Het is me niet helemaal duidelijk waar dat dan door komt: is de dienstregeling te rigide, is het materieel onbetrouwbaar of kan het personeel niet met het materieel omgaan?quote:Op vrijdag 6 maart 2026 11:11 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Ik zit in Limburg, het aantal keer dat ze hier, vooral de lijn maastricht-aken, niet op tijd of niet rijden is belachelijk. De 3landen trein Aken-Maastricht-Luik is helemaal een drama.
Ik heb er ook niet mee te maken gehad, ik heb een kaart van de baas.quote:Op donderdag 5 maart 2026 16:28 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
@:Duvel vindt hier vast ook wat van.
Ik heb er nog niet mee te maken gehad. Wanneer komt het?
Dit gedeelte ging trouwens over het overnemen van de stoptreindiensten van de NSquote:Op vrijdag 6 maart 2026 05:41 schreef Ireyon het volgende:
[..]
“Wij willen hier rijden want wij kunnen dat beter dan NS!”
Okay, wat hebben jullie daarvoor nodig?
“Alleen al het materieel, personeel en de dienstregeling van NS”.
Wat ik begreep omdat ze hier het treinpersoneel onder een andere cao hebben laten vallen. Het levert ze meer op om bij de NS te gaan werken. En dat doen ze dus massaal.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 18:54 schreef Duvel het volgende:
[..]
Het is me niet helemaal duidelijk waar dat dan door komt: is de dienstregeling te rigide, is het materieel onbetrouwbaar of kan het personeel niet met het materieel omgaan?
Op wie of wat scheld je vandaag?quote:Op vrijdag 6 maart 2026 18:21 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Waarom staat dit domme ding zo lang stil in Brussel eigenlijk?
Maar dat treft toch niet per se de drielandentrein?quote:Op vrijdag 6 maart 2026 18:59 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Wat ik begreep omdat ze hier het treinpersoneel onder een andere cao hebben laten vallen. Het levert ze meer op om bij de NS te gaan werken. En dat doen ze dus massaal.
Die gaat er blijkbaar als eerste uit, andere verbindingen rijden wel door.quote:Op vrijdag 6 maart 2026 19:00 schreef Duvel het volgende:
[..]
Maar dat treft toch niet per se de drielandentrein?
En ja, Arriva heeft een kariger CAO dan NS, maar voor zover ik weleens Arriva-personeel spreek, vinden ze het daar toch niet verkeerd.
dacht ik eerst ook, maar het blijkt iets gecompliceerder te zijnquote:Op vrijdag 6 maart 2026 18:59 schreef Duvel het volgende:
Dat is een goede toevoeging, ik dacht dat het over die open access-aanvraag ging.
Eurostar.quote:
Nouja het artikel is wat verwarrend, want daar worden de sprinters aangehaald maar ook het open access rijden van treinen.. het is mij niet duidelijk waar het nu over gaatquote:Op vrijdag 6 maart 2026 18:59 schreef Duvel het volgende:
Dat is een goede toevoeging, ik dacht dat het over die open access-aanvraag ging.
In dit geval dus het overnemen van de sprinterdiensten van de NSquote:Op vrijdag 6 maart 2026 19:36 schreef b2py het volgende:
[..]
Nouja het artikel is wat verwarrend, want daar worden de sprinters aangehaald maar ook het open access rijden van treinen.. het is mij niet duidelijk waar het nu over gaat
Voor zover ik weet is er een personeelswissel in Brussel (zowel machinist als conducteur) en daarnaast zal het ongetwijfeld ook iets met rijpaden te maken hebben.quote:
Weet iemand wat er precies gebeurd is?quote:Werktrein ontspoord, hele weekend geen treinen tussen Tilburg en Den Bosch
Doordat er een werktrein is ontspoord rijden er het hele weekend geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg. In plaats daarvan rijden er bussen tussen de twee Brabantse steden.
De trein ontspoorde vannacht bij Vught, vlak bij Den Bosch. Het is nog niet duidelijk waardoor dat is gebeurd, zegt een woordvoerder van spoorwegbeheerder ProRail.
Zware trein
Volgens de woordvoerder gaat het om een heel zware trein, waarvan vijf assen naast het spoor staan. Er wordt onderzocht of het mogelijk is om de trein weer op het spoor te zetten. Maar omdat de trein zo zwaar is, is het nog onduidelijk of dat kan en hoelang dat gaat duren.
De NS laat op de website weten dat de storing in de treindienst naar verwachting tot zeker maandagochtend duurt. Reizigers moeten rekening houden met een extra reistijd van maximaal een uur.
https://nos.nl/artikel/26(...)tilburg-en-den-bosch
Nee, maar ik vind het wel ironisch dat een trein die werkzaamheden op het spoor moet uitvoeren, ontspoort op een route die als omleidingsroute was ingesteld vanwege geplande werkzaamheden elders:quote:Op zaterdag 7 maart 2026 11:28 schreef Quyxz_ het volgende:
[..]
Weet iemand wat er precies gebeurd is?
https://www.prorail.nl/nieuws/werktrein-ontspoord-bij-vughtquote:Een zogenaamde werktrein bij Vught is zaterdagnacht 7 maart rond 03.30 uur ontspoord. Deze trein is bedoeld om werkzaamheden aan het spoor te verrichten. Bij de ontsporing zijn geen gewonden gevallen.
Grote schade
Er is wel grote schade ontstaan aan het spoor. Hierdoor is er voorlopig geen treinverkeer mogelijk tussen 's-Hertogenbosch en Tilburg. De impact voor de reiziger is groot omdat er ook tussen 's-Hertogenbosch en Boxtel geen treinen rijden wegens geplande werkzaamheden. Tot maandag 9 maart 2.00 uur is het spoor daar buiten dienst en rijden er bussen. 's-Hertogenbosch - Tilburg was hiervoor de omleidingsroute.
aan het gordijnenkoortquote:
Heeft een Hilversumpje gedaan. Een deel staat op een ander spoorquote:Op zaterdag 7 maart 2026 12:50 schreef Duvel het volgende:
Zo te zien deze machine die eruit is gelopen:
https://www.plassertheure(...)line-method/ru-800-s
Lijkt me niet dat er daarvan even een reserve voor gevonden wordt...
Eerst reden er tot morgenochtend geen treinen, dat is al opgerekt naar maandagochtend. Zou me verbazen als er voor donderdag wat rijdt.quote:Op zaterdag 7 maart 2026 15:13 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
Heeft een Hilversumpje gedaan. Een deel staat op een ander spoor
https://www.facebook.com/ProRail/
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |