FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / NN komt met verzekering voor EV Accu degradatie
Optimizermaandag 14 juli 2025 @ 10:56
https://www.nu.nl/tweaker(...)ektrische-autos.html

quote:
Verzekeraar Nationale Nederlanden komt met een verzekering voor accu's voor elektrische auto's. Die dekt geen normale afzwakking van de accu, maar wel als de capaciteit van de accu ineens onder de 70 procent komt.
De verzekering heet EV Accu Zekerheid en is alleen als module bij de NN-autoverzekering van de elektrische auto te verkrijgen. Klanten kunnen de module dus niet los afnemen, maar moeten deze koppelen aan een autoverzekering van Nationale Nederlanden. De module is bedoeld voor EV's waarvan de fabrieksgarantie op het accupakket is verlopen. Nationale Nederlanden dekt dan de kosten voor reparatie of vervanging als de accucapaciteit 'plotseling' onder de 70 procent duikt.

De verzekering geldt alleen voor auto's tot 12 jaar oud of een kilometerstand van 300.000 kilometer, afhankelijk van welk het eerst wordt gehaald. Nationale Nederlanden noemt geen specifieke prijs, maar op basis van een willekeurige selectie auto's is te zien dat het om een bedrag van rond de 27 euro per maand gaat. Dat hangt af van de leeftijd van de auto en de grootte van de accu.

Nationale Nederlanden zegt de verzekering in te voeren om 'reële drempels' weg te nemen voor consumenten die zouden vrezen voor hoge kosten bij vervanging van defecte accu's. Het bedrijf spreekt van een pilot 'die bij succes verder wordt uitgerold'. De module is beschikbaar voor zowel nieuwe als bestaande klanten.
'Ineens' en dan moet het ook nog geen garantie zijn en dekt geen normale degradatie

Fabrieksgarantie is vaak tot 8 jaar en/of 160.000 kilometer.

Ik vraag mij af hoe vaak deze verzekering zal uitkeren :')
Optimizermaandag 14 juli 2025 @ 10:57
degradatie had niet in de titel moeten zitten, foutje vanaf mijn kant, kan dat aangepast worden en deze post dan weer verwijderd?
Peroxmaandag 14 juli 2025 @ 12:09
quote:
1s.gif Op maandag 14 juli 2025 10:56 schreef Optimizer het volgende:
https://www.nu.nl/tweaker(...)ektrische-autos.html
[..]
'Ineens' en dan moet het ook nog geen garantie zijn en dekt geen normale degradatie

Fabrieksgarantie is vaak tot 8 jaar en/of 160.000 kilometer.

Ik vraag mij af hoe vaak deze verzekering zal uitkeren :')
Als verzekeraars het willen gaan verzekeren, dan weet je één ding zeker: het risico is maar zeer beperkt.
:s)
Fleischmeistermaandag 14 juli 2025 @ 13:49
Ik heb zo'n vermoeden dat dit zo'n verzekering is waarbij je de premie beter gewoon zelf opzij kan leggen voor als er wat gebeurt :')