https://www.telegraaf.nl/(...)ekers-de-maat-is-volquote:NS dreigt treinstation Maarheeze voorbij te rijden door overlastgevende asielzoekers: ’De maat is vol’
Mike Muller
Aangepast: 11 min geleden1 uur geledenin Binnenland
Den Haag - De NS dreigt treinstation Maarheeze (NB) voortaan voorbij te rijden nu overlastgevende asielzoekers uit het azc van Budel daar voor onveilige situaties zorgen. Uit een brief van NS die naar Tweede Kamerleden is gestuurd wordt geschreven dat ’voor NS de maat intussen vol’ is.
Beveiligers en BOA’s van de Nederlandse Spoorwegen controleren treinreizigers op het station van Maarheeze.
© ANP / Rob Engelaar
In de brief staat dat NS al ’geruime tijd met overlastgevend en agressief gedrag’ geconfronteerd wordt op en rondom station Maarheeze. „Vaak veroorzaakt door een wisselende groep bewoners van het AZC in Budel.” Hoewel NS al maandenlang in gesprek is met PVV-minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie) en PVV-staatssecretaris Chris Jansen (Spoor), de politie, de provincie en gemeente Cranendonck is de situatie nog niet onder controle.
Gemeente ziet azc Budel als gegeven, maar raad wil contract openbreken: ’Wij zeggen: je kunt er vanaf’
Om de situatie in bedwang te krijgen heeft NS momenteel een 100 procent ingangscontrole. Ook wordt er extra personeel ingezet en zijn er hekken en camera’s geplaatst. Kostenplaatje: 2,3 miljoen euro, zo meldt NS, dat het bonnetje bij het Rijk wil indienen.
’Uiterst onwenselijk’
„NS ziet op dit moment echter onvoldoende resultaat in de gesprekken met de betrokken partijen om tot een structurele oplossing te komen. Voor NS is de maat intussen vol. NS is van mening dat een oplossing voor deze problematiek bij het Rijk ligt en niet bij een vervoerder.”
Lees verder onder de foto.
Beveiligers en BOA’s van de Nederlandse Spoorwegen controleren treinreizigers op het station van Maarheeze.
© ANP / Rob Engelaar
Mocht er geen ’structurele oplossing’ komen, „dan kunnen wij ons genoodzaakt voelen om onze beveiligingsinzet op station Maarheeze te beëindigen. Hierdoor ontstaat de situatie dat we vanuit veiligheidsperspectief station Maarheeze niet meer kunnen bedienen. Vanzelfsprekend vinden wij een dergelijke situatie uiterst onwenselijk en is dit een beslissing die we niet lichtzinnig nemen, maar de veiligheid van onze reizigers en ons personeel staat bij ons voorop.”
’Onacceptabel’
Een woordvoerder van NS laat weten dat de problematiek momenteel inderdaad besproken wordt en hiervoor aandacht wordt gevraagd in de Tweede Kamer. Daar zal in elk geval fractievoorzitter Joost Eerdmans (JA21) de situatie aankaarten, laat hij weten aan De Telegraaf. „Onacceptabel als de NS straks station Maarheeze gaat overslaan omdat de veiligheid van reizigers en personeel niet langer gegarandeerd kan worden dankzij overlastgevende asielzoekers uit veilige landen die daar dagelijks de dienst blijven uitmaken.”
NS investeert miljoenen in de ingangscontroles op de stations van een aantal stations en op het probleemtraject Weert-Eindhoven, maar de ministeries doen niks. Hiervan is de gewone reiziger en forens dus de dupe. Ik eis dus een oplossing van dit probleem door het kabinet binnen drie weken. Inwoners Maarheeze zijn nu dubbel de klos: een mega AZC voor de deur en mogelijk straks geen treinverbinding meer...”
Moeten ze zich maar gedragen daar, in dat dorp. Moeten ze samen uitkomen en over een jaartje nog eens proberen.quote:Op dinsdag 14 januari 2025 21:45 schreef rutger05 het volgende:
[..]
Het kan toch niet zo zijn dat de inwoners van Maarheeze hun treinverbinding hierdoor kwijt zijn. De overheid en de NS moeten hier samen uitkomen.
Wie beweert dat dan? Volgens mij ontkent niemand dat er een asielcrisis is.quote:Op dinsdag 14 januari 2025 21:55 schreef NecSpeNecMetu het volgende:
En dan te bedenken dat sommigen durven te beweren dat er geen asielcrisis is.
Ze moeten die kokosnoten toch kunnen openen.quote:Op dinsdag 14 januari 2025 21:59 schreef gwn_een_user het volgende:
ook een leuke:
Maarheeze: ‘In de Jumbo lopen asielzoekers met kapmessen op zak’
https://tpo.nl/2023/07/06(...)et-kapmessen-op-zak/
'we hebben geen asielcrisis, we hebben een opvangcrisis en te trage procedures'quote:Op dinsdag 14 januari 2025 21:58 schreef Aberkullie het volgende:
[..]
Wie beweert dat dan? Volgens mij ontkent niemand dat er een asielcrisis is.
Zeer velen. Bijvoorbeeld:quote:Op dinsdag 14 januari 2025 21:58 schreef Aberkullie het volgende:
[..]
Wie beweert dat dan? Volgens mij ontkent niemand dat er een asielcrisis is.
quote:Er is geen asielcrisis
Meteen maar met de deur in huis: er is geen asielcrisis. We kunnen het niet vaak genoeg zeggen. Toch roept het kabinet in dit regeerakkoord een asielcrisis uit. De reden? Omdat ze zo het noodrecht kunnen activeren. En met dat noodrecht kan het kabinet afwijken van de Vreemdelingenwet, een wet die asielzoekers beschermt. Met alle gevolgen van dien.
Ja, dat hebben we toch ookquote:Op dinsdag 14 januari 2025 22:01 schreef gwn_een_user het volgende:
[..]
'we hebben geen asielcrisis, we hebben een opvangcrisis en te trage procedures'
of zoiets
Asielcrisis is sowieso een flauwekulbenaming die nergens op slaat want alle overlast en gezeik komt 9 van de 10 keer van veiligelanders die uberhaupt geen recht hebben op asiel.quote:
Kortom een veiligelanderscrisis.quote:Op dinsdag 14 januari 2025 22:07 schreef Aberkullie het volgende:
[..]
Asielcrisis is sowieso een flauwekulbenaming die nergens op slaat want alle overlast en gezeik komt 9 van de 10 keer van veiligelanders die uberhaupt geen recht hebben op asiel.
ik ben niet blij met de situatie maar ja de procedures moeten gwn veel sneller gaan en uitzettingen moeten ook echt worden gedaan. helaas hebben kabinetten daar weinig aan gedaan. dit speelt in meerdere europese landen. zie het VK onder 14 jaar tories (het VK lijdt nog steeds en zal nog lang lijden van hun wanbeleid)quote:Op dinsdag 14 januari 2025 22:07 schreef Aberkullie het volgende:
[..]
Asielcrisis is sowieso een flauwekulbenaming die nergens op slaat want alle overlast en gezeik komt 9 van de 10 keer van veiligelanders die uberhaupt geen recht hebben op asiel.
Gaat de komende jaren niet gebeurenquote:Op dinsdag 14 januari 2025 22:09 schreef gwn_een_user het volgende:
[..]
ik ben niet blij met de situatie maar ja de procedures moeten gwn veel sneller gaan en uitzettingen moeten ook echt worden gedaan. helaas hebben kabinetten daar weinig aan gedaan. dit speelt in meerdere europese landen
het zal wel nietquote:Op dinsdag 14 januari 2025 22:10 schreef Aberkullie het volgende:
[..]
Gaat de komende jaren niet gebeuren
Maar omdat zij gebruik maken van het asielsysteem dat we hebben. Dus asielcrisis.quote:Op dinsdag 14 januari 2025 22:07 schreef Aberkullie het volgende:
[..]
Asielcrisis is sowieso een flauwekulbenaming die nergens op slaat want alle overlast en gezeik komt 9 van de 10 keer van veiligelanders die uberhaupt geen recht hebben op asiel.
Sowieso, gewoon een belachelijke discussie over semantiek. En zo wordt het spel al weer jaren gespeeld.quote:Op dinsdag 14 januari 2025 22:16 schreef quo_ het volgende:
[..]
Maar omdat zij gebruik maken van het asielsysteem dat we hebben. Dus asielcrisis.
Ik heb wel eens een ban gehad voor minder. Maar het idee is duidelijk.quote:Op dinsdag 14 januari 2025 22:20 schreef SemperLibertas het volgende:
Je zou dit kunnen oplossen door de asieleisers toegang tot de trein te verlenen en dat deze trein dan vervolgens in één ruk doorrijdt naar Antarctica waar geen gratis wasmachines worden uitgedeeld en een wak in het ijs de enige hoop op overleven is
En jij dacht dat we er dan vanaf warenquote:Op dinsdag 14 januari 2025 22:20 schreef SemperLibertas het volgende:
Je zou dit kunnen oplossen door de asieleisers toegang tot de trein te verlenen en dat deze trein dan vervolgens in één ruk doorrijdt naar Antarctica waar geen gratis wasmachines worden uitgedeeld en een wak in het ijs de enige hoop op overleven is
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Tuurlijk jongen, noem het verder hoe je wil.quote:Op dinsdag 14 januari 2025 22:16 schreef quo_ het volgende:
[..]
Maar omdat zij gebruik maken van het asielsysteem dat we hebben. Dus asielcrisis.
Wat gek. Ik dacht dat met de PVV-bewindslieden aan het roer alle problemen opgelost zouden zijn.quote:Op dinsdag 14 januari 2025 21:45 schreef rutger05 het volgende:
Hoewel NS al maandenlang in gesprek is met PVV-minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie) en PVV-staatssecretaris Chris Jansen (Spoor), de politie, de provincie en gemeente Cranendonck is de situatie nog niet onder controle.
We hebben hoogstens een opvangcrisis. En de vraag is een beetje of je het überhaupt wel een crisis kan noemen wanneer het een bewust gecreëerd en in stand gehouden probleem is.quote:Op dinsdag 14 januari 2025 22:16 schreef quo_ het volgende:
[..]
Maar omdat zij gebruik maken van het asielsysteem dat we hebben. Dus asielcrisis.
Dit ja.quote:Op dinsdag 14 januari 2025 22:16 schreef quo_ het volgende:
[..]
Maar omdat zij gebruik maken van het asielsysteem dat we hebben. Dus asielcrisis.
We hebben net weer een bericht kunnen lezen over een groepsverkrachting door asielzoekers. Het hele idee dat we nog meer van dat soort mensen hier moeten opvangen is tamelijk krankzinnig.quote:Op dinsdag 14 januari 2025 22:35 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
We hebben hoogstens een opvangcrisis. En de vraag is een beetje of je het überhaupt wel een crisis kan noemen wanneer het een bewust gecreëerd en in stand gehouden probleem is.
De asielzoekers uit dit nieuwsbericht worden anders wel degelijk opgevangen. En toch veroorzaken ze overlast.quote:Op dinsdag 14 januari 2025 22:35 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
We hebben hoogstens een opvangcrisis. En de vraag is een beetje of je het überhaupt wel een crisis kan noemen wanneer het een bewust gecreëerd en in stand gehouden probleem is.
Uiteindelijk maakt het allemaal niet zoveel uit hoe je het noemt, het zijn in ieder geval geen arbeidsmigranten.quote:Op dinsdag 14 januari 2025 22:07 schreef Aberkullie het volgende:
[..]
Asielcrisis is sowieso een flauwekulbenaming die nergens op slaat want alle overlast en gezeik komt 9 van de 10 keer van veiligelanders die uberhaupt geen recht hebben op asiel.
Dat laatste ben ik het helemaal mee eens. De linkse kerk en de asielindustrie doen er alles aan om problemem aan te dikken, uit te vergroten en in stand te houden.quote:Op dinsdag 14 januari 2025 22:35 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
We hebben hoogstens een opvangcrisis. En de vraag is een beetje of je het überhaupt wel een crisis kan noemen wanneer het een bewust gecreëerd en in stand gehouden probleem is.
quote:Op dinsdag 14 januari 2025 22:49 schreef quo_ het volgende:
[..]
Dat laatste ben ik het helemaal mee eens. De linkse kerk en de asielindustrie doen er alles aan om problemem aan te dikken, uit te vergroten en in stand te houden.
Die is er ook niet. Er is een tekort aan opvangplekken door o.a. jarenlange bezuinigingen en slecht beleid op fluctuaties in migratiestromen. Helaas is de spreidingswet afgeschoten, want daarmee had dit soort ghettovorming als in Budel voorkomen kunnen worden.quote:Op dinsdag 14 januari 2025 21:55 schreef NecSpeNecMetu het volgende:
En dan te bedenken dat sommigen durven te beweren dat er geen asielcrisis is.
Jij gelooft zeker ook in de paashaas?quote:Op dinsdag 14 januari 2025 23:24 schreef Lt.Bookman het volgende:
[..]
Die is er ook niet. Er is een tekort aan opvangplekken door o.a. jarenlange bezuinigingen en slecht beleid op fluctuaties in migratiestromen. Helaas is de spreidingswet afgeschoten, want daarmee had dit soort ghettovorming als in Budel voorkomen kunnen worden.
Daarnaast moet asociaal en crimineel gedrag in het algemeen natuurlijk gewoon hard aangepakt worden, specifiek in het geval van vreemdelingen door bijvoorbeeld uitzetting.
De rechter heeft deze week vreemdelingen juist lager gestraft voor een groepsverkrachting omdat het vreemdelingen zijn.quote:Op dinsdag 14 januari 2025 23:24 schreef Lt.Bookman het volgende:
[..]
Die is er ook niet. Er is een tekort aan opvangplekken door o.a. jarenlange bezuinigingen en slecht beleid op fluctuaties in migratiestromen. Helaas is de spreidingswet afgeschoten, want daarmee had dit soort ghettovorming als in Budel voorkomen kunnen worden.
Daarnaast moet asociaal en crimineel gedrag in het algemeen natuurlijk gewoon hard aangepakt worden, specifiek in het geval van vreemdelingen door bijvoorbeeld uitzetting.
Wat is dit nou voor rare reactie. Leg eens uit wat je daarmee bedoelt?quote:Op woensdag 15 januari 2025 00:14 schreef Tengano het volgende:
[..]
Jij gelooft zeker ook in de paashaas?
Semantisch gebruik van woorden....quote:Op dinsdag 14 januari 2025 22:07 schreef Aberkullie het volgende:
[..]
Asielcrisis is sowieso een flauwekulbenaming die nergens op slaat want alle overlast en gezeik komt 9 van de 10 keer van veiligelanders die uberhaupt geen recht hebben op asiel.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |