quote:
Op maandag 6 januari 2025 23:33 schreef Japepk het volgende:Ik vind de traditie van 3 koningen en dan de boom weghalen wel mooi. Toch denk ik dat veel mensen er beter aan doen om de boom niet al in oktober te zetten, maar hem inderdaad beter tot februari kunnen laten staan. Je hypet kerst er minder mee op en je houdt de vibe juist langer vast, in plaats van meteen de grijze januari in te duiken.
Een kerstboom in oktober al opzetten is onzin, want dan kun je er een boom van maken met versieringen voor Halloween erin. Eind november, rond het begin van de adventsperiode de kerstboom opzetten is logischer. Ikzelf zet rond die periode ook mijn kerstboom en kerststal op.
Dat mensen steeds vroeger beginnen met het opzetten van de kerstboom, kerstversieringen en de kerststal, heeft denk ik te maken met de commerciėle verkoopwereld. In de winkels zijn kerstspullen al vroeg te koop.
Ik ben het met je eens dat mensen er beter voor kunnen kiezen om de kerstboom tot 2 februari met Maria-Lichtmis te laten staan. Je houdt dan inderdaad het gezellige, warme kerstgevoel nog vast in de donkere, grijze maand januari. En je sluit vervolgens weer goed aan bij het carnavalsfeest in februari (voor wie dat viert).