https://www.nu.nl/tech/63(...)nnenkomen.html#nujijquote:
Pornosites Pornhub, Stripchat, XNXX en XVideos moeten de komende tijd bewijzen dat ze genoeg doen om minderjarigen van hun platforms te houden. De Europese Commissie heeft sterke vermoedens dat de sites niet aan de wettelijke regels voldoen en is onderzoeken gestart.
Het is voor kinderen onder de achttien jaar niet toegestaan om de pornowebsites te bezoeken. Dat soort sites moeten daarom blokkades opwerpen om te zorgen dat minderjarigen er niet alsnog kunnen rondkijken. De Commissie zegt al te hebben vastgesteld dat de websites nog niet voldoende leeftijdscontrole uitvoeren om kinderen te beschermen.
Brussel denkt dat de websites daarmee mogelijk niet voldoen aan de Europese techwet DSA. Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologie, Veiligheid en Democratie) zegt dat het internet volgens die wet een veilige omgeving moet zijn, waar kinderen met elkaar kunnen praten en spelen. "Onze prioriteit is om minderjarigen te beschermen en hen veilig over het web te laten gaan", zegt ze.
De websites liggen al langer onder het vergrootglas bij de Europese Commissie. Pornhub, XVideos en Stripchat werden een jaar geleden al gewaarschuwd dat ze meer moeten doen om de leeftijden van gebruikers te controleren. Daarnaast moeten de platforms ook veel beter controleren welke video's op hun websites staan.
Betrouwbare leeftijdscontrole, waarbij de privacy van gebruikers gewaarborgd blijft, vormt daarbij een probleem. Vaak vinden jongeren een omweg om alsnog op de websites te komen. De Europese Commissie werkt aan een technische manier om dit op te lossen, zodat volwassenen kunnen aantonen ouder te zijn dan achttien jaar, zonder verdere persoonsgegevens te verstrekken. Een app die dat kan regelen, moet komende zomer beschikbaar zijn.
Wel weer typisch dat wanneer men in oostbloklanden kinderen wil beschermen door ze niet aan alles bloot te willen stellen is het niet okee maar als we de privacy van de burger verder in kunnen perken is het ineens een prima argument