https://www.nu.nl/midden-(...)-revolutie-kent.htmlquote:Volgens president Donald Trump is een Amerikaanse "armada" op weg naar het Midden-Oosten. Hij zegt dat de VS de situatie in Iran nauwlettend in de gaten blijft houden. Volgens de VN is er in Iran inmiddels sprake van het "dodelijkste geweld" sinds de revolutie in 1979.
"Er zijn een hoop schepen die kant op, gewoon voor het geval dat", zei Trump in de nacht van donderdag op vrijdag aan boord van regeringsvliegtuig Air Force One. "Ik zou liever zien dat er niets gebeurt, maar we houden ze nauwlettend in de gaten."
The Guardian meldt dat vliegdekschip USS Abraham Lincoln met meerdere geleide luchtafweerraketten op weg is naar het Midden-Oosten. Het schip komt ergens in de komende dagen aan.
Ook worden verschillende luchtafweersystemen opgetuigd in bestaande Amerikaanse bases in Israël. Het Verenigd Koninkrijk meldt dat het op verzoek van Qatar enkele gevechtsvliegtuigen naar dat land stuurt.
Trump dreigt al langer met geweld in Iran, dat te maken heeft met de hevigste en dodelijkste protesten in lange tijd. Iraniërs gaan sinds december massaal de straat op vanwege economische malaise in dat land. De demonstraties, die met harde hand worden neergeslagen, worden gezien als een van de grootste uitdagingen ooit voor het regime van ayatollah Ali Khamenei.
Dodelijkste geweld in Iran sinds 1979
Tot nu toe zijn volgens schattingen van mensenrechtenorganisaties meer dan vijfduizend doden gevallen door het optreden van het regime, onder wie tientallen kinderen. Een verkenningsmissie van de Verenigde Naties in Iran spreekt van het dodelijkste geweld tegen demonstranten sinds de Iraanse revolutie van 1979.
De VN-verkenningsmissie zegt bewijs te hebben dat het dodental door overheidsgeweld veel hoger ligt dan de officiële cijfers die Iran naar buiten heeft gebracht. Woensdag zei de regering dat er 3.100 doden zijn gevallen.
Trump dreigt met militaire actie als de Iraanse regering demonstranten blijft doden, al blijft het vooralsnog vooral bij dreigen. Volgens experts hebben de Amerikanen ingecalculeerd dat een Amerikaanse militaire interventie waarschijnlijk geen val van het regime teweegbrengt. Bovendien zouden omliggende Golfstaten druk hebben uitgeoefend om niet tot geweld over te gaan.
Iran ontkent dat onder druk VS achthonderd executies zijn uitgesteld
Trump claimde vorige week een succes door te stellen dat Iran achthonderd executies van demonstranten had uitgesteld vanwege de Amerikaanse dreiging. Iran zegt vrijdag dat dat niet het geval is. Er waren überhaupt geen executies gepland, is de Iraanse lezing.
Het regime zei eerder dat demonstranten die betrokken zijn bij geweld, de doodstraf riskeren. Volgens de Iraanse Revolutionaire Garde - het militaire elitekorps van het regime - lokt een "buitenlands commandocentrum van inlichtingendiensten" geweld uit bij protesten. De Iraanse regering denkt dat vooral Israël en de VS met behulp van geweld van groepjes in Iran een staatsgreep beogen.
En de eerste keer dat ze dit ook daadwerkelijk gaan doen, gelet de Trump manie van de laatste tijd. Venezuela was een kleine repetitie waarbij oa hoog technologische geluid kanonnen zijn ingezet.quote:Op vrijdag 23 januari 2026 21:34 schreef Simmertje het volgende:
Dit is volgens mij de 10de keer in de afgelopen 5 jaar dat ik lees dat een grote aanval op Iran aanstaande is.
Iedereen loopt wel te blazen over de VS en Trump maar als hij dit tot goed einde weet te brengen, dan wil ik wel graag zien hoe zijn tegenstanders dit Negatief kunnen maken.quote:Op vrijdag 23 januari 2026 22:06 schreef Lospedrosa het volgende:
25 januari komt de Carrier aan, gaat gelijk los denk ik.
https://www.instagram.com/reel/DTueUm9jRQh
Wat voor goed einde zie je voor je in het zoveelste derde wereldland cq. wespennest? We weten allemaal hoe dit gaat eindigen als de Amerikanen eenzijdig ingrijpen. Net zoals in Somalië, Irak, Afghanistan, Libië en Syrië. Alles wegbombarderen en handen aftrekken als het niet meer uitkomt met een vacuüm en nog meer massamoorden als gevolg. Ja, lekker gewerkt pik. Maar Israel is ermee geholpen en daar gaat het natuurlijk vooral om in AIPAC Washington.quote:Op vrijdag 23 januari 2026 22:27 schreef theguyver het volgende:
[..]
Iedereen loopt wel te blazen over de VS en Trump maar als hij dit tot goed einde weet te brengen,
Dat is wat pacifisten graag vertellen en wat nagepraat wordt. Vooral in Europa waar we graag niks doen.quote:Op vrijdag 23 januari 2026 22:32 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Wat voor goed einde zie je voor je in het zoveelste Aziatische wespennest? We weten allemaal hoe dit gaat eindigen als ze ingrijpen. Net zoals in Irak, Afghanistan en Syrië. Alles wegbombarderen en handen aftrekken als het niet meer uitkomt met een vacuüm en nog meer massamoorden als gevolg. Ja, lekker gewerkt pik.
Het gaat er overal in die shithole landen smerig aan toe. De vraag is of alles platbombarderen en dan al victorie kraaiend weer vertrekken het er beter op maakt. Als ik naar de huidige staat van landen kijk waar dit in het verleden (meermaals) is gedaan denk ik van niet.quote:Op vrijdag 23 januari 2026 22:42 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Dat is wat pacifisten graag vertellen en wat nagepraat wordt. Vooral in Europa waar we graag niks doen.
Want wat nou als de Taliban, IS, Hamas e.a. niet waren aangepakt, miljoenen doden meer? Het gaat in Iran ook heel smerig aan toe hoor.
Vraag maar eens een Iranees wat ze vinden, die niet Taliban is, hoe graag ze willen dat er eindelijk iemand komt helpen en die baardmans ontvoert.
Jij woon niet in Iran waar bij elk protest honderden zoniet duizend gewoon worden doodgeschoten.quote:Op vrijdag 23 januari 2026 22:47 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Het gaat er overal in die shithole landen smerig aan toe. De vraag is of alles platbombarderen en dan al victorie kraaiend weer vertrekken het er beter op maakt. Als ik naar de huidige staat van landen kijk waar dit in het verleden (meermaals) is gedaan denk ik van niet.
Gewoon net zo lang alle vijanden vermoorden tot er niemand meer over is die ook maar onvriendelijk naar je durft te kijken? Zo werkt het niet, je bent dan de meest gehate persoon op Aarde. Alle vrienden, familie, buren en kennissen van al die dode mensen willen je zo pijnlijk mogelijk afmaken.quote:Op vrijdag 23 januari 2026 22:42 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Dat is wat pacifisten graag vertellen en wat nagepraat wordt. Vooral in Europa waar we graag niks doen.
Want wat nou als de Taliban, IS, Hamas e.a. niet waren aangepakt, miljoenen doden meer? Het gaat in Iran ook heel smerig aan toe hoor.
Vraag maar eens een Iranees wat ze vinden, die niet Taliban is, hoe graag ze willen dat er eindelijk iemand komt helpen en die baardmans ontvoert.
Wat willen ze doen dan? Die pijltjes van ze kunnen in Israël nog wel wat schade aanrichten maar de Amerikaanse marine is echt een slagje te groot.quote:Op vrijdag 23 januari 2026 21:24 schreef Lospedrosa het volgende:
[ x ]
Dit weekend misschien al, denk dat ze gelijk voor Ayatollah Ali Khamenei gaan.
Er is geen oorlog in Iran.quote:Op vrijdag 23 januari 2026 19:13 schreef Lospedrosa het volgende:
Dit is het #oorlog in Iran topic.
De oorlog die hieruit vloeit verdient een eigen topic.
Uiteindelijk zijn de meeste regimes een weerspiegeling van de mentaliteit van (een aanzienlijk deel van) de bevolking.quote:Op vrijdag 23 januari 2026 22:47 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Het gaat er overal in die shithole landen smerig aan toe. De vraag is of alles platbombarderen en dan al victorie kraaiend weer vertrekken het er beter op maakt. Als ik naar de huidige staat van landen kijk waar dit in het verleden (meermaals) is gedaan denk ik van niet.
Ook wel de waarheid als een koe. Vandaar ook de bliksem opmars van de Taliban na een invasie en zowat 20 jaar bezetting. De meeste mensen daaro vinden het simpelweg wel prima.quote:Op vrijdag 23 januari 2026 22:57 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Uiteindelijk zijn de meeste regimes een weerspiegeling van de mentaliteit van (een aanzienlijk deel van) de bevolking.
Nee, maar ik ben in de 30 en heb in mijn relatief korte leven deze herhaling van zetten al tig keer voorbij zien komen. Zou het deze keer dan de uitzondering zijn? Ik geloof er niet in.quote:Op vrijdag 23 januari 2026 22:54 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Jij woon niet in Iran waar bij elk protest honderden zoniet duizend gewoon worden doodgeschoten.
Ja, zo zijn ze allemaal opgevoed.quote:Op vrijdag 23 januari 2026 22:57 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Uiteindelijk zijn de meeste regimes een weerspiegeling van de mentaliteit van (een aanzienlijk deel van) de bevolking.
Wat wil je zeggen Frankie?quote:Op vrijdag 23 januari 2026 23:19 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja, zo zijn ze allemaal opgevoed.
Dat ze allemaal zo zijn opgevoed? Zoals we hier ook allemaal op een bepaalde manier worden opgevoed?quote:
Je weet het nooit maar normaal gesproken dreigt Trump eerst met maximale druk waarbij alles al startklaar staat om er militair in te gaan. Ben benieuwd wat zijn eis zal zijn. Wellicht directe aftreden van Khamenei en uitschrijven van “eerlijke verkiezingen” en vrijlaten van alle politieke gevangenen? Zo niet: gaat het bommen regenen.quote:Op zaterdag 24 januari 2026 18:22 schreef Lospedrosa het volgende:
Transavia gooit de lijn naar Dubai dicht tot maandag.
https://www.nu.nl/economi(...)t-midden-oosten.html
De nucleaire Carier Abraham komt vanavond rond 0:00 aan.
Zou zaterdagnacht de aanval plaats vinden?
Ik verwacht dat de tulban direct in het gevang wordt geflikkerd.quote:Op zaterdag 24 januari 2026 19:06 schreef recidivist het volgende:
[..]
Je weet het nooit maar normaal gesproken dreigt Trump eerst met maximale druk waarbij alles al startklaar staat om er militair in te gaan. Ben benieuwd wat zijn eis zal zijn. Wellicht directe aftreden van Khamenei en uitschrijven van “eerlijke verkiezingen” en vrijlaten van alle politieke gevangenen? Zo niet: gaat het bommen regenen.
Iraanse regime weet ook wel inmiddels hoe laat het is dus zullen ook hun scenario’s al hebben uitgetekend. Ben benieuwd of in de hoogste gelederen van het regime ook een mol is te vinden zoals rondom Maduro die onder hoge druk klappen en samenwerken met de US.
Zeker, maar dat ga je met raketten niet bereiken. Venezuela is ook nog precies hetzelfde.quote:Op zaterdag 24 januari 2026 19:59 schreef tjoptjop het volgende:
Opdat het regime maar snel op mag tyfen
De ayatollah uit zijn bunker meenemen en per ongeluk onderweg in de oceaan laten vallen is al een mooi begin.quote:Op dinsdag 27 januari 2026 17:41 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Zeker, maar dat ga je met raketten niet bereiken. Venezuela is ook nog precies hetzelfde.
Net zoals ze in Venezuela ook doen.quote:Op dinsdag 27 januari 2026 18:43 schreef MissButterflyy het volgende:
Een van de weinige goede dingen die deze regering kan doen naar mijn mening.
Hopelijk wordt het regime uitgeschakeld en wordt ook nagedacht over de toekomst van de mensen in Iran, en dat ze hier in worden geholpen.
Wat snap je niet aan het feit dat als baardmans 1 weg of dood is, het land nog meer in puin is, de VS weer vertrokken en baardmans 2 neemt de boel over en de bevolking is nog slechter af dan daarvoor????quote:Op vrijdag 23 januari 2026 22:42 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Dat is wat pacifisten graag vertellen en wat nagepraat wordt. Vooral in Europa waar we graag niks doen.
Want wat nou als de Taliban, IS, Hamas e.a. niet waren aangepakt, miljoenen doden meer? Het gaat in Iran ook heel smerig aan toe hoor.
Vraag maar eens een Iranees wat ze vinden, die niet Taliban is, hoe graag ze willen dat er eindelijk iemand komt helpen en die baardmans ontvoert.
Met deze instelling had je hitler ook gewoon zijn gang moeten laten gaan.quote:Op dinsdag 27 januari 2026 19:04 schreef vaarsuvius het volgende:
[..]
Wat snap je niet aan het feit dat als baardmans 1 weg of dood is, het land nog meer in puin is, de VS weer vertrokken en baardmans 2 neemt de boel over en de bevolking is nog slechter af dan daarvoor????
Of ben je er zo eentje van, ok de vorige 17 keer werkte het niet maar let maar op, nu gaat zo'n land ineens bij toverslag een voorbeeldige democratie worden nadat we de leiding hebben verwijderd...
Bij Hitler was het gewoon totalen krieg boots on the ground hé. Dat is wezenlijk anders.quote:Op dinsdag 27 januari 2026 19:50 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Met deze instelling had je hitler ook gewoon zijn gang moeten laten gaan.
Klinkt wel lekker Europees. 'Laten we die tiran zijn gang maar gaan, de volgende zet de volgende het gewoon voort'.quote:Op dinsdag 27 januari 2026 19:04 schreef vaarsuvius het volgende:
[..]
Wat snap je niet aan het feit dat als baardmans 1 weg of dood is, het land nog meer in puin is, de VS weer vertrokken en baardmans 2 neemt de boel over en de bevolking is nog slechter af dan daarvoor????
Of ben je er zo eentje van, ok de vorige 17 keer werkte het niet maar let maar op, nu gaat zo'n land ineens bij toverslag een voorbeeldige democratie worden nadat we de leiding hebben verwijderd...
Ja precies, wat een instelling!quote:Op dinsdag 27 januari 2026 19:58 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Klinkt wel lekker Europees. 'Laten we die tiran zijn gang maar gaan, de volgende zet de volgende het gewoon voort'.
Godwin. Iran annexeert geen andere landen en pleegt geen genocide. Landen als de VS en Israël zouden daarvoor eerder in aanmerking komen. Het gaat de VS niet om het brengen van mensenrechten, democratie of vrijheid. Dat weten we al decennialang. Ze zijn immers dik bevriend met dictaturen van Marokko tot Saoedi-Arabië. Het gaat om het installeren van vazallen, die de belangen van de VS dienen, ook als die de bevolking nog erger onderdrukken dan het regime dat nu in Iran aan de macht is.quote:Op dinsdag 27 januari 2026 19:50 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Met deze instelling had je hitler ook gewoon zijn gang moeten laten gaan.
Ik gun die mensen daar wat meer vrijheid. Heel veel mensen daar snakken ernaar.quote:Op dinsdag 27 januari 2026 18:55 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Net zoals ze in Venezuela ook doen.
Ik snap niet dat mensen denken dat dit iets gaat veranderen. Rob de Wijk zei het ook al. Komt gewoon nieuw poppetje voor in de plaats.
Nou ja Iran pleegt natuurlijk wel direct en indirect genocide. 30.000 man afslachten in een paar dagen is een stukje meer dan Israel deed en je vindt dat ook genocide. Dan het steunen van allerlei terroristenorganisaties die genocides plegen proberen te plegen.quote:Op dinsdag 27 januari 2026 21:06 schreef Tovia het volgende:
[..]
Godwin. Iran annexeert geen andere landen en pleegt geen genocide. Landen als de VS en Israël zouden daarvoor eerder in aanmerking komen. Het gaat de VS niet om het brengen van mensenrechten, democratie of vrijheid. Dat weten we al decennialang. Ze zijn immers dik bevriend met dictaturen van Marokko tot Saoedi-Arabië. Het gaat om het installeren van vazallen, die de belangen van de VS dienen, ook als die de bevolking nog erger onderdrukken dan het regime dat nu in Iran aan de macht is.
Ben jij wel in orde?quote:Op dinsdag 27 januari 2026 21:06 schreef Tovia het volgende:
[..]
Godwin. Iran annexeert geen andere landen en pleegt geen genocide. Landen als de VS en Israël zouden daarvoor eerder in aanmerking komen. Het gaat de VS niet om het brengen van mensenrechten, democratie of vrijheid. Dat weten we al decennialang. Ze zijn immers dik bevriend met dictaturen van Marokko tot Saoedi-Arabië. Het gaat om het installeren van vazallen, die de belangen van de VS dienen, ook als die de bevolking nog erger onderdrukken dan het regime dat nu in Iran aan de macht is.
Iran pleegt genocide op de eigen bevolking, mafkees.quote:Op dinsdag 27 januari 2026 21:06 schreef Tovia het volgende:
[..]
Godwin. Iran annexeert geen andere landen en pleegt geen genocide. Landen als de VS en Israël zouden daarvoor eerder in aanmerking komen. Het gaat de VS niet om het brengen van mensenrechten, democratie of vrijheid. Dat weten we al decennialang. Ze zijn immers dik bevriend met dictaturen van Marokko tot Saoedi-Arabië. Het gaat om het installeren van vazallen, die de belangen van de VS dienen, ook als die de bevolking nog erger onderdrukken dan het regime dat nu in Iran aan de macht is.
Heb je hier alweer een nat broekje van?quote:Op vrijdag 23 januari 2026 19:13 schreef Lospedrosa het volgende:
Dit is het #oorlog in Iran topic.
De oorlog die hieruit vloeit verdient een eigen topic.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |