Prima verweer van deze school. Ze discrimineren juist niet doordat er voor geen enkele gelovige faciliteiten zijn om op school te bidden, zoals je zou verwachten van een seculiere school. Het is dan ook behoorlijk onrechtvaardig van het College dat het blijkbaar aan positieve discriminatie wil doen door moslims meer privileges te geven.quote:Seculier onderwijs mag niet van College voor de Rechten van de Mens, 'niet faciliteren islamitisch gebed op school is discriminatie'
Eigenlijk volkomen achterlijk dat we in een land leven dat religieus onderwijs toestaat, zodat ouders die verwikkeld zijn in een koortsdroom de kans kunnen verhogen dat ook hun kinderen verwikkeld in een koortsdroom door het leven zullen gaan. Je vraagt je af waarom, die koortsdroom gaat nergens heen, indoctrineer je kinderen lekker thuis met je middeleeuwse gezever. Dat gezegd hebbende: als je te beroerd bent om je kroost naar een religieuze school te sturen, ga dan ook niet jammeren als een openbare school niet op je bipolaire bijgeloof zit te wachten.
Afijn. Een leerling van het Haarlemmermeer Lyceum TTO te Hoofddorp, een openbare middelbare school, wilde een islamitische gebedsruimte inrichten om tussendoor te kunnen bidden, maar dat mocht niet, en dat is natuurlijk volkomen logisch discriminatie, als we het College voor de Rechten van de Mens mogen geloven.
Verweer van de school: "De school heeft uitgelegd dat het daarbij niet zozeer ging om organisatorische overwegingen, maar vooral om het principiële standpunt dat de school neutraal wil blijven en elke leerling gelijk wil behandelen. Het inrichten van een inclusieve stilteruimte zou daaraan afdoen, omdat de school verwacht dat deze ruimte in de praktijk alleen zal worden gebruikt door islamitische leerlingen. Hiermee zouden deze leerlingen volgens de school een privilege verkrijgen ten opzichte van andere leerlingen."
Eindstand: "Het College benadrukt dat als al moet worden aangenomen dat uitsluitend islamitische leerlingen gebruik zullen maken van een stilteruimte om te bidden, het hier gaat om leerlingen die rechtsreeks uitdrukking willen geven aan een godsdienstige overtuiging. Uitdrukking kunnen geven aan een godsdienstige overtuiging is geen privilege, maar een fundamenteel mensenrecht. Het College oordeelt dat de school direct onderscheid maakt op grond van godsdienst, door bij het besluit om geen stilteruimte in te richten expliciet te verwijzen naar de islamitische geloofsovertuiging van islamitische leerlingen."
Misschien keertje tijd voor een harde scheiding tussen kerk en school. Aan de slag!
https://www.geenstijl.nl/5188087/bidden-op-school
Ja, maar waarom vertaalt dat zich dan naar het moeten faciliteren van een gebedsruimte? Hoe is dat geen privilege ten opzichte van niet-gelovigen als het willen beoefenen van een niet aan een godsdienst gerelateerde handeling niet ook tot het beschikbaar moeten stellen van een eigen kamertje leidt?quote:Uitdrukking kunnen geven aan een godsdienstige overtuiging is geen privilege, maar een fundamenteel mensenrecht.
Bovendien klopt die zin helemaal niet. Geloof belijden is een mensenrecht, de uitdragingen zijn daadwerkelijk aan normale wetgeving onderhevig.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 20:09 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Ja, maar waarom vertaalt dat zich dan naar het moeten faciliteren van een gebedsruimte? Hoe is dat geen privilege ten opzichte van niet-gelovigen als het willen beoefenen van een niet aan een godsdienst gerelateerde handeling niet ook tot het beschikbaar moeten stellen van een eigen kamertje leidt?
Kan je proberen uit te leggen waarom een gebedsruimte aanbieden betekent dat die instantie dus discrimineert?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 20:18 schreef Schanulleke het volgende:
Ik ben benieuwd of deze wel open mag blijven!
Wat mij betreft solliciteert dat hele college voor de rechten van de mens naar opheffing met dit soort uitspraken. Waarom zou je instituties willen aanzetten tot discriminatie?
Zou ik kunnen doen, maar is niet nodig. Het staat immers al in het artikel:quote:Op vrijdag 30 januari 2026 20:39 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Kan je proberen uit te leggen waarom een gebedsruimte aanbieden betekent dat die instantie dus discrimineert?
quote:"De school heeft uitgelegd dat het daarbij niet zozeer ging om organisatorische overwegingen, maar vooral om het principiële standpunt dat de school neutraal wil blijven en elke leerling gelijk wil behandelen. Het inrichten van een inclusieve stilteruimte zou daaraan afdoen, omdat de school verwacht dat deze ruimte in de praktijk alleen zal worden gebruikt door islamitische leerlingen. Hiermee zouden deze leerlingen volgens de school een privilege verkrijgen ten opzichte van andere leerlingen."
Ja dat 'moslims worden hiermee voorgetrokken en dat willen we niet' vind ik eerlijk gezegd ook een beetje een dommige redenatie, waarmee ze dus ruimte geven voor dit oordeel van het college.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 20:42 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Zou ik kunnen doen, maar is niet nodig. Het staat immers al in het artikel:
[..]
Noem je dat discriminatie wtfquote:Op vrijdag 30 januari 2026 20:42 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Zou ik kunnen doen, maar is niet nodig. Het staat immers al in het artikel:
[..]
Het verleden heeft uitgewezen dat niet onterecht is. Zoals hier bijvoorbeeld.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 20:46 schreef probeer het volgende:
[..]
Ja dat 'moslims worden hiermee voorgetrokken en dat willen we niet' vind ik eerlijk gezegd ook een beetje een dommige redenatie, waarmee ze dus ruimte geven voor dit oordeel van het college.
Hun standpunt had gewoon moeten zijn dat ze neutraal blijven tov religie en dus geen stilteruimte faciliteren. Punt.
Uiteraard. Het is namelijk ook discriminatie op basis van geloof. Waarom zou het ene geloof wel en het andere niet gefaciliteerd moeten worden? Het is veel duidelijker om ze allemaal niet te faciliteren. Dat sterkt de neutraliteit.quote:
Je hebt het wel in jequote:Op vrijdag 30 januari 2026 20:19 schreef probeer het volgende:
Hoepel op joh, met het moeten faciliteren van een gebedsruimte.
Die hele godsdienstvrijheid binnen het onderwijs mag flink op de schop. Zolang de overheid niets te zeggen heeft over de invulling van religie, hoeft de samenleving dat soort domme geintjes ook niet te financieren.
Laat ze maar lekker zelf dokken voor hun waanideeën.
En dat college is op deze manier ook niet serieus te nemen.
Een gebiedruimte, is dat een gebedruimte uitgesproken met een Turks accent?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 20:37 schreef opgebaarde het volgende:
Ik kom af en toe in het Jeroen Bosch Ziekenhuis in Den Bosch en daar is een gebiedruimte. Ik merkte er niks van dat het Islamitisch Ziekenhuis is maar ik zal er de volgende keer beter op letten. Iemand tips: geen blote armen?
Dit is altijd al mijn mening tov religie (en specifiek islam) geweest. Ik ben daarin helemaal niets veranderd de afgelopen jaren.quote:
Het lijkt wel alsof dit soort instanties uit activistische overwegingen steeds vaker moslims bevoorrechten als een soort tegenreactie op de toenemende maatschappelijke afkeer voor de islam.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 20:59 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Uiteraard. Het is namelijk ook discriminatie op basis van geloof. Waarom zou het ene geloof wel en het andere niet gefaciliteerd moeten worden? Het is veel duidelijker om ze allemaal niet te faciliteren. Dat sterkt de neutraliteit.
Ik begrijp er niks meer van, elk logisch nadenkend persoon moet niets van religie hebben.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 21:16 schreef EttovanBelgie het volgende:
Precies, veel menselijker is het aan te leren dat homo's dood moeten en vrouwen zich dienen te schikken naar de man
Mensenrechten, loool.
Maar echt. Blijf bukken voor de islam. Onze toekomstige homo's en vrouwen zullen je dankbaar zijn, College.
De ruimte is voor iedereen. Alle geloven worden gefaciliteerd... Gewoon iedereen. Er wordt geen onderscheid gemaakt en toch noem je het discriminatie. Heb jij vroeger de bus naar school gepakt en die bus kwam van/langs Ter Apel?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 20:59 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Uiteraard. Het is namelijk ook discriminatie op basis van geloof. Waarom zou het ene geloof wel en het andere niet gefaciliteerd moeten worden? Het is veel duidelijker om ze allemaal niet te faciliteren. Dat sterkt de neutraliteit.
De ruimte binnen de school is al van iedereen. Er hoeft dus niets veranderd te worden. Hoera!quote:Op vrijdag 30 januari 2026 21:37 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
De ruimte is voor iedereen. Alle geloven worden gefaciliteerd... Gewoon iedereen. Er wordt geen onderscheid gemaakt en toch noem je het discriminatie. Heb jij vroeger de bus naar school gepakt en die bus kwam van/langs Ter Apel?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |