Russische oud-president Medvedev dreigt met directe oorlog tegen VS na ultimatum Trump
De voormalige Russische president Dmitri Medvedev heeft op sociale media gewaarschuwd dat het nieuwe ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van Rusland tot een rechtstreekse oorlog kan leiden tussen beide landen.![dmitri-medvedev]()
Trump vervroegde gisteren de deadline die hij aan Rusland gaf om in te stemmen met een staakt-het-vuren in Oekraïne. Twee weken geleden zei hij nog dat de Russische president Vladimir Poetin vijftig dagen had. Anders zouden er zware importheffingen volgen. Gisteren verkortte hij die termijn opeens tot ‘tien of twaalf dagen’.
Medvedev, momenteel vicevoorzitter van de Russische Veiligheidsraad en een vertrouweling van Poetin, waarschuwt echter dat Rusland ‘niet Israël of Iran’ is. ‘Elk nieuw ultimatum is een bedreiging en een stap richting oorlog. Niet tussen Rusland en Oekraïne, maar met zijn eigen land. Ga Sleepy Joe niet achterna!’ Waarmee hij de bijnaam gebruikt die Trump voor Joe Biden bedacht.
Twee weken geleden reageerde Medvedev ook al op het eerdere ‘theatrale’ ultimatum van Trump. ‘De wereld beeft en vreest de gevolgen’, schreef hij toen. ‘Het oorlogvoerende Europa voelt zich teleurgesteld. Rusland kan het niets schelen.’
Medvedev postte beide berichten alleen op zijn Engelstalige X-account, wat betekent dat ze rechtstreeks bedoeld waren voor het Westen.
AanhangersDe Republikeinse senator Lindsey Graham deelde het bericht van Medvedev en waarschuwde iedereen in Rusland die denkt dat Trump het niet serieus meent. ‘Jij en je aanhangers zullen snel zien dat jullie fout zitten.’
Medvedev liet daarop opnieuw weten dat hij niet onder de indruk is. ‘Het is niet aan jou of Trump om te bepalen wanneer we ‘aan de onderhandelingstafel’ moeten gaan zitten. De onderhandelingen zullen eindigen als alle doelen van onze militaire operatie bereikt zijn. Hou je eerst bezig met Amerika, opa!’
Trump is in toenemende mate gefrustreerd over de opstelling van Moskou. Hij verwijt Poetin mooie praatjes te verkopen, maar de daad niet bij het woord te voegen.
https://www.ad.nl/buitenl(...)atum-trump~ad5a1200/Ik geniet mezelf kapot. Het wordt steeds leuker. Daar zijn de metingen van het mannelijke geslacht op FOK! kinderspel bij.

[ Bericht 13% gewijzigd door Pizzakoppo op 29-07-2025 10:25:49 ]
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !