abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_219558575
quote:
1s.gif Op maandag 22 december 2025 12:39 schreef franklop het volgende:

[..]
Leuk voor ze, maar weer bijzonder dat ermee in wordt gestemd

Er zijn dus 'zwaarwegende' bijzondere omstandigheden, maar wat ze zijn wordt dus niet gezegd
Ik denk gewoon die 15e plek op het WK met een val waarbij top-14 voldoende was voor de spelen. en dan helpt ook mee dat het een groot onderdeel is op de winterspelen en een unieke deelname voor Nederland.
  Eindredactie Sport / Forummod maandag 22 december 2025 @ 13:04:20 #27
284411 crew  heywoodu
pi_219558673
NOC*NSF staat natuurlijk sowieso niet echt bekend om hun logica met dit soort zaken. Marvin van Heek voldeed netjes aan de eisen voor (volgens mij) Sochi, nota bene op de afdaling in het alpineskiën, maar mocht niet 'want hij had geluk met het weer'. Ja, stel dan geen eisen op als ze niet tellen wanneer je een keertje mazzel hebt, man man man.

Hoe dan ook, sowieso mooi dat zij gewoon mogen, dat hebben ze immers gewoon verdiend.
pi_219609193
quote:
Rampscenario dreigt voor Olympische Winterspelen door gebrek aan... sneeuw

Er dreigt een rampscenario rond de sneeuwonderdelen van de Olympische Winterspelen, volgend jaar van 6 tot 22 februari in Cortina d’Ampezzo. De skipistes van de ’Koningin van de Dolomieten’ zijn een hoofdpijndossier voor het Internationaal Olympisch Comité, omdat het belangrijkste ingrediënt - sneeuw - ontbreekt. Het is daar allesbehalve een witte kerst, maar vooral de komende weken is het bidden om een wit wonder uit de hemel.

Mensen die het gebied bezoeken plaatsen foto’s van de groene weides, waarop skiën onmogelijk is. Tot overmaat van ramp is er bovendien een probleem met de sneeuwkanonnen die voor een oplossing moeten zorgen. Een gebroken leiding op 12 december veroorzaakte vertraging bij de artificiële sneeuwproductie. Het bedrijf SiMiCo, dat verantwoordelijk is voor de olympische infrastructuur, zegt dat die problemen inmiddels wel zijn opgelost.
Het defect deed echter de wenkbrauwen fronzen van Johan Eliasch, voorzitter van de International Ski Federatie. Hij noemde de vertragingen bij de olympische locaties “onverklaarbaar”, mede omdat het water uit het recent voltooide Monte Sponda bassin komt en dat project 21,7 miljoen euro heeft gekost.

Al vaker problemen
De preses riep de Italiaanse autoriteiten op om het tempo op te voeren. Op 20 januari moeten in het skigebied de testevents van de Winterspelen plaatsvinden.

Er zal de komende weken alleszins met man en macht gewerkt worden om het winterlandschap aan de hoge standaard te laten voldoen. De veranderde klimatologische omstandigheden hebben de laatste jaren vaker voor problemen gezorgd. Tijdens Winterspelen in Sotchi, PyeongChang en Peking moesten die eveneens worden opgelost met grote hoeveelheden kunstsneeuw.

Hoewel dat in dit iconische gebied - vanwege het schilderachtige berglandschap tot UNESCO-werelderfgoed benoemd - als vloeken in de kerk is, worden alle mogelijke middelen ingezet om Cortina op tijd sneeuwklaar te krijgen.
pi_219615824
quote:
“Oneerlijk en vernederend”: Duitse atlete neemt IOC op de korrel door uitsluiting van vrouwen op aloude discipline op Winterspelen

Voor veel wintersporters komt het hoogtepunt van het seizoen, de Olympische Winterspelen, stilaan dichterbij. Dat is echter niet het geval voor Nathalie Armbruster. De Duitse atlete is nochtans wereldtop in de noordse combinatie, maar kan niet naar Italië afzakken omdat deze discipline enkel voor de mannen op het programma staat.

Daarmee is de noordse combinatie, een skisport die het schansspringen en langlaufen combineert, een buitenbeentje. Het is immers de enige sport die op olympisch niveau uitsluitend door mannen wordt beoefend. Al sinds de Winterspelen van 1924 in Chamonix staat deze discipline op het olympisch programma.

Anno 2026 doet de uitsluiting daarom des te meer de wenkbrauwen fronsen. Als reden hiervoor geeft het IOC dat het niveau bij de vrouwen nog niet voldoende ontwikkeld is. De laatste jaren is het niveau wel sterk gestegen, en in het seizoen 2020-2021 werd ook de eerste wereldbeker voor vrouwen georganiseerd. De beslissing om de vrouwen te weren van de Winterspelen in Milaan-Cortina is echter al in 2022 genomen.

Emotionele tol
Hoewel het voor de vrouwelijke atleten uit de noordse combinatie dus geen verrassing is, zijn ze er wel het hart van in. Zo ook Nathalie Armbruster, een 19-jarige atlete die vorig seizoen als eerste Duitse ooit de wereldbeker won. Dit seizoen behaalde ze drie podiumplaatsen in de eerste vier wedstrijden.

In een interview met Sport1 liet Armbruster deze week haar ongenoegen blijken over de uitsluiting van de vrouwen in Milaan en Cortina. “Ik ben onvoorstelbaar woedend”, vertelde ze. “Het eist een enorme emotionele tol van me. Het cruciale punt is dat de beslissing in 2022 vandaag simpelweg niet meer te rechtvaardigen is. Dat was de grootste fout van het IOC.”

Het IOC weerlegt de kritiek en zegt dat er te weinig landen deelnemen, te weinig mogelijke winnaressen zijn en er te weinig mensen kijken. Armbruster vindt dat onzin. “In andere wintersporten bespreken ze die zaken niet eens. In elke wintersport zijn er altijd dominante landen, er zijn niet meer landen vertegenwoordigd aan de top, noch meer deelnemers. Onze wedstrijden zijn van zeer hoog niveau, absoluut de Olympische Spelen waardig. Het voelt gewoon oneerlijk en vernederend.”

Schrappen hele discipline?
Voor de Winterspelen van 2030 ligt de bal in het kamp van het Internationaal Olympisch Comité. Omdat het IOC vanaf dat jaar voor gendergelijkheid kiest, heeft het twee opties. Ofwel de vrouwen eindelijk toelaten in de noordse combinatie, ofwel de de hele sport schrappen van het programma. Een (drastisch) besluit hierover wordt in mei van komend jaar genomen. Wordt vervolgd.
Kwaad, onvoorstelbaar woedend.
  Eindredactie Sport / Forummod zaterdag 27 december 2025 @ 16:13:44 #30
284411 crew  heywoodu
pi_219616595
Niet in 2026 blijft logisch, zeker gezien het moment waarop er gekozen moest worden. Gewoon blijven ontwikkelen en dan zou het in 2030 moeten kunnen (zeker als de enige andere optie is om de hele sport te schrappen, doe dat maar niet).
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')