quote:Tragedie in Servisch voetbal: eerste klasse-coach zakt in elkaar en overlijdt tijdens match
Het Servische voetbal is in rouw. In de competitiematch tussen FK Mladost Lučani en FK Radnički 1923 in de Servische hoogste klasse maandagavond is bezoekend trainer Mladen Žižović tijdens de wedstrijd overleden. De Bosnische coach lijkt een hartaanval gekregen te hebben.
De 44-jarige Žižović zakte in minuut 22 van de partij in elkaar. De wedstrijd werd stilgelegd, waarna de trainer van FK Radnički 1923 onmiddellijk medische hulp kreeg. Hij werd nog met spoed naar het ziekenhuis gebracht, maar kon niet meer gered worden.
De wedstrijd was aanvankelijk nog verdergezet, maar nadat bekendraakte dat Žižović overleden was, besloot de scheidsrechter onmiddellijk af te fluiten. Spelers en stafleden van FK Radnički 1923 stortten op het veld in.
Žižović, een voormalige Bosnische international, was nog sinds 23 oktober aangesteld als nieuwe coach van de Servische eersteklasser. Hij was aan zijn derde match bezig. Žižović laat drie kinderen na.
Maandagavond en dinsdagochtend stroomden steunbetuigingen al massaal toe. De Servische voetbalbond verspreidde maandagavond laat nog een statement: “Het vroegtijdige overlijden van Žižović is een groot verlies voor de hele voetbalwereld. De Servische voetbalbond betuigt zijn diepste medeleven aan de familie Žižović, de leden van FK Radnički 1923 en alle vrienden en bewonderaars van zijn karakter en werk. Rust in vrede, Mladen. Je liefde voor voetbal en de indruk die je hebt achtergelaten, zullen voor altijd bij ons blijven.”
https://nos.nl/artikel/25(...)e-leeftijd-overledenquote:Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is op 46-jarige leeftijd plotseling overleden. Dat heeft de Nederlandse honkbalbond bevestigd. "Een legende op het veld en een zeer warm en geliefd persoon erbuiten", schrijft de bond.
De Jong speelde als catcher voor het Koninkrijksteam en was later ook actief als coach. Hij debuteerde in 2001 voor Oranje, waarmee hij vier keer Europees kampioen werd.
Op het WK van 2011 was hij als captain van het Nederlands honkbalteam een belangrijke schakel in het behalen van de voor het Nederlandse honkbal historische titel. Na de wereldtitel werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Hij nam twee keer deel aan de Olympische Spelen, in 2004 en 2008, en tweemaal aan de World Baseball Classic.
Na zijn actieve loopbaan keerde De Jong terug als coach. Eerst als hoofdcoach van L&D Amsterdam en later in de technische staf van het Koninkrijksteam. In 2017 werd hij bondscoach van het Koninkrijksteam onder 23.
Deze winter was hij met het Koninkrijksteam volop in voorbereiding voor de World Baseball Classic van dit jaar. Over de doodsoorzaak is niets bekendgemaakt.
quote:Legendarische oud-honkballer Hamilton Richardson (85) overleden
Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.
Richardson werd geboren op Sint-Maarten en verhuisde in 1962 naar Nederland. Hij speelde in Nederland van 1963 tot 1974 voor Sparta en werd negen keer kampioen van Nederland. Richardson kwam ook meerdere malen uit voor het Nederlands team.
Zo, even schrikken. Grote naam in het Nederlandse honkbal.quote:Op donderdag 8 januari 2026 13:13 schreef franklop het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/25(...)e-leeftijd-overleden
De ziekte van Plots komt wel vaak voor zeg.quote:Op donderdag 8 januari 2026 13:13 schreef franklop het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/25(...)e-leeftijd-overleden
quote:Braziliaanse triatlete (38) verdronken tijdens Ironman van Texas
De Braziliaanse triatlete Mara Flavia Araujo (38) is om het leven gekomen tijdens de prestigieuze Ironman van Texas. Ze verdronk tijdens het zwemmen. Haar lichaam werd na drie uur gevonden, Araujo zou ziek aan de start hebben gestaan.
Bij het eerste onderdeel van de triatlon (3,8 kilometer zwemmen, 180 kilometer fietsen en 42,2 kilometer lopen) liep het al snel fout voor Mara Flavia Araújo.
De Braziliaanse ging zaterdag enkele minuten na de start onder water en kwam niet meer boven. Er werd alarm geslagen, waarna reddingswerkers op zoek gingen naar Araújo. Pas drie uur na de start van de wedstrijd werd met behulp van een sonarboot haar levenloze lichaam gevonden in The Woodlands Lake.
“Gewoon weer een dagje werken”, schreef Araujo vrijdag nog op Instagram.
“Met diepe droefheid bevestigen we het overlijden van een deelnemer aan de Ironman Texas”, meldt de organisatie. “We betuigen ons medeleven aan de familie en geliefden van de atleet en zullen hen steunen in deze moeilijke periode. We willen de hulpdiensten bedanken voor hun snelle optreden.”
Griep
Mara Flavia Araújo, die eerder werkte als radiopresentatrice en dj, is al acht jaar actief in de triatlon. Ze werd derde in de triatlon van Brasília en kwalificeerde zich meermaals voor de Ironman 70.3. Ook haar deelname in Texas, waar alle toppers aan de start kwamen, moest een hoogtepunt in haar carrière worden.
Een autopsie moet duidelijkheid brengen, maar volgens verschillende media kreeg Araujo enkele dagen voor haar afreis naar de Verenigde Staten de griep. Vrienden en familie zouden Araujo hebben proberen te overhalen om in Brazilië te blijven om uit te zieken, maar daar had ze geen oren naar.
quote:Voormalig F1-coureur en viervoudig paralympisch kampioen Zanardi (59) overleden
Voormalig Formule 1-coureur en viervoudig paralympisch kampioen Alessandro Zanardi is vrijdag op 59-jarige leeftijd overleden. De Italiaan raakte in 2020 zwaargewond bij een aanrijding met een vrachtwagen. Hij belandde in het ziekenhuis met ernstige verwondingen aan het hoofd, waarvan hij nooit meer goed herstelde.
Zanardi stond in de jaren negentig 41 keer aan de start van een Formule 1-race, maar verder dan een zesde plaats in de Grand Prix van Brazilië in 1993 - destijds goed voor één WK-punt - kwam hij niet. Meer succes boekte hij in het Amerikaanse CART-kampioenschap (nu IndyCar Series) dat hij in 1997 en 1998 op zijn naam schreef.
Zware crash
Een zware crash tijdens een race in 2001 op de Duitse Lausitzring kostte hem beide benen. Na zijn revalidatie keerde Zanardi met protheses nog wel terug in de racerij, maar hij stortte zich ook op het handbiken.
En met succes: hij reed naar twaalf wereldtitels en veroverde zowel in 2012 (Londen) als in 2016 (Rio de Janeiro) paralympisch goud in de wegwedstrijd en op de tijdrit.
In 2020 ging het tijdens een liefdadigheidsestafette weer mis: Zanardi knalde met zijn handbike in een afdaling op een tegemoetkomende vrachtwagen en belandde op de intensive care, waar hij operaties aan hersenen en schedel onderging.
Zijn familie maakte zijn dood bekend zonder op details in te gaan. "Alex is vredig ingeslapen, omringd door de genegenheid van degenen die het dichtst bij hem stonden."
Meloni: 'Een buitengewoon man'
De Italiaanse premier Giorgia Meloni reageerde op X op het overlijden van Zanardi en noemde hem een groot voorbeeld. "Italië verliest een groot kampioen en een buitengewone man, die in staat was om elke uitdaging van het leven om te zetten in een les in moed, kracht en waardigheid."
"Alex Zanardi wist elke keer weer terug te komen en kon zelfs de zwaarste uitdagingen het hoofd bieden met vastberadenheid, helderheid en een kracht van geest die werkelijk uitzonderlijk was. Hij heeft ons allemaal veel meer dan een overwinning gegeven: hij gaf hoop, trots en de kracht om nooit op te geven."
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |