abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Trouwste user 2022 donderdag 19 juni 2025 @ 18:27:51 #1
7889 tong80
Spleenheup
pi_217986702
In Turkije zijn WhatsApp-berichten tussen verschillende leden van de tuchtcommissie gelekt via het medium Ajansspor. In de berichten wordt onder meer Fenerbahçe-trainer José Mourinho belachelijk gemaakt door te stellen dat hij volgend seizoen 'nog harder aangepakt' gaat worden. Fenerbahçe spreekt schande van de 'partijdigheid' van de tuchtcommissie en eist een harde aanpak van de Turkse bond. Celal Nuri Demirturk, voorzitter van de tuchtcommissie, heeft zijn ontslagbrief al ingediend, weet Sky Sports.



Fenerbahçe heeft dinsdag een woedend statement afgegeven waarin het de 'WhatsApp-correspondentie' van de leden van de Turkse tuchtcommissie (PDFK) aan de kaak stelt. Bovendien wordt de voorzitter van de Turkse voetbalbond (TFF) aangespoord om strenge maatregelen te nemen. De schuldigde leden van de PDFK hebben hun ontslag al ingediend omdat zij Fenerbahçe en hun coach, Mourinho, hebben beledigd in WhatsApp-berichten die zijn uitgelekt.

Volgens informatie van het Turkse medium Ajansspor hebben PDFK-leden ongepaste berichten uitgewisseld op WhatsApp gericht tegen Mourinho en Fenerbahçe. "Mourinho krijgt te veel vrijheid. Als dit zo doorgaat, zal hij daar volgend jaar de prijs voor betalen", luidde een van de berichten in de reeks anti-Fenerbahçe-berichten. Ibrahim Haciosmanoglu, de voorzitter van de TFF, eist het ontslag van degenen die betrokken zijn bij het WhatsApp-schandaal. De bestuursleden van de PDFK, waaronder hun voorzitter, hebben hun functies al neergelegd.

In een reactie op de controverse schreef Fenerbahçe op X: "Onpartijdigheid in twijfel getrokken vanwege de openbaar gemaakte correspondentie van PFDK-leden.

"Onze club heeft een officiële aanvraag ingediend bij de Turkse voetbalbond naar aanleiding van de correspondentie die vandaag openbaar is gemaakt en waarvan wordt beweerd dat deze afkomstig is van leden van de tuchtcommissie. Wij zijn van mening dat deze vijandige houding, die duidelijk in strijd is met het beginsel van onpartijdigheid en gebaseerd is op confrontaties en wraak, geen plaats heeft in de Turkse sport."

Het statement gaat verder. "In het licht van de informatie en bevindingen die vandaag in de openbaarheid zijn gekomen, is geconstateerd dat bepaalde berichten zijn gedeeld in een WhatsApp-groep waarvan leden van de tuchtcommissie deel zouden uitmaken, die zich openlijk tegen Fenerbahçe richtten en duidelijk in strijd waren met het beginsel van onpartijdigheid."

De club gaat verder met het aan de orde stellen van specifieke beschuldigingen, zoals 'vijandige uitlatingen' gericht tegen Fenerbahçe, 'uitspraken die duidelijk een schending van het neutraliteitsbeginsel inhouden' en berichten die zinspelen op 'wraak in het komende seizoen'.

Fenerbahçe vervolgt: "Als deze beschuldigingen waar zijn, zou dit niet alleen de onpartijdigheid van de betreffende commissie ernstig schaden, maar ook de institutionele reputatie en het vertrouwen van het publiek in de Turkse voetbalbond."



Het is waarschijnlijk dat er een grondig onderzoek zal plaatsvinden, ondanks het feit dat veel leden van de PFDK al zijn afgetreden. Mourinho en zijn spelers genieten momenteel van hun vakantie en zullen volgende maand weer in actie komen om de voorbereiding op het nieuwe seizoen te beginnen. The Special One heeft bevestigd dat hij nog een seizoen in Istanbul zal blijven.

https://www.voetbalzone.n(...)3#cs53ace7bc0f2372c9

Heerlijk. Als het dan toch moest gebeuren, dan is Turkije wel de eerste optie.

:T
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')