quote:
De kans is el heel erg groot... Cola is suikerwater, dat plakt ook nog steeds wanneer het opgedroogt is. En een
laptop is wanneer die aan staat een klein stofzuigertje, onder de toets accumeleerd stof en misschien zelfs kleine kruimeltjes wat dan blijft plakken aan de cola.Onder de toets zit wat mechanica verstopt, een siliconen veerdopje met daaronder de toetsschakelaar. Daaromheen zit een plastic schaarliftje waar de toets met letter op vastgeklikt wordt. Zit er onder de toets teveel stof en of andere rommel dan kun je de toets niet meer volledig induwen en activeert de schakelaar niet meer. Of de scharnierpunten van het schaarliftje plakken vast en blijft ergen hangen, dan komt de toets ook niet meer volledig naat boven.
Het plaatje van de toets waar de letter op staat kun je heel voorzichtig naar boven wippen en klikt dan los van het liftje.Dan zul je de rommel zien liggen en dat met een wattenstaafje gedrenkt in alcohol goed schoonmaken. Je kunt ook zonder plaatje proberen of de toets dan weer werkt. Zo ja, dan klik je het plaatje weer voorzichtig terug op het liftje.
Hier een handleiding
https://www.wikihow.com/Repair-a-Laptop-KeyHet schaarliftje wordt hier Key Carriage genoemd... Daar moet je heel voorzichtig mee zijn, breekt daar een pinnetje af is het einde oefening en zal niet meer goed op zijn plaats blijven zitten. Dus het is zeer nauwkeurig en voorzichtig te werk gaan. Zo niet is de kans groot dat je het verkloot. Geen klusje voor lomperikken.
Nieuw keyboard laten plaatsen is ook maar tientjes werk, soms zelfs nog goedkoper 2de hands te vinden op ebay als keyboard of donor laptop.
Hier nog zo'n handleiding met foto's en misschien duidelijker. Is van Macbook, maar mechanisch technisch maakt dit niet uit alle toetsenborden zijn hetzelfde geconstrueert.
https://www.insidemylapto(...)acbook-pro-keyboard/