 18 maart 2026 11:48 schreef Tijn het volgende:
[..]
Nou ja, dat dus. De mening van de coureurs is helemaal niet relevant voor de FIA.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |