abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_219966207
quote:
Eerste details akkoord D66, VVD en CDA uitgelekt: geen eurobonds en begrotingstekort maximaal 2 procent

Den Haag- De eerste details over het coalitieakkoord dat D66, VVD en CDA hebben gesloten, lekken uit. Ingewijden melden aan De Telegraaf dat het stuk de titel ’Aan de slag’ heeft gekregen.

De partijen keren zich tegen gezamenlijke Europese leningen, willen het begrotingstekort onder 2 procent houden en schrappen een extra bezuiniging van 50 miljoen euro op de publieke omroep.

Aan de slag
Het akkoord, met ’Aan de slag’ als titel, wordt woensdagavond nog bestudeerd door de fracties van de drie partijen. Maar de eerste details komen al naar buiten. De partijen willen bijvoorbeeld strenger zijn dan de Europese begrotingsnormen voorstellen. Waar van Brussel het tekort 3 procent van de omvang van de economie mag zijn, willen D66, VVD en CDA strenger zijn. De partijen pleiten voor rode cijfers van maximaal 2 procent.

Dat is in lijn met het advies dat een groep topambtenaren en het Centraal Planbureau en De Nederlandsche Bank voor de formatie opleverde. Afgelopen jaar was het begrotingstekort nog 1,8 procent, de komende jaren schommelt het volgens de laatste Miljoenennota rond de 2 procent.

Geen eurobonds
Een andere financiële afspraak die de partijen hebben gemaakt is dat het kabinet-Jetten niet zal instemmen met eurobonds. Dat zijn gezamenlijk afgesloten Europese leningen. Plannen daarvoor zijn de afgelopen jaren geregeld gelanceerd vanuit Brussel: bijvoorbeeld voor het repareren van de economische schade door corona of het steunen van Oekraïne.

Vanuit Nederland klinkt daar geregeld verzet tegen, omdat ons land veel goedkoper kan lenen op eigen houtje omdat we ons huishoudboekje beter op orde hebben.

Bezuinigingen NPO geschrapt
Voor de publieke omroep zit er een meevaller in het pakket: de formerende drie hebben een streep gezet door 50 miljoen euro aan extra bezuinigingen voor de publieke omroep. Die kwamen bovenop de door het kabinet-Schoof ingeboekte besparing van 100 miljoen euro bij de onderhandelingen over het schrappen van onderwijsbezuinigingen, maar worden nu weer geschrapt.

Veel nog onbekend
Naast de gelekte details is ook nog veel onbekend over de plannen die D66, VVD en CDA hebben gemaakt. Zo is het de vraag waar bezuinigingen of eventueel lastenverzwaringen terechtkomen.

Een heet hangijzer daarbij is bijvoorbeeld de hypotheekrenteaftrek. D66 en CDA willen daar de bijl in zetten, terwijl VVD daar in de campagne nog fel campagne tegen keerde. Het is nog de vraag wie op dat front aan het kortste einde trekt. Hetzelfde geldt voor de vraag of er nog extra asielafspraken worden gemaakt bovenop de asielwetten die nu al in de senaat liggen.

Daarnaast lijkt het onvermijdelijk dat er flink bezuinigd moet worden om bijvoorbeeld de investeringen in Defensie te betalen. Dat valt hoogstwaarschijnlijk neer bij zorg en sociale zekerheid, maar in welke vorm is nog onduidelijk.

https://www.telegraaf.nl/(...)ocent/127313315.html
Mooie primeur weer van de Telegraaf. Toch de krant met de beste inside-informatie in de Haagse politiek. Maar dat terzijde. Klinkt alsof de VVD weer van oudsher goed heeft onderhandeld en dat D66 de vrienden van de NPO wil belonen. Ben benieuwd wat er nog meer is afgesproken.
pi_219966392
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 januari 2026 15:02 schreef AchJa het volgende:

[..]
HRA heeft per definite een looptijd van max 30 jaar en kent tegenwoordig een max percentage ongeachte het tarief waar je in valt.

Daarbij is eea natuurlijk wel afhankelijk van het geldende rentepercentage op je hypotheek. Als je 12% rente betaalt is je HRA natuurlijk een stuk forser dan wanneer je 2% rente betaalt.
[..]
Schaarste/grondprijs is het probleem. Mensen zijn bereid om op twee salarissen de maximale hypotheek te nemen en dat uit te geven aan een huis ongeacht de feitelijke waarde. Daar verandert de afschaffing van de HRA niks aan. Onder aan de streep zullen de mensen nog steed bereid zijn om de max wat ze kunnen lenen aan een huis te spenderen en wordt er nog steeds niet naar de feitelijke waarde betaald.
Mensen gaan natuurlijk tegen elkaar opbieden, maar als je minder kunt lenen, kan je ook minder bieden. Dus zullen de huizenprijzen dalen (of in ieder geval minder snel stijgen).

Overigens kost deze aftrek (subsidie) de overheid meer dan 10 miljard per jaar. Geld dat ook gebruikt kan worden om woningen te bouwen.
pi_219966471
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 januari 2026 21:36 schreef luxerobots het volgende:

Mensen gaan natuurlijk tegen elkaar opbieden, maar als je minder geld kunt lenen, kan je natuurlijk ook minder bieden. Dus zullen de huizenprijzen dalen (of in ieder geval minder snel stijgen).
Iedereen kan dus minder bieden, dus onderaan de streep verandert er niks. Ja, de prijzen zullen zakken maar het huis ansich blijft nog net zo onbereikbaar.

quote:
Overigens kost deze aftrek (subsidie) de overheid meer dan 10 miljard per jaar. Geld dat ook gebruikt kan worden om woningen te bouwen.
Dat hoor ik wel vaker. Ik mis altijd de onderbouwing.
  vrijdag 30 januari 2026 @ 21:59:12 #4
22565 asco
Los in deze tent
pi_219966560
Achja, nog een jaar of 20 en dan liggen de meeste boomers onder de grond, ff doorbijten mensen. _O-
Zorg tot die tijd wel ff dat je en niet in het ziekenhuis gaat belanden, en/of moet verhuizen, of afhankelijk bent van de overheid op wat voor manier dan ook. ^O^

Succes allen! *O*
pi_219966609
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 januari 2026 21:46 schreef AchJa het volgende:

[..]
Iedereen kan dus minder bieden, dus onderaan de streep verandert er niks. Ja, de prijzen zullen zakken maar het huis ansich blijft nog net zo onbereikbaar.
Als je de woningmarkt wil herstellen, en wonen voor meer mensen betaalbaar wil maken, zul je meerdere dingen moeten doen:

- Hypotheekrente afbouwen
- Meer woningen bouwen
- Passende woningen bouwen en ook richten op doorstroom
- Migratie verminderen

Overigens geven we huurders ook huursubsidie, juist om dat effect van de hypotheekrenteaftrek te compenseren. Met lagere koopprijzen zullen de huren ook dalen. Die huursubsidie kan dan ook afgebouwd worden (wat de overheid weer geld oplevert).

Ik ben benieuwd of jij een econoom kan vinden die het verstandig vindt om de hypotheekrente in stand te houden. De kritiek komt natuurlijk vooral van kopers die bang zijn om hun voordeel te verliezen.

quote:
Dat hoor ik wel vaker. Ik mis altijd de onderbouwing.
quote:
Momenteel kost het de overheid 11 miljard euro per jaar, vult Korevaar aan. "De overheid kan ervoor kiezen om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen en het geld ergens anders aan te besteden."
https://eenvandaag.avrotr(...)ek-beantwoord-161207
pi_219966635
Het is toch belachelijk hoe er geen kritiek of meer ontstaat op dit belachelijke akkoord?

Alles slopen om maar meer geld naar defensie te pompen.
Alleen maar omdat Trump dat wil.
Knettergek.
pi_219966705
De hypotheekrenteaftrek is gewoon een kromme subsidie. Als je geen hypotheek kan krijgen, zal je er niet van profiteren. En iemand die veel kan lenen, zal er meer van profiteren dan iemand die weinig kan lenen.

Mij lijkt het wel wat om het via de inkomensbelasting te compenseren.

quote:
7. Wat is het alternatief voor de hypotheekrenteaftrek?
Volgens Korevaar kan de overheid er ook voor kiezen om voor iedereen de inkomstenbelasting met 1,5 procent te verlagen. Dit wordt ook wel fiscaal neutraal genoemd. "Dus je kan je rente niet meer aftrekken, maar je gaat ook minder belasting betalen over je inkomen."

Dit heeft de volgende gevolgen, gaat hij verder. "Dat betekent voor mensen die heel veel hypotheekschuld hadden en heel veel rente konden aftrekken, dat die erop achteruit gaan. Maar de mensen die niet zoveel hypotheekrente konden aftrekken, omdat ze geen schuld hadden of omdat ze huurden, die gaan dan minder inkomstenbelasting betalen."

"Dus van die lagere inkomstenbelasting, daar plukt iedereen dan natuurlijk de voordelen van", zegt Korevaar.
Een gemiste kans dus dat dit kabinet er niets aan wil doen. Maar goed, de VVD, die een flink aandeel heeft in het slopen van de woningmarkt, heeft de mensen flink bang gemaakt over het afbouwen ervan.

Ja, de hypotheekrenteaftrek kan huishoudens geld kosten, maar geen 500 euro per maand

[ Bericht 0% gewijzigd door luxerobots op 30-01-2026 22:34:20 ]
  vrijdag 30 januari 2026 @ 22:43:44 #8
68638 Zwansen
He is so good it is scary...
pi_219966803
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 januari 2026 22:13 schreef bianconeri het volgende:
Het is toch belachelijk hoe er geen kritiek of meer ontstaat op dit belachelijke akkoord?

Alles slopen om maar meer geld naar defensie te pompen.
Alleen maar omdat Trump dat wil.
Knettergek.
Ik ben hier vrij content mee. Die bezuinigingen zijn kut, maar op de lange termijn gaat die extra investeringen in onderwijs, valorisatie en innovatie een hoop goedmaken.
  vrijdag 30 januari 2026 @ 23:30:23 #9
366724 inslagenreuring
"The bulletdodger"
pi_219967062
quote:
7s.gif Op vrijdag 30 januari 2026 22:43 schreef Zwansen het volgende:

[..]
Ik ben hier vrij content mee. Die bezuinigingen zijn kut, maar op de lange termijn gaat die extra investeringen in onderwijs, valorisatie en innovatie een hoop goedmaken.
Dat valt te bezien. En als zich dat al terugbetaalt dan is het niet tastbaar. Er wordt vooral weer met geld richting problemen gesmeten. De VVD aanpak.
Charlie: How's it going in there?
Alan: Whatever happened to zippers? I miss zippers.
Charlie: I don't know, Alan, maybe there were too many injuries. Nobody ever got their balls caught in a buttonhole
  vrijdag 30 januari 2026 @ 23:58:34 #10
94080 VeX-
HAHA..JIJ hebt HEUL veel POSTS
pi_219967183
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 januari 2026 22:13 schreef bianconeri het volgende:
Het is toch belachelijk hoe er geen kritiek of meer ontstaat op dit belachelijke akkoord?

