Carrie ten Napel reist een jaar door de Alpen, waarbij ze verschillende landen bezoekt zoals Frankrijk, Monaco, Italië, Zwitserland, Liechtenstein, Oostenrijk, Duitsland en Slovenië. In het programma vertelt ze over de schoonheid van het gebied en ontmoet ze Nederlanders.
Carrie ten Napel bezoekt de Alpen al sinds haar kindertijd. “‘Schoonheid’ is het eerste woord waar ik bij de Alpen aan denk. Het is een soort schat, en iets waar we zuinig op moeten zijn. De Alpen staan bekend als de longen van Europa, dat zegt al genoeg.”
![jaarindealpen-1.jpg]()
Van Monaco tot Slovenië: met een knaloranje rugzak trekt Carrie ten Napel door de acht Alpenlanden om de schoonheid én kwetsbaarheid van Europa’s meest iconische bergketen te ervaren. Terwijl de Alpen lijden onder klimaatverandering, massatoerisme en culturele veranderingen, ontmoet Carrie bewoners die met liefde en veerkracht omgaan met deze uitdagingen. Haar persoonlijke tocht onthult niet alleen de urgente problemen, maar Carrie laat ook zien hoe waardevol en inspirerend het Alpengebied blijft.
De presentatrice start de reis in Monaco, waar het zuidelijkste deel van de Alpen begint. “Een groter contrast dan tussen het decadente Monaco-Stad en de rustieke bergdorpjes vind je niet.” Slechts 0,001 procent van de bergketen ligt in het vorstendom.
Een Jaar in de Alpen is vanaf 28 september 2025 iedere zondag om 20:20 uur te zien op NPO 2.
There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer