quote:
Maar eerlijk Kassa, Radar, Alberto Stegeman, Thijs Zeeman allemaal doen ze ongeveer hetzelfde. Mensen die worden belazerd door aannemers, keukenzaken, louche callcenters, telefonische oplichting.
Bij Max Vakantieman zie je hetzelfde gezeik elk jaar. Vertragingen, vluchten gecancelled, luchtvaartmaatschappijen die al tien jaar dezelfde chaos hebben (0 communicatie), oplichting met huurauto's, mensen die onderverzekerd op reis gaan of waarbij de verzekeraar weigert te betalen. Mensen die overduidelijk weten dat er problemen zijn en dan toch naar een gebied reizen met natuurrampen, totaal onvoorbereid met hun auto op reis gaan met lege accu's, kapotte airco's, te weinig controle aan de auto, slechte banden. Net als red mijn vakantie dat was in het begin goud, maar daarna begon het ook te vervelen met het aantal bedwantsen, slechte hotels. Omdat iedereen overal aan wil verdienen op slinkse wijzen moet je ogen in je rug hebben.
En helaas haalt 90% van de mensen de informatie van Facebook of tegenwoordig AI zonder zelf na te denken.
Kennisontwikkeling is er ook niet meer. Kritisch nadenken is er ook niet meer. Ik zie het bij de Gen Z al helemaal die proberen iets als het fout gaat is het fuck it en weer wat anders. Het zijn allemaal botsauto's die stuurloos in het rond rijden. Ik vraag me af of je hen met Kassa of Radar gaat opvoeden. "Ey bro ze hebben me fatbike afgepakt mannn" dat is waarmee we moeten dealen.
Ik heb ook het idee dat er een enorme kenniskloof is in Nederland, of aan het ontstaan is. De ene laag van de bevolking is de vape rokende tiktok kijkende generatie en dan is er nog de andere laag van de bevolking die de rechters,advocaten, accountants, chirurgen enzovoort zijn. Ik zag laatst ook een artikel waarin een dokter zei dat ze halsbrekende toeren uit moeten halen om mensen nog in te lichten.
Ik denk dat als we tv blijven betalen voor de laag pulp dan kunnen we aan de gang blijven. Opsporing Verzocht is door de jaren heen steeds heftiger geworden, met plofkraken, drugslabs, nepagenten, online medicijnen handel. Steeds heftigere criminaliteit die ook maar nauwelijks echt aandacht krijgt. Voor de generatie 40-75 wordt de TV nog gemaakt.