Alles slopen om maar meer geld naar defensie te pompen.
Alleen maar omdat Trump dat wil.
Knettergek.
Klopt helemaal, de waanzin voorbij.
Life is just a series of peaks and troughs, yeah. And you don't know whether you're in a trough until you're climbing out, or on a peak, 'till you're coming down. And that's it. - David Brent
pi_219967184
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 januari 2026 22:26 schreef luxerobots het volgende:
De hypotheekrenteaftrek is gewoon een kromme subsidie. Als je geen hypotheek kan krijgen, zal je er niet van profiteren. En iemand die veel kan lenen, zal er meer van profiteren dan iemand die weinig kan lenen.

Mij lijkt het wel wat om het via de inkomensbelasting te compenseren.
[..]
Een gemiste kans dus dat dit kabinet er niets aan wil doen. Maar goed, de VVD, die een flink aandeel heeft in het slopen van de woningmarkt, heeft de mensen flink bang gemaakt over het afbouwen ervan.

Ja, de hypotheekrenteaftrek kan huishoudens geld kosten, maar geen 500 euro per maand
Als je geen kinderen hebt, krijg je ook geen kindsubsidie. Ook krom?
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_219967299
Wordt hard werken voor dit minderheidskabinet. Niemand van de oppositie wil op zn geweten hebbem dat de belastingen zijn verhoogd of het pensioen nog later komt.

Als er 1 ding zeker niet komt is de 1 op 1 koppeling van de aow. Wie daar aan mee gaat helpen pleegt politieke zelfmoord met een shotgun.

Zet wel de toon in die asociale allesvernietigende akkoord.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_219967303
quote:
7s.gif Op vrijdag 30 januari 2026 22:43 schreef Zwansen het volgende:

[..]
Ik ben hier vrij content mee. Die bezuinigingen zijn kut, maar op de lange termijn gaat die extra investeringen in onderwijs, valorisatie en innovatie een hoop goedmaken.
Inderdaad. Alleen jammer van de VVD in dit hele verhaal. Jammer ook dat het nodig is.
pi_219967744
quote:
7s.gif Op vrijdag 30 januari 2026 22:43 schreef Zwansen het volgende:

[..]
Ik ben hier vrij content mee. Die bezuinigingen zijn kut, maar op de lange termijn gaat die extra investeringen in onderwijs, valorisatie en innovatie een hoop goedmaken.
Men kan toch beter op het onderwijs bezuinigen? Want de docenten leren de jongeren niet hoe zij kunnen overleven in de echte wereld.
pi_219967757
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 januari 2026 23:58 schreef VeX- het volgende:

[..]
Klopt helemaal, de waanzin voorbij.
De waanzin komt juist. Het afbreken van NL.
pi_219967758
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 januari 2026 22:26 schreef luxerobots het volgende:
De hypotheekrenteaftrek is gewoon een kromme subsidie. Als je geen hypotheek kan krijgen, zal je er niet van profiteren. En iemand die veel kan lenen, zal er meer van profiteren dan iemand die weinig kan lenen.

Mij lijkt het wel wat om het via de inkomensbelasting te compenseren.
[..]
Een gemiste kans dus dat dit kabinet er niets aan wil doen. Maar goed, de VVD, die een flink aandeel heeft in het slopen van de woningmarkt, heeft de mensen flink bang gemaakt over het afbouwen ervan.

Ja, de hypotheekrenteaftrek kan huishoudens geld kosten, maar geen 500 euro per maand
Het afschaffen van de HRA is een enorme aanslag op de bestaanszekerheid van mensen.

Het kost de overheid ook helemaal geen geld. Het zorgt alleen voor minder inkomsten en dat is iets anders als toeslagen welke daadwerkelijk geld kosten/wordt uitgegeven.
pi_219967766
Alle bezuinigingen omdat de Russen al 50 jaar ons aanvallen en stikstof is zo erg dat hondjes bos niet meer in mogen in een bos tussen een snelweg en een vliegveld en mensen nemen het voor lief allemaal.
life is like a box of chocolates
  zaterdag 31 januari 2026 @ 08:35:37 #18
365087 RamboDirk
Queers 4 Palestine!
pi_219967930
Rust in de portemonnee van de pandjesbaas.
pi_219967938
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 08:35 schreef RamboDirk het volgende:
Rust in de portemonnee van de pandjesbaas.
Minder geld in je portemonnee is ook lekker rustig in je portemonnee.
'De neiging rijke en machtige mensen te bewonderen, zelfs welhaast te aanbidden en mensen van arme of gewone komaf te verachten dan wel te negeren is de belangrijkste en meest universele oorzaak van de corruptie van ons morele besef' Adam Smith
pi_219967976
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 08:35 schreef RamboDirk het volgende:
Rust in de portemonnee van de pandjesbaas.
Zoveel pandjesbazen zijn er niet meer, aangezien investeerders massaal hun pandjes hebben verkocht de laatste tijd.
pi_219967982
Hoeveel geld wordt er precies naar het buitenland weggepompt?
  zaterdag 31 januari 2026 @ 08:54:00 #22
68638 Zwansen
He is so good it is scary...
pi_219967997
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 07:14 schreef hondonspain het volgende:
Alle bezuinigingen omdat de Russen al 50 jaar ons aanvallen en stikstof is zo erg dat hondjes bos niet meer in mogen in een bos tussen een snelweg en een vliegveld en mensen nemen het voor lief allemaal.
:')
  zaterdag 31 januari 2026 @ 10:04:17 #23
365087 RamboDirk
Queers 4 Palestine!
pi_219968361
quote:
1s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 08:48 schreef JopieKlaassen het volgende:

[..]
Zoveel pandjesbazen zijn er niet meer, aangezien investeerders massaal hun pandjes hebben verkocht de laatste tijd.
pi_219968544
VVD is wel echt een kankergezwel waar we moeilijk van af komen. D66 is dystopisch en links is woke en niet meer zoals vroeger. Wilders heeft het voor zichzelf verneukt. Er is werkelijk waar geen enkele partij meer in Nederland waar ik op zou stemmen.
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
pi_219968552
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 januari 2026 23:58 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Als je geen kinderen hebt, krijg je ook geen kindsubsidie. Ook krom?
Met een geboortecijfer van 1.5 vind ik een kindsubsidie beter te verdedigen dan een leensubsidie.
pi_219968601
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 januari 2026 22:09 schreef luxerobots het volgende:

[..]
Als je de woningmarkt wil herstellen, en wonen voor meer mensen betaalbaar wil maken, zul je meerdere dingen moeten doen:

- Hypotheekrente afbouwen
- Meer woningen bouwen
- Passende woningen bouwen en ook richten op doorstroom
- Migratie verminderen
Kortom, de HRA is niet de alles omvattende knop waar aan gedraaid moet worden. Begin eerst maar eens met de rest dan gaan we zien hoe de markt zich stabiliseert.

quote:
Overigens geven we huurders ook huursubsidie, juist om dat effect van de hypotheekrenteaftrek te compenseren. Met lagere koopprijzen zullen de huren ook dalen. Die huursubsidie kan dan ook afgebouwd worden (wat de overheid weer geld oplevert).
Heeft niet zoveel met de HRA te maken. Maar goed, dat is een feitelijke subsidie terwijl de HRA een mindering op de belastinginkomsten is. Ik zie dat dus niet als een subsidie. Dit is natuurlijk wel een XR "fossiele subsidies" discussie.

quote:
Ik ben benieuwd of jij een econoom kan vinden die het verstandig vindt om de hypotheekrente in stand te houden. De kritiek komt natuurlijk vooral van kopers die bang zijn om hun voordeel te verliezen.

https://eenvandaag.avrotr(...)ek-beantwoord-161207
De meeste economen pleiten niet voor afschaffing HRA alleen maar over een veel breder pakket. Ewf, Box3, IB belasting etc.

https://www.eur.nl/en/med(...)hterhaalde-discussie
pi_219968630
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 10:40 schreef luxerobots het volgende:

[..]
Met een geboortecijfer van 1.5 vind ik een kindsubsidie beter te verdedigen dan een leensubsidie.
Dat dat kindcijfer op 1,5 staat heeft ook ergens mee te maken. NL groeit niet meer door de NLse bevolking, maar alleen als je daar niet volk aan toevoegt, wat vervolgens alleen maar uit de staatruif gaat zitten vreten. Wat van de week nog eens bevestigd werd.

Dus door de schaarste aan huizen, de oplopende achterstand en de bijbehorende prijs, is de hra nog steeds verdedigbaar.

Keuze maken. Pas als de woningnood weg is, de prijzen eerlijk en de druk van de ketel is, kun je gaan denken aan afschaffing van de hra.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_219968661
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 januari 2026 22:26 schreef luxerobots het volgende:
De hypotheekrenteaftrek is gewoon een kromme subsidie. Als je geen hypotheek kan krijgen, zal je er niet van profiteren. En iemand die veel kan lenen, zal er meer van profiteren dan iemand die weinig kan lenen.
Ja, en zo kan ik niet "profiteren" van allerlei toeslagen en andere kortingen. Dit is natuurlijk meer afgunst dan dat het een steekhoudend argument is.

En hoezo zal iemand die veel kan lenen meer profiteren? Die profiteert juist minder omdat je max 37.5% mag aftrekken terwijl hij wel in het hoogste tarief (49.5%) valt.
pi_219968756
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 10:40 schreef luxerobots het volgende:
Met een geboortecijfer van 1.5 vind ik een kindsubsidie beter te verdedigen dan een leensubsidie.
Het is geen "subsidie". De HRA staat ook niet als aparte uitgavepost op de rijksbegroting, dit itt bv. de huur- en andere subsidies.

Het is geen gratis geld van de overheid, je betaalt iets minder belasting.
pi_219969501
quote:
1s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 10:49 schreef AchJa het volgende:

[..]
Kortom, de HRA is niet de alles omvattende knop waar aan gedraaid moet worden. Begin eerst maar eens met de rest dan gaan we zien hoe de markt zich stabiliseert.
[..]
Heeft niet zoveel met de HRA te maken. Maar goed, dat is een feitelijke subsidie terwijl de HRA een mindering op de belastinginkomsten is. Ik zie dat dus niet als een subsidie. Dit is natuurlijk wel een XR "fossiele subsidies" discussie.
[..]
De meeste economen pleiten niet voor afschaffing HRA alleen maar over een veel breder pakket. Ewf, Box3, IB belasting etc.

https://www.eur.nl/en/med(...)hterhaalde-discussie
Jij hebt een eigen huis en vind die HRA wel lekker? Na jou de zondvloed?
pi_219969702
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 10:39 schreef Discombobulate het volgende:
VVD is wel echt een kankergezwel waar we moeilijk van af komen. D66 is dystopisch en links is woke en niet meer zoals vroeger. Wilders heeft het voor zichzelf verneukt. Er is werkelijk waar geen enkele partij meer in Nederland waar ik op zou stemmen.
Daarom heb ik ook niet gestemd.
Niemand verdient die op dit moment ook.

Vind het ook enorm jammer dat als je blanco stemt, die niet naar een lege zetel gaat. Dan is het tenminste tastbaar en zichtbaar hoe ver de politiek afstaat van de samenleving en hoe het electoraat over de huidige politici denken.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_219969714
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 13:16 schreef SymbolicFrank het volgende:
Jij hebt een eigen huis en vind die HRA wel lekker? Na jou de zondvloed?
Ik gun iedereen nu en in de toekomst de HRA en betaalbare huizen. Alleen is de HRA verworden tot iets wat te vuur en te zwaard bestreden moet worden want "slecht" en het is volgens de anti's de enige reden waarom de huizen zo duur zijn. In Zweden bv. is in de jaren '90 de aftrek enorm beperkt (max 30%, he daar zitten wij ook ongeveer op) maar binnen een paar jaar waren de huizen duurder dan voor de beperking, in de steden zelfs 2 keer zo duur. De HRA heeft maar een beperkte invloed op de huizenprijs. Schaarste, grondspeculanten etc. hebben veel meer invloed op de prijzen.

Het heeft natuurlijk ook een reden dat het een "subsidie" wordt genoemd, het is niet voor niets dat activisten zoals XR het ook over "fossiele subsidies" hebben. Het is gewoon newspeak.

Ja, een aantal oude afleveringen van Zembla maar doen nmm nog steeds opgeld:

Zembla Woningnood

Zembla de Heilige Hypotheekrente (alternatieve link mocht de eerste het niet doen)

[ Bericht 10% gewijzigd door AchJa op 31-01-2026 14:16:31 ]
pi_219969722
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 13:46 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Daarom heb ik ook niet gestemd.
Niemand verdient die op dit moment ook.

Vind het ook enorm jammer dat als je blanco stemt, die niet naar een lege zetel gaat. Dan is het tenminste tastbaar en zichtbaar hoe ver de politiek afstaat van de samenleving en hoe het electoraat over de huidige politici denken.
Volt. Voor een sterke EU en heel progressief. De enige die ook met concrete, nieuwe dingen komt.
pi_219969772
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 13:49 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Volt. Voor een sterke EU en heel progressief. De enige die ook met concrete, nieuwe dingen komt.
:') volt.

De eu die zn inwoners en de markt verkoopt aan corrupte zuid amerikanen en vieze vervuilende indiërs.

Nope.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_219969863
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 13:56 schreef Red_85 het volgende:

[..]
:') volt.

De eu die zn inwoners en de markt verkoopt aan corrupte zuid amerikanen en vieze vervuilende indiërs.

Nope.
Als je groot wilt worden, moet je ook groot denken.
pi_219969912
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 14:19 schreef AchJa het volgende:

[..]
Wie wil dat dan? Volt heeft 1 zetel...
Gezien hun stemgedrag maar heel weinig Nederlanders. De meeste willen weer terug naar de jaren 70 en/of kijken alleen naar hun portemonnee. En veel van de rest denkt, dat we allemaal dood gaan als we niet nu meteen stoppen met het verbranden van fossiele brandstoffen.
pi_219969932
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 14:23 schreef SymbolicFrank het volgende:
De meeste willen weer terug naar de jaren 70 en/of kijken alleen naar hun portemonnee.
Niets mis mee.
pi_219969945
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 14:23 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Gezien hun stemgedrag maar heel weinig Nederlanders. De meeste willen weer terug naar de jaren 70 en/of kijken alleen naar hun portemonnee. En veel van de rest denkt, dat we allemaal dood gaan als we niet nu meteen stoppen met het verbranden van fossiele brandstoffen.
Ik wil wel terug naar de jaren 70. :)
pi_219969966
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 14:23 schreef SymbolicFrank het volgende:
Gezien hun stemgedrag maar heel weinig Nederlanders. De meeste willen weer terug naar de jaren 70 en/of kijken alleen naar hun portemonnee. En veel van de rest denkt, dat we allemaal dood gaan als we niet nu meteen stoppen met het verbranden van fossiele brandstoffen.
Nou ja, veel zal het niet schelen als we vandaag stoppen met het verbanden van fossiele brandstoffen...

Enne terug naar de 70's? Heerlijk!
pi_219969977
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 14:36 schreef AchJa het volgende:

[..]
Nou ja, veel zal het niet schelen als we vandaag stoppen met het verbanden van fossiele brandstoffen...
Qua klimaat niet, maar alle elektriciteit valt uit en de meeste mensen zitten dan in de kou.
pi_219970043
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 14:37 schreef SymbolicFrank het volgende:
Qua klimaat niet, maar alle elektriciteit valt uit en de meeste mensen zitten dan in de kou.
Ik bedoel dus dat het niet veel zal schelen dat er een shitload aan mensen dood gaan als je daar mee stopt.

quote:
0s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 14:23 schreef SymbolicFrank het volgende:
En veel van de rest denkt, dat we allemaal dood gaan als we niet nu meteen stoppen met het verbranden van fossiele brandstoffen.
pi_219972290
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 07:09 schreef Kickinalfa het volgende:

[..]
Het afschaffen van de HRA is een enorme aanslag op de bestaanszekerheid van mensen.
Dat zal wel meevallen, je kunt 30 jaar de tijd nemen om de hypotheekrente stapsgewijs af te bouwen.

quote:
Het kost de overheid ook helemaal geen geld. Het zorgt alleen voor minder inkomsten en dat is iets anders als toeslagen welke daadwerkelijk geld kosten/wordt uitgegeven.
Dit is een semantische discussie. Zonder de hypotheekrenteaftrek heeft de overheid gewoon meer te besteden.

Ik kan het ook zo zeggen:

Als ik jouw minder salaris geef, kost jou dat helemaal geen geld. Het zorgt alleen voor minder inkomsten, en dat is iets anders dan wanneer het jouw daadwerkelijk geld zou kosten omdat je meer moet uitgeven.
  zaterdag 31 januari 2026 @ 20:34:21 #45
226746 Nicksanders
ik heb witte privileges
pi_219972641
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 13:16 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Jij hebt een eigen huis en vind die HRA wel lekker? Na jou de zondvloed?
Jij niet zo te lezen.
Ben je jaloers?
Me, I don't have that problem. Me, I always tell the truth. Even when I lie.
pi_219972656
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 20:34 schreef Nicksanders het volgende:

[..]
Jij niet zo te lezen.
Ben je jaloers?
Ik heb wel een eigen huis, al 25 jaar.
  zaterdag 31 januari 2026 @ 20:43:26 #47
226746 Nicksanders
ik heb witte privileges
pi_219972728
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 20:36 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Ik heb wel een eigen huis, al 25 jaar.
En 25 jaar al braaf je hra ingevuld zeker?
Me, I don't have that problem. Me, I always tell the truth. Even when I lie.
  zaterdag 31 januari 2026 @ 20:46:26 #48
226746 Nicksanders
ik heb witte privileges
pi_219972761
Van mij mogen ze het afschaffen als de loonbelasting ook omlaag gaat.
Anders is het gewoon een verkapte verzwaring voor mensen met een baan en huis. Vermoedelijk weer om die kanslozen te helpen.

Ik ben echt wel voor wat sociaal beleid maar moet het wel betaalbaar zijn en dat is het niet zolang we ook veel analfabeten importeren.
Me, I don't have that problem. Me, I always tell the truth. Even when I lie.
pi_219972766
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 20:43 schreef Nicksanders het volgende:

[..]
En 25 jaar al braaf je hra ingevuld zeker?
Niet speciaal, gewoon mijn belastingformulier. Maar ik heb liever betaalbaar wonen. Ik reken me niet rijk.
pi_219972788
quote:
1s.gif Op zaterdag 31 januari 2026 20:46 schreef Nicksanders het volgende:
Van mij mogen ze het afschaffen als de loonbelasting ook omlaag gaat.
Anders is het gewoon een verkapte verzwaring voor mensen met een baan en huis. Vermoedelijk weer om die kanslozen te helpen.

Ik ben echt wel voor wat sociaal beleid maar moet het wel betaalbaar zijn en dat is het niet zolang we ook veel analfabeten importeren.
Je helpt de bedrijven meer winst te maken en de rijken minder belasting te laten betalen. Het zijn de mensen tussen modaal en 2x modaal die het allemaal mogen betalen.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')