Jilek de 1500 ipv de 3000 is wel jammer.quote:Op vrijdag 7 november 2025 12:27 schreef hhh38 het volgende:
Vandaag een mooie testwedstrijd met een hoop schaatsers die al langer in Salt Lake zijn.
https://speedskatingresults.com/live.php?p=1
USA, USA, USAquote:Op vrijdag 7 november 2025 21:24 schreef Riofan83 het volgende:
Jackson is dit seizoen weer eens op de brommer. Drie jaar lang niet vooruit te branden en nu vies snel met 36.86. Kok is gewaarschuwd.
quote:Op vrijdag 7 november 2025 21:24 schreef Riofan83 het volgende:
Jackson is dit seizoen weer eens op de brommer. Drie jaar lang niet vooruit te branden en nu vies snel met 36.86. Kok is gewaarschuwd.
1.44,47 voor Jilek.quote:Op vrijdag 7 november 2025 15:06 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Jilek de 1500 ipv de 3000 is wel jammer.
quote:Op vrijdag 7 november 2025 22:08 schreef hhh38 het volgende:
Valt me vooral op dat de ene na de andere random Chinees een dik PR rijdt.
Is een recente ontwikkeling, eerder werkte het prima.quote:Op vrijdag 7 november 2025 22:25 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Wat een kutsite dat speedskatingresults kom er de halve avond al nauwelijks doorheen
Kut google AIquote:Op vrijdag 7 november 2025 22:51 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Is langzamer dan het nieuwe WR van Jilek.
quote:Op zaterdag 8 november 2025 20:28 schreef golfer het volgende:
Voormalig topschaatsster Ans Boekema-Schut is op 80-jarige leeftijd overleden. Schut werd in 1968 in Grenoble olympisch kampioene op de 3.000 meter. Ook verbeterde ze tot drie keer toe het wereldrecord op die afstand.
[ afbeelding ]
Samen met Stien Kaiser en Carry Geijssen zorgde Schut voor de doorbraak van het vrouwenschaatsen in Nederland in de jaren zestig. Amper gesteund door de schaatsbond doorbraken de drie de hegemonie van de Sovjet-Unie, die vanaf 1952 alle medailles bij de wereldkampioenschappen voor zich had opgeëist.
In 1968 kende de bescheiden en gevoelige Schut haar beste jaar. Bij de WK allround werd ze tweede achter Kaiser. Kort daarna won ze goud op de drie kilometer bij de Spelen in Grenoble.
Is het raar dat ik Farthofer niet ken?quote:Op vrijdag 7 november 2025 22:51 schreef hhh38 het volgende:
Het regende PRs en NRs op de 3km
9 mannen onder de 3:40
Dawson 3:33
D. Ghiotto 3:35
Bloemen 3:37
Farthofer(!) 3:37
Lorello 3:38
Malfatti 3:38
Semirunni 3:38
M. Ghiotto 3:39
Maly 3:39
Nu al heel veel zin in de 5km van volgende week
Nee, vorig jaar vooral rondgehangen in de B-groepen. Daarvoor was ie nog junior.quote:Op zondag 9 november 2025 12:10 schreef Slobeend het volgende:
[..]
Is het raar dat ik Farthofer niet ken?
Team Anema weet het weer leuk te verkopen. Op zich geen probleem want de schaatsers die wel gaan zijn goed genoeg. Maar als Conijn straks plekken binnensleept die ten koste gaan van iemand die wel alle WBs heeft gereden verwacht ik wel wat zure gezichten.quote:Kleine rel, groot gelijk? Conijn slaat World Cup over: 'Stress van die anderhalve week buitenland'
Met nationale titels op de 3.000 en 5.000 meter was ze vorige week een van de hoofdacts in Thialf. De logische en uitgestippelde route leek om daarna de World Cups in Salt Lake City en Calgary te gaan rijden, maar dat gaat Merel Conijn niet doen. Ze kiest voor marathons in eigen land.
"Iedereen kiest voor zijn of haar eigen weg en ik ben ervan overtuigd dat dit het beste voor mij is in aanloop naar het Olympisch Kwalificatietoernooi (OKT)", aldus Conijn.
Op dat toernooi tussen kerst en oud en nieuw worden de tickets vergeven voor de Olympische Spelen in Milaan. Het is dé wedstrijd van het jaar, die elke Nederlandse schaatser omcirkeld heeft en waarbij elk detail moet kloppen. "Ik vind het wel een spannend jaar, want ik heb een OKT nog nooit op deze manier aangevlogen."
Daarbij legt Conijn haar vertrouwen in haar coaches Jillert Anema en Arjan Samplonius. "Wij maken de keuze waarvan wij denken dat die voor haar de beste is, zodat ze in topvorm op het OKT komt te staan", licht Samplonius toe. "Deze anderhalve week in Noord-Amerika past niet in haar schema, want zij ervaart daar stress van. Het is voor haar beter om thuis te zijn."
'Storm in glas water'
De keuze van Conijn en Team AH-Zaanlander deed afgelopen week wenkbrauwen fronsen. Anema had na de NK Afstanden al verteld dat hij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City mogelijk wilde boycotten voor zijn schaatsers, omdat deze niet in de ideale voorbereiding op het OKT zouden passen. Dit terwijl de KNSB de nadrukkelijke wens had uitgesproken om met alle bij de NK afstanden geplaatste rijders aan de start te staan in de VS.
Een eerste schaatsrel leek geboren, maar het was volgens Samplonius niet meer dan een storm in een glas water.
"Ik had dezelfde avond de KNSB nog stomverbaasd aan de lijn. Maar ik heb hen uitgelegd dat wij hetzelfde doel nastreven, want wij willen ook maar wat graag dat de rest van ons team, dat woensdag wel het vliegtuig in stapt, daar snelle tijden rijdt, zodat er olympische tickets verdiend worden."
"Alleen willen wij wel de vrijheid en mogelijkheid hebben om te kiezen wat het beste voor onze rijders is in aanloop naar het OKT. Zolang je dat in overleg doet en de KNSB daar goedkeuring voor geeft, is er geen enkel probleem", vindt Samplonius.
KNSB: 'We begrijpen dat er maatwerk nodig is'
Navraag bij de KNSB leert dat er inderdaad contact is geweest tussen de bond en Team AH-Zaanlander. "Natuurlijk willen wij zo sterk mogelijk aan de start van de World Cups staan, maar we begrijpen ook dat er maatwerk nodig is bij sporters."
"Alleen, om op de Olympische Spelen te komen, moeten we wel met zijn allen door dezelfde hoepel heen springen, en dat betekent dat we ook sterk vertegenwoordigd moeten zijn op de World Cups waar wij de olympische tickets kunnen bemachtigen. Maar laten wij vooropstellen dat wij streven naar maatwerk en continu in contact staan met de verschillende teams hierover."
En dus stappen Marijke Groenewoud, Jorrit Bergsma en Bente Kerkhoff woensdag in het vliegtuig naar Salt Lake City, om daar slechts twee dagen later al wedstrijden te rijden. Een onorthodoxe aanpak vergeleken met de andere Nederlandse equipes, die ervoor kozen om nagenoeg direct na de NK de koffers al te pakken en op het vliegtuig te stappen.
Huiswerk voor Conijn
In de tussentijd zal Conijn dus haar (vele) rondjes schaatsen in Nederland, waar ze voor de komende weken genoeg huiswerk heeft gekregen. "De drie kilometer was op technisch vlak nog niet zoals ik het zou willen, dus daar moet ik echt mee aan de slag. Bovendien is het sowieso goed om meer meters op het ijs te maken, want wij hebben relatief lang op de fiets gezeten, waardoor we nog niet veel ritme op het ijs hebben", zegt Conijn.
Na de komende twee wereldbekers staan in het weekend van 5 december de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen op de rol. Daar zal Conijn worden herenigd met haar teamgenoten. "Hoe we vanaf daar verder gaan werken richting het OKT ligt nog open", zegt assistent-coach Samplonius. "Daar heb ik wel een idee bij, maar dat hou ik nog even voor mijzelf."
Rondjes van Dawson waren niet onaardig:quote:Op vrijdag 7 november 2025 22:51 schreef hhh38 het volgende:
Het regende PRs en NRs op de 3km
9 mannen onder de 3:40
Dawson 3:33
D. Ghiotto 3:35
Bloemen 3:37
Farthofer(!) 3:37
Lorello 3:38
Malfatti 3:38
Semirunni 3:38
M. Ghiotto 3:39
Maly 3:39
Nu al heel veel zin in de 5km van volgende week
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |