Spijker, kopquote:Op zondag 18 mei 2025 10:51 schreef obligataire het volgende:
Probleem is, recht van demonstreren prima, maar het wordt momenteel ingezet als pure intimidatie. Als die gasten iets lezen over een activiteit waar joden of Israël bij betrokken zijn dan sturen ze er hun knokploegen op af. Grote bekken, maskers over hun tronie.
Over fascisme gesproken, zo is Hitler destijds ook begonnen. Meeliftend op democratische verworvenheden totdat het niet meer hoefde.
Het wordt tijd dat het recht van demonstreren opnieuw wordt gedefinieerd. Met name moet worden gekeken naar bescherming van andere wetten en gedragsnormen die nog bijna straffeloos worden geschonden omdat demonstratierecht nu nog het allerhoogste in orde staat blijkbaar.
Volgens mij, pure koppigheid omdat ze koppige oorlogszuchtige leiders moeten zien te overtuigen om de mensen met rust te laten en om de politiek te overtuigen dat het wenselijk is om de bewapende strijdende partijen van elkaar te scheiden.quote:Op zondag 18 mei 2025 13:05 schreef Solispolar het volgende:
Als je je punt na 1x niet kunt maken, waarom dan wel na 50x?
quote:En dan straks allemaal enorm verontwaardigd wezen als oom agent aan de deur staat om een praatje te maken.
quote:De extreemlinkse fascisten van Extinction Rebellion (XR) heeft het kort geding tegen de politie en de Staat ingetrokken nadat het handelingskader voor demonstraties op enkele punten is aangescherpt.
De extreemlinkse terreurorganisatie had de zaak aangespannen omdat de politie onaangekondigd bij Elise Hellebrand aan de deur verscheen, wat XR als een ernstige inbreuk op de privacy beschouwde.
De aanleiding voor de rechtszaak was onder meer een incident in april, waarbij de politie onaangekondigd Elise Hellebrand thuis bezocht. Hoewel het bezoek volgens de politie legitiem was, werd achteraf erkend dat de uitvoering niet naar wens verliep. XR eiste onder meer dat dergelijke bezoeken zouden stoppen en dat demonstranten niet langer zonder reden in politiesystemen worden opgenomen.
In het aangescherpte Handelingskader Demonstraties is opgenomen dat agenten vooraf zorgvuldig afwegen of een huisbezoek noodzakelijk is. Wanneer mogelijk zal de politie eerst telefonisch of via sociale media contact zoeken. Ook is vastgelegd dat bij elk contact duidelijk moet worden uitgelegd waarom dit plaatsvindt. Volgens de politie is dit bedoeld om transparanter en zorgvuldiger te werk te gaan, zonder de mogelijkheid van huisbezoeken volledig uit te sluiten.
Yvonne Hondema, politiechef van de Eenheid Midden-Nederland en landelijk portefeuillehouder Gebieds Gebonden Politie, benadrukt dat huisbezoeken een normaal onderdeel van het politiewerk blijven. “Maar we realiseren ons dat dit veel impact kan hebben op mensen. Daarom moet zo’n bezoek goed voorbereid zijn en op een professionele manier plaatsvinden,” aldus Hondema.
De rechtbank had beide partijen de tijd gegeven om vóór 31 mei tot een oplossing te komen. Nu XR zich kan vinden in het aangepaste beleid, wordt de dagvaarding ingetrokken en is een uitspraak van de rechter niet langer nodig. Het aangepaste handelingskader wordt intern gedeeld met alle basisteams van de politie.
https://crime-nieuws.nl/e(...)d-rond-huisbezoeken/
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |