Het echte nieuws zou de publieke opinie immers negatief beïnvloeden.quote:Israël wil publieke opinie veranderen en steekt tientallen miljoenen extra in propaganda
De Israëlische regering wil dit jaar 150 miljoen dollar (ruim 137 miljoen euro) extra besteden aan propaganda, ofwel hasbara. Daarmee is het totaalbedrag dat aan dit doel wordt besteed dit jaar ruim twintig keer zo groot als in voorgaande jaren, meldt The Times of Israel. Door de oorlog in Gaza heeft Israël een behoorlijk imagoprobleem en de publieke steun aan het land neemt drastisch af.
Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken ontvangt de miljoenen zodra de Israëlische regering de staatsbegroting eind deze maand goedkeurt.
Uitleggen
Hasbara betekent uitleggen in het Hebreeuws, vertelt de Israëlisch-Nederlandse Hilla Dayan, politiek socioloog aan het Amsterdam University College (AUC). Het hasbara-programma wordt uitgevoerd door zowel de Israëlische overheid als pro-Israëlische organisaties en individuen en het wordt onder meer ingezet als het gaat om de bombardementen op Gaza. "De boodschap is altijd hetzelfde: Israël verdedigt zichzelf."
Hasbara is zo oud als Israël zelf, zegt Fabio Cristiano, onderzoeker aan de Universiteit Utrecht. Hij is gespecialiseerd in cyberconflict en desinformatie en doet al vijftien jaar onderzoek naar het Israëlisch-Palestijnse conflict.
"Voordat de staat Israël werd gesticht, besloten de zionistische grondleggers bewust om propaganda te gebruiken om hun koloniale ambities en het bestaan van Israël te rechtvaardigen. Het woord propaganda kreeg later een negatieve connotatie en dus werd dat veranderd in hasbara."
Met het extra geld erkent Israël dat het hasbara-beleid heeft gefaald, zegt Cristiano. "Er is een verschuiving in de publieke opinie, ondanks de steun van westerse overheden aan Israël. De wereldwijde solidariteit onder burgers voor Palestina is ongekend. Peilingen in andere landen laten zien dat Israël steeds meer steun verliest."
Influencers
Israël maakt zich zorgen over de kloof in die landen tussen de overheid en inwoners, zegt Dayan. Door opinies in de samenleving worden politici uiteindelijk ook "in een bepaalde richting" geduwd en dat kan leiden tot beleid tegen Israël, zo wordt gevreesd. Dayan noemt de groeiende druk op landen om geen wapens aan Israël te leveren als voorbeeld. Om dat tegen te gaan, richt Israël zich met zijn propaganda tot het publiek.
De manier waarop het land dat doet, is volgens Cristiano uniek. "Rusland gebruikt staatsmedia zoals RT en Sputnik, die door de Europese Unie zijn verboden. Israëlische propaganda is verfijnder, omdat die systematisch en geïnstitutionaliseerd is en de samenleving als geheel mobiliseert. De Israëlische overheid is daarbij direct betrokken en coördineert het door bijvoorbeeld influencers of nepaccounts op sociale media in te zetten. Daardoor kun je niet snel herkennen of iets hasbara is."
Israëlische militairen poseren in Gaza met de regenboogvlag. Volgens critici is deze tweet niet alleen hasbara, maar ook pinkwashing:
"Het is duidelijk waar de prioriteiten van Israël liggen", zegt de Amerikaanse podcastmaker Matt Lieb over het verhoogde hasbara-budget. Hij heeft een Joodse achtergrond en maakt sinds eind 2023 de podcast Bad Hasbara, nadat hij "drie maanden lang wreedheden uit Gaza zag". In zijn podcast praten hij en zijn co-host Daniel Maté met gasten over onder meer het propagandabeleid van Israël en steekt hij daar ook de draak mee.
"Ik denk dat Israël gelooft dat als genoeg beroemdheden het land zouden steunen, je dan geen protesten op universiteiten of demonstraties zou hebben", zegt Lieb. De Israëlische pogingen om zichzelf in een positief daglicht te zetten, worden volgens Lieb tenietgedaan door het gedrag van Israëlische militairen in Gaza.
Bad Hasbara-aflevering waarin Matt Lieb de rellen in Amsterdam na de wedstrijd van Ajax - Maccabi Tel Aviv bespreekt:
Bekijk deze YouTube-video
Lieb: "Ze kunnen zo veel video's op sociale media plaatsen van bekende Israëliërs die praten over homorechten in Tel Aviv als ze willen. Maar die content verschijnt naast beelden van Israëlische militairen die spottend poseren in kleding van Palestijnse vrouwen of waarin ze de slaapkamer van een Palestijns kind belachelijk maken."
Cristiano vermoedt dat de Israëlische regering met het extra hasbara-geld meer zal inzetten op AI (kunstmatige intelligentie) om de boodschap over het voetlicht te brengen. "Israël is een technologische powerhouse. Door de inzet van AI wordt een boodschap gerichter en daardoor effectiever. Daardoor wordt het lastiger om hasbara te weerleggen."
Lieb verwacht dat het geld onder meer naar pro-Israel-influencers gaat om meer socialemediacontent te maken, met het doel om jongeren te overtuigen. Volgens hem verliest Israël steeds meer steun onder Amerikaanse jongeren, vooral van Joodse afkomst.
"Een groot deel van de Joden in de VS is nog nooit in Israël geweest en heeft er geen familiebanden mee. Alles wat ze over het land weten is via de media. En wat ze zien is niet positief."
Noorwegen gedraagt zich normaal, dus is propaganda niet nodig. Maar Israël is niet het enige land dat dit doet, de bedragen zijn nog vrij bescheiden ten opzichte van wat de VS, EU, Rusland of China aan dit bestedenquote:Op zondag 23 maart 2025 13:40 schreef Mikeytt het volgende:
https://nos.nl/artikel/25(...)-extra-in-propaganda
[..]
Het echte nieuws zou de publieke opinie immers negatief beïnvloeden.
Landen als Noorwegen worden extreem positief gezien door buitenaf. Die zullen vast nog meer hebben uitgegeven aan propaganda!
Je overheidsbudget voor propaganda met 2000% verhogen.het blijft een extreem religieus en extreem conservatief land waar zelfs interraciaal huwelijk heel moeilijk te verwezenlijken is.
Hoeveel besteedt de EU dan aan propaganda?quote:Op zondag 23 maart 2025 13:57 schreef LXIV het volgende:
[..]
Noorwegen gedraagt zich normaal, dus is propaganda niet nodig. Maar Israël is niet het enige land dat dit doet, de bedragen zijn nog vrij bescheiden ten opzichte van wat de VS, EU, Rusland of China aan dit besteden
Nee, de Israëlische regering is triest. Niet de veranderde omstandigheden.quote:Op zondag 23 maart 2025 14:12 schreef Frikandelbroodje het volgende:
Eigenlijk best triest dat de omstandigheden zo zijn veranderd dat de Israëlische regering dit als nodig ziet.
Het beeld van Hamas als een soort zielige knuffelterroristen wordt nogal zorgvuldig gecultiveerd. Ik begrijp inderdaad wel dat Israël daar iets tegen wil doen.quote:Op zondag 23 maart 2025 14:12 schreef Frikandelbroodje het volgende:
Eigenlijk best triest dat de omstandigheden zo zijn veranderd dat de Israëlische regering dit als nodig ziet.
Had de Israëlische regering maar enige invloed op de veranderende omstandigheden. Geen genocide doen ofzo? Of soldaten die zich zelfs op de socials misdragen en plunderen vervolgen?quote:Op zondag 23 maart 2025 14:12 schreef Frikandelbroodje het volgende:
Eigenlijk best triest dat de omstandigheden zo zijn veranderd dat de Israëlische regering dit als nodig ziet.
Echt niemand zegt dat Hamas zielige knuffelterroristen zijn. Wat je op dit forum wel hebt zijn mensen die Hamas terror tactieken goedpraten zolang ze maar tegen Palestijnen worden ingezet.quote:Op zondag 23 maart 2025 14:14 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het beeld van Hamas als een soort zielige knuffelterroristen wordt nogal zorgvuldig gecultiveerd. Ik begrijp inderdaad wel dat Israël daar iets tegen wil doen.
Dat weet ik niet en het zal niet onder de noemer van ‘propaganda’ in de boeken staan. Ik weet wel dat ze enige tijd geleden een eigen trollfarm wilden starten. Pas las ik nog iets over NGO’s die door de EU betaald werden met als doel de publieke opinie te beïnvloeden.quote:Op zondag 23 maart 2025 14:02 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Hoeveel besteedt de EU dan aan propaganda?
Israël wil natuurlijk ook verdoezelen dat mensenrechten met voeten getreden worden.quote:Op zondag 23 maart 2025 14:14 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het beeld van Hamas als een soort zielige knuffelterroristen wordt nogal zorgvuldig gecultiveerd. Ik begrijp inderdaad wel dat Israël daar iets tegen wil doen.
quote:Op zondag 23 maart 2025 14:14 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Nee, de Israëlische regering is triest. Niet de veranderde omstandigheden.
quote:Op zondag 23 maart 2025 14:14 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het beeld van Hamas als een soort zielige knuffelterroristen wordt nogal zorgvuldig gecultiveerd. Ik begrijp inderdaad wel dat Israël daar iets tegen wil doen.
Het was toch echt Hamas die op 7 oktober aanviel. Israël had dat slim kunnen benutten, maar anderhalf jaar later kun je de conclusie trekken dat Hamas nog overeind staat en de publieke opinie zich tegen Israël heeft gekeerd. Dan kun je niet anders dan concluderen dat Israël heeft gefaald.quote:Op zondag 23 maart 2025 14:17 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Had de Israëlische regering maar enige invloed op de veranderende omstandigheden. Geen genocide doen ofzo? Of soldaten die zich zelfs op de socials misdragen en plunderen vervolgen?
Ah, lekker factfree dingen roepen dus.quote:Op zondag 23 maart 2025 14:20 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat weet ik niet en het zal niet onder de noemer van ‘propaganda’ in de boeken staan.
Laat me raden, ook dit kun je niet bewijzen?quote:Ik weet wel dat ze enige tijd geleden een eigen trollfarm wilden starten. Pas las ik nog iets over NGO’s die door de EU betaald werden met als doel de publieke opinie te beïnvloeden.
Lijkt me nogal anders dan bij Israël, waarbij er oorlogsmisdaden weggespind worden.quote:Dit zegt ChatGPT
Ruim genomen geeft de EU jaarlijks honderden miljoenen euro’s uit aan communicatie, campagnes, subsidies aan ngo’s, media en onderwijsprojecten die (in)direct invloed hebben op de publieke opinie. Precieze bedragen verschillen per jaar en programma.
Jezus christus man hoe vaak komen mensen nog met 7 oktober aanzetten? Als dat daadwerkelijk de eerste gebeurtenis was die zich in een vacuüm voltrok heeft Israel zich daarna vele malen erger gedragen. Dus wat is het: de geschiedenis begon op 7 oktober 2023 en Israel heeft zich de ware agressor getoond sindsdien, of er zit een lange complexe geschiedenis aan vast waar 'dader' en 'slachtoffer' moeilijk te onderscheiden zijn? Je moet kiezen want ik ben dit gezeik zat.quote:Op zondag 23 maart 2025 14:22 schreef Frikandelbroodje het volgende:
[..]
[..]
[..]
Het was toch echt Hamas die op 7 oktober aanviel. Israël had dat slim kunnen benutten, maar anderhalf jaar later kun je de conclusie trekken dat Hamas nog overeind staat en de publieke opinie zich tegen Israël heeft gekeerd. Dan kun je niet anders dan concluderen dat Israël heeft gefaald.
Dit klinkt ongeveer hetzelfde als:quote:Op zondag 23 maart 2025 14:31 schreef viagraap het volgende:
[..]
Jezus christus man hoe vaak komen mensen nog met 7 oktober aanzetten? Als dat daadwerkelijk de eerste gebeurtenis was die zich in een vacuüm voltrok heeft Israel zich daarna vele malen erger gedragen. Dus wat is het: de geschiedenis begon op 7 oktober 2023 en Israel heeft zich de ware agressor getoond sindsdien, of er zit een lange complexe geschiedenis aan vast waar 'dader' en 'slachtoffer' moeilijk te onderscheiden zijn? Je moet kiezen want ik ben dit gezeik zat.
Ik zeg nergens dat het de eerste gebeurtenis was, wel dat snel daarna de wereldwijde publieke opinie richting Israël snel negatiever is geworden.quote:Op zondag 23 maart 2025 14:31 schreef viagraap het volgende:
[..]
Jezus christus man hoe vaak komen mensen nog met 7 oktober aanzetten? Als dat daadwerkelijk de eerste gebeurtenis was die zich in een vacuüm voltrok heeft Israel zich daarna vele malen erger gedragen. Dus wat is het: de geschiedenis begon op 7 oktober 2023 en Israel heeft zich de ware agressor getoond sindsdien, of er zit een lange complexe geschiedenis aan vast waar 'dader' en 'slachtoffer' moeilijk te onderscheiden zijn? Je moet kiezen want ik ben dit gezeik zat.
Frikandelbroodje zegt niet dat 7 oktober de oorzaak is. Wel dat Israël het zaakje behoorlijk verkloot heeft, omdat 7 oktober er niet toe geleid heeft dat Israël meer erkenning gekregen heeft en dat Hamas uitgeschakeld is.quote:Op zondag 23 maart 2025 14:31 schreef viagraap het volgende:
[..]
Jezus christus man hoe vaak komen mensen nog met 7 oktober aanzetten? Als dat daadwerkelijk de eerste gebeurtenis was die zich in een vacuüm voltrok heeft Israel zich daarna vele malen erger gedragen. Dus wat is het: de geschiedenis begon op 7 oktober 2023 en Israel heeft zich de ware agressor getoond sindsdien, of er zit een lange complexe geschiedenis aan vast waar 'dader' en 'slachtoffer' moeilijk te onderscheiden zijn? Je moet kiezen want ik ben dit gezeik zat.
Jep, deze oorlog heeft in feite geen kloot opgeleverd.quote:Op zondag 23 maart 2025 14:44 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Frikandelbroodje zegt niet dat 7 oktober de oorzaak is. Wel dat Israël het zaakje behoorlijk verkloot heeft, omdat 7 oktober er niet toe geleid heeft dat Israël meer erkenning gekregen heeft en dat Hamas uitgeschakeld is.
Nee, er zit geen lange complexe geschiedenis aan vast waar 'dader' en 'slachtoffer' moeilijk te onderscheiden zijn.quote:Op zondag 23 maart 2025 14:31 schreef viagraap het volgende:
[..]
Jezus christus man hoe vaak komen mensen nog met 7 oktober aanzetten? Als dat daadwerkelijk de eerste gebeurtenis was die zich in een vacuüm voltrok heeft Israel zich daarna vele malen erger gedragen. Dus wat is het: de geschiedenis begon op 7 oktober 2023 en Israel heeft zich de ware agressor getoond sindsdien, of er zit een lange complexe geschiedenis aan vast waar 'dader' en 'slachtoffer' moeilijk te onderscheiden zijn? Je moet kiezen want ik ben dit gezeik zat.
NWS / EU geeft opdracht tot geavanceerd beïnvloedingsprojectquote:Op zondag 23 maart 2025 14:30 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Ah, lekker factfree dingen roepen dus.
Ik zal nog even quoten wat jij zei.
''Maar Israël is niet het enige land dat dit doet, de bedragen zijn nog vrij bescheiden ten opzichte van wat de VS, EU, Rusland of China aan dit besteden''
[..]
Laat me raden, ook dit kun je niet bewijzen?
[..]
Lijkt me nogal anders dan bij Israël, waarbij er oorlogsmisdaden weggespind worden.
Bovendien heeft Israël 10 miljoen inwoners, en de EU 450 miljoen inwoners. Aangezien de EU veel groter is dan Israël, zou je verwachten dat de EU ook veel meer zou besteden. Bovenal omdat jij de uitgaven van Israël nog bescheiden noemde.
Ah, je hebt een zelfgemaakt topic van 6 jaar geleden nodig om je standpunt kracht bij te zetten.quote:Op zondag 23 maart 2025 14:49 schreef LXIV het volgende:
[..]
NWS / EU geeft opdracht tot geavanceerd beïnvloedingsproject
Natuurlijk noemen ze het zelf geen trollfarm, maar goed
https://www.timesofisrael(...)ic-diplomacy-abroad/quote:Foreign Ministry to receive massive budget for public diplomacy abroad
Foreign Minister Sa’ar does not detail what money will be used for, but the hefty funding was part of deal for his joining Netanyahu government
29 Dec 2024, 1:48 pm
Foreign Minister Gideon Sa'ar makes a video statement on December 2, 2024.
Foreign Minister Gideon Sa'ar makes a video statement on December 2, 2024. (Screenshot, used in accordance with Clause 27a of the Copyright Law)
7
The government plans to offset wartime spending and an economic slowdown with tax hikes and deep cuts to public services. But the proposed budget for 2025 also includes a massive new allocation: toward pro-Israel advocacy efforts abroad.
Under the new budget, the Foreign Ministry will receive $150 million, on top of what it gets for its existing activities, for what’s officially known as public diplomacy, or hasbara in Hebrew. That sum is more than 20 times what such efforts have typically been allotted in past years.
Het is de schuld van Hamas dat deze regering de rechtstaat wilt afschaffen, minderheidsgroepen verder wilt uitkleden van hun rechten en aan genocide doet. :squote:Op zondag 23 maart 2025 14:14 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het beeld van Hamas als een soort zielige knuffelterroristen wordt nogal zorgvuldig gecultiveerd. Ik begrijp inderdaad wel dat Israël daar iets tegen wil doen.
Gelukkig is deze oorlog begonnen op 7 oktober. Palestina en Israel leefden in vrede samen maar alles veranderde toen Hamas aanviel.quote:Op zondag 23 maart 2025 14:22 schreef Frikandelbroodje het volgende:
Het was toch echt Hamas die op 7 oktober aanviel.
Voordat Israel bestond waren er zionistische terreurgroeperingen die de Britten, VN gezanten en Palestijnen verjaagden met soms brute aanslagen.quote:
Voordat Israel bestond waren er dinosaurussen. Wat is je punt?quote:Op zondag 23 maart 2025 15:32 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Voordat Israel bestond waren er zionistische terreurgroeperingen die de Britten, VN gezanten en Palestijnen verjaagden met soms brute aanslagen.
Ik ben van mening dat we net zoals 9/11 elk jaar een minuut stilte houden, meerdere docu's op een avond uitzenden en nooit vergeten wat er op die dag gebeurde zoals het verkrachten van baby's.quote:Op zondag 23 maart 2025 15:32 schreef Cuendillar het volgende:
wie had gedacht dat mensen de gruwelen van 7 oktober 2023 zo snel zouden vergeten?
Mijn punt is dat Israel gesticht is op bloed. Of dat net zo terecht is zoals de VS is gesticht op de eerste burgeroorlog is de vraag.quote:Op zondag 23 maart 2025 15:33 schreef Cuendillar het volgende:
[..]
Voordat Israel bestond waren er dinosaurussen. Wat is je punt?
Je vergeet dat sommigen zelfs op 7 oktober al feestend in de straten stonden na aanleiding van deze aanslagen.quote:Op zondag 23 maart 2025 15:32 schreef Cuendillar het volgende:
Het is het primaire wapen van Hamas; propaganda. Kan me dus wel voorstellen dat Israël hetzelfde wil gaan doen, maar ze zijn er rijkelijk laat mee.
Aan de andere kant, wie had gedacht dat mensen de gruwelen van 7 oktober 2023 zo snel zouden vergeten?
Nee, dat klopt niet.quote:Op zondag 23 maart 2025 15:32 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Voordat Israel bestond waren er zionistische terreurgroeperingen die de Britten, VN gezanten en Palestijnen verjaagden met soms brute aanslagen.
Daarom zal een zionistische Israelier nooit Hamas verwijten dat ze een eigen land willen. Nee die zal Hamas verwijten dat ze geen Israel willen
En:quote:The Haganah was set up by the left wing Achduth Ha'avodah party and was seen as a kind of citizen's defence group which was, to its regret, not officially recognised by the Mandatory Government; until the thirties, the prevalent idea among Palestinian Zionist was that cooperation with the Mandatory Administration was both desirable and inevitable, and Haganah was designed merely to protect settlements against sudden attacks by Arabs until the arrival of police or the army to take over and fulfil their proper function.
This was the conception particularly of the middle class and right wing elements that joined Haganah in the twenties, and who, by the thirties expressed it as an ideology. Haganah was there to defend the lives and property of Jews in a land ridden with insecurity and strife, but it ought not to aspire to a political role.
Bron
Jij draait deze situatie vervolgens om en probeert van daders (Arabieren) slachtoffers te maken.quote:On October 7, 2023, a pogrom took place in Israel for the first time since the creation of the Jewish state. According to the French Press Agency (AFP), the anti-Semitic massacre perpetrated by the terrorist organization Hamas claimed 1,160 victims, mostly civilians, men, women, old people and children all of whom died in atrocious conditions often after being raped and tortured.
The terrorists took approximately 250 people hostage, some of whom were released in exchange for prisoners, while others died in captivity, although the number of deaths was unknown at the time of publication.
This act of unprecedented violence failed to generate the the expected expression of solidarity, particularly in view of the historical context, seventy-nine years after the first Nuremberg Trials. On the contrary, we quickly saw the emergence of a more or less accepted argument establishing a causal link between Israeli policy in the Palestinian territories and the violence of October 7, 2023.
However, a historical review of relations between the Jewish and Arab communities of Palestine shows that in the century preceding the creation of the State of Israel, Palestine was already the scene of numerous pogroms of a violence comparable to that of October 7.
From 1830 to 1948, these repeated massacres aimed to expel the Jews from Palestine, dissuade European refugees from seeking sanctuary there, and thwart the establishment of a ” Homeland for the Jewish people” through extreme violence.
Bron
Dat is zeker waar. Israël is helaas gesticht op bloed, Joods bloed dat te veel heeft moeten vloeien vanwege de barbaarse antisemitische cultuur onder Arabische moslims, die het niet konden laten om de Joodse gemeenschappen in de regio aan te vallen.quote:Op zondag 23 maart 2025 15:36 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Mijn punt is dat Israel gesticht is op bloed. Of dat net zo terecht is zoals de VS is gesticht op de eerste burgeroorlog is de vraag.
Ik lees dat Haganah werd opgericht vanwege het beschermen van "settlements" niet tegen aanvallen.quote:Op zondag 23 maart 2025 15:40 schreef HowardRoark het volgende:
En de Joodse groeperingen waar je het over hebt zijn nota bene ontstaan uit Haganah, wat een militante linkse groepering was met als doel de zelfverdediging van de Joodse gemeenschappen na aanvallen van Arabieren.
Zie bijvoorbeeld:
Het staat er toch echt duidelijk:quote:Op zondag 23 maart 2025 15:56 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Ik lees dat Haganah werd opgericht vanwege het beschermen van "settlements" niet tegen aanvallen.
Tenzij die settlements legaal waren?
Anderzijds. De Britten vermoorden en VN gezanten hebben niks met de Arabieren te maken. De Israeliers wouden heel graag hun eigen land/het beloofde land.
quote:The Haganah was set up by the left wing Achduth Ha'avodah party and was seen as a kind of citizen's defence group which was, to its regret, not officially recognised by the Mandatory Government; until the thirties, the prevalent idea among Palestinian Zionist was that cooperation with the Mandatory Administration was both desirable and inevitable, and Haganah was designed merely to protect settlements against sudden attacks by Arabs until the arrival of police or the army to take over and fulfil their proper function.
Knuffelterroristen is nog een understatement. Ze worden gezien als 'verzetsstrijders'.quote:Op zondag 23 maart 2025 14:14 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het beeld van Hamas als een soort zielige knuffelterroristen wordt nogal zorgvuldig gecultiveerd. Ik begrijp inderdaad wel dat Israël daar iets tegen wil doen.
Zolang de staat Israel weigert het Oslo akkoord weer te erkennen en een genocide pleegt zijn ze dat ook.quote:Op zondag 23 maart 2025 16:17 schreef RotatoR het volgende:
[..]
Knuffelterroristen is nog een understatement. Ze worden gezien als 'verzetsstrijders'.
[ afbeelding ]
Dan moeten die ‘Palestijnen’ daar dan mee stoppen. Het zijn immers neparabieren. Waarom gaan ze niet terug naar waar ze vandaan komen?quote:Op zondag 23 maart 2025 15:57 schreef Origami94 het volgende:
Het zou ook wel een beetje raar zijn als ik het parkje verderop ga claimen en iedereen die mij dwarsboomt uitmoord.
Misschien ben jij een nakomeling van de Saksen, of de Franken, of de Friezen. Zou jij en je familie na 1.500 jaar in Nederland gewoond te hebben terug moeten naar waar je vandaan komt?quote:Op zondag 23 maart 2025 17:04 schreef Homey het volgende:
[..]
Dan moeten die ‘Palestijnen’ daar dan mee stoppen. Het zijn immers neparabieren. Waarom gaan ze niet terug naar waar ze vandaan komen?
Dramatische uitspraak.quote:Op zondag 23 maart 2025 15:36 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Mijn punt is dat Israel gesticht is op bloed.
Mag ik vragen waarom je hier de draak mee steekt?quote:Op zondag 23 maart 2025 15:34 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Ik ben van mening dat we net zoals 9/11 elk jaar een minuut stilte houden, meerdere docu's op een avond uitzenden en nooit vergeten wat er op die dag gebeurde zoals het verkrachten van baby's.
Precies. De Gaza genocide is op dit continent maar door een paar landen afgekeurd en dat zijn even snel uit mijn hoofd Spanje, Ierland en Noorwegen. Ik mis misschien een of twee landen maar dat is het dan ook. Het ergste is volgens mij de UK die samen met de Amerikanen de Israëliërs gretig steunen in hun genocidale beleid richting de Gazanen. De EU propaganda zal wel samengeklusterd zijn onder het kopje communicatie in de jaarbegroting.quote:Op zondag 23 maart 2025 13:57 schreef LXIV het volgende:
[..]
Noorwegen gedraagt zich normaal, dus is propaganda niet nodig. Maar Israël is niet het enige land dat dit doet, de bedragen zijn nog vrij bescheiden ten opzichte van wat de VS, EU, Rusland of China aan dit besteden
Ach, 7 oktober 2023 was een daad van verzet!quote:Op zondag 23 maart 2025 16:36 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Zolang de staat Israel weigert het Oslo akkoord weer te erkennen en een genocide pleegt zijn ze dat ook.![]()
Gaza genocide?quote:Op zondag 23 maart 2025 17:42 schreef Peppert het volgende:
[..]
Precies. De Gaza genocide is op dit continent maar door een paar landen afgekeurd en dat zijn even snel uit mijn hoofd Spanje, Ierland en Noorwegen.
Palestijnen wonen daar maar een paar generaties. Die kunnen prima terug. Het recht om te wonen hebben ze wel verloren gezien hun reputatie als uiterst slechte buren. Als jij de buurt terroriseert zal de woningbouwvereniging jou ook uitzetten en elders plaatsen.quote:Op zondag 23 maart 2025 17:39 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Misschien ben jij een nakomeling van de Saksen, of de Franken, of de Friezen. Zou jij en je familie na 1.500 jaar in Nederland gewoond te hebben terug moeten naar waar je vandaan komt?
Als je het die moslims daar voor 1948 vroeg dan zullen zij waarschijnlijk ook zeggen dat 'die nieuwkomers' hun buurt terroriseren. Dat lijkt me toch niet leidend.quote:Op zondag 23 maart 2025 18:49 schreef Homey het volgende:
[..]
Palestijnen wonen daar maar een paar generaties. Die kunnen prima terug. Het recht om te wonen hebben ze wel verloren gezien hun reputatie als uiterst slechte buren. Als jij de buurt terroriseert zal de woningbouwvereniging jou ook uitzetten en elders plaatsen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |