FOK!forum / Weer, Klimaat en Natuurrampen / Honderden doden in Afghanistan na zware aardbeving
Frutselmaandag 1 september 2025 @ 08:40
quote:
[url=https://www.nu.nl/buitenland/6367482/taliban-melden-meer-dan-600-doden-door-zware-aardbeving-in-afghanistan.html?referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F]Taliban melden meer dan 600 doden door zware aardbeving in Afghanistan[/url]

Bij een aardbeving in het oosten van Afghanistan zijn zondagavond volgens de Taliban meer dan zeshonderd doden gevallen. Die informatie is nog niet door andere bronnen bevestigd, aangezien informatie vanuit Afghanistan schaars is.
De beving met een kracht van 6.0 trof de Afghaanse provincie Nangarhar bij de Pakistaanse grens even voor middernacht (lokale tijd). In de uren daarna volgden naschokken met een kracht van 5.2 en 4.5.

Het bergachtige gebied was in het weekend nog getroffen door overstromingen, schrijft BBC News. Wegen waren daardoor onbegaanbaar geworden. Een groot deel van het aardbevingsgebied zou alleen bereikbaar zijn per helikopter, maar daar zijn in Afghanistan niet voldoende van. De Taliban zouden daarom een hulpverzoek hebben ingediend bij internationale hulporganisaties.

Het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat onder controle staat van de Taliban, maakt melding van 622 doden en zo'n 1.000 gewonden. Staatsomroep RTA had het eerder over vijfhonderd doden.

Het is moeilijk om het werkelijke dodental bevestigd te krijgen, omdat het om afgelegen gebieden gaat. Informatie vanuit het land is schaars. Sinds de Taliban in 2021 de macht hebben overgenomen, is de persvrijheid in het land zeer beperkt.

Afghanistan werd in oktober 2023 getroffen door een zware aardbeving met een kracht van 6.3. Volgens de Taliban waren er toen duizenden slachtoffers. De Verenigde Naties hielden het op 1.500 mensen. Het Rode Kruis sprak van de "dodelijkste aardbeving in Afghanistan in twintig jaar".
Meer weten over alle aardbevingen in de wereld? Kijk ook eens hier -->
WKN / Aardbevingen #22

Vraag me ook af hoe het in Pakistan is of dat is misschien een minder dicht bevolkt gebied? :{ Dit gaat qua dodental nog weer aardig oplopen ben ik bang :{
Dvenmaandag 1 september 2025 @ 12:33
Hoeven ze in ieder geval geen doodsangsten uit te staan in een rubberbootje op de Middellandse zee. Ieder nadeel..
Houtenbeenmaandag 1 september 2025 @ 23:55
twitter