Hier is de handhaving zelfs nog opgepakt. Het probleem is dan weer dat er niet genoeg straf opgelegd wordt.quote:Op zaterdag 6 september 2025 09:25 schreef VEM2012 het volgende:
Weer een mooi staaltje van waar het mis gaat:
https://www.ed.nl/valkens(...)-weken-cel~a5ab67aa/
Voor degenen die het niet kunnen lezen: man heeft zijn partner gewurgd. Tot twee keer toe ging het licht uit bij haar. Is ook al eerder veroordeeld wegens mishandeling van haar.
4 weken cel.
Eea in Valkenswaard. Het zou mij niet verbazen als er binnen niet afzienbare tijd een bericht in de krant staat over een Valkenswaardse vrouw die vermoord is en haar (ex mag ik hopen) partner is opgepakt als verdachte.
We hebben een handhavingsprobleem.
Klopt, het is wel opgepakt, maar het probleem is dat dit kwa escalatie net voor de moord zit. Nu niet optreden is hetzelfde als zeggen tegen deze vrouw: wij gaan u niet beschermen, maar als hij u vermoord, dan treden we wel op.quote:Op zaterdag 6 september 2025 19:23 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Hier is de handhaving zelfs nog opgepakt. Het probleem is dan weer dat er niet genoeg straf opgelegd wordt.
Heb het al eerder in een topic hierover verteld, maar ik heb een vriendin die letterlijk in de fik was gestoken door haar ex en waarbij de rechter een omgevingsverbod niet nodig vond.
Het lijkt er vooral op dat er bij het straffen en handhaven geen/onvoldoende oog is voor het persistente karakter van de mishandelingen, de zieke focus van de dader.
Het lijkt alsof ze alle feiten droog afkaarten als "klappen" of "bedreigingen" alsof die vent het zomaar bij iemand doet en niet binnen een patroon. "U heeft drie klappen en twee trappen uitgedeeld, daar staat 1 maand voor en daarna heeft u uw tijd uitgediend en boete gedaan" terwijl het dus niet klaar is daarna.
Het zijn ook alleen hele welwillende mannen die dat zouden doen, dus dat werkt gewoon overduidelijk niet.quote:Op zaterdag 30 augustus 2025 13:22 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
Zoals vaker met dit soort aan de actualiteit onderworpen thema's wordt een gecompliceerd, daadwerkelijk probleem dat opzich terecht aan de kaak wordt gesteld zodanig dagelijks opgehypt met uiteindelijk de grens van de ridiculiteit overschrijdende, alles op een hoop gooiende artikelen dat die de kwestie vooral vertroebelen en schaden. Neem nou deze kop alleen al bijvoorbeeld.
[..]
Ja joh, met een brede boog om vrouwen die je op straat ziet heenlopen alsof je een soort melaatse bent, met dit soort adviezen van "experts" krijg je vast een veel fijnere samenleving.
Ik wil graag een rationele benadering, en ben het dus wel eens met de OP eigenlijk.
Dat is een algemeen probleem in het strafrecht. Foute hondenbezitters die gewoon weer een nieuw moordwapen aanschaffen, "verwarden" met pagina's vol met "incidenten" zoals Gökman T en de moordenaar van dat Eritreese meisje laatst en als kers op de taart die van Lisa, draaideurcriminelen.quote:Op zaterdag 6 september 2025 19:23 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Hier is de handhaving zelfs nog opgepakt. Het probleem is dan weer dat er niet genoeg straf opgelegd wordt.
Heb het al eerder in een topic hierover verteld, maar ik heb een vriendin die letterlijk in de fik was gestoken door haar ex en waarbij de rechter een omgevingsverbod niet nodig vond.
Het lijkt er vooral op dat er bij het straffen en handhaven geen/onvoldoende oog is voor het persistente karakter van de mishandelingen, de zieke focus van de dader.
Het lijkt alsof ze alle feiten droog afkaarten als "klappen" of "bedreigingen" alsof die vent het zomaar bij iemand doet en niet binnen een patroon. "U heeft drie klappen en twee trappen uitgedeeld, daar staat 1 maand voor en daarna heeft u uw tijd uitgediend en boete gedaan" terwijl het dus niet klaar is daarna.
Verkeersdoden met een minieme straf en rijverbod van enkele jaren (itt levenslang).quote:Op zondag 7 september 2025 18:07 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Dat is een algemeen probleem in het strafrecht. Foute hondenbezitters die gewoon weer een nieuw moordwapen aanschaffen, "verwarden" met pagina's vol met "incidenten" zoals Gökman T en de moordenaar van dat Eritreese meisje laatst en als kers op de taart die van Lisa, draaideurcriminelen.
Het laat wel zien waar dat denken in dit soort casuïstiek fout gaat, maar helaas niet beperkt tot. We hebben echt een grondige herziening nodig.
Zie ook:quote:Op zaterdag 6 september 2025 19:23 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Hier is de handhaving zelfs nog opgepakt. Het probleem is dan weer dat er niet genoeg straf opgelegd wordt.
Deze man zuipt en slaat dan z'n vrouw en schoonfamilie. Heeft dat al vaker gedaan.quote:Hilversum „Een zesjarig kind heeft moeten toekijken hoe zijn moeder en zijn oma werden geslagen. Dat vind ik heel erg.” Dat stelde de politierechter in de zaak tegen een 37-jarige man uit Hilversum. De rechter legde hem vier weken voorwaardelijke gevangenisstraf op.
Op 4 juni kwam de verdachte dronken thuis in Hilversum. Hij sloeg toen zijn echtgenote. Zij werd ook aan het haar getrokken. Zij vluchtte daarna naar de woning van haar moeder. Die schoonmoeder werd ook geslagen door de verdachte. Hun zoontje keek toe, terwijl zijn vader de klappen uitdeelde.
De politie nam de Hilversummer na de mishandeling mee. Hij kreeg een contactverbod opgelegd. Uit onderzoek bleek dat hij eerder zijn vrouw had geslagen. De vrouw was ook al een keer naar de buren gevlucht. Na de mishandeling probeerden de moeder en de oma van het kind hun aangiftes in te trekken.
Het Openbaar Ministerie wilde de zaak tegen de Hilversummer wel behandelen. „Het gaat om huiselijk geweld tegen vrouwen. Dat is een speerpunt van het OM. Die zaken worden altijd behandeld.” De officier eiste zestig uur werkstraf, vier weken voorwaardelijke celstraf en 800 euro boete.
De advocate van de verdachte vertelde dat haar client zich niets herinnert van het geweld. Het gezin heeft volgens haar schulden. Om die reden staan zij onder toezicht.
De rechter vond de straf in deze zaak het moeilijkst. Werkstraf gaat volgens hem te veel stress opleveren bij deze verdachte. Een boete is zinloos, omdat het gezin financieel aan de grond zit. Alle tijd kan beter worden besteed aan de medische behandeling van de Hilversummer, oordeelde de rechter.
Die inderdaad ook als alsmaar terugkerend probleem.quote:Op zondag 7 september 2025 19:15 schreef probeer het volgende:
[..]
Verkeersdoden met een minieme straf en rijverbod van enkele jaren (itt levenslang).
Hier blijkt ook wel weer uit hoe compleet van de realiteit verwijderd zo'n rechter is. Als je alles abstract via regels benadert maar het nooit écht meemaakt en ongetwijfeld ook nog een idealistische inslag hebt kan je dus kennelijk zo gaan redeneren. En dat staat dan bekend als de autoriteit.quote:Op zondag 7 september 2025 20:18 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Zie ook:
[..]
Deze man zuipt en slaat dan z'n vrouw en schoonfamilie. Heeft dat al vaker gedaan.
Gevangenis? Neh.
Werkstraf? Neh, te stressvol..
Boete? Neh, is toch geen geld voor.
Dus dan maar een voorwaardelijk strafje. Bij de volgende dronken bui gaat deze kerel natuurlijk gewoon weer opnieuw meppen en z'n kind traumatiseren.
Inderdaad. Leg dan op zijn minst een gedragsmaatregel op, een verplichte training agressiebeheersing, iets met verslavingszorg, wat dan ook. Nu is de consequentie in de praktijk gewoon 0, lekker naar huis maar weer.quote:Op zondag 7 september 2025 20:18 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Zie ook:
[..]
Deze man zuipt en slaat dan z'n vrouw en schoonfamilie. Heeft dat al vaker gedaan.
Gevangenis? Neh.
Werkstraf? Neh, te stressvol..
Boete? Neh, is toch geen geld voor.
Dus dan maar een voorwaardelijk strafje. Bij de volgende dronken bui gaat deze kerel natuurlijk gewoon weer opnieuw meppen en z'n kind traumatiseren.
Dat is hetzelfde als een vliegenmepper gebruiken tegen een pitbull.quote:Op zaterdag 30 augustus 2025 10:34 schreef RotatoR het volgende:
Pepperspray legaliseren voor vrouwen.
Het werkt effectief genoeg om te kunnen vluchten.quote:Op zondag 7 september 2025 21:41 schreef Hathor het volgende:
[..]
Dat is hetzelfde als een vliegenmepper gebruiken tegen een pitbull.
Noemden we in het verleden niet crime passionel?quote:Op zaterdag 6 september 2025 17:27 schreef maily het volgende:
Bianca ontsnapte aan haar ex; hij doodde zijn nieuwe vriendin
[..]
Hij had die openstaande auto ook nog vol moeten sprayenquote:Op zondag 7 september 2025 21:43 schreef RotatoR het volgende:
[..]
Het werkt effectief genoeg om te kunnen vluchten.
Bekijk deze YouTube-video
Geen garantie, een Glock is dat wel.quote:Op zondag 7 september 2025 21:43 schreef RotatoR het volgende:
[..]
Het werkt effectief genoeg om te kunnen vluchten.
Bekijk deze YouTube-video
En AR15's voor mannen.quote:Op zaterdag 30 augustus 2025 10:34 schreef RotatoR het volgende:
Pepperspray legaliseren voor vrouwen.
Een van de eerste dingen die ik leerde toen ik dat (=Krav Maga) ging doen, was: probeer te allen tijde een fysieke confrontatie te vermijden. Voor een vrouw ben ik erg sterk, maar zelfs toen ik optimaal getraind was, wist ik dat ik het tegen 90% van de ongetrainde 15-jarige mannen af zou leggen.quote:Op maandag 8 september 2025 11:05 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Zou ook goed zijn als vrouwen meer aan zelfverdedigingssport gaan doen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |