FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Wopke Hoekstra waarschuwt: naïef om Amerika links te laten liggen
gwn_een_userdonderdag 17 april 2025 @ 10:45
quote:
Wopke Hoekstra waarschuwt: naïef om Amerika links te laten liggen
Auteur: Mark van Harreveld | 17-4-2025

Het is naïef om te denken dat we Amerika links kunnen Laten liggen en meer zaken met China kunnen gaan doen, zegt Eurocommissaris Wopke Hoekstra voor Klimaat Groene groei en Fiscaliteit in BNR De Wereld. 'Je kan niet om China heen, maar de gedachte dat je op het internationale toneel even de één kan inruilen voor de ander, is naïef.'

586945-586947.jpeg?q=45&w=1500&auto=format,compress

Ook waarschuwt Hoekstra voor China. Hij wijst erop dat het een ondemocratisch land is dat 'volstrekt anders' omgaat met mensenrechten 'dan in ons deel van de wereld', en dat het land op de één na laatste plaats staat wat betreft persvrijheid.

Agressief China
Ook wijst Hoekstra erop dat China zich agressief opstelt in de Pacific en zich schuldig maakt aan economische spionage in Europa. 'Lees gewoon na wat onze eigen MIVD en AIVD jaarlijks in openbare publicaties beschrijven over wat China op Nederlands en op Europees grondgebied doet. Daar zijn terecht grote zorgen over.'

Hoekstra erkent dat er frictie is in de relatie met de VS, maar benadrukt de historische banden met het land. 'Wij hebben een lange en zeer rijke historie van samenwerken met de Verenigde Staten. We delen allerlei waarden, maar vooral – essentieel in de internationale politiek – allerlei belangen met de Verenigde Staten.'

Lessen trekken uit fricties
Hoekstra is ervan overtuigd dat dat laatste op de lange termijn veel meer het geval zal zijn, ongeacht alle huidige fricties waar lessen uit getrokken kunnen worden. Waar president Trump weer vol inzet op fossiele energie, daar denkt Hoekstra dat er geen businessmodel meer in zit en dat Europa moet blijven investeren in duurzaamheid. Volgens hem gaat er in toenemende mate helemaal 'geen businesscase' meer zijn voor 'drill, baby, drill'.

Hoekstra noemt het spectaculair hoe de kostencurve zich ontwikkeld heeft op het gebied van zonne-energie. Europa heeft weinig fossiele resources, wil bovendien strategisch minder afhankelijk zijn van externe spelers én ziet dat dit een betere businesscase is, 'dus het is ook logisch dat een continent als Europa doorgaat op een traject van renewables.'
https://www.bnr.nl/nieuws(...)inks-te-laten-liggen

mee eens. er wordt wel overdreven gereageerd op trump's aantreden. het is goed om eindelijk wat onafhankelijker te worden maar het idee dat we amerika straks achter ons kunnen laten is volstrekt onnozel. dat land is er straks nog gewoon en daar kunnen we niet omheen. overigens ja china is nog altijd keihard bezig met industriële spionage.
laatst nog dit gelezen:
quote:
Oisterwijkse shovel één-op-één gekopieerd door Chinezen: 'Best emotioneel'
Het Oisterwijkse bedrijf Tobroco-Giant deed afgelopen week een opvallende ontdekking. Medewerkers waren op een bouwbeurs in Duitsland toen ze bij een Chinese fabrikant hun eigen shovel zagen staan. Het voertuig bleek tot in de kleinste details gekopieerd te zijn. Via een kort geding wist het Oisterwijkse bedrijf het snel voor elkaar te krijgen dat de Chinese namaak-shovel van de beurs moest worden verwijderd. Het waren emotionele dagen voor directeur Toine Brock en zijn collega's.
https://www.omroepbrabant(...)ezen-best-emotioneel

ze hadden zelfs de foutjes gekopieerd _O- . en ik lees weleens het japanese nieuws, daar gebeurt het ook. maar goed dat deden de japanners zelf ook heel veel en gebeurt eigenlijk nog steeds

de VS en china zijn niet onze vrienden maar landen waar ik persoonlijk alsnog veel bewondering voor heb als het aankomt op bepaalde aspecten en waar we wel gewoon mee moeten omgaan en van moeten leren.
FLATTTENtheCURVEdonderdag 17 april 2025 @ 10:46
Eens. Europa schiet zichzelf weer eens in de voet. Straks hebben we ruzie met de VS, Rusland en China. En dan?
theunderdogdonderdag 17 april 2025 @ 10:50
Wat een hysterisch acteren ineens binnen de politiek. We kunnen het gewoon blijven doen zoals men het altijd al doet in de internationale politiek. Namelijk: met iedereen handel bedrijven die er toe doet. De banden die werden aangehaald met China zijn dan ook helemaal geen reactie op Trump, maar iets dat Europa sowieso moest doen. Omdat wij er inderdaad niet omheen kunnen. Dat maakt Amerika allemaal niet minder belangrijk. En Amerika is eveneens onwijs afhankelijk van Europa.

Over 4 jaar zeggen we allemaal (als het niet al eerder is, gezien de midterms): haha wat een mafklapper was die Trump he. Maar meer dan een mafklapper was het niet. Alles is nagenoeg hetzelfde gebleven.
theunderdogdonderdag 17 april 2025 @ 10:51
quote:
0s.gif Op donderdag 17 april 2025 10:46 schreef FLATTTENtheCURVE het volgende:
Eens. Europa schiet zichzelf weer eens in de voet. Straks hebben we ruzie met de VS, Rusland en China. En dan?
We krijgen ruzie met niemand.
FLATTTENtheCURVEdonderdag 17 april 2025 @ 10:55
quote:
0s.gif Op donderdag 17 april 2025 10:51 schreef theunderdog het volgende:

[..]
We krijgen ruzie met niemand.
Of geen handel meer willen drijven, dat komt op hetzelfde neer.
saparmurat_niyazovdonderdag 17 april 2025 @ 10:56
quote:
Het Oisterwijkse bedrijf Tobroco-Giant deed afgelopen week een opvallende ontdekking. Medewerkers waren op een bouwbeurs in Duitsland toen ze bij een Chinese fabrikant hun eigen shovel zagen staan. Het voertuig bleek tot in de kleinste details gekopieerd te zijn. Via een kort geding wist het Oisterwijkse bedrijf het snel voor elkaar te krijgen dat de Chinese namaak-shovel van de beurs moest worden verwijderd. Het waren emotionele dagen voor directeur Toine Brock en zijn collega's.
Shovel kopieren :')

Dafje kopieren _O_

mini-cars-from-BeijingShanghai-_199x__4.jpg?resize=800%2C434&ssl=1
theunderdogdonderdag 17 april 2025 @ 10:56
quote:
0s.gif Op donderdag 17 april 2025 10:55 schreef FLATTTENtheCURVE het volgende:

[..]
Of geen handel meer willen drijven, dat komt op hetzelfde neer.
De Europese markt is daarvoor veel te groot. Het enige wat je ziet is beetje touwtrekken.

Amerika en China kiezen ervoor te blijven trekken, Europa zegt meer: naja, als we moeten trekken doen we dat, maar doet ook zeer aan onze handen.

Helemaal prima.
theunderdogdonderdag 17 april 2025 @ 10:57
Dit gehele tarieven-gedoe is gewoon perfect voor de dopamine-verslaafde. Maar uiteindelijk is het de meme: nothing ever happens.
Homeydonderdag 17 april 2025 @ 11:04
De anti-Amerika hetze is compleet hoor. Intussen is onze monarchie heel erg bevriend met bewinden in het Midden-Oosten waar mensenrechten totaal niet bestaan. En dat is geen probleem?

Prinses Amalia schittert in Oman lees je dan. Je leest niet dat homosexualiteit in Oman verboden is.
supernigerdonderdag 17 april 2025 @ 11:05
WOPPERT.
RM-rfdonderdag 17 april 2025 @ 11:24
quote:
0s.gif Op donderdag 17 april 2025 10:45 schreef gwn_een_user het volgende:
'Je kan niet om China heen, maar de gedachte dat je op het internationale toneel even de één kan inruilen voor de ander, is naïef.'
Kan Hoekstra eerst eens uitleggen 'wie' dat dan beweert dat we dat moeten doen?

En dan heel snugger met open deuren komen als "wist je dat China best een slecht beleid qua mensenrechten heeft?"
Ja einstein, dat weet iedereen!

Feit is gewoon dat het partnerschap met de VS gewoon duidelijk voorbij is, en dat een realiteit is waraan Europa zich _moet_ aanpassen, wat ze verder wil of wensen heeft doet daar niks aan af.

Dat betekent ook niet dat handel en samenwerking met de VS voorbij is, integendeel, de VS zal vermoedelijk een sterkere partner blijven... enkkel is de raliteit nu dat de betrouwbaarheid en stabiliteit van de VS gewoon ultralaag is.
De VS zich iedere 4 en soms 2 jaar zal kunnen draaien qua beleid, en de ene partij de beleidskeuzes van de andere enkel wil terugdraaien en dan domweg bestaande verdragen lukraak opzegt.

De VS heeft geen bi-partisane voortgang in hun buitenlandpolitiek en dat is gewoon een enorme hinder voor samenwerking.
China mag dan qua cultuur en autoritair gedrag van haar overheid veel minder bij europa passen, maar dat is verder gewoon iets dat we openlijk kunnen benoemen en rekening mee kunnen houden:
Het grote voordeel van China is wel dat het enigszins voorspelbaar is en ze daar niet al naar gelang welke partij de laatste verkiezing gewonnen heeft hun beleidskeuye als een windvaantje laat draaien
Captain_Ghostdonderdag 17 april 2025 @ 11:28
quote:
0s.gif Op donderdag 17 april 2025 10:56 schreef theunderdog het volgende:

[..]
De Europese markt is daarvoor veel te groot. Het enige wat je ziet is beetje touwtrekken.

Amerika en China kiezen ervoor te blijven trekken, Europa zegt meer: naja, als we moeten trekken doen we dat, maar doet ook zeer aan onze handen.

Helemaal prima.
Europa denkt vast . Laten we hen eerst maar over laten. Totdat beiden moe en niet helder zijn. Slaan we het toe.
Maximaal van profiteren
Morri2donderdag 17 april 2025 @ 12:16
Wopke kan maar beter weer gaan schaatsen. Kan hij leren om met glas ijs om te gaan.
Cupfighterdonderdag 17 april 2025 @ 13:30
Wopke neem ik niet serieus
SebbeSwensjedonderdag 17 april 2025 @ 13:37
Het is juist naïef om te denken dat de VS onze bondgenoot is of ooit was. Als het ze uitkomt beland ook jij onder de bus hoor Wopke.
Toine51donderdag 17 april 2025 @ 13:43
Goh, Wobke....


Wat een belangrijke functie heeft die man toch. Je hóórt nooit iets van hem, zo druk heeft ie het...

:')
Cockwhaledonderdag 17 april 2025 @ 14:34
Wopke is ook weer uit z'n hol gekropen.
Claudia_xdonderdag 17 april 2025 @ 14:35
Wopke is degene die naïef is. De historische banden met de VS doen er op dit moment geen zak toe en het aangaan van nieuwe allianties is bittere noodzaak.
Claudia_xdonderdag 17 april 2025 @ 14:36
quote:
0s.gif Op donderdag 17 april 2025 13:30 schreef Cupfighter het volgende:
Wopke neem ik niet serieus
Met z'n businesscases en renewables.
MichaelScottdonderdag 17 april 2025 @ 14:53
quote:
Hij wijst erop dat het een ondemocratisch land is dat 'volstrekt anders' omgaat met mensenrechten 'dan in ons deel van de wereld',
Dat geldt voor een meerderheid van alle landen in de wereld, als je je daardoor laat tegenhouden dan hou je erg weinig handel over.
Glazenmakerdonderdag 17 april 2025 @ 15:02
Alles wijst erop dat Trump ook totaal anders omgaat met mensenrechten dan wij. Prachtig zo'n zichzelf tegensprekekend stuk van de meest Amerikanofiele partij.
quo_donderdag 17 april 2025 @ 17:41
quote:
0s.gif Op donderdag 17 april 2025 13:30 schreef Cupfighter het volgende:
Wopke neem ik niet serieus
Dat dus.
Uitermate naief om Wopke serieus te nemen zou ik zeggen.
ikweethetooknietdonderdag 17 april 2025 @ 18:00
Wopke :|W gestopt met verder lezen
Nog nooit zo een arrogante flapdrol meegemaakt die helemaal niets kan :r
Hyperdudedonderdag 17 april 2025 @ 18:05
quote:
6s.gif Op donderdag 17 april 2025 18:00 schreef ikweethetookniet het volgende:
Wopke :|W gestopt met verder lezen
Nog nooit zo een arrogante flapdrol meegemaakt die helemaal niets kan :r
Hoho, niet voor niks Praeses van Minerva geweest. :7
ikweethetooknietdonderdag 17 april 2025 @ 18:13
quote:
1s.gif Op donderdag 17 april 2025 18:05 schreef Hyperdude het volgende:
Hoho, niet voor niks Praeses van Minerva geweest. :7
En het CDA deskundig gesloopt naar 5 zetels _O- _O-
Ook leuk op je cv :P :+
Hathordonderdag 17 april 2025 @ 19:55
We laten Amerika niet links liggen, daarvoor zijn de banden te sterk. We kijken alleen even 4 jaar de andere kant op zolang die oranje clown daar aan het roer zit.
ikweethetooknietdonderdag 17 april 2025 @ 20:04
We laten Wopke al jaren links liggen in Brussel en tot op vandaag bevalt dat ^O^ ^O^
ikweethetooknietvrijdag 18 april 2025 @ 13:04
POLL