TLDR; Is complex denken overdaad en is eenvoud briljantie?
Ik overdenk, net als veel anderen dat volgens mij ook doen.
En koester daarbij de illusie dat ik daardoor de beste beslissing neem.
Hier een voorbeeld van complex en overbodig denken:
Ik heb dus een raam, en daar moet horrengaas in, want muggen en raam moet open kunnen in de zomer zonder dat ze naar binnen vliegen.
En dat horrengaas moet simpel openklappen, want als ik ht raam dicht wil doen wil ik niet met een los hor in mijn handen staan.
Dan komt de logische vraag vanwege hooikoorts: fijnmazig anti pollen of sterker gaas dat meer wind/lucht door kan laten.
En dan natuurlijk: zonwerende rolgordijnen, want weinig stof en gemakkelijk schoon te maken.
Tevens is de rolgordijn enigzins isolerend voor de winter. En dan toch nog een gordijntje want ja wel zo sfeervol en het stopt de echo die anders in een gordijnloze kamer rondgaat.
Nou ja hele logica over enzo, maar dan he.. hoop montagewerk, kosten, schoonmaakwerk.. en dan kom ik bij een ander thuis:
Die heeft 1 monsterdik gordijn tegen de muur gesmeten.. dat isoleert, komt geen zonnestraaltje door dus lekker donker, weinig montagewerk, weinig kosten, 1x in de was per jaar en klaar.. werk perfect.
Open dicht in 2 seconden, geen hor openklappen, geen rolgordijnopen rollen..
Dan denk ik echt: waarom te fuch doe ik zo moeilijk?
Hoe ben jij? Een overdenker of briljant in eenvoud?
Hoe pakt dat uit in je leven?
[ Bericht 0% gewijzigd door Invisibli op 22-07-2025 02:56:05 ]