In Los Angeles is een automobilist ingereden op een groep mensen. Daarbij zijn zeker 30 mensen gewond geraakt, meldt de brandweer. Meerdere gewonden zijn er slecht aan toe. Het incident gebeurde midden in de nacht op de verkeersader Santa Monica Boulevard in de wijk East Hollywood, in het noordwesten van de Amerikaanse miljoenenstad. Een groep mensen, merendeels vrouwen, stond in een rij te wachten tot ze een nachtclub in mochten. Zij werden geraakt door de auto. De wagen reed ook tegen een tacokarretje en tegen het kantoor van de valets, medewerkers van de club die auto's parkeren voor bezoekers.
Beschoten
Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk. Volgens de brandweer van LA lijkt het erop dat de bestuurder het bewustzijn had verloren, maar de politie sluit opzet nog niet helemaal uit. De politie meldt dat de bestuurder na het incident werd neergeschoten. Hij is naar het ziekenhuis gebracht en wordt geopereerd. De politie zegt niet wie er op de automobilist heeft geschoten. Getuigen zeggen tegen lokale media dat de bestuurder na het incident door omstanders uit zijn auto werd getrokken en vervolgens werd aangevallen.
Zeven van de gewonden verkeren in kritieke toestand, zegt de brandweer. Nog eens zes mensen zijn zwaargewond geraakt. Direct na het incident kwamen bezoekers de club uit om eerste hulp te verlenen aan de slachtoffers, zegt een brandweerwoordvoerder.
https://nos.nl/artikel/2575628Opzet in het spel?