| Qarrad | vrijdag 6 december 2024 @ 12:50 |
quote: Het excessieve geweld dat de Sudanese rebellenbeweging RSF heeft aangericht in de regio Darfur is volgens Human Rights Watch een etnische zuivering. De mensenrechtenorganisatie deed onderzoek naar de stad el-Geneina in de Sudanese regio, waar vorig jaar duizenden mensen omkwamen door geweld van het rebellenleger en Arabische milities tegen Sudanezen van Afrikaanse afkomst.
Gevluchte bewoners van de stad spreken van plunderingen, verkrachtingen en moorden door de rebellenbeweging. Human Rights Watch (HRW) vermoedt in het rapport ook dat er bewust is gezocht naar mensen van de etnische groep Masalit, wat zou neerkomen op genocide. HRW wil dat dit verder wordt onderzocht door de internationale gemeenschap.
Correspondent Elles van Gelder:
"In dit rapport van HRW staan getuigenissen van overlevenden over wat er vorig jaar is gebeurd in de stad el-Geneina. Zo beschrijft een 17-jarige jongen hoe bij een aanval op een konvooi met vluchtelingen kinderen op een hoop werden gegooid en daarna doodgeschoten. En op basis van satellietbeelden concludeert HRW dat Masalit-wijken in de stad door bulldozers met de grond gelijk zijn gemaakt.
Het zijn afschuwelijke verhalen die nu naar buiten komen en het is bijzonder dat dit rapport er nu is. De regio Darfur is zo goed als onbegaanbaar voor journalisten en hulpverleners om onderzoek te doen." https://nos.nl/l/2519827
https://www.parool.nl/ned(...)in-soedan~b5c8c5f87/
Toch een opvallend bericht vandaag uit contreien waar ik zelf eigenlijk weinig tot niets van weet, maar als er nieuws vandaan komt is het zelden goed. Het is nu in die regio momenteel (wederom) hel op aarde. |
| theunderdog | vrijdag 6 december 2024 @ 12:53 |
| Kan iemand mij beetje de basis van dit conflict uitleggen? of anders: wat een goede informatiebron is? wie vecht hier tegen wie? waarom? wat zijn de belangen? |
| Qarrad | vrijdag 6 december 2024 @ 20:58 |
quote: Op vrijdag 6 december 2024 12:53 schreef theunderdog het volgende:Kan iemand mij beetje de basis van dit conflict uitleggen? of anders: wat een goede informatiebron is? wie vecht hier tegen wie? waarom? wat zijn de belangen? Er staan in het vorige deel een aantal goede artikelen hierover. |
| zakjapannertje | vrijdag 13 december 2024 @ 10:13 |
quote: Het staatsleger wordt nu verantwoordelijk gehouden voor een dodelijke luchtaanval maandag op een markt in de regio Darfur, met meer dan 100 slachtoffers. Volgens persbureau Reuters was in video's te zien hoe bebloede lichamen verspreid over de markt lagen. In de regio Khartoem heeft de groep die het leger bevecht onder andere een bus geraakt. Een gouverneur van de staat zei dat de aanval 'iedereen aan boord heeft gedood en 22 mensen heeft veranderd in lichaamsdelen'. Ook voerde die strijdgroep dinsdag een aanval uit op vluchtelingenkamp Zamzam, waar al hongersnood heerst.
De oorlog in Soedan wordt steeds bloediger. "Het regenseizoen is nu voorbij, dus militairen van de RSF kunnen zich weer beter verspreiden", zegt Soedan-onderzoeker Anette Hoffmann. "Het staatsleger heeft het regenseizoen gebruikt om nieuwe wapens, vliegtuigen en drones te kopen."
https://www.rtl.nl/nieuws(...)ger-strijd-generaals |
| Perrin | dinsdag 24 december 2024 @ 16:39 |
|
| RamboDirk | dinsdag 24 december 2024 @ 17:01 |
| Queers for Darfur! |
| Qarrad | dinsdag 24 december 2024 @ 17:24 |
quote: Nog eens 80k vluchtelingen erbij binnen 3 weken in het gebied helpt ook niet echt. |
| Frikandelbroodje | dinsdag 7 januari 2025 @ 19:59 |
US sanctions Sudan's Hemedti, declares RSF committed genocide
The United States also placed sanctions on companies in the United Arab Emirates it said were procuring weapons for the Rapid Support Forces.
Heeft nog lang geduurd. |
| Vvdjemoeder | dinsdag 7 januari 2025 @ 20:04 |
| Etnische zuivering is dat hetzelfde als dat ze hier alle blanken zouden vermoorden? |
| bianconeri | dinsdag 7 januari 2025 @ 20:10 |
De VS is wel boos op Sudan, maar steunt ondertussen de genocide van Israel  Wat een ongelofelijk hypocriet land is het ook. |
| Frikandelbroodje | zondag 26 januari 2025 @ 16:29 |
quote: A bombing by Sudan’s paramilitary Rapid Support Forces (RSF) on the maternity ward of the Saudi Hospital in El Fasher, North Darfur, has killed at least 70 people and injured dozens, wiping out the city’s only fully operational health facility, according to the El Fasher Resistance Committees. https://www.dabangasudan.(...)fur-hospital-bombing |
| Frikandelbroodje | dinsdag 4 februari 2025 @ 19:48 |
quote: Egypte en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) staan lijnrecht tegenover elkaar in de burgeroorlog die Soedan verscheurt. Zo steunt Egypte het Soedanese regeringsleger terwijl de VAE de paramilitaire milities van de Rapid Support Forces (RSF) wapens en logistieke steun levert. Sinds april 2023 bevechten het Soedanese leger en de RSF elkaar op leven en dood in een allesverwoestende burgeroorlog. ‘Abu Dhabi en Caïro moeten de koppen bij elkaar steken om een staakt-het-vuren te bereiken’, aldus analist en Soedankenner Elfadil Ibrahim in Responsible Statecraft.
https://www.bnr.nl/nieuws(...)strijd-uit-in-soedan |
| Enchanter | dinsdag 4 februari 2025 @ 20:27 |
| 56 doden op een markt |
| Qarrad | woensdag 5 februari 2025 @ 12:49 |
https://www.radiotamazuj.(...)lians-from-el-fasher
quote: “As we noted yesterday, famine conditions were confirmed in Abu Shouk camp in December and are expected to persist through May of this year.”
https://www.arabnews.com/node/2588590/middle-east
quote: It noted a video circulated Thursday showing men in SAF uniform and members of the Al Baraa Bin Malik Brigade in Khartoum North “reading out a long list of names of alleged RSF collaborators, saying ‘Zaili’ — Arabic for ‘killed’ — after each name.” ... And on January 24, a drone attack on a maternity hospital in El-Fasher, attributed to the RSF, left at least 67 dead and 19 injured, it said.
Uithongering, op de korrel nemen van een kraamkliniek, openlijke executies van burgers... |
| Momo | woensdag 5 februari 2025 @ 12:58 |
| Zou Trump hier nog iets mee willen doen? |
| heywoodu | woensdag 5 februari 2025 @ 13:02 |
quote: Lijkt me niet, de etnische zuiveringen zijn immers al flink op gang, ook zonder zijn steun. |
| zakjapannertje | woensdag 5 februari 2025 @ 14:30 |
quote: niet meer
USAID-werknemers moeten terugkeren naar de Verenigd Staten |
| Richestorags | woensdag 5 februari 2025 @ 14:33 |
quote: Soedan heeft wel olie en goud. Who knows. |
| Qarrad | woensdag 5 februari 2025 @ 14:45 |
quote: En die worden al opgeslobberd door Trump zijn Russische vriendjes (en de VAE). Dus nee, de Soedanezen hoeven niet veel te verwachten van deze administratie. |
| Richestorags | woensdag 5 februari 2025 @ 16:03 |
quote: Op woensdag 5 februari 2025 14:45 schreef Qarrad het volgende:[..] En die worden al opgeslobberd door Trump zijn Russische vriendjes (en de VAE). Dus nee, de Soedanezen hoeven niet veel te verwachten van deze administratie. Ook niet vanuit progressief links. Je kan maar één sjaaltje om doen en maar één vlaggetje in je hand houden. Wat ook niet meetelt is dat minimaal 50 % op de kaart moet opzoeken waar het ligt.
Dat heel Zuid-Soedan één groot vluchtelingenkamp is, zal ook geheel onbekend zijn.
Een beetje een cynische reactie, maar ik geloof oprecht dat dit waar is. Soedan is een totaal vergeten gebied. Niemand geeft er ene fuck om. |
| Frikandelbroodje | zaterdag 8 februari 2025 @ 13:51 |
Rapid Support Forces worden binnenkort de hoofdstad uitgeschopt als dit zo doorgaat. |
| Richestorags | zaterdag 8 februari 2025 @ 13:57 |
quote: Wat vindt de Afrikaanse Unie eigenlijk van dit conflict? Is er een soort gezamenlijk standpunt?
Lijkt me haast niet. Afrika heeft meer varianten van Hongarije's en Slowakije's dan de EU. |
| Frikandelbroodje | zaterdag 8 februari 2025 @ 15:29 |
quote: Op zaterdag 8 februari 2025 13:57 schreef Richestorags het volgende:[..] Wat vindt de Afrikaanse Unie eigenlijk van dit conflict? Is er een soort gezamenlijk standpunt? Lijkt me haast niet. Afrika heeft meer varianten van Hongarije's en Slowakije's dan de EU.
quote: ‘De internationale gemeenschap heeft onvoldoende druk uitgeoefend op de strijdende partijen. De Afrikaanse Unie in het bijzonder, heeft niet het leiderschap getoond dat verwacht wordt bij deze situatie en heeft geen concrete maatregelen genomen die horen bij de omvang en ernst van het conflict. Tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van de Afrikaanse Unie in februari werd het conflict in Sudan zelfs niet als op zichzelf staand onderwerp in de agenda genoemd.’ Heeft vast te maken met de invloed van landen als de VAE, Rusland, Egypte, Tsjaad. |
| zakjapannertje | woensdag 12 februari 2025 @ 22:11 |
quote: Bereikt de oorlog in Soedan een kantelpunt? Vandaag 16:30 4 minuten
Na bijna twee jaar lijkt er een omslagpunt te komen in de bloedige oorlog in Soedan. Het regeringsleger van generaal Burhan is in opmars in Khartoem en lijkt de hoofdstad spoedig in handen te krijgen. Journalist Klaas van Dijken vertelt in Bureau Buitenland waarom dit moment zo belangrijk is.
'Mensen juichen en houden hart vast' Sinds het voorjaar van 2023 woedt een oorlog tussen twee rivaliserende generaals: Hemedti van de RSF en Burhan van het regeringsleger. Nu het regeringsleger terrein wint, kan dit een cruciaal keerpunt in de strijd zijn, vertelt van Dijken. "Khartoem ligt strategisch, en heeft ook een grote symbolische waarde."
Op dit moment woeden er nog hevige gevechten in Khartoem. "Mensen die daar zitten, zeggen: iedere minuut kan de situatie totaal anders zijn. Het is overleven van moment tot moment."
Bovendien is het onzeker of de situatie daadwerkelijk voor iedereen verbetert. "Wanneer het regeringsleger een wijk inneemt, horen we verhalen over niet-Arabische bevolkingsgroepen die worden gevangengenomen, gemarteld of geëxecuteerd. Mensen juichen, maar houden tegelijkertijd ook hun hart vast."
Nieuwe regering Burhan zegt bovendien dat hij een nieuwe regering wil vormen, in samenwerking met mensen uit het maatschappelijk middenveld. Van Dijken is daar kritisch over. "Ik hoor met name over een versplintering van alle partijen. Gisteren nog heeft een alliantie van democratische groepen zich opnieuw opgesplitst, waarbij een deel een alternatieve regering wil vormen."
Die verdeeldheid bemoeilijkt de kans op een staakt-het-vuren, aldus de journalist. Zelfs als er een nieuwe regering komt, zal die opnieuw militair zijn, heeft generaal Burhan al bevestigd. Het voornaamste doel van die regering zal volgens hem het verdrijven van de RSF uit Soedan zijn.
Humanitaire nood De oorlog in Soedan heeft een enorme humanitaire crisis veroorzaakt, waarbij meer dan de helft van de Soedanese bevolking afhankelijk is van noodhulp. Daarbovenop is het extreem ingewikkeld om hulpgoederen naar binnen te krijgen, zegt Van Dijken. Nu president Trump een 90-daagse pauze van noodhulp via USaid heeft afgekondigd, zal de situatie voor Soedanezen in nood voorlopig zeker niet beter worden.
https://www.nporadio1.nl/(...)oedan-een-kantelpunt |
| Qarrad | dinsdag 4 maart 2025 @ 09:35 |
https://www.nu.nl/buitenl(...)moedelijk-hoger.html
quote: In Soedan zijn tussen januari 2024 en februari 2025 minstens 221 kinderen verkracht, meldt UNICEF. De kinderrechtenorganisatie vreest dat het werkelijke aantal nog veel hoger ligt. Ik vrees ook dat het werkelijke aantal veel hoger ligt, want zowel seksueel geweld als geweld specifiek gericht op kinderen is iets wat al decennia in deze reeks van conflicten wordt ingezet. De eerdere incarnatie van RSF stond erom bekend om bij het veroveren van een stad of dorp stukken van kinderen af te snijden en deze kinderen dan vooruit te sturen naar de volgende woonkern om alvast angst aan te jagen aan de bewoners daarvan. |
| Momo | dinsdag 4 maart 2025 @ 09:51 |
Vreselijke verhalen uit Darfur ...  |
| HowardRoark | dinsdag 4 maart 2025 @ 09:57 |
| En eigenlijk niemand die zich hier echt druk over maakt. Heel erg opmerkelijk blijft dat toch .. |
| zakjapannertje | vrijdag 7 maart 2025 @ 11:32 |
quote: Soedan heeft woensdag een zaak aangespannen tegen de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) wegens het vermeende breken met het Genocideverdrag. Dat heeft het hof in Den Haag donderdag bekendgemaakt. De VAE noemen de aanklacht „niets meer dan een cynische publiciteitsstunt” en laten weten hun best te gaan doen om de zaak te laten seponeren.
Zowel Soedan als de VAE hebben het Genocideverdrag uit 1948 ondertekend. Daarmee hebben de landen zich zowel gecommitteerd tot het niet plegen van genocide, als het voorkomen ervan. Maar volgens Soedan hebben de VAE met hun financiële en militaire steun aan de Soedanese rebellengroep Rapid Support Forces (RSF) gebroken met deze plicht.
https://www.nrc.nl/nieuws(...)cideverdrag-a4885478 |
| Qarrad | vrijdag 7 maart 2025 @ 12:15 |
quote: Ook al is het een publiciteitsstunt, het is alleen maar goed dat er meer belichting is van het feit dat de VAE actief betrokken is bij de ellende in Soedan. |
| Frikandelbroodje | vrijdag 7 maart 2025 @ 14:48 |
quote: Op vrijdag 7 maart 2025 12:15 schreef Qarrad het volgende:[..] Ook al is het een publiciteitsstunt, het is alleen maar goed dat er meer belichting is van het feit dat de VAE actief betrokken is bij de ellende in Soedan. Zonder de VAE had de RSF nooit zoveel terrein kunnen veroveren en vasthouden dus hopelijk gaat de ICJ er werk van maken. |
| Qarrad | woensdag 19 maart 2025 @ 14:13 |
https://techbaridi.com/su(...)th-organization-who/
De VN schat in dat er nog 800k mensen vastzitten in El Fasher.
https://files-profile.med(...)25-9bcb-ffdd890cc5cc
quote: RSF Shells Abu Shouk IDP Camp and Attacks Communities Near El-Fasher 18 March 2025
Key findings
The unaffected ground between burned structures and lack of thermal scarring on the ground outside individual community areas is highly consistent with intentional attack targeting structures.
|
| Frikandelbroodje | vrijdag 21 maart 2025 @ 11:50 |
quote: Het leger van Sudan zegt het presidentiële paleis in hoofdstad Khartoem te hebben heroverd op de paramilitaire groep Rapid Support Forces (RSF). Het paleis was het laatste bolwerk in Khartoem dat nog in handen was van de RSF.
https://nos.nl/artikel/25(...)d-te-hebben-heroverd |
| Frikandelbroodje | zaterdag 22 maart 2025 @ 10:55 |
quote: It is still way to soon to proclaim the RSF is losing the war and might be defeated soon. They're suffering a massive defeat in Khartoum, yes. But with time the SAF also had the advantage east of the White Nile.
The hard part will be once the SAF will try to move back into Darfur (1/3) SAF might be even be able to return to the major cities of Darfur like Nyala, Zalingei and break the siege on el-Fasher, but controlling the entire countryside of Darfur and Kordofan. That is another challenge in it's entirety. (2/3) I fear that like the Taliban, the RSF will be a disruptive insurgent force in Sudan for year or decades to come.
Fully rooting out this movement would require a long a delicate reconciliation process with the Arab tribes of Darfur. Something I think the SAF is not interested in at the moment (3/3) https://x.com/ThomasVLinge/status/1903382060837810457 |
| Qarrad | zaterdag 22 maart 2025 @ 11:42 |
quote: Het gaat zeker nog jaren blijven spoken, want de RSF is ook een reïncarnatie van een reïncarnatie van een eerdere entiteit die een zetje kreeg van Ghadaffi maar zeker niet spontaan ontstond. Zolang er mensen wonen maar naarmate er meer mensen wonen in hogere mate zijn er spanningen tussen de bevolkingsgroepen langs etnische lijnen over weidegrond, landbouwgrond, politieke invloed en culturele dominantie. |
| Frikandelbroodje | woensdag 26 maart 2025 @ 16:55 |
https://x.com/ThomasVLinge/status/1904864713961242983
RSF lijkt volledig uit de hoofdstad te worden verdreven. |
| Qarrad | woensdag 26 maart 2025 @ 19:23 |
quote: Het Soedanese leger is actiever en succesvoller aan het worden, ja. Alleen is "succesvol" wellicht niet de beste term 
https://sudantribune.com/article299032/
quote: March 25, 2025 (EL-FASHER) – Sudanese army airstrikes killed more than 100 people and wounded dozens on Tuesday in North Darfur state, a rights group said, in the latest violence in the war-torn region. Die markt ligt 45 km ten noorden van El Fasher. El Fasher zelf is er zoals verwacht ook niet best aan toe:
|
| Qarrad | woensdag 26 maart 2025 @ 19:37 |
| -verkeerd geduid, lama- |
| RamboDirk | woensdag 26 maart 2025 @ 20:13 |
| Het doodstille Darfur topic. |
| HSG | donderdag 27 maart 2025 @ 07:42 |
quote: No jews no news. |
| Qarrad | donderdag 27 maart 2025 @ 13:28 |
quote: Helaas geven ze op het andere front nu even extra gas...
Dus de humanitaire verlichting voor deze mensen gaat nog op zich laten wachten.
|
| zakjapannertje | zaterdag 29 maart 2025 @ 00:00 |
quote: Dabanga, radiostation en reddingslijn voor het vrije woord in Soedan, dreigt ten onder te gaan
Vrije woord Radiostation Dabanga dreigt te verdwijnen door de bezuiniging van de Verenigde Staten: ‘overal in de wereld komt het vrije woord onder druk te staan.’ Auteurs Koert Lindijer vanuit Nairobi Gepubliceerd op 27 maart 2025 https://www.nrc.nl/nieuws(...)der-te-gaan-a4887852 |
| Qarrad | maandag 31 maart 2025 @ 17:21 |
https://sudantribune.com/article299228/
RSF blijft El Fasher bombarderen, minstens 9 burgerdoden. |
| Richestorags | maandag 31 maart 2025 @ 17:23 |
quote: Aah shit dat wordt weer een sit-in op Utrecht Centraal. |
| Qarrad | maandag 31 maart 2025 @ 17:50 |
quote: Weinig kans op. Als je even terugkijkt in het topic zie je dat de medische voorzieningen gericht worden aangevallen al maanden (zonder dat er Hamas-leden raketten afschieten daarvandaan) maar in het nieuws: krekels.
Hamas gebruikt ambulances, wordt op de korrel genomen: men loopt te hoop om vlaggen te verbranden en de nieuwsberichten zijn niet te tellen.
Romeo Dallaire zei het in de jaren '90 al toen hij in Rwanda zat: niemand boeit het als er Afrikanen doodgaan.
Je zou zeggen dat met al die geweldige bewegingen tegen racisme en zo dit ook in beeld zou zijn, maar het is nog steeds hetzelfde als toen.  |
| Qarrad | dinsdag 1 april 2025 @ 19:13 |
Meer bewijs voor de steun van de VAE voor de RSF-troepen. |
| Qarrad | woensdag 2 april 2025 @ 21:36 |
https://www.dabangasudan.(...)camp#google_vignette
Het wordt weer onrustiger rond El Fasher.
quote: At least seven people were killed and nine injured on Monday when indiscriminate shelling by the paramilitary Rapid Support Forces (RSF) struck Abu Shouk camp for the displaced in El Fasher, North Darfur. Nu de RSF terrein verliezen bij Khartoem komt er meer focus te liggen op Noord-Darfur.
quote: The deputy commander of Sudan’s Rapid Support Forces (RSF), Abdel Rahim Hamdan Daglo, threatened on Wednesday to invade two northern states after his paramilitary group suffered significant battlefield setbacks, according to a video statement. https://sudantribune.com/article299288/
|
| Qarrad | dinsdag 8 april 2025 @ 15:28 |
quote: Shelling kills three at Darfur IDP camp; RSF assault on El Fasher fearedApril 7, 2025 (EL FASHER, Sudan) – Artillery shelling hit the Abu Shouk camp for displaced people in El Fasher, Sudan’s North Darfur state capital, on Monday, killing at least three people and injuring nine others, including children, camp officials said. They blamed the attack on the paramilitary Rapid Support Forces (RSF). The attack comes amid fears of an imminent, large-scale RSF assault on El Fasher. Military sources told Sudan Tribune that the RSF has massed forces near the city and plans to attack within the next 24 hours. The Abu Shouk Emergency Room committee said in a statement, “At least three displaced people were killed and nine others were injured in artillery shelling carried out by the Rapid Support Forces that hit the camp.” The committee noted the RSF began shelling the camp heavily from early morning, causing casualties and destroying several homes. Military sources speaking to Sudan Tribune warned of a potential RSF attack on El Fasher within the next 24 hours. The sources described large RSF troop concentrations in villages north, east, and west of El Fasher, as well as significant numbers of heavily armed fighters near Shangil Tobaya, a town on the border with South Darfur state. The sources added that the RSF has tightened its siege on El Fasher this year, displacing residents from surrounding villages and destroying water sources, causing severe shortages of goods. On Saturday, Sudan’s government appealed to the United Nations (UN) to save civilians in El Fasher from hunger. This followed warnings from the UN children’s agency UNICEF that the lives of 825,000 children in El Fasher and the nearby Zamzam camp are at risk due to fighting and the collapse of essential services. Civilian evacuationMeanwhile, a group called the Sudan Founding Coalition (‘Tasis’) said in a statement that civilians and displaced people in El Fasher and surrounding camps were responding widely to its calls to evacuate areas near military front lines for their safety. The statement explained that coalition forces continued for the second consecutive day to receive and secure hundreds of civilians fleeing danger zones, most of them women, children, and the elderly. Coalition forces secured their movement from the city’s outskirts to safer areas and provided support including temporary shelter and urgent humanitarian supplies, the statement noted. Separately, the administration of Zamzam camp and leaders of the Joint Force [SAF-aligned Darfur armed groups] rejected a proposal by two other groups – the Sudan Liberation Movement – Transitional Council (SLM-TC), led by Al-Hadi Idris, and the Gathering of Sudan Liberation Forces (GSLF), led by Al-Tahir Hajer – to facilitate safe passage from El Fasher and camps to the Tawila and Korma areas. The ‘Tasis’ coalition affirmed its commitment to protecting civilians and facilitating voluntary evacuation from combat zones, renewing its call for all citizens to leave clash sites. The Sudan Founding Coalition (‘Tasis’) was formed by armed movements, the RSF, the Sudan People’s Liberation Movement-North (SPLM-N), the National Umma Party (NUP), and other political and civil forces. Its members signed a transitional constitution preparing the way for a parallel government. https://sudantribune.com/article299461/ Zoals verwacht komt het zwaartepunt van het front meer bij El Fasher te liggen nu RSF uit de regio Khartoem verjaagd wordt. |
| Qarrad | woensdag 9 april 2025 @ 13:47 |
Veel troepenbewegingen in Darfur, het net sluit zich verder om El Fasher.
[ Bericht 55% gewijzigd door Qarrad op 09-04-2025 13:54:01 ] |
| Frikandelbroodje | woensdag 9 april 2025 @ 18:45 |
quote: RSF wordt langzaam uit Omdurman (naast de hoofdstad) verjaagd, waarmee het gedaan zal zijn met de RSF is centraal-Soedan. Dus logisch dat die troepen zich allemaal op Darfur gaan focussen. |
| Qarrad | woensdag 9 april 2025 @ 18:57 |
quote: Op woensdag 9 april 2025 18:45 schreef Frikandelbroodje het volgende:[..] RSF wordt langzaam uit Omdurman (naast de hoofdstad) verjaagd, waarmee het gedaan zal zijn met de RSF is centraal-Soedan. Dus logisch dat die troepen zich allemaal op Darfur gaan focussen. Klopt, en omdat dit juist in Darfur meer is dan een gewapend conflict, zal het daar weer doorgaan met de systematische verbrandingen van dorp na dorp met de akkers erbij, het in slavernij afvoeren van de kinderen en vrouwen en de massa-executies van de weerbare mannen. |
| Qarrad | donderdag 10 april 2025 @ 16:31 |
En inmiddels komen er ook cijfers binnendruppelen wat betreft het seksuele geweld:
quote: April 10, 2025 (LONDON) – Sudan’s paramilitary Rapid Support Forces (RSF) have systematically used rape and other forms of sexual violence against women and girls as a weapon of war, constituting war crimes and possible crimes against humanity, Amnesty International said in a report released Thursday. The rights group documented 36 cases of rape or gang rape by RSF soldiers ... https://sudantribune.com/article299552/ https://www.darfur24.com/(...)icipatte-rsf-attack/
Het Soedanese leger bereidt zich ondertussen voor op de verwachte verdere aanvallen van de RSF in Darfur. |
| zakjapannertje | dinsdag 15 april 2025 @ 10:58 |
quote: Genocide
Het doel van de conferentie is niet zozeer om een politieke oplossing te vinden, het zal vooral gaan over de humanitaire hulp. "Het is momenteel heel moeilijk om hulp te sturen en de hulp die binnenkomt is niet goed bereikbaar voor de mensen die dit nodig hebben. Opvallend is dat de strijdende partijen zelf – het Soedanese regeringsleger (SAF) en de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) – niet zijn uitgenodigd in Londen. Dit omdat beide partijen de afgelopen twee jaar duidelijk hebben laten zien zich geen zorgen te maken over de bescherming van de Soedanese burgers," zegt Hoffmann.
Wel aanwezig zijn landen als de Verenigde Arabische Emiraten, die volgens de VN de RSF ondersteunt. Deze paramilitaire groep wordt beschuldigd van oorlogsmisdaden en genocide.
Hoffmann: "Als de Emiraten deze oorlog niet zouden steunen, zou die waarschijnlijk niet bestaan. Ze leveren grote hoeveelheden wapens, en de RSF had zonder hun steun nooit zo ver kunnen komen."
"De organisatoren van de conferentie in Londen vinden het belangrijk om de Verenigde Arabische Emiraten aan tafel te hebben, juist omdat ze zoveel invloed hebben op het verloop van deze oorlog. Maar je kunt je natuurlijk afvragen waarom de Emiraten zelf zouden meewerken aan een oplossing, terwijl ze actief betrokken zijn bij het conflict," vertelt Hoffmann.
https://www.nporadio1.nl/(...)-ze-de-oorlog-voeden |
| Frikandelbroodje | dinsdag 15 april 2025 @ 18:51 |
Grootste humanitaire ramp ter wereld
quote: Volgens Unicef dreigt in de regio een complete ineenstorting van essentiële diensten zoals ziekhuizen en voedseltekorten. "Hulpgoederen worden door de RSF tegengehouden en geplunderd", zegt Wouter Booij, werkzaam bij de hulporganisatie.
|
| Qarrad | woensdag 16 april 2025 @ 10:56 |
Over het etnische karakter van het geweld:
quote: Eyewitnesses near the besieged city of El Fasher, the only big city the RSF does not control in Darfur, accused the predominantly Arab militia of executing humanitarian workers and of targeting people, mainly Zaghawa, based on their ethnicity in the famine-hit Zamzam camp and nearby Abu Shouk camp. https://www.ft.com/content/52bebd91-a472-4937-8866-711a4e11fe2b
|
| Qarrad | woensdag 16 april 2025 @ 11:11 |
Uitgebreid artikel door de BBC. Ze zijn erin geslaagd om telefoons (camera's) aan een drietal burgers in El Fasher te geven om zo meer beeld te krijgen van de situatie.
De RSF beweert dat er geen burgers meer zitten, maar de beelden bewijzen anders...
quote: Their commander insisted there were no civilians like Hafiza, Mostafa and Manahel living in el-Fasher. "The person who stays in a war zone is participating in the war, there are no civilians, they are all from the army," he said. https://www.bbc.com/news/articles/c1755j8788go
|
| RealistAtheist | woensdag 16 april 2025 @ 12:03 |
RSF vecht tegen Arab militia. Het zoveelste voorbeeld van moslims die andere moslims die net even anders over de islam denken naar het leven staan. 
What's New? Ik heb medelijden met de gewone burgers. Al kan ik mij zo voorstellen dat die net zo goed extremistische denkbeelden hebben. Het blijft immers een islamitische hellhole daar, 1 van de velen.  |
| Qarrad | woensdag 16 april 2025 @ 13:18 |
quote: Op woensdag 16 april 2025 12:03 schreef RealistAtheist het volgende:RSF vecht tegen Arab militia. Het zoveelste voorbeeld van moslims die andere moslims die net even anders over de islam denken naar het leven staan.  Het probleem is in dit conflict niet de versie van islam maar grof gezegd de kleur van hun huid, de etnische achtergrond. Islam is hierbij een politiek instrument zoals communisme dat was bij het etnisch zuiveren van Tsjetsjenië destijds.
quote: What's New? Ik heb medelijden met de gewone burgers. Al kan ik mij zo voorstellen dat die net zo goed extremistische denkbeelden hebben. Het blijft immers een islamitische hellhole daar, 1 van de velen.  Als je het filmpje even kijkt (2,5 minuut) van de BBC, dan zie je hele normale mensen eigenlijk. Ik heb veel te maken gehad met Zuid-Soedanese mensen vroeger op en vlak na de universiteit, en dat zijn (generaliserend) hele bedeesde, zachte mensen die niet bekend staan/stonden om hun extreme geloofsbeleving.
Het enige wat soms irritant kan zijn, is dat ze alles willen uitpraten van alle kanten en dan moet iedereen ook iets gezegd hebben, ook al is het voor de tiende keer hetzelfde. Maar dat is alleen door de langdradigheid en komt ook direct door de neiging om conflicten te vermijden, een nadeel aan de voordeel zeg maar. 
En als het wel geloofsfanaten waren, dan waren het nog steeds burgers in deze context natuurlijk. |
| Frikandelbroodje | woensdag 16 april 2025 @ 20:31 |
quote: RSF roept eigen regering uit in Sudan: 'Vrede lijkt verder weg dan ooit'
In Sudan hebben de Rapid Support Forces (RSF) aangekondigd dat ze een rivaliserende regering gaan uitroepen. https://nos.nl/artikel/25(...)-verder-weg-dan-ooit
Hemedti gelooft er nog in.
quote: Op woensdag 16 april 2025 13:18 schreef Qarrad het volgende:Het probleem is in dit conflict niet de versie van islam maar grof gezegd de kleur van hun huid, de etnische achtergrond. Islam is hierbij een politiek instrument zoals communisme dat was bij het etnisch zuiveren van Tsjetsjenië destijds. Sterker nog, de RSF is juist heel seculier. De ideologie is meer een vorm van Arabische suprematie. |
| Frikandelbroodje | zaterdag 19 april 2025 @ 09:17 |
quote:
|
| Richestorags | zaterdag 19 april 2025 @ 10:28 |
quote: Op woensdag 16 april 2025 13:18 schreef Qarrad het volgende:[..] Het probleem is in dit conflict niet de versie van islam maar grof gezegd de kleur van hun huid, de etnische achtergrond. Islam is hierbij een politiek instrument zoals communisme dat was bij het etnisch zuiveren van Tsjetsjenië destijds. [..] Als je het filmpje even kijkt (2,5 minuut) van de BBC, dan zie je hele normale mensen eigenlijk. Ik heb veel te maken gehad met Zuid-Soedanese mensen vroeger op en vlak na de universiteit, en dat zijn (generaliserend) hele bedeesde, zachte mensen die niet bekend staan/stonden om hun extreme geloofsbeleving. Het enige wat soms irritant kan zijn, is dat ze alles willen uitpraten van alle kanten en dan moet iedereen ook iets gezegd hebben, ook al is het voor de tiende keer hetzelfde. Maar dat is alleen door de langdradigheid en komt ook direct door de neiging om conflicten te vermijden, een nadeel aan de voordeel zeg maar.  En als het wel geloofsfanaten waren, dan waren het nog steeds burgers in deze context natuurlijk. Volgens een Soedanees die ik nog ken uit Utrecht gaat dit conflict ook om goud en andere grondstoffen. In hoeverre is dat een factor? |
| Qarrad | zaterdag 19 april 2025 @ 13:21 |
quote: Op zaterdag 19 april 2025 10:28 schreef Richestorags het volgende:[..] Volgens een Soedanees die ik nog ken uit Utrecht gaat dit conflict ook om goud en andere grondstoffen. In hoeverre is dat een factor? Een hele grote. Daarom zitten de VAE en Rusland er ook vuistdiep in. |
| Mutant01 | zaterdag 19 april 2025 @ 14:19 |
quote: Kort door de bocht, gezien beide partijen steun ontvangen van verschillende Arabische landen (en andere landen). Om verschillende redenen.
Edit: nvm ik interpreteerde je reactie verkeerd.
[ Bericht 6% gewijzigd door Mutant01 op 19-04-2025 14:28:34 ] |
| zakjapannertje | maandag 21 april 2025 @ 18:07 |
 https://reportersonline.n(...)zijn-vrouw-en-broer/ |
| Qarrad | dinsdag 22 april 2025 @ 18:32 |
https://www.ad.nl/buitenl(...)it-dat-nog~ab3827c4/
quote: Plundering. Verkrachting. Slavernij. In Soedan gebeurt het dagelijks, maar wie boeit het? Wie is er nu al afgehaakt in dit artikel, want tja, Soedan. Ondertussen is de verwoesting in het Afrikaanse land totaal. En de aandacht is nihil. Rake titel...  |
| Frikandelbroodje | woensdag 23 april 2025 @ 13:00 |
quote: Spijker op de kop. |
| Wotte | woensdag 23 april 2025 @ 13:09 |
quote: Vind het ook wel een bijzondere reflex dat er dan naar het westen wordt gekeken qua aandacht allicht een oplossing. Je zou zeggen dat die al voldoende schade hebben aangericht in die contreien. |
| Qarrad | woensdag 23 april 2025 @ 13:29 |
quote: Op woensdag 23 april 2025 13:09 schreef Wotte het volgende:[..] Vind het ook wel een bijzondere reflex dat er dan naar het westen wordt gekeken qua aandacht allicht een oplossing. Je zou zeggen dat die al voldoende schade hebben aangericht in die contreien. In dit geval heeft Ghadaffi daar lopen stoken door de voorloper van de voorloper van de RSF op te richten en zitten Rusland en de VAE er nu ook vuistdiep in voor de grondstoffen. Dat is niet het westen dus die reflex is voor mij ook bijzonder, hoewel er ongetwijfeld ook westerse landen zoals de VS rolletjes zullen hebben gespeeld maar zeker niet in de orde van grootte als die anderen. |
| Qarrad | woensdag 23 april 2025 @ 14:38 |
https://www.darfur24.com/(...)fasher-north-darfur/
quote: The eyewitnesses added that RSF resumed their indiscriminate heavy and light artillery attacks on residential neighborhoods on Sunday and Monday, killing at least 60 civilians, including seven women, in the Abu Shouk neighborhood in Al-Hilla in the western sector. En weer 60 doden op zijn minst sinds gisteren...
De mensen die eerder weg hebben kunnen komen naar Tawila beschrijven executies soms zelfs in moskeeën, hongerdoden en brute ondervragingen door soldaten van de RSF.
quote: April 19 (Reuters) - Sitting in a crowd of mothers and children under the harsh sun, Najlaa Ahmed described the moment the Rapid Support Forces men poured into Darfur's Zamzam displacement camp, looting and burning homes as shells rained down and drones flew overhead. She lost track of most of her family as she fled. "I don't know what's become of them, my mother, father, siblings, my grandmother, I came here with strangers," she said - one of six survivors who told Reuters of arson and executions in the raid. The Rapid Support Forces paramilitary group - two years into its conflict with Sudan's army - seized the massive camp in North Darfur a week ago in an attack that the United Nations says left at least 300 people dead and forced 400,000 to flee. The RSF did not respond to a request for comment, but has denied accusations of atrocities and said the camp was being used as a base by forces loyal to the army. Humanitarian groups have denounced the raid as a targeted attack on civilians already facing famine. Najlaa Ahmed managed to get her children to safety in Tawila - a town 60 km (40 miles) from Zamzam controlled by a neutral rebel group - the third time, she said, she had been forced to flee the RSF in a matter of months. She said she watched seven people die of hunger and thirst, and others succumb to their injuries on her latest journey. The RSF has posted videos of its second-in-command, Abdelrahim Dagalo, promising to provide displaced people with food and shelter in the camp where famine was determined in August. BODIES FOUNDMore than 280,000 people have sought refuge in Tawila according to the General Coordination for Displaced People and Refugees advocacy group, on top of the half a million that have arrived since the war broke out in April 2023. Speaking from al-Fashir - the capital of North Darfur 15 km north of Zamzam which the RSF is trying to take from the army - one man who asked not to be named said he had found the bodies of 24 people killed in an attack on a religious school, some of them lined up. "They started entering people's houses, looting... they killed some people ... After this people fled, running in different directions. There were fires. They had soldiers burning buildings to create more terror." Another man, an elder in the camp, said the RSF had killed 14 people at close range in a mosque near his home. "People who are scared always go to the mosque to seek refuge, but they went into every mosque and shot them," he said. Reuters could not independently verify the reports. One video verified by Reuters showed soldiers yelling at a group of older men and young men outside a mosque, interrogating them about a supposed military base. Other videos verified by Reuters showed RSF soldiers shooting an unarmed man as others lay on the ground. One showed armed men celebrating as they stood around a group of dead bodies. The RSF has said such videos are fake. FIGHT FOR DARFURThe capture of Zamzam comes as the RSF tries to consolidate its control of the Darfur region. Victory in al-Fashir would boost the RSF’s efforts to set up a parallel government to the one controlled by the army which has been on the upswing lately, retaking control of the capital Khartoum. The war between the Sudanese army - which has also been accused of atrocities, charges it denies - and the RSF broke out in April 2023 over plans to integrate the two forces. The RSF's roots lie in Darfur's Janjaweed militias, whose attacks in the early 2000s led to the creation of Zamzam and other displacement camps across Darfur. Researchers from the Yale School of Public Health said in a report on Wednesday that more than 1.7 square km of the camp, including the main market, had been burned, and that fires had continued every day since Friday. The researchers also saw checkpoints around the camp, and witnesses told Reuters that some people were being prevented from leaving. In Tawila, Medical aid agency MSF received 154 injured people, the youngest of them seven months old, almost all with gunshot wounds, emergency field coordinator Marion Ramstein told Reuters. Supplies of food, water and shelter were already low before the new arrivals. "The lucky ones are the ones who find a tree to sit under," Ramstein said. Ahmed Mohamed, who arrived in Tawila this week, said he was robbed of all his possessions by soldiers on the road, and was now sleeping on the bare ground. "We are in need of everything a human being would need," he said. https://www.reuters.com/w(...)zam-camp-2025-04-19/
|
| HSG | woensdag 23 april 2025 @ 14:56 |
quote: Op woensdag 23 april 2025 13:29 schreef Qarrad het volgende:[..] In dit geval heeft Ghadaffi daar lopen stoken door de voorloper van de voorloper van de RSF op te richten en zitten Rusland en de VAE er nu ook vuistdiep in voor de grondstoffen. Dat is niet het westen dus die reflex is voor mij ook bijzonder, hoewel er ongetwijfeld ook westerse landen zoals de VS rolletjes zullen hebben gespeeld maar zeker niet in de orde van grootte als die anderen.
quote: No jews no news.
Palestijnen zijn belangrijker. |
| Qarrad | woensdag 23 april 2025 @ 15:42 |
quote: Ja joh, het is echt zum kotzen aan het worden dit. Met dank aan alle debielen die het woord "genocide" hebben laten eroderen. |
| xpompompomx | woensdag 23 april 2025 @ 15:45 |
quote: Sudan is geen bondgenoot zoals Israel dat wel is en bovendien is het een ver van ons bed show. |
| Qarrad | woensdag 23 april 2025 @ 15:53 |
quote: Ja dat zal het zijn. Verklaart niet waarom die Oemmah zich geen reet interesseert voor de Darfurianen, of wel? |
| Qarrad | woensdag 23 april 2025 @ 16:49 |
quote: Op woensdag 16 april 2025 11:11 schreef Qarrad het volgende:Uitgebreid artikel door de BBC. Ze zijn erin geslaagd om telefoons (camera's) aan een drietal burgers in El Fasher te geven om zo meer beeld te krijgen van de situatie. De RSF beweert dat er geen burgers meer zitten, maar de beelden bewijzen anders... [..] Dit is de uitgebreide versie van het filmmateriaal.
Bekijk deze YouTube-video
Zitten nare beelden tussen, maar geen openlijke gore. |
| HowardRoark | woensdag 23 april 2025 @ 16:55 |
quote: Soedan is een Islamitisch land. Geen enkele moslim die zich hier druk over maakt. Hoe komt dat? |
| HSG | donderdag 24 april 2025 @ 00:06 |
quote: Op woensdag 23 april 2025 15:53 schreef Qarrad het volgende:[..] Ja dat zal het zijn. Verklaart niet waarom die Oemmah zich geen reet interesseert voor de Darfurianen, of wel? Eigenlijk wel. De grote daders zijn moslims en geen Israëliërs, westerlingen, witte mensen, EU, VS of NAVO dus politiek gezien niet interessant. |
| Richestorags | donderdag 24 april 2025 @ 00:08 |
quote: Dat is Gaza toch ook? De helft van die brullers weet geeneens waar het ligt en 99 procent weet geeneens welke "river" en welke "sea" ze bedoelen als ze weer over genosieduh lopen te brullen.
Daarnaast behoren Soedanezen ook tot de broeders. Alleen zijn de daders geen bekeerde Oost-Europese kolonisten volgens het intersectionele raamwerk. |
| zakjapannertje | zondag 27 april 2025 @ 00:52 |
quote: Sinds het verlies van de Syrische bases na de val van dictator Bashar al-Assad, is de haven van Tobruk cruciaal voor de Russische Afrika-operaties geworden. Want via Tobruk wordt niet alleen het leger van Haftar van wapens en uitrusting voorzien, de huurlingen van het Russische Afrikakorps (voorheen Wagner Group) bevoorraden ook hun bondgenoten in Soedan (de milities van de Rapid Support Forces) en de pro-Russische junta's in Mali, Niger en Burkina Faso.
https://www.bnr.nl/nieuws(...)-vervoert-ook-wapens |
| zakjapannertje | zondag 27 april 2025 @ 14:39 |
quote: Misschien zouden de gevechten in Zuid-Soedan beheersbaar zijn als er niet gelijktijdig een nog grotere oorlog zou woeden in buurland Soedan. Niet alleen komen er wapens Zuid-Soedan binnen via de twee strijdende partijen in Soedan – het regeringsleger van president Burhan en de Rapid Support Forces (RSF) van generaal Hemedti – ook slaan de gevechten over. Vorige maand raakten in het grensgebied met Soedan soldaten van Machar slaags met de RSF, vertellen medewerkers van Machar aan NRC.
Aanhangers van Machar gingen onlangs naar Port Sudan, vermoedelijk om steun van Burhan te verkrijgen. Kiir op zijn beurt reisde naar de Verenigde Arabische Emiraten, de grote steunpilaar van de RSF, om over een lening van 1,5 miljard dollar te onderhandelen voor zijn financieel ingestorte regering.
https://www.nrc.nl/nieuws(...)ude-rivalen-a4891002 |
| Qarrad | dinsdag 29 april 2025 @ 15:15 |
Ondertussen wordt het flink heet rond El Fasher.
quote: Waarschijnlijk als reactie op:
quote: https://www.europapress.e(...)-20250429143854.htmlEl Ejército de Sudán ha anunciado la muerte de "más de 600" supuestos miembros de las Fuerzas de Apoyo Rápido (RSF) en unos combates registrados tras un "ataque a gran escala" por parte de los paramilitares contra la ciudad de El Fasher, capital del estado de Darfur Norte, en el oeste del país africano. Het Soedanese leger heeft de dood van "meer dan 600" vermoedelijke leden van de Rapid Support Forces (RSF) bekendgemaakt bij gevechten na een "grootschalige aanval" door paramilitairen op de stad El Fasher, de hoofdstad van de staat Noord-Darfur in West-Soedan. Of het er echt 600 zijn weet je niet, maar er wordt in elk geval zwaar gevochten. |
| Qarrad | woensdag 30 april 2025 @ 14:26 |
https://www.france24.com/(...)-humanitarian-crisis
Minstens 41 doden gisteren in El Fasher. Op de filmbeelden in deze reportage is opnieuw de tactiek te zien om de boel plat te branden, zowel op beelden van de RSF zelf als op satellietbeelden van het Zamzam-vluchtelingenkamp. |
| theunderdog | woensdag 30 april 2025 @ 15:08 |
| Is dit nu wel of geen genocide? |
| theunderdog | woensdag 30 april 2025 @ 15:10 |
quote: Op woensdag 23 april 2025 15:42 schreef Qarrad het volgende:[..] Ja joh, het is echt zum kotzen aan het worden dit. Met dank aan alle debielen die het woord "genocide" hebben laten eroderen. Maar je kan het toch eveneens omdraaien? als Gaza geen genocide is, waarom dit dan wel? en dat kan je op alle conflicten, burgeroorlogen , oorlogen toepassen. |
| HSG | woensdag 30 april 2025 @ 16:30 |
quote: Op woensdag 30 april 2025 15:10 schreef theunderdog het volgende:[..] Maar je kan het toch eveneens omdraaien? als Gaza geen genocide is, waarom dit dan wel? en dat kan je op alle conflicten, burgeroorlogen , oorlogen toepassen. Iedereen weet toch dat het alleen een genocide is als Israël iets doet. |
| theunderdog | donderdag 1 mei 2025 @ 10:13 |
quote: Je fanboyisme is net zo saai als de anti-houding van sommige hier. |
| Frikandelbroodje | donderdag 1 mei 2025 @ 12:31 |
| Bekijk deze YouTube-video |
| Qarrad | maandag 5 mei 2025 @ 09:41 |
RSF: er zijn geen burgers meer in El Fasher! Ook RSF: laat de burgers gaan uit El Fasher, we willen geen onnodig bloed vergieten! |
| Qarrad | dinsdag 6 mei 2025 @ 12:25 |
quote: He was among the first wave of retired Colombian soldiers to sign up. He signed a non-disclosure agreement with Global Security Service Group, a UAE-based firm certified by the Emirati state. The contract he was offered promised static security work at oil facilities in the Middle East or Africa. https://www.theafricarepo(...)es-operate-in-sudan/ Naar schatting 300 tot 400 Colombiaanse oud-militairen zijn actief geworven door een Emirati-handler om onder valse voorwendselen bij de RSF gestald te worden. |
| Frikandelbroodje | dinsdag 6 mei 2025 @ 22:22 |
quote: Internationaal Gerechtshof wijst genocidezaak Sudan tegen VAE afHet Internationaal Gerechtshof in Den Haag heeft de genocidezaak die Sudan tegen de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) heeft aangespannen verworpen. Sudan beschuldigt de Golfstaat ervan de paramilitaire rebellengroep Rapid Support Forces (RSF) te steunen. Die wordt door onder andere Human Rights Watch en de VS beschuldigd van genocide in de Sudanese regio Darfur. De hoogste rechtbank van de Verenigde Naties oordeelt dat zij niet bevoegd is om de zaak in behandeling te nemen. Hoewel zowel Sudan als de VAE het genocideverdrag van 1948 heeft ondertekend, heeft de VAE een voorbehoud gemaakt bij artikel 9 van het verdrag. Het land kan niet door andere staten aangeklaagd worden op beschuldiging van genocide, daardoor kan het hof zich niet over de zaak uitspreken.
|
| Chadi | dinsdag 6 mei 2025 @ 23:53 |
quote: Dat is een proxy oorlog gaande. De bevolking is weer de sjaak. Hier staan de kaken stijf op elkaar omdat de belangen groot zijn. Ondertussen kan er straffeloos gemoord en geplunderd worden. Het is een grote schande. |
| Buikbrein | woensdag 7 mei 2025 @ 09:11 |
Is wat we daar zien, hoe het altijd is gegaan in de geschiedenis als Islam wordt "binnengebracht" ? Hoe Persië, Iran is geworden, etc. doet men ook in Afrika.
Bijv: https://en.wikipedia.org/wiki/Darfur_genocide
quote: The Darfur genocide was the systematic killing of ethnic Darfuri people during the War in Darfur. The genocide, which was carried out against the Fur, Masalit and Zaghawa ethnic groups, led the International Criminal Court (ICC) to indict several people for crimes against humanity, rape, forced transfer and torture "Several people"... maar niet het Islamitische Imperialisme dat erachter zit? Dat is lekker dan 
quote: However, large-scale religious conversions did not occur until the reign of Ahmad Bakr (1682–1722), who imported teachers, built mosques, and compelled his subjects to become Muslims In the eighteenth century, several sultans consolidated the dynasty's hold on Darfur, established a capital at Al-Fashir, and contested the Funj for control of Kurdufan.
The sultans operated the slave trade as a monopoly. They levied taxes on traders, and export duties on slaves sent to Egypt, and took a share of the slaves brought into Darfur. Some household slaves advanced to prominent positions in the courts of sultans, and the power exercised by these slaves provoked a violent reaction among the traditional class of Fur officeholders in the late eighteenth century. The rivalry between the slave and traditional elites caused recurrent unrest throughout the next century En dan in Nederland zijn we ze aan het verwelkomen, en facilliteren we maximaal wat Ahmad Bakr in Afrika met geweld moest doen, terwijl dit gebeurt.. heb daar -en wss velen met mij- een heel dubbel gevoel bij zachtgezegd.
Wat zijn we nou aan t doen?? Volgens ene Jan Latten snapt de politiek het zelf ook niet meer (ik denk daar heel anders over).
Ik ben liever een stuk armer, dan dat ik in een (half)Islamitisch land leef.. daar hebben onze (voor-)ouders niet voor geknokt, om het zo weg te geven Er wordt flink wat omgedraaid in graven...
[ Bericht 3% gewijzigd door Buikbrein op 07-05-2025 09:19:07 ] |
| Qarrad | woensdag 7 mei 2025 @ 14:22 |
https://3ayin.com/en/tawila-7/
Men probeert nu vooral naar het zuiden weg te komen richting Tawila waar tenminste nog wat humanitaire hulp aankomt.
quote: Volunteers that make up the Emergency Response Room (ERRs) in Tawila prepare ready-to-eat food for the new arrivals, local volunteers told Ayin, confessing these efforts cannot feed everyone. ... “The community and local authorities in Tawila, emergency rooms, and some humanitarian organisations are making significant efforts,” Rijal said. “But the humanitarian situation is beyond their capacity.”
|
| Qarrad | woensdag 7 mei 2025 @ 14:27 |
quote: Op woensdag 7 mei 2025 09:11 schreef Buikbrein het volgende:Is wat we daar zien, hoe het altijd is gegaan in de geschiedenis als Islam wordt "binnengebracht" ? Hoe Persië, Iran is geworden, etc. doet men ook in Afrika.... Nee, de mensen die nu de onderliggende partij zijn, zijn voornamelijk zelf ook moslim.
Wat er hier gebeurt is wat er in de hele verdrogende Sahelzône van west tot oost te zien is, namelijk conflicten over land tussen veetelers en landbouwers.
In de meer noordelijke delen is de politieke elite islamitisch en wordt islam ingezet als instrument en het racisme jegens de zwartere medeburgers helpt ook niet mee en in de zuidelijke delen van de zône is de elite christelijk en worden de zwartere en islamitische medebewoners gediscrimineerd om die aspecten.
Even overgeneraliserend. Maar dit is dus geen simplistische kwestie van islamitische veroveringshorden of zo. |
| Qarrad | donderdag 8 mei 2025 @ 20:12 |
Er zijn onvoldoende middelen om alle (vele tienduizenden, mogelijk zelfs meer) vluchtelingenuit Zamzam (zuiden van El Fasher) op te vangen in Tawila.
quote: Hoeveel is er dan naar Darfur gegaan vraag je je af.
https://www.cfr.org/artic(...)nal%20Development%20(USAID).
In 2024 was het totaal voor heel Soedan 1,8 miljard waarvan de VS 44% leverden.
Alleen heeft Trump dus 83% van het budget van USAID de nek omgedraaid. Gevolg:
quote: Already 80 percent of emergency kitchens have shut down; despite the State Department issuing an exemption for emergency food, confusion over what that means in practice has shuttered operations.
|
| Astro_boy | donderdag 8 mei 2025 @ 21:18 |
quote: Het Westen doet altijd heerlijk zaken met VAE en SA maar ze zijn wellicht nog geniepiger en gemener dan Iran. Maar ja, geld regeert. |
| Qarrad | vrijdag 9 mei 2025 @ 16:44 |
Draadje van een hulpverlener over de grens in Tsjaad. Behalve de niet-Arabische vluchtelingen melden zich hier nu ook Arabische vluchtelingen uit Khartoum nu dit heroverd is door het Soedanese leger. Deze tweede groep vluchtelingen wordt als RSF-collaborateurs gezien.
Dat zorgt dus voor spanningen en een noodzaak voor aparte opvang, en dat in een stad die van zichzelf 40k inwoners had en nu met een kwart miljoen nieuwkomers zit. |
| Qarrad | dinsdag 13 mei 2025 @ 08:39 |
Ook de Afrikaanse Unie blinkt niet uit in daadkracht of belangstelling voor deze humanitaire ramp:
De buitenlandse inmenging, die een vast ingrediënt is in conflicten op dit continent aangezien er veel grondstoffen te roven zijn, wordt structureel onbenoemd gelaten.
Waar had de AU dan wel tijd voor? Israël-Palestina!
https://au.int/en/pressre(...)-humanitarian-crisis https://au.int/en/pressre(...)tional-court-justice https://www.icj-cij.org/index.php/node/203783 https://au.int/en/pressre(...)li-legislation-unrwa https://www.palestinechro(...)nally-african-union/ https://www.un.org/unispa(...)-other-internationa/ https://iranpress.com/afr(...)lization-with-israel https://achpr.au.int/en/a(...)hprres611-lxxxi-2024 https://www.aa.com.tr/en/(...)ive-to-rafah/3213497 https://apnews.com/articl(...)19bd632deed7bb9fab25 |
| Qarrad | woensdag 14 mei 2025 @ 10:38 |
Weer een dag met hevige beschietingen op El Fasher gisteren . https://www.sudanspost.co(...)conditions-collapse/
In de stad eten de mensen inmiddels boombladeren en veevoer volgens berichten.
quote: . “Many residents are now forced to eat tree leaves and animal feed, as food supplies have entirely run out.”
|
| Chadi | woensdag 14 mei 2025 @ 11:10 |
quote: Ze hebben het militair vermogen niet om daar in te grijpen. Dus verder dan bijeenkomsten faciliteren van beide partijen komen ze niet. Internationaal moet er meer druk gelegd worden op de ondersteunende partijen die het conflict in stand houden om hier een einde aan te maken. Maar er valt weinig geld te halen in vergelijking met andere conflicten dus mogen de mensen hier sterven van de honger of omkomen in de oorlogsmisdaden.
ICC en ICJ zou ook oorlog faciliteren in deze moeten onderzoeken en ingrijpen. |
| Richestorags | woensdag 14 mei 2025 @ 11:33 |
quote: Op woensdag 14 mei 2025 11:10 schreef Chadi het volgende:[..] Ze hebben het militair vermogen niet om daar in te grijpen. Dus verder dan bijeenkomsten faciliteren van beide partijen komen ze niet. Internationaal moet er meer druk gelegd worden op de ondersteunende partijen die het conflict in stand houden om hier een einde aan te maken. Maar er valt weinig geld te halen in vergelijking met andere conflicten dus mogen de mensen hier sterven van de honger of omkomen in de oorlogsmisdaden. ICC en ICJ zou ook oorlog faciliteren in deze moeten onderzoeken en ingrijpen. En nu kom je dus in de progressieve spagaat. Als het Westen ingrijpt is het kolonialisme, niks doen is echter alsnog de schuld van het Westen want kolonialisme 70 jaar geleden etc. |
| Qarrad | woensdag 14 mei 2025 @ 11:37 |
quote: Op woensdag 14 mei 2025 11:10 schreef Chadi het volgende:[..] Ze hebben het militair vermogen niet om daar in te grijpen. Dus verder dan bijeenkomsten faciliteren van beide partijen komen ze niet . Internationaal moet er meer druk gelegd worden op de ondersteunende partijen die het conflict in stand houden om hier een einde aan te maken. Maar er valt weinig geld te halen in vergelijking met andere conflicten dus mogen de mensen hier sterven van de honger of omkomen in de oorlogsmisdaden. ICC en ICJ zou ook oorlog faciliteren in deze moeten onderzoeken en ingrijpen. Ja dat is dus het punt. Er is hier geen aandacht voor, dus die druk wordt niet genoeg opgevoerd. |
| Chadi | woensdag 14 mei 2025 @ 11:46 |
quote: Op woensdag 14 mei 2025 11:33 schreef Richestorags het volgende:[..] En nu kom je dus in de progressieve spagaat. Als het Westen ingrijpt is het kolonialisme, niks doen is echter alsnog de schuld van het Westen want kolonialisme 70 jaar geleden etc. Je kan ook de wapenleveranties aanpakken en de financieringsstromen. Of de Afrikaanse landen ondersteunen |
| HSG | woensdag 14 mei 2025 @ 11:55 |
quote: Op woensdag 14 mei 2025 11:46 schreef Chadi het volgende:[..] Je kan ook de wapenleveranties aanpakken en de financieringsstromen. Of de Afrikaanse landen ondersteunen De wapenleveranties voor de moordgroepen in Dafur komen uit VAE. Dat is een islamitisch land en die mogen dat doen. Iedereen met kritiek is racist en islamofoob. |
| Chadi | woensdag 14 mei 2025 @ 12:02 |
quote: Op woensdag 14 mei 2025 11:55 schreef HSG het volgende:[..] De wapenleveranties voor de moordgroepen in Dafur komen uit VAE. Dat is een islamitisch land en die mogen dat doen. Iedereen met kritiek is racist en islamofoob. Nou pak je dat land aan |
| HSG | woensdag 14 mei 2025 @ 12:55 |
quote: Dat is racistisch, moslimhaat en xenofoob. |
| Qarrad | donderdag 22 mei 2025 @ 13:51 |
https://www.middleeastmon(...)r-siege-and-the-war/
Het Soedanese leger en diens bondgenoten boekt terreinwinst in Darfur, wat misschien de druk op El Fasher kan verlichten. De beschietingen gaan ondertussen natuurlijk gewoon door helaas.
Er is blijkbaar een hulpkonvooi onderweg, wat hopelijk wat van de ergste nood weg kan nemen.
|
| Qarrad | vrijdag 23 mei 2025 @ 16:08 |
De volledige tekst van de hoorzitting in het Amerikaanse congres aangaande de buitenlandse inmenging in dit conflict:
https://www.csis.org/anal(...)n-global-call-action
quote: As a first priority, the Trump Administration must engage its allies in the United Arab Emirates, Saudi Arabia, Turkey, and Egypt about de-escalating this conflict and suspending any support to the warring parties. In particular, whether through financial support to countries like Ethiopia and Kenya or via direct military engagement, often masquerading under the veil of humanitarian operations, in places like Libya, Chad, South Sudan and Central African Republic, the UAE bears a particular responsibility as it has encircled Sudan in a ring of fire from which it cannot escape.
It strains credulity for the UAE to continue to deny any role in this conflict; especially in the face of mounting and undeniable reporting from open-source intelligence, UN committees, Pulitzer Prize winning investigations, and this Congress’ own assertions over the extent of UAE support and involvement. But make no mistake, the UAE are not alone in fueling this fight and while suspending their support is necessary, it is not a sufficient condition for ending the war. ... To illustrate this point, in a matter of days this month, an array of Sudanese Army drones, purchased from Turkey, bombed a Rapid Support Forces (RSF) airbase in Nyala, the capital of South Darfur state, that the RSF uses to export smuggled gold and gum arabic and bring in Chinese and Russian weapons. According to local media, the Nyala attack reportedly killed as many as eight Emirati military officers, along with mercenaries from Colombia, Kenya, Ethiopia and South Sudan. This is in addition to forces recruited from Libya, Chad, Burkina Faso, Mali, Niger and the Central African Republic that have been documented as fighting for the RSF.
Erg lang, maar interessant om te lezen. |
| Richestorags | vrijdag 23 mei 2025 @ 16:11 |
quote: Colombia zit ook in elk conflict. Die gasten zaten ook al in Jemen en volgens mij ook in Oekraïne.
Zouden dat werkloze FARC'ers zijn of voetsoldaten van kartels ofzo? En zoals gebruikelijk staan de Turken weer tegenover de Russen. Lekker hoor. |
| Qarrad | vrijdag 23 mei 2025 @ 17:22 |
quote: Op vrijdag 23 mei 2025 16:11 schreef Richestorags het volgende:[..] Colombia zit ook in elk conflict. Die gasten zaten ook al in Jemen en volgens mij ook in Oekraïne. Zouden dat werkloze FARC'ers zijn of voetsoldaten van kartels ofzo? En zoals gebruikelijk staan de Turken weer tegenover de Russen. Lekker hoor. Blijkbaar is het omdat ze a) veel ervaring hebben in dit soort oorlogsvoering, b) vaak getraind zijn door Amerikanen en c) er verder voor Colombiaanse oud-soldaten niet veel lucratieve carrièremogelijkheden zijn. Oh ja, en de markt is ernaar. Er is veel vraag dus ze worden actief geworven. |
| Richestorags | vrijdag 23 mei 2025 @ 17:26 |
quote: Op vrijdag 23 mei 2025 17:22 schreef Qarrad het volgende:[..] Blijkbaar is het omdat ze a) veel ervaring hebben in dit soort oorlogsvoering, b) vaak getraind zijn door Amerikanen en c) er verder voor Colombiaanse oud-soldaten niet veel lucratieve carrièremogelijkheden zijn. Oh ja, en de markt is ernaar. Er is veel vraag dus ze worden actief geworven. Oh het zijn echt soldaten. Ik dacht meer aan vage mercenaries (hoewel dat ook soldaten kunnen zijn natuurlijk). Maar op zich hebben Colombiaanse soldaten inderdaad wel waardevolle skills, dus is ook wel logisch.
Dank voor de toelichting. |
| Frikandelbroodje | zondag 25 mei 2025 @ 16:55 |
quote: The Sudanese Armed Forces (SAF) have made incremental progress against the Rapid Support Forces (RSF) in several areas of Sudan since mid-May despite RSF counterattacks and the RSF’s drone campaign against Port Sudan. The SAF renewed attacks against the RSF in central Sudan along a key highway linking central and western Sudan and made gains in northern Sudan. These operations are part of a broader effort by the SAF to set conditions to advance into RSF-controlled western Sudan. The SAF has also cleared the RSF from the capital, Khartoum, and appointed new government officials to boost its international legitimacy. The RSF has responded to its loss of Khartoum by escalating a drone attack campaign to prove that it can contest the SAF across Sudan, make SAF-controlled territory ungovernable, and disrupt SAF logistics. https://www.understanding(...)te-rsf-drone-strikes |
| Glazenmaker | zondag 25 mei 2025 @ 17:15 |
quote: Op woensdag 14 mei 2025 11:46 schreef Chadi het volgende:[..] Je kan ook de wapenleveranties aanpakken en de financieringsstromen. Of de Afrikaanse landen ondersteunen Meer sancties voor Rusland en steun voor Oekraïne ben ik altijd voor. |
| zakjapannertje | maandag 26 mei 2025 @ 13:12 |
quote: Wanhoop onder Soedanese vluchtelingen in Egypte nu medische hulp wegvalt: ‘We zitten in een rampzalige situatie’
Ontwikkelingshulp Voor zeker twintigduizend vluchtelingen in Egypte zijn medische behandelingen stopgezet als gevolg van grote financieringstekorten. Volgens de vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties zullen vermijdbare sterfgevallen toenemen.
Charlie Ubbens vanuit Caïro Gepubliceerd op 25 mei 2025 om 16:20 Leestijd 7 minuten
https://www.nrc.nl/nieuws(...)ge-situatie-a4894555 |
| Qarrad | maandag 26 mei 2025 @ 13:49 |
quote: Onverteerbaar. De middelen zijn er gewoon, maar ze komen niet bij de mensen die ze nodig hebben omdat er geen geld is of nee, omdat de mensen die erover gaan er het geld niet voor over hebben. |
| Qarrad | maandag 26 mei 2025 @ 14:07 |
https://allafrica.com/stories/202505250150.html
quote: "The RSF has turned Zamzam camp into a military barracks teeming with soldiers and military vehicles, including Emirati armoured vehicles," sources and witnesses told Sudan Tribune, a local news outlet. They said RSF forces positioned two howitzer cannons, which they used to shell El Fasher, located 12 km (7.5 miles) from the camp. ... "On the second day of the attack, RSF elements who reached deep inside the camp began to storm homes, firing indiscriminately at men, women, and children," she added. "The soldiers were repeating abusive phrases towards the camp residents." She noted RSF personnel also chanted racist and dehumanising terms against armed movement opponents, with even army personnel not being spared. ... Mustafa Al-Nur, who reached the Chadian border after fleeing with thousands, told Sudan Tribune: "We saw with our own eyes the rape of girls, and even elderly women were not spared... Also, men over seventy years old are subjected to severe flogging, while young men up to fifty years old are killed directly on the pretext that they belong to the Joint Force and the army and want to escape the hell of El Fasher."
"I counted at least 30 bodies, most of whom were killed by bullets, and some died of thirst and hunger along the road between Zamzam and Tawila," he added, "without their relatives being able to bury them because RSF soldiers prevent that." ... He said those remaining face daily abuses, including killing, arrest, and demands for ransoms. He also reported dozens of women subjected to sexual violence. Duda highlighted the presence of numerous bodies still unburied in the open and inside burned homes, calling for a truce to allow displaced people to return and bury the dead.
De burgers die nog in het Zamzam-kamp zaten waren goed de sjaak. Let opnieuw op de openlijke aanwezigheid van spul uit de Emiraten en het ongebreidelde racisme door het RSF bij de inname. Ze weten dat ze er toch mee wegkomen  |
| Richestorags | maandag 26 mei 2025 @ 14:12 |
quote: Op maandag 26 mei 2025 13:49 schreef Qarrad het volgende:[..] Onverteerbaar. De middelen zijn er gewoon, maar ze komen niet bij de mensen die ze nodig hebben omdat er geen geld is of nee, omdat de mensen die erover gaan er het geld niet voor over hebben. Als je als Nederland wil inzetten op opvang in de regio, moet je ook wel geld beschikbaar maken.
Hoewel ik dit ergens ook een conflict van de Arabische wereld vind en daar zitten genoeg rijke landen tussen. We kunnen ook lobbyen dat zij met geld komen. We kunnen ook niet als Europa alles blijven oplossen  |
| Qarrad | maandag 26 mei 2025 @ 14:18 |
quote: Op maandag 26 mei 2025 14:12 schreef Richestorags het volgende:[..] Als je als Nederland wil inzetten op opvang in de regio, moet je ook wel geld beschikbaar maken. Hoewel ik dit ergens ook een conflict van de Arabische wereld vind en daar zitten genoeg rijke landen tussen. We kunnen ook lobbyen dat zij met geld komen. We kunnen ook niet als Europa alles blijven oplossen  Ja, en het geld wat er is wordt dus wegbezuinigd waarschijnlijk op korte termijn. Ik vind het werkelijk onverteerbaar dat we sondes kunnen laten landen op minuscule objecten in het zonnestelsel maar dat we niet een doos hartpillen bij zo'n gevluchte vrouw kunnen krijgen. |
| Richestorags | maandag 26 mei 2025 @ 14:21 |
quote: Op maandag 26 mei 2025 14:18 schreef Qarrad het volgende:[..] Ja, en het geld wat er is wordt dus wegbezuinigd waarschijnlijk op korte termijn. Ik vind het werkelijk onverteerbaar dat we sondes kunnen laten landen op minuscule objecten in het zonnestelsel maar dat we niet een doos hartpillen bij zo'n gevluchte vrouw kunnen krijgen. In de calculus van het kapitalisme is één meer waard voor het collectief. Die vrouw (casus #2) heeft geen waarde. Hoogstens op een poster van Unicef of voor wat schuldgevoel. We zien dit overal en als we daar verandering in willen aanbrengen moeten we echt fundamentele systeem- en denkwijzigingen moeten gaan introduceren. |
| Qarrad | maandag 26 mei 2025 @ 14:23 |
quote: Op maandag 26 mei 2025 14:21 schreef Richestorags het volgende:[..] In de calculus van het kapitalisme is één meer waard voor het collectief. Die vrouw (casus #2) heeft geen waarde. Hoogstens op een poster van Unicef of voor wat schuldgevoel. We zien dit overal en als we daar verandering in willen aanbrengen moeten we echt fundamentele systeem- en denkwijzigingen moeten gaan introduceren. Volgens mij was de belangstelling onder niet-kapitalistische stromingen voor Afrikaanse slachtoffers van etnisch geweld ook altijd al miniem. |
| Richestorags | maandag 26 mei 2025 @ 14:27 |
quote: Op maandag 26 mei 2025 14:23 schreef Qarrad het volgende:[..] Volgens mij was de belangstelling onder niet-kapitalistische stromingen voor Afrikaanse slachtoffers van etnisch geweld ook altijd al miniem. Ja er speelt ook meer mee dan alleen kapitalisme. Onbekend maakt ook onbemind. Er is niemand die zich hard voor hen maakt en zij hebben geen goede PR-machine. Tibetanen en Rohingya hebben hier ook last van.
De Palestijnen hebben naast Arabieren in het MO ook een rijke lobby in de VS achter zich bijvoorbeeld. Soedanezen niet. Ook rijke Nigerianen en Ghanezen in de VS geven geen fuck om Soedan. |
| Qarrad | maandag 26 mei 2025 @ 14:38 |
quote: Op maandag 26 mei 2025 14:27 schreef Richestorags het volgende:[..] Ja er speelt ook meer mee dan alleen kapitalisme. Onbekend maakt ook onbemind. Er is niemand die zich hard voor hen maakt en zij hebben geen goede PR-machine. Tibetanen en Rohingya hebben hier ook last van. De Palestijnen hebben naast Arabieren in het MO ook een rijke lobby in de VS achter zich bijvoorbeeld. Soedanezen niet. Ook rijke Nigerianen en Ghanezen in de VS geven geen fuck om Soedan. Plus dat er geen Hamas (of Qatar) is voor de Soedanezen dat dingen afdwingt door een werkelijk briljante (en gruwelijke) strategie om juist de underdogpositie te gebruiken en in te zetten op beïnvloeding van de publieke opinie.
In Soedan worden de burgers letterlijk in de moskee afgeknald in het kader van een etnische zuivering. In Gaza schiet men raketten af vanuit moskeeën en filmt het resultaat als er iets terugkomt.
Drie keer raden waarover men in het Midden Oosten op de achterste benen staat om genocide te roepen. |
| Richestorags | maandag 26 mei 2025 @ 14:41 |
quote: Op maandag 26 mei 2025 14:38 schreef Qarrad het volgende:[..] Plus dat er geen Hamas (of Qatar) is voor de Soedanezen dat dingen afdwingt door een werkelijk briljante (en gruwelijke) strategie om juist de underdogpositie te gebruiken en in te zetten op beïnvloeding van de publieke opinie. In Soedan worden de burgers letterlijk in de moskee afgeknald in het kader van een etnische zuivering. In Gaza schiet men raketten af vanuit moskeeën en filmt het resultaat als er iets terugkomt. Drie keer raden waarover men in het Midden Oosten op de achterste benen staat om genocide te roepen. Zeker, we hebben het niet voor niets over Pallywood. Eigenlijk best wel bizar dat er ook conflict / strijd is om je strijd effectief gepromoot te krijgen. |
| Astro_boy | maandag 26 mei 2025 @ 16:31 |
quote: Op maandag 26 mei 2025 14:38 schreef Qarrad het volgende:[..] Plus dat er geen Hamas (of Qatar) is voor de Soedanezen dat dingen afdwingt door een werkelijk briljante (en gruwelijke) strategie om juist de underdogpositie te gebruiken en in te zetten op beïnvloeding van de publieke opinie. In Soedan worden de burgers letterlijk in de moskee afgeknald in het kader van een etnische zuivering. In Gaza schiet men raketten af vanuit moskeeën en filmt het resultaat als er iets terugkomt. Drie keer raden waarover men in het Midden Oosten op de achterste benen staat om genocide te roepen. Boeie, het zijn toch maar moslims |
| Qarrad | dinsdag 27 mei 2025 @ 09:04 |
https://sudantribune.com/article301325/
Meer nieuws over de ellende in het Zamzam-kamp. Samenvatting: je kan daar maar beter geen vrouw of meisje zijn.  |
| Halcon | dinsdag 27 mei 2025 @ 10:04 |
quote: Zijn er al rellen uitgebroken op de UvA n.a.v. dit onderwerp? |
| Frikandelbroodje | donderdag 29 mei 2025 @ 17:52 |
quote: Waarom we zo weinig horen over de oorlog in Soedan: er zijn bijna geen journalisten meerIn Soedan is 90 procent van de mediasector vernietigd, schat het Sudan Media Forum (SMF), een netwerk van onafhankelijke media en journalisten. Archieven van decennia aan kranten en televisie- en radioprogramma’s zijn verloren gegaan. Van de drieduizend geregistreerde journalisten raakten er tweeduizend direct hun baan kwijt. Sommigen zijn gevlucht, sommigen verschuilen zich, sommigen doen ander werk, zegt Elsadig. “Ze verkopen bijvoorbeeld tomaten op straat.”
|
| Frikandelbroodje | zondag 1 juni 2025 @ 22:53 |
Pulitzerwinnaar brengt oorlog Sudan in beeld: 'hongersnood en etnische zuivering'
quote: Met zijn beelden van de aanhoudende en bloedige burgeroorlog in Sudan won fotograaf Ivor Prickett de prestigieuze Pulitzerprijs. Het is volgens hem de buitenwereld die maar niet ingrijpt. "Men stookt het vuur juist op."
|
| Qarrad | dinsdag 3 juni 2025 @ 08:15 |
Kan er verder nog geen nieuwsberichten over vinden, maar bijna 90 mensen in één klap dood door een beschieting van een marktplein ten noorden van El Fasher volgens berichten. |
| Qarrad | woensdag 4 juni 2025 @ 18:51 |
https://assayha.net/en/161433/
Hulpkonvooi van de VN voor El Fasher aangevallen, 5 doden. |
| Qarrad | donderdag 5 juni 2025 @ 13:34 |
Meer over het aangevallen hulpkonvooi. Aangevallen in de laatste 80km voor de stad. Hulp voor 76k mensen door het riool, 5 hulpverleners gedood.  |
| Qarrad | woensdag 11 juni 2025 @ 14:38 |
https://sudantribune.com/article301795/
Opnieuw berichten van extreme ondervoeding en mensen die veevoer eten.
quote: Residents now line up to obtain ‘Umbaz’, a peanut residue used as animal feed, which has become the only food available for many to survive. ... He said basic goods like rice, salt, and lentils are completely unavailable 10.
|
| HSG | woensdag 11 juni 2025 @ 14:56 |
quote: Palestijnen zijn belangrijker.  |
| Straatcommando. | woensdag 11 juni 2025 @ 15:22 |
quote: De oorverdovende stilte is wel tekenend helaas. |
| zakjapannertje | woensdag 11 juni 2025 @ 15:29 |
Het Westen heeft inderdaad andere prioriteiten op dit moment
quote: De Europese Unie voert formele gesprekken met de Verenigde Arabische Emiraten over vrije handel. In de beginfase spreken ze onder meer over lagere heffingen. Het zou de eerste grote handelsovereenkomst zijn van de EU met een land in de Golfregio.
https://www.nu.nl/economi(...)elsovereenkomst.html |
| Perrin | woensdag 11 juni 2025 @ 15:30 |
quote: Pff wat een hel. |
| HSG | woensdag 11 juni 2025 @ 15:48 |
quote: Idd.
Over Israël Israël - Hamas - #352 Confrontaties tussen Israël en Iran #19
Over Darfur Etnische zuiveringen in Darfur #2
Een duidelijk verschil. |
| xpompompomx | woensdag 11 juni 2025 @ 15:57 |
quote: Op woensdag 11 juni 2025 15:48 schreef HSG het volgende:[..] Idd. Over IsraëlIsraël - Hamas - #352 Confrontaties tussen Israël en Iran #19 Over DarfurEtnische zuiveringen in Darfur #2 Een duidelijk verschil. Darfur is nou eenmaal een ver-van-ons-bed show, het Israëlisch conflict is dat niet. |
| HSG | woensdag 11 juni 2025 @ 18:20 |
quote: Gezien een van de wapenleveranciers Verenigd Arabische Emiraten en wij graag handel drijven met dat land en op vakantie naar Dubai gaan zegt het al genoeg hoe hypocriet het westen is. |
| Frikandelbroodje | woensdag 11 juni 2025 @ 19:47 |
|
| xpompompomx | woensdag 11 juni 2025 @ 19:50 |
Informatief filmpje: Bekijk deze YouTube-video |
| Qarrad | woensdag 11 juni 2025 @ 21:40 |
quote: Hemelsbreed scheelt het 1500 km of zo. Dat verklaart het verschil tussen 352 en 2 topics qua belangstelling niet. Idem Jemen, Syrië, Iran... |
| HSG | dinsdag 17 juni 2025 @ 10:26 |
quote: Op woensdag 11 juni 2025 21:40 schreef Qarrad het volgende:[..] Hemelsbreed scheelt het 1500 km of zo. Dat verklaart het verschil tussen 352 en 2 topics qua belangstelling niet. Idem Jemen, Syrië, Iran... Jij moet ook snappen dat een groep wordt gesteund door VAE. Dat is geen Israël, wonen geen witte mensen, is een moslimland en is belangrijk voor toevoer van olie, gas en onze inkomsten en economie. Dus zij mogen mensenrechten schenden en onschuldige mensen vermoorden. |
| Qarrad | dinsdag 17 juni 2025 @ 18:52 |
Volgens de RSF zaten er geen burgers meer in El Fasher. De bijna 900 families die het hebben weten te ontvluchten in de afgelopen weken bestonden blijkbaar uit kraanvogels of zo.
https://www.darfur24.com/(...)fasher-in-two-weeks/ |
| Qarrad | donderdag 3 juli 2025 @ 16:25 |
quote: “Only mothers with children under 5 were allowed to cross. […] Men over 15 barely make it across the border. They take them, separate them, and then all you hear is a sound: gunshots.” https://msf-spain.prezly.(...)-fasher-darfur-norte Engelse versie van de pagina bokt een beetje, dus deze link maar meegestuurd. |
| Qarrad | zondag 6 juli 2025 @ 19:56 |
https://english.aawsat.co(...)el-fasher-and-zamzam
Verdere uitdieping van het rapport van Artsen Zonder Grenzen:
quote: “People are not only caught in indiscriminate heavy fighting between the Rapid Support Forces (RSF) and the Sudanese Armed Forces (SAF) and their respective allies—but also actively targeted by the RSF and its allies, notably on the basis of their ethnicity,” said Michel Olivier Lacharité, MSF head of emergencies.
The report exposes systematic patterns of violence that includes looting, mass killings, sexual violence, abductions, starvation, and attacks against markets, health facilities, and other civilian infrastructure.
|
| Qarrad | woensdag 16 juli 2025 @ 14:27 |
Italiaans artikel geeft een overview. Een paar huiveringwekkende cijfers:
quote: a full 97% of the population lacks access to water ... "the poor sanitation and hygiene conditions and widespread use of open-air evacuations significantly increase the risk of epidemics, such as cholera or acute watery diarrhea. Due to severe water shortages, many families are forced to prioritize drinking water over personal hygiene, posing serious health risks, especially in crowded areas." ... Since 2023, Sudan has been the site of what is considered the world's most serious humanitarian crisis, in which more than 12 million people have been forced to leave their homes, becoming internally displaced or taking refuge in neighboring countries such as Chad, South Sudan, and Egypt. The situation further deteriorated in April 2025 with the attack on the Zamzam displaced persons camp, one of the largest in North Darfur, which forced over 500,000 people to flee to El Fasher in just a few hours. https://www.ilgiornaledit(...)a-a-sufficienza.html |
| Vliegbaard | woensdag 16 juli 2025 @ 14:30 |
| Heeft de meest belezen man van dit forum zich al in dit topic gemeld? |
| Toine51 | woensdag 16 juli 2025 @ 14:55 |
quote: En het enige wat we horen bij de NOS is hoe erg het in gaza is.... Volgens bronnen in gaza.... |
| Qarrad | woensdag 16 juli 2025 @ 16:03 |
quote: Het is ook erg in Gaza, maar de aandacht ervoor is inderdaad buitenproportioneel.
Het probleem is dat er in Soedan zwarte mensen wonen, en daar interesseert niemand zich voor, dat signaleerde Lt. Gen. Romeo Dallaire al in Rwanda en we zijn nog steeds niks opgeschoten sindsdien.
Daarnaast is het geweld door islamitische groeperingen op eveneens overwegend islamitische medeburgers en dus niet zo interessant aangezien het volgens de Oemma pas hysterisch wordt als niet-islamitische groeperingen islamitische mensen aanvallen, zeker als die niet-islamitische mensen Joods zijn.
Maar goed, die discussie kunnen we hier blijven voeren. We kunnen ook gericht proberen te doneren, maar ik weet niet in hoeverre de VN het geld ook gericht doorsluist en dat we niet weer miljarden zien verdwijnen in Gaza voor "waterleidingen" "educatie" en "empowerment" (lees: raketten, indoctricatiemadrassa's en militaire training) met al onze goede bedoelingen.
https://www.darfurwomenaction.org/take-action/ https://donate.unhcr.org/sg/en-sg/chad-emergency https://help.unicef.org/global/sudan-emergency |
| zakjapannertje | woensdag 16 juli 2025 @ 19:22 |
quote: gewoon voortaan beter oplettten. Dit moet ik posten hier nu
https://nos.nl/artikel/25(...)n-van-criminele-aard |
| Qarrad | woensdag 16 juli 2025 @ 19:54 |
quote: Oh er is wel wat aandacht, maar die staat niet in proportie tot de omvang van wat daar gaande is.
Congo is ook zo'n geval. Na 5 miljoen doden ben ik de tel kwijt geraakt. Verkrachting en verminking die op zo'n massale schaal is ingezet dat je een paar Nederlandse regio's met de slachtoffers kunt vullen. Hema, Lendu, Luo, Kivu, het zegt mensen niks. Er gaat misschien een lampje branden nu de Islamitische Staat er ook huis begint te houden. |
| zakjapannertje | woensdag 16 juli 2025 @ 19:58 |
quote: Op woensdag 16 juli 2025 19:54 schreef Qarrad het volgende:[..] Oh er is wel wat aandacht, maar die staat niet in proportie tot de omvang van wat daar gaande is. Congo is ook zo'n geval. Na 5 miljoen doden ben ik de tel kwijt geraakt. Verkrachting en verminking die op zo'n massale schaal is ingezet dat je een paar Nederlandse regio's met de slachtoffers kunt vullen. Hema, Lendu, Luo, Kivu, het zegt mensen niks. Er gaat misschien een lampje branden nu de Islamitische Staat er ook huis begint te houden. Darfur is ook ongeveer net zo groot als Europees Frankrijk dacht ik. |
| Qarrad | woensdag 16 juli 2025 @ 20:08 |
quote: 490.000 t.o.v. 638.000 voor Frankrijk. Het is net iets kleiner dan Spanje, maar er wonen maar 3,1 miljoen mensen. Spanje zit over de 48m.
Met dank aan Google, had dit natuurlijk niet zo even exact paraat  |
| Toine51 | woensdag 16 juli 2025 @ 20:33 |
quote: Nou,vlgs mij is dit al langer gaande. En dit bericht is dus van gisteren he?
Berichten over gaza beheersen alle nieuwsbronnen... |
| zakjapannertje | woensdag 16 juli 2025 @ 20:57 |
quote: Op woensdag 16 juli 2025 20:33 schreef Toine51 het volgende:[..] Nou,vlgs mij is dit al langer gaande. En dit bericht is dus van gisteren he? Berichten over gaza beheersen alle nieuwsbronnen... ik dacht dat je dat had gemist |
| Qarrad | donderdag 17 juli 2025 @ 16:47 |
Beelden van mensen die veevoer eten om nog wat binnen te krijgen. Het veevoer in kwestie is een restproduct van pinda's.
https://www.sudanspost.co(...)renewed-rsf-attacks/
quote: Residents of El Fasher remain trapped under suffocating blockade imposed by the RSF. Basic necessities including food, water, and medical supplies are in dangerously short supply.
|
| Qarrad | dinsdag 22 juli 2025 @ 11:50 |
https://sudantribune.com/article303116/
Grote aanval op het zuiden van El Fasher door RSF afgeslagen. |
| Qarrad | woensdag 30 juli 2025 @ 08:59 |
Het veevoer raakt nu ook op in El Fasher
Dit initiatief is er net in geslaagd om 1000 dollar (van een doel van 5000) op te halen voor de gaarkeukens voor maaltijden.
https://english.news.cn/2(...)f639f51832832/c.html
quote: A doctor at the health center in El Fasher's Awlad Al-Reef neighborhood told Xinhua said the clinic is increasingly overwhelmed by cases of stomach ulcers and bloody diarrhea due to eating Umbaz and other inedible substances.
|
| Qarrad | woensdag 30 juli 2025 @ 09:01 |
Oh en cholera entered the chat.
quote: Ragal said the situation was particularly severe in the Tawila locality of North Darfur, where infection rates have climbed to 2,145 cases, including 40 deaths. He noted a daily infection rate of between 100 and 208 new cases. In the Golo area of Central Darfur, at least 23 cases and seven deaths have been recorded.
|
| zakjapannertje | donderdag 31 juli 2025 @ 14:19 |
quote: Ligt hoop bij Trump?
Gisteren zou in de Verenigde Staten normaal een VN-top doorgaan over de oorlog in Soedan. "De strijdende partijen zouden niet rond de tafel gaan, maar de steunende landen zou een mogelijke oplossing bespreken", zegt Van Gelder. De Verenigde Arabische Emiraten, Egypte en Saudi-Arabië zouden aan de tafel schuiven, maar de top werd afgelast. "Egypte was kwaad, omdat hun regeringsleider niet werd uitgenodigd."
De onderhandelingen zitten dus vast, maar Van Gelder kijkt voorzichtig richting Trump: "Nu hij in Gaza en Oekraïne wat vastzit, zou Soedan wel eens in het vizier kunnen nemen. Misschien wil hij daar nu de vredestichter worden. Dat is afwachten, maar nu ligt alles volledig stil, dus het is hopen dat de VS er zich mee bemoeit."
Dan blijft de vraag: kan je een staakt-het-vuren sluiten zonder de strijdende partijen? "Als alles beslist wordt boven de hoofden van het regeringsleger en de RSF, dan is de kans groot dat dat weinig zal opleveren", besluit Van Gelder.
https://www.vrt.be/vrtnws(...)od-elles-van-gelder/
Misschien wordt USAID dan ook weer opgestart |
| Qarrad | woensdag 6 augustus 2025 @ 14:21 |
Weten jullie waar er ook hele konvooien aan voedselhulp klaarstaan die de mensen die het nodig hebben, zo'n 600k in aantal, niet bereiken? En waar de konvooien die het wel proberen aangevallen worden door islamistische militanten? El Fasher.
https://www.wfp.org/news/(...)sher-face-starvation
quote: access is still blocked to key locations like El Fasher. We must be given the space to reach all civilians in need.” ... “WFP is ready with trucks full of food assistance to send into El Fasher,” said Fleischer. “We urgently need guarantees of safe passage.”
A joint WFP and UNICEF convoy carrying food and nutrition supplies for El Fasher was attacked in June – five people were killed, and aid supplies destroyed.
|
| Qarrad | vrijdag 8 augustus 2025 @ 16:54 |
https://www.aljazeera.com(...)s-el-fasher-starving
Nu ook cholera in Tawila en niet zo'n beetje ook, 2500 gevallen inmiddels. Tawila is zo'n beetje de laatste plek waar nog wat mensen heen konden vluchten uit El Fasher, waar ze al in groten getale ontheemd zaten te wezen.
Beeld hier bij Reuters:
https://www.reuters.com/video/watch/idRW535106082025RP1/ |
| Momo | vrijdag 8 augustus 2025 @ 16:57 |
quote: 27 maanden verder in deze oorlog.... |
| Qarrad | vrijdag 8 augustus 2025 @ 17:02 |
quote: En veel te weinig aandacht en middelen voor. Er zit daar verdorie een cholera-patiënte te vertellen dat ze straks als ze ontslagen wordt thuis weer niks te eten zal hebben en het boeit niemand iets want er staan geen gehersenspoelde, geënsceneerde en krijsende meutes omheen. Die mensen zijn veel te schuchter om interessant te zijn en ze zijn vooral heel erg zwart. |
| Perrin | vrijdag 8 augustus 2025 @ 18:53 |
quote: Op vrijdag 8 augustus 2025 17:02 schreef Qarrad het volgende:[..] En veel te weinig aandacht en middelen voor. Er zit daar verdorie een cholera-patiënte te vertellen dat ze straks als ze ontslagen wordt thuis weer niks te eten zal hebben en het boeit niemand iets want er staan geen gehersenspoelde, geënsceneerde en krijsende meutes omheen. Die mensen zijn veel te schuchter om interessant te zijn en ze zijn vooral heel erg zwart. Treurig en ontnuchterend hoe dat werkt. De wereld is een bikkelharde plek. |
| zakjapannertje | zaterdag 9 augustus 2025 @ 17:23 |
quote: in Colombia is het vast nu wel in het nieuws
quote: NOS Nieuws • donderdag, 07:46 Sudanese regeringsleger 'vernietigt vliegtuig met 40 huurlingen' Deel dit artikel Het Sudanese regeringsleger claimt een vliegtuig met huurlingen te hebben vernietigd dat landde op het vliegveld van Darfur. Volgens de staatstelevisie in Sudan, die aan het leger gelinkt is, zijn daarbij zeker veertig buitenlandse huurlingen gedood.
Een militaire bron bevestigde aan persbureau AFP dat het vliegtuig vanuit de Verenigde Arabische Emiraten kwam en "volledig is verwoest". Het vliegveld ligt in een gebied dat wordt gecontroleerd door de paramilitaire groep RSF, waarmee het leger sinds april 2023 in oorlog is.
Volgens het leger kwam het vliegtuig met soldaten en militair materieel om de RSF te ondersteunen. Eerder zei het regeringsleger al bewijs te hebben dat er Colombiaanse huurlingen meevechten voor de RSF.
Er zijn nog geen reacties van de RSF en de Verenigde Arabische Emiraten.
"Dodelijke handel in mensen" Het regeringsleger in Sudