FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Vijf jaar cel voor Franse oud-president Sarkozy
recursiefdonderdag 25 september 2025 @ 13:24
quote:
1440x1080a.jpg
De Franse oud-president Nicolas Sarkozy is veroordeeld tot vijf jaar cel in een zaak die draait om illegale Libische campagnegiften. Hij is schuldig bevonden aan deelname aan een criminele organisatie. De rechter sprak hem vrij van andere aanklachten, zoals corruptie, verduistering van overheidsgeld en illegale financiering van een verkiezingscampagne.

Andere verdachten zijn wel schuldig bevonden aan die laatste aanklachten. Onder de in totaal twaalf verdachten zijn ook drie oud-ministers. De rechter stelt dat Sarkozy weet had van de praktijken, maar er zelf niet actief aan deelnam. Daarom is hij slechts op één punt veroordeeld.

De zaak draait om miljoenen aan steekpenningen die Sarkozy zou hebben aangenomen van de toenmalige Libische dictator Kadhafi. Aanklagers eisten zeven jaar celstraf.

De oud-president (70) kan in beroep gaan tegen het vonnis. In dat geval wordt de straf in afwachting van het hoger beroep opgeschort. Sarkozy heeft de aanklachten altijd weersproken.
https://nos.nl/artikel/25(...)bische-smeergeldzaak
StateOfMinddonderdag 25 september 2025 @ 13:27
"Merde", dacht ie na het horen van de uitspraak.
Hathordonderdag 25 september 2025 @ 13:27
Best wel heftig, ik kan me nog wel herinneren dat hij indertijd best een populaire president was.
saparmurat_niyazovdonderdag 25 september 2025 @ 13:30
quote:
Hij is schuldig bevonden aan deelname aan een criminele organisatie.
quote:
De rechter stelt dat Sarkozy weet had van de praktijken, maar er zelf niet actief aan deelnam. Daarom is hij slechts op één punt veroordeeld.
Zoals het hier wordt omschreven vind ik het vrij raar allemaal, eigenlijk. Iets weten maar er verder helemaal niet (bewezen) actief aan deelnemen is toch deelname?
recursiefdonderdag 25 september 2025 @ 13:34
quote:
0s.gif Op donderdag 25 september 2025 13:30 schreef saparmurat_niyazov het volgende:

[..]
[..]
Zoals het hier wordt omschreven vind ik het vrij raar allemaal, eigenlijk. Iets weten maar er verder helemaal niet (bewezen) actief aan deelnemen is toch deelname?
Zoals ik het lees gaat dat over de punten waar hij niet voor veroordeeld is, maar anderen wel.
StateOfMinddonderdag 25 september 2025 @ 13:34
Hij had gewoon moeten zeggen: "Je n'en ai aucun souvenir actif".

Dan was het goed geweest.
voetbalmanager2donderdag 25 september 2025 @ 13:37
Hij zal ongetwijfeld in beroep gaan en het zal nog zeker een jaar duren voor er een definitieve beslissing komt.
SebbeSwensjedonderdag 25 september 2025 @ 13:38
quote:
6s.gif Op donderdag 25 september 2025 13:34 schreef StateOfMind het volgende:
Hij had gewoon moeten zeggen: "Je n'en ai aucun souvenir actif".

Dan was het goed geweest.
Alleen Nederlanders trappen daarin.
BeriBeridonderdag 25 september 2025 @ 13:42
Niet z'n eerste veroordeling, die gast is zo corrupt als wat
recursiefdonderdag 25 september 2025 @ 13:45
Het blijft een intrigerende zaak. Uit de bron van de OP:

quote:
Na het aflopen van Sarkozy's ambtstermijn in 2012 deed het Franse Openbaar Ministerie tien jaar onderzoek naar hem. De aanleiding was onder meer werk van onderzoeksjournalisten.

Vlak voor de presidentsverkiezingen van 2012 publiceerde de nieuwssite Mediapart een document dat van de Libische regering afkomstig zou zijn, waaruit zou blijken dat er 50 miljoen euro was betaald aan de verkiezingscampagne van Sarkozy.

Het document dateerde van eind 2006. In een rechtszaak die Sarkozy aanspande tegen de nieuwssite stelde de oud-president dat het ging om een vervalsing. In 2016 bepaalde de rechter dat er geen reden was om te twijfelen aan de echtheid. Vandaag zegt de rechter dat het waarschijnlijk toch om een vervalst document gaat.
kladderadatschdonderdag 25 september 2025 @ 18:05
quote:
1s.gif Op donderdag 25 september 2025 13:45 schreef recursief het volgende:
Het blijft een intrigerende zaak. Uit de bron van de OP:
[..]

Bizar.