FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Brandbrief: "Provinciale staten Zuid-Holland luiden noodklok"
Mikeyttdinsdag 8 april 2025 @ 20:44
https://www.rodi.nl/alphe(...)land-luiden-noodklok

quote:
Provinciale staten Zuid-Holland luiden noodklok

REGIO - Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben op woensdag 2 april bijna unaniem een motie aangenomen waarin het college van Gedeputeerde Staten wordt opgeroepen om Staatssecretaris Rummenie van het Ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) opnieuw te wijzen op de dringende noodzaak van de bestrijding van de Amerikaanse rivierkreeft.

2e9bd24d-1071-414c-b0da-9ff8403edc90

Brandbrief
Ter ondersteuning van deze oproep hebben de fracties van JA21, BBB, VVD, CDA, SGP en CU een gezamenlijk brandbrief opgesteld welke werd gesteund door de SP, Volt, Groenlinks/PvdA, D66, HvZH, PVV en Forum. Statenleden hebben deze brief vandaag, mede namens vrijwel alle andere fracties, persoonlijk overhandigd aan het Ministerie van LVVN.

Rivierkreeft
De rode Amerikaanse rivierkreeft werd eind vorige eeuw geïmporteerd voor de handel in tuinvijvers en aquaria, maar is vervolgens ontsnapt of bewust uitgezet met desastreuze gevolgen. Deze invasieve exoot kent vrijwel geen natuurlijke vijanden in Nederland. Hij graaft in oevers van watergangen en eet waterplanten massaal op, waardoor de slootvegetatie verdwijnt en het ecosysteem verstoord raakt. Vanaf 2019 werd de omvang van de schade steeds duidelijker.

De waterschappen en de provincie Zuid-Holland zoeken sindsdien naar een oplossing om de groeiende populatie van de Amerikaanse rivierkreeft tegen te gaan. In de afgelopen jaren zijn diverse onderzoeken uitgevoerd naar vangstmethoden en (natuurlijke) bestrijdingsmogelijkheden. Toch blijft effectieve actie uit.

Oproep
Twee weken geleden stuurden het Hoogheemraadschap van Delfland en het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard een dringende oproep aan de Staatssecretaris. Afgelopen week hebben de Statenleden een brandbrief opgesteld en die persoonlijk overhandigd aan het Ministerie. Hierin uiten zij hun zorgen en hun steun aan de waterschappen. De Provinciale Staten vinden dat het nu tijd is om door te pakken door juridische mogelijkheden te creëren én de benodigde financiering vrij te maken om de kreeft effectief te kunnen bestrijden.
Het is echt triest dat dit soort problemen nooit echt aandacht krijgen omdat het 'kleine' issues zijn terwijl het hele ecosysteem hier nota bene wordt verwoest.
Ben echt benieuwd of er nu na deze brandbrief wel wat wordt gedaan. Ze trekken al 4 jaar aan de bel.....
SebbeSwensjedinsdag 8 april 2025 @ 20:47
Enerzijds de Aziatische hoornaar, anderzijds de Amerikaanse rivierkreeft. De storyline claimt dat als we de overwinning pakken op de kleine zaken, de rest vanzelf komt. Uitroeien die hap!
Harvest89dinsdag 8 april 2025 @ 20:58
Amerikaanse roofdieren hier loslaten?
saparmurat_niyazovdinsdag 8 april 2025 @ 21:02
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 april 2025 20:58 schreef Harvest89 het volgende:
Amerikaanse roofdieren hier loslaten?
Zware tarieven aan de Amerikanen opleggen omdat we last hebben van hun kutdieren natuurlijk!
Mortaxxdinsdag 8 april 2025 @ 21:09
Die noodklok heeft het druk
Abrikozentaartdinsdag 8 april 2025 @ 21:21
Als we allemaal in NL 1 keer in de week rivierkreeft eten is het probleem zo opgelost
EttovanBelgiedinsdag 8 april 2025 @ 21:26
Holland... als brabo zeg ik: nou en
Duveldrinkerdinsdag 8 april 2025 @ 22:28
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 april 2025 21:21 schreef Abrikozentaart het volgende:
Als we allemaal in NL 1 keer in de week rivierkreeft eten is het probleem zo opgelost
In de VS wordt dat toch enorm veel gegeten.
tjoptjopdinsdag 8 april 2025 @ 22:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 april 2025 21:26 schreef EttovanBelgie het volgende:
Holland... als brabo zeg ik: nou en
Kwestie van tijd dat die rivierkreeften ook in Brabant democratie komen brengen.
Harvest89dinsdag 8 april 2025 @ 22:31
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 april 2025 21:21 schreef Abrikozentaart het volgende:
Als we allemaal in NL 1 keer in de week rivierkreeft eten is het probleem zo opgelost
Als je kreeft eet dan kun je net zo goed kakkerlakken en sprinkhanen eten. Mij niet gezien.