In India heeft de politie deze week een man opgepakt die zich tien jaar lang voordeed als ambassadeur van fictieve landen. Hij zou ook werkzoekenden opgelicht hebben door hen werk in het buitenland te beloven.![de-ambassade-in-het-indiase-ghaziabad-in-de-buurt-van-new-delhi]()
De 47-jarige Harsh Vardhan Jain huurde een huis in Ghaziabad, een stad op zo’n 30 kilometer van New Delhi. Dat had hij omgebouwd tot ’ambassade’ voor het zogenaamde West Arctica en hij beweerde micronaties als Saborga, Poulvia en Lodonia te vertegenwoordigen, landen die niet bestaan.
Hij wordt ervan beschuldigd rond te rijden in voertuigen met valse diplomatieke kentekens en bewerkte foto’s te delen waarop hij samen met Indiase leiders verscheen, om zijn geloofwaardigheid op te krikken.
„Zijn belangrijkste activiteiten bestonden uit het optreden als tussenpersoon voor mensen die werk zochten in het buitenland en bedrijven, en het runnen van een netwerk voor geldtransfers via dekmantelbedrijven”, aldus de politie.
De valse ambassadeur wordt ook beschuldigd van het witwassen van geld.Bij de huiszoeking in zijn woning nam de politie 53.500 dollar (45.500 euro), valse paspoorten en nagemaakte documenten met stempels van het Indiase Ministerie van Buitenlandse Zaken in beslag.
https://www.ad.nl/buitenl(...)en-lodonia~a49edf5a/Ik wil de filmrechten. Kruising tussen Beïng There, Zelig en Forrest Gump.

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !