België voert grenscontroles in om illegale migratie aan te pakken België gaat grenscontroles invoeren om illegale migratie tegen te gaan. „We zien dat België een magneet wordt voor migratie’’, stelt de Belgische minister van Asiel en Migratie. „Er zullen ‘binnenkomstcontroles’ komen”, aldus minister Anneleen Van Bossuyt. „We willen illegale migratie absoluut tegengaan door heel gericht die controles te gaan doen.”
![5.avif]()
Van Bossuyt denkt daarbij onder meer aan controles bij bussen. „Iedereen kent wel de Flixbussen. Maar er zullen ook controles zijn op treinen, bijvoorbeeld bij aankomst in Brussel-Zuid. En ook op vluchten binnen Schengen-gebied, vanuit Duitsland en Griekenland bijvoorbeeld”, zegt ze.
Mensen zonder papierenBij de controles wordt gezocht naar mensen zonder papieren, maar ook naar mensen die in een andere lidstaat asiel hebben gevraagd en zelfs al bescherming hebben gekregen.
„We willen met deze maatregelen binnen het Europees kader blijven. Als het gaat om mensen die al in een andere lidstaat asiel hebben aangevraagd, dan zullen we die versneld terug laten keren naar dat land. Als het gaat om illegale migranten, dan zullen zij een bevel krijgen om het grondgebied te verlaten. Doen zij dat niet, dan kunnen ze via een gedwongen terugkeercentrum terugkeren”, aldus de minister.
https://www.ad.nl/buitenl(...)-te-pakken~af926746/