De boswachter zal z'n eigen hond opgevoed hebben zodat deze de natuur niet verstoort en zoveel mogelijk op het pad blijft.quote:Op maandag 27 januari 2025 22:34 schreef Clayton1 het volgende:
Ik keek vandaag met verbazing naar het tv programma binnenstebuiten.
Elke boswachter en natuurinstantie roepen telkens weer op dat je je hond NIET los moet laten lopen in een natuurgebied, behalve op de daarvoor aangewezen plaatsen. ( losloop gebieden)
Vandaag de boswachter van Markiezaat loopt vrolijk te vertellen dat hij altijd op pad is met zijn hond
loslopend.
Dat snap ik dus niet, geef dan tenminste het goede voorbeeld als je op tv komt.
Ja oke, sommige zullen mij nu wel een azijnpisser vinden.
maar wilde het toch even delen .
Dat zal best, maar een dier is niet te regisseren en onvoorspelbaar.quote:Op maandag 27 januari 2025 22:46 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
De boswachter zal z'n eigen hond opgevoed hebben zodat deze de natuur niet verstoort en zoveel mogelijk op het pad blijft.
Dat is bij individuele bezoekers niet te voorspellen.
Ga zelf wandelen in het Markiezaat en spreek Erik erop aan.quote:Op maandag 27 januari 2025 22:49 schreef Clayton1 het volgende:
[..]
Dat zal best, maar een dier is niet te regisseren en onvoorspelbaar.
En dan denk ik ben slimmer en laat het dan niet op tv zien, je geeft het verkeerde signaal af.
Hangt ook af van het ras en hoeveel tijd je daar in steekt.quote:Op maandag 27 januari 2025 22:49 schreef Clayton1 het volgende:
[..]
Dat zal best, maar een dier is niet te regisseren en onvoorspelbaar.
Ik zou er niet zoveel achter zoeken.quote:En dan denk ik ben slimmer en laat het dan niet op tv zien, je geeft het verkeerde signaal af.
Ik voorspel dat iedere bezoeker denkt z'n eigen hond opgevoed te hebben zodat deze de natuur niet verstoort en zoveel mogelijk op het pad blijft.quote:Op maandag 27 januari 2025 22:46 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
De boswachter zal z'n eigen hond opgevoed hebben zodat deze de natuur niet verstoort en zoveel mogelijk op het pad blijft.
Dat is bij individuele bezoekers niet te voorspellen.
Een hond die bewust en gericht voor een doel is opgeleid is door de begeleider best wel onder controle te houden. Maar dat vraagt tijd, kennis en aandacht die particulieren er vaak niet aan kunnen of willen besteden.quote:Op maandag 27 januari 2025 22:49 schreef Clayton1 het volgende:
Dat zal best, maar een dier is niet te regisseren en onvoorspelbaar.
Daar heb je best een punt denk ik. Ik heb het programma echter niet gezien. Als het een uitleg is van wat die hond kan en doet als toegevoegd aan die boswachter hoort het er bij in een dergelijk programma maar als losse opmerking zou zijn dan is dat niet heel slim om te vertellen.quote:En dan denk ik ben slimmer en laat het dan niet op tv zien, je geeft het verkeerde signaal af.
Precies dit. Mijn ervaring is dat hondenbaasjes hun hond gewoon z’n gang laten gaan ook als je duidelijk laat merken, of aangeeft, bang te zijn. Als er daarna al iets gezegd wordt, is het iets van ‘af, stop, kom hier’. En als er dan niet geluisterd wordt: soit. Of als er even gestopt wordt, maar ietsje later opnieuw dat beest weer bij je rondloopt of springt: complete stilte aan de kant van het baasje.quote:Op dinsdag 28 januari 2025 09:48 schreef Beau_ter_Ham het volgende:
Een loslopende hond is altijd kut, zeker voor mensen die niet van honden houden of er zelfs bang van zijn. De eigenaren zeggen altijd "hij doet niks hoor" maar ondertussen loopt dat beest in je comfortzone of nog erger springt dat beest tegen je op.
Hou je hond gewoon aan de lijn
Mee eens. Aan de andere kant vind ik honden aan de lijn ook weer zielig. En mooi ook als een hond goed onder appel staat. Een hele blije hond die overal rond mag rennen en snuffelen zonder die lijn is gewoon leuk om naar te kijken. Die heeft dan een onzichtbare lijn met het 'baasje'.quote:Op dinsdag 28 januari 2025 09:48 schreef Beau_ter_Ham het volgende:
Een loslopende hond is altijd kut, zeker voor mensen die niet van honden houden of er zelfs bang van zijn. De eigenaren zeggen altijd "hij doet niks hoor" maar ondertussen loopt dat beest in je comfortzone of nog erger springt dat beest tegen je op.
Hou je hond gewoon aan de lijn
Zo mee eens.quote:Op woensdag 29 januari 2025 11:16 schreef ChipsZak. het volgende:
[..]
Precies dit. Mijn ervaring is dat hondenbaasjes hun hond gewoon z’n gang laten gaan ook als je duidelijk laat merken, of aangeeft, bang te zijn. Als er daarna al iets gezegd wordt, is het iets van ‘af, stop, kom hier’. En als er dan niet geluisterd wordt: soit. Of als er even gestopt wordt, maar ietsje later opnieuw dat beest weer bij je rondloopt of springt: complete stilte aan de kant van het baasje.
Ze denken standaard dat je je aanstelt, hun beestje ‘niets doet, hoor’ etc.
Ja en? Ik vind hem eng, of ik wil hem om een andere reden niet rond mijn benen hebben snuffelen, tegen mij blaffen of springen - houd ‘m onder controle. Meesten hebben dat niet. Officieel mag-ie meestal niet eens los.
Ik heb honden gehad (moet er nu niet meer aan denken, ook al vind ik ze lief en leuk). Waaronder twee bull-mastiffs, broer en zus uit een nestje, super lief, we hadden een grote omheinde tuin waar ze losliepen. Met ook mijn kinderen. Op een gegeven moment ging een van de bange vriendjes (jaar of 9) rennen en een van de honden vloog uit enthousiasme er achter aan en sprong tegen het jongetje op. Ik nog roepen, blijf stilstaan! Dat helpt sowieso. Maar goed, het kwam goed en het jongetje is niet getraumatiseerd naar huis gegaan. Maar duidelijk is dat ik iig mijn hond niet onder appel had.quote:Op woensdag 29 januari 2025 11:16 schreef ChipsZak. het volgende:
[..]
Precies dit. Mijn ervaring is dat hondenbaasjes hun hond gewoon z’n gang laten gaan ook als je duidelijk laat merken, of aangeeft, bang te zijn. Als er daarna al iets gezegd wordt, is het iets van ‘af, stop, kom hier’. En als er dan niet geluisterd wordt: soit. Of als er even gestopt wordt, maar ietsje later opnieuw dat beest weer bij je rondloopt of springt: complete stilte aan de kant van het baasje.
Ze denken standaard dat je je aanstelt, hun beestje ‘niets doet, hoor’ etc.
Ja en? Ik vind hem eng, of ik wil hem om een andere reden niet rond mijn benen hebben snuffelen, tegen mij blaffen of springen - houd ‘m onder controle. Meesten hebben dat niet. Officieel mag-ie meestal niet eens los.
Leuk! Niks mis met loslopende honden onder appel. Af en toe het water in na iets dat ie zag, leek het. Het leek mij geen verstoring van de natuur. Meer onnatuurtlijker vind ik dan weer honden aan een lijn.quote:Op zondag 2 februari 2025 17:54 schreef maily het volgende:
Het betreffende fragment: https://binnenstebuiten.k(...)r-naar-het-vasteland
Hij viel uit de bootquote:Op zondag 2 februari 2025 19:30 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Leuk! Niks mis met loslopende honden onder appel. Af en toe het water in na iets dat ie zag, leek het. Het leek mij geen verstoring van de natuur. Meer onnatuurtlijker vind ik dan weer honden aan een lijn.
Of hij rook wild (hahahaha). Dat kun je nooit weten. Enfin, het is duidelijk onzin om die boswachter met zijn loslopende hond aan te vallen.quote:
Gotsamme! En jij reed netjes, sjesusmina. En dat zelfs zonder pret.quote:Op zondag 2 februari 2025 20:16 schreef Seeburg54 het volgende:
Tja, voor sommige gelden die regels blijkbaar niet. Onlangs rijdt een agent me tegemoet, vrolijk bellend, mobiel aan het oor achter het stuur. Dikke pret, grote verhalen.
Ja ik rijd altijd netjes.quote:Op zondag 2 februari 2025 20:58 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Gotsamme! En jij reed netjes, sjesusmina. En dat zelfs zonder pret.
En je hond was getuige?quote:Op zondag 2 februari 2025 21:02 schreef Seeburg54 het volgende:
[..]
Ja ik rijd altijd netjes.![]()
Maar een juut bellend tijdens het autorijden is achterlijk dom. En ik was niet de enige die zich eraan stoorde.
Mits de hond goed luistert en niet als een dwaas achter de reeën of zo aan gaat. Maar alles valt of staat met de baas van de hond natuurlijk.quote:Op zondag 2 februari 2025 21:12 schreef Firuze60 het volgende:
Ik vind het veel onnatuurlijker honden aan de riem. Maar goed dat is ook persoonlijk, ik gruwel van modehondjes klem aan de riem zonder enig natuurlijk gedrag meer over. Vind ze zielig, denk dan, neem een kat, die kunnen er veel beter tegen.
En wie mag dat beoordelen? De baas zelf? Met dat doet ie anders nooit!quote:Op zondag 2 februari 2025 21:36 schreef Seeburg54 het volgende:
Maar alles valt of staat met de baas van de hond natuurlijk.
Groot gelijk. Maar je kunt dit niet handhaven. Ik ben dol op honden, maar ik weet dat het soms helemaal verkeerd kan gaan. Uit ervaring. En ja, dat ligt altijd aan de eigenaren.quote:Op zondag 2 februari 2025 22:06 schreef 215 het volgende:
[..]
En wie mag dat beoordelen? De baas zelf? Met dat doet ie anders nooit!
En daarom snap ik dat honden aan de lijn moeten, zeker in bepaalde gebieden.quote:Op zondag 2 februari 2025 22:06 schreef 215 het volgende:
[..]
En wie mag dat beoordelen? De baas zelf? Met dat doet ie anders nooit!
Ik zou uit mijn plaat gaan. Hoorde trouwens van een Fin dat daar alle honden maandenlang verplicht aan de riem moeten in de natuur ivm wild. En dan heb je het pas over echte natuur.quote:Op maandag 3 februari 2025 05:50 schreef Seeburg54 het volgende:
[..]
En daarom snap ik dat honden aan de lijn moeten, zeker in bepaalde gebieden.
Ik heb een keer bonje gehad met een klootzak die zijn hond liet spelen met een jonge ree van hooguit een week oud. Beestje lag op zijn moeder te wachten in het bos. Je wil niet weten hoe dom sommige lieden zijn.
Ik ben ook uit mijn plaat gegaan, niet normaal.quote:Op dinsdag 4 februari 2025 16:32 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Ik zou uit mijn plaat gaan. Hoorde trouwens van een Fin dat daar alle honden maandenlang verplicht aan de riem moeten in de natuur ivm wild. En dan heb je het pas over echte natuur.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |