Een te grote gap laat de samenleving ook vastlopen. Het geld op de bankrekening van ultra rijken voegt niet toe. Als je 1 miljoen kan verdelen kan je beter 1.000 euro op de rekening van 1.000 arbeidersgezinnen zetten dan 1.000.000 op de rekening van een multimiljonair. En nee, dat druppelt niet omlaag. Dus bij een kleinere gap heeft iedereen bij elkaar net zoveel maar er word meer gekocht dus hebben meer mensen er wat aan.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 23:26 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Een samenleving functioneert dus alleen maar als er ook mensen zijn die echt net kunnen rondkomen van hun werk. Niet net kunnen rondkomen van een uitkering, want daar wordt verder niemand beter van, maar net kunnen rondkomen van hun werk. Want er moeten mensen zijn die staan te springen om bepaald werk te doen, zeker werk dat anderen niet willen doen. Er moeten mensen zijn die spotgoedkoop werk doen. Dan functioneert een maatschappij op zijn best.
Ik kan natuurlijk dat filmpje van Thatcher over "the gap" aanhalen ... socialisten willen altijd graag dat die gap zo klein mogelijk is, ook al heeft iedereen dan minder. Maar je moet juist zo'n gap hebben, want anders functioneert een samenleving niet. Nederland loopt daar tegenaan en heel West-Europa trouwens.
Ok, daar ga ik in mee. Ik kreeg ook nog maar 3 maanden WW, omdat ik van de afgelopen 6 jaar er maar 4 had gewerkt, in plaats van 5. Ik heb volgens het UWV wel in totaal 37 jaar gewerkt, waarvan 33 volle jaren, maar dat maakt tegenwoordig steeds minder verschil.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 23:07 schreef Paddo het volgende:
[..]
Oke, we komen meer op 1 lijn. Volgens mij (correct me if im wrong) zijn we het eens dat de woekerkredieten de molensteen vormen. Zoals ik al vertelde heb ik iemand in de schuldsanering geholpen. Jongen was net 18 en verzoop. Moeders was opnieuw getrouwd, en hij kon niet overweg met stiefpa, dus heb ik hulp aangeboden.
Overigens helpt de stadsbank je ook als je geen inkomen hebt. (Is een combi van schuldsanering en hulp)
Maar als ik bij de voedselbank ga kijken, zijn NIET de uitkeringsgerechtigden de grote groep. Het zijn de mensen met grote schulden. Die groep leeft in grotere armoede dan mensen met een uitkering, zijn op sociaal minimum gezet. Ze hebben veelal wel werk, maar een extreem uitzichtloze situatie omdat ze jarenlang alles af moeten gaan staan. Met dit in het achterhoofd postte ik de waarschuwing voor leningen. Doe het nooit. (De dame in het eerder genoemde youtube filmpje dat klaagde over de BTW had dus ook teveel op de pof gekocht)
Dan de uitkeringsgerechtigden. Ik heb enkele jaren geleden 3 maanden bijstand gehad (geen WW opbouw gehad wegens ZZP constructie), en ik moest naar een "leren werken" cursus. Elke woensdagochtend van 08:30 tot 12:30. De bijstand is een vergaarbak van mensen met pech, mensen die tijdelijk iets moeten overbruggen, en wat andere categorieën. Maat er is een substantiële categorie met de naam "wil niet werken". Zij kunnen goed rondkomen van de bijstand. Dat komt door een aantal redenen:
• In diverse situaties is er sprake van over subsidiering van de laagste klasses, Inclusief ondersteuning/subsidie hebben ze meer te besteden dan de middenklasse (zie ook Tweakers: het onbestaan van de middenklasse).
• Deze groep werkt veel samen, zoals gezamenlijk eten, en hebben naar hun mening zo'n leuk leven dat werken niet interessant is.
• Veel mensen in deze categorie schuren tegen de wetsgrenzen aan. Zwart werken, wietplantage en andere vormen van criminaliteit worden goedgepraat.
• Meer dan de helft van de mensen die naar deze bijstandscursus kwamen, roken.
• Bijna de helft van de mensen zie naar deze bijstandscursus kwamen, gebruikten daarvoor een auto.
Dit staat haaks op de groep mensen die we willen ondersteunen. Die het water aan de lippen staat. Deze groep is de reden dat de politiek momenteel meer geinteresseerd is in het "strenger maken". En wat moet je anders? Links zal zeggen dat gratis geld uitdelen bovenstaande groep welliswaar nog meer pampert, maar bij veel mensen wel helpt. Rechts zal zeggen dat er wel bezuinigd kan worden.
Alle miljonairs die ik ken hebben allemaal talloze mensen in dienst: schoonmakers, privédocenten, tuinmannen, klusjesmannen, noem maar op. Dus op een bepaalde manier toch wel.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 23:28 schreef BlauweDag het volgende:
[..]
Een te grote gap laat de samenleving ook vastlopen. Het geld op de bankrekening van ultra rijken voegt niet toe. Als je 1 miljoen kan verdelen kan je beter 1.000 euro op de rekening van 1.000 arbeidersgezinnen zetten dan 1.000.000 op de rekening van een multimiljonair. En nee, dat druppelt niet omlaag.
Ja, laat ze gesubsidieerd, met behoud van uitkering, concurreren tegen mensen die wel een normaal salaris verdienen. Dan kunnen die ook de bijstand in en te werk gesteld worden onder dezelfde voorwaarden ...quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 23:10 schreef Newone82 het volgende:
[..]
Je onderschrijft exact mijn buurt 15 jaar geleden toen ik begon met huren. Allemaal autochtone Nederlanders die steun trekken en geen flikker bijdragen aan de maatschappjj.
Dat ze maar verplicht vrijwilligerswerk gaan doen voor hun uitkering. Aanpakken bij de basis, en dit soort mensen niet laten weg komen met hun wangedrag wn het luieren op kosten van de staat.
De eerste 5 miljoen druppelen wel door maar daarna stopt het. Vooral bij de ultra rijken, dus kunnen maar zo vaak uit eten gaan of zoveel huizen en boten kopen. Maar dat ene miljoen verdelen onder 7 miljoen huishouden maakt wel een verschil. Dus dat miljoen verdelen doet het hele bedrag ten goede aan de hele samenleving. Bij een rijke is dat soms 0%.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 23:31 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Alle miljonairs die ik ken hebben allemaal talloze mensen in dienst: schoonmakers, privédocenten, tuinmannen, klusjesmannen, noem maar op. Dus op een bepaalde manier toch wel.
Er werden volop huizen verbouwd, in oorspronkelijke staat teruggebracht, klassieke tuinen vormgegeven, noem maar op.
Dus nee dat gehele miljoen zal niet naar beneden druppelen, maar een deel wel.
Overigens zijn miljonairs in Nederland ook nog de enigen die het geld hebben om een tuinman te kunnen betalen.
Nou en? Als jij een tuinman wilt kunnen betalen dan werk je zelf maar wat harder.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 23:31 schreef TAmaru het volgende:
Overigens zijn miljonairs in Nederland ook nog de enigen die het geld hebben om een tuinman te kunnen betalen.
Ik ben een halve miljonair en heb ook een tuinman.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 23:31 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Overigens zijn miljonairs in Nederland ook nog de enigen die het geld hebben om een tuinman te kunnen betalen.
En onder een brug slaapt, zonder zich te kunnen douchen of hun kleren te kunnen wassen? En dus zonder kansen op de arbeidsmarkt? Laat ze fijn creperen?quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 23:07 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Zie geen reden voor een minimumloon. Het is absurd hoog, verstoort de marktwerking, is een overschatting van de waarde van de meeste mensen die het verdienen.
Een maatschappij vaart er wel bij als er een brede onderklasse is die met elkaar concurreert om voor zo weinig mogelijk geld de vervelendste klusjes te mogen opknappen.
De recente verhoging leidde (ex-ante) alleen tot een hogere arbeidsmigratie vanuit Oostblok-landen, stijging van de kosten voor sociale zekerheid nu die aan het minimumloon zijn gekoppeld, Generiek inkomensbeleid blijkt niet geschikt om op korte termijn de sociaal-economische gezondheidsverschillen in Nederland te verkleinen., sterke stijging van de loonkosten in arbeidsintensieve sectoren met bijbehorende inflatie en een daling van de structurele werkloosheid met 0,5%.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 23:14 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Welk vreselijk probleem hebben we momenteel met het minimumloon?
Plaggenhutten bestonden tot 1949. Maar kunnen weer terug komen.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 23:35 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Vroeger, toen kom je nog zonder geld in een hutje op de hei gaan wonen. Maar die tijd is al heel lang geleden.
Over de hoogte kan je best discussieren.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 23:36 schreef nostra het volgende:
[..]
De recente verhoging leidde (ex-ante) alleen tot een hogere arbeidsmigratie vanuit Oostblok-landen, stijging van de kosten voor sociale zekerheid nu die aan het minimumloon zijn gekoppeld, Generiek inkomensbeleid blijkt niet geschikt om op korte termijn de sociaal-economische gezondheidsverschillen in Nederland te verkleinen., sterke stijging van de loonkosten in arbeidsintensieve sectoren met bijbehorende inflatie en een daling van de structurele werkloosheid met 0,5%.
Dat is al weer achterhaald. In ieder geval in Limburg is het de laatste tijd drie keer zo druk geworden. Ik heb ook een video van een hulpverlener gezien, die met vergelijkbare cijfers kwam. Het gaat dus heel hard. Dat was ook mijn reden dit topic te openen.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 23:16 schreef BlauweDag het volgende:
Op dit moment (2024) maken ongeveer 144.750 mensen in Nederland gebruik van de voedselbank. Dat is een daling van zo’n 20% ten opzichte van het jaar ervoor, toen het aantal nog rond de 180.000 lag
Jij wil het minimumloon helemaal afschaffen zei je ("dat is nu wat te rechts voor Nederland")quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 23:36 schreef nostra het volgende:
[..]
De recente verhoging leidde (ex-ante) alleen tot een hogere arbeidsmigratie vanuit Oostblok-landen, stijging van de kosten voor sociale zekerheid nu die aan het minimumloon zijn gekoppeld, Generiek inkomensbeleid blijkt niet geschikt om op korte termijn de sociaal-economische gezondheidsverschillen in Nederland te verkleinen., sterke stijging van de loonkosten in arbeidsintensieve sectoren met bijbehorende inflatie en een daling van de structurele werkloosheid met 0,5%.
In 2025 maken naar schatting rond de 145.000 mensen gebruik van de voedselbank in Nederland. Dat aantal is vergelijkbaar met 2024, toen het 144.750 mensen betrof, en betekent dat het aantal gebruikers zich lijkt te stabiliseren na een eerdere daling van 20%quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 23:39 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Dat is al weer achterhaald. In ieder geval in Limburg is het de laatste tijd drie keer zo druk geworden. Ik heb ook een video van een hulpverlener gezien, die met vergelijkbare cijfers kwam. Het gaat dus heel hard. Dat was ook mijn reden dit topic te openen.
Iemand die zwart bijklust?quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 23:35 schreef BlauweDag het volgende:
[..]
Ik ben een halve miljonair en heb ook een tuinman.
Ah, van het Planbureau, met hun extreem simplistische economische modellen, waarbij alle uitkeringen en toeslagen de werkgelegenheid rechtstreeks met eenzelfde bedrag verlagen.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 23:36 schreef nostra het volgende:
[..]
De recente verhoging leidde (ex-ante) alleen tot een hogere arbeidsmigratie vanuit Oostblok-landen, stijging van de kosten voor sociale zekerheid nu die aan het minimumloon zijn gekoppeld, Generiek inkomensbeleid blijkt niet geschikt om op korte termijn de sociaal-economische gezondheidsverschillen in Nederland te verkleinen., sterke stijging van de loonkosten in arbeidsintensieve sectoren met bijbehorende inflatie en een daling van de structurele werkloosheid met 0,5%.
Nee hoor, oud klasgenoot. Gewoon wit.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 23:42 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Iemand die zwart bijklust?
Overal waar Milton Friedman werd nagevolgd en invloed had explodeerde de armoede, kansenongelijkheid en segregatie. Hij prees het VK van Thatcher, VS van Reagan en Hong Kong.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 23:11 schreef nostra het volgende:
[..]
Tja, "the fact is that the programs that are labeled as for the poor, for the needy, almost always have effects exactly the opposite of those of who their well-intentioned sponsors intend it to have" ~ Milton Friedman, maar die school is voorlopig even wat uit de gratie en krijg je er in Nederland ook nooit doorheen.
Naar schatting. Het is een vorig jaar gemaakte prognose, aan de hand van de toenmalige regeringsplannen.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 23:40 schreef BlauweDag het volgende:
[..]
In 2025 maken naar schatting rond de 145.000 mensen gebruik van de voedselbank in Nederland. Dat aantal is vergelijkbaar met 2024, toen het 144.750 mensen betrof, en betekent dat het aantal gebruikers zich lijkt te stabiliseren na een eerdere daling van 20%
Ja, de vrije markt heeft meer ellende veroorzaakt dan alle oorlogen samen.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 23:45 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Overal waar Milton Friedman werd nagevolgd en invloed had explodeerde de armoede, kansenongelijkheid en segregatie. Hij prees het VK van Thatcher, VS van Reagan en Hong Kong.
De resultaten waren duidelijk.
Niet omgekeerd. Friedman de Pinochet en Singapore fanboy was het pure kwaad.
Tuurlijk is 2025 een schatting.....het is pas augustus. Maar er zijn geen onafhankelijk signalen dat dit momenteel anders is. (er zijn ook maar 180 voedselbanken in Nederland)quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 23:45 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Naar schatting. Het is een vorig jaar gemaakte prognose, aan de hand van de toenmalige regeringsplannen.
Nou, in ieder geval wel bij de voedselbank in Limburg.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 23:47 schreef BlauweDag het volgende:
[..]
Tuurlijk is 2025 een schatting.....het is pas augustus. Maar er zijn geen onafhankelijk signalen dat dit momenteel anders is.
Limburg heeft wel een bijzondere situatie net zoals noord-groningen. Daarom snap ik ook niet waarom ze massaal op conservatief populisme stemmen in plaats van sociaal democratie. Alsof het je helpt als je in armoede leeft om massaal de nog armere de schuld te geven of een zondebok te zoeken.quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 23:48 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Nou, in ieder geval wel bij de voedselbank in Limburg.
Vrije markten zijn heel nuttig (zonder democratische/autoritaire overheid geen markten trouwens, zoals Polanyi al bewees).quote:Op zaterdag 16 augustus 2025 23:47 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja, de vrije markt heeft meer ellende veroorzaakt dan alle oorlogen samen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |