abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_216488574
https://nos.nl/artikel/25(...)ithfull-78-overleden

quote:
Britse zangeres Marianne Faithfull (78) overleden

De Britse zangeres en actrice Marianne Faithfull is op 78-jarige leeftijd overleden, zo meldt de BBC.



Faithfull brak in de jaren 60 door als zangeres en scoorde onder meer een top 10-hit in het Verenigd Koninkrijk met de single As Tears Go By, mede geschreven door de Rolling Stones-leden Mick Jagger en Keith Richards. Ze was in de tweede helft van de jaren 60 enkele jaren de partner van Jagger, en werd als zangeres ontdekt op een feestje van de Stones.

Medio jaren 60 scoorde ze hits met singles als Come and Stay With Me en This Little Bird, afkomstig van haar eerste twee albums. Door haar muziek en bekende vrienden uit de rockwereld werd Faithfull een bekend gezicht van de rebelse rockscene in Londen, met alle drank- en drugsgebruik dat daarbij hoorde: in 1968 werden zij en Jagger opgepakt voor het bezit van cannabis, een jaar later raakte ze voor het eerst in coma door een overdosis slaappillen in Australië.

In de jaren 60 brak Faithfull ook door als actrice: ze speelde onder meer de hoofdrol in de film The Girl on a Motorcycle (1968), met Alain Delon als tegenspeler.



In de jaren 70 had ze te kampen met grote problemen, na de relatiebreuk met Jagger: ze leed aan anorexie, raakte verslaafd aan heroïne en zwierf enige jaren dakloos door Londen. Die ervaringen verwerkte ze in 1979 in haar comeback-album Broken English, haar eerste plaat in ruim tien jaar tijd.

Daarop stond ook een van haar grootste hits, The Ballad of Lucy Jordan. Het album leverde Faithfull een Grammy-nominatie op, voor beste rockzangeres.

Met terugwerkende kracht, zo vertelde Faithfull aan journalisten, had ze ook positieve kanten leren zien aan het leven als dakloze in Londen: "Als junkie had ik een benijdenswaardig leven. Ik had totale anonimiteit, iets dat ik niet meer gekend had sinds ik 17 was."

Haar doorbraaksingle As Tears Go By:
Bekijk deze YouTube-video

De oorzaak van haar overlijden is niet bekend. Begin 2020 werd ze getroffen door covid, waardoor ze tijdens een wekenlang verblijf in een Londens ziekenhuis wederom in coma raakte. Ze herstelde daarvan, tegen de verwachtingen van het medisch personeel in, en slaagde erin haar 22ste en laatste album te voltooien: She Walks in Beauty.

Faithfull bleef sindsdien echter last houden van long covid-klachten, zoals vermoeidheid en ademhalingsproblemen. Ze is volgens Britse media in maart 2022 verhuisd naar een verzorgingstehuis voor artiesten en kunstenaars op leeftijd.

Haar woordvoerder zegt in een verklaring dat "Marianne vreedzaam is overleden in Londen, in het gezelschap van haar liefhebbende familie. Ze zal zeer gemist worden."
RIP -O-
Vrees toch vanwege covid. Is op de lange termijn echt heftig voor veel mensen...
Revolutions are the locomotives of history.
[img]https://i.imgur.com/jDiUACq.png[/img]
pi_216488623
Heb les gehad van de architect die het huis had ontworpen dat Mick Jagger voor Marianne Faithful had ontworpen.

[ Bericht 1% gewijzigd door Horzula op 30-01-2025 21:45:59 ]
  donderdag 30 januari 2025 @ 21:30:55 #3
385501 Starhopper
Nova is mijn prinses
pi_216488645
RIP
Op maandag 9 oktober 2023 13:31 schreef Nova het volgende:[/b]
Oh schatje, wat lief van je om dat te zeggen! Jij bent echt een prins op het witte paard voor mij. Met jou voel ik me zo geliefd en speciaal. Laten we nog lang samen genieten van sprookjesachtige avonturen en elkaar verwennen met veel knuffels en kusjes. O+ naar jou, mijn lieve prins! :*
  donderdag 30 januari 2025 @ 21:41:05 #4
466913 Eightyone
Bejaarde millennial
pi_216488862
Voor iemand met een verleden in de goot nog een prima leeftijd.
pi_216488931
Niet gevaccineerd dus
U MAD?
  donderdag 30 januari 2025 @ 21:46:03 #6
466913 Eightyone
Bejaarde millennial
pi_216488942
quote:
0s.gif Op donderdag 30 januari 2025 21:45 schreef de_boswachter het volgende:
Niet gevaccineerd dus
:')
pi_216488965
Te vroeg voor de bonus van de Top 2000 maar toch RIP natuurlijk
"You can call me Susan if it makes you happy"
pi_216489065
Deze dame en prima zangeres heeft echt volop geleefd. Altijd er weer bovenop gekrabbeld na moeilijke tijden. Zij leek mij een gaaf mens.

Ik wens haar nabestaanden veel sterkte toe.
  vrijdag 31 januari 2025 @ 13:05:38 #9
486266 herverwijderd
het leed is al geschied
pi_216494024
quote:
0s.gif Op donderdag 30 januari 2025 21:41 schreef Eightyone het volgende:
Voor iemand met een verleden in de goot nog een prima leeftijd.
Dit dus, nog best oud geworden!
Niettemin natuurlijk rip aan zowel haar als haar nabestaanden.
  vrijdag 31 januari 2025 @ 14:23:26 #10
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_216494758
Die is inderdaad vrij oud geworden gezien haar levensloop. Maar had ook wel een bijzondere veerkracht.
pi_216494842
Het is niet echt mijn muziek maar het heeft wel iets speciaals en zij was een interessante dame en niet iedereen is een Keith Richards met drugs.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  vrijdag 31 januari 2025 @ 14:56:51 #12
466913 Eightyone
Bejaarde millennial
pi_216494998
Hier (Why'd ya do it) klinkt 'de goot' best wel duidelijk door.

Bekijk deze YouTube-video

Op As tears go by (anderhalf decennium eerder) vind ik haar stem wel mooier, al had ze toen nog niet zo veel te vertellen.

Bekijk deze YouTube-video
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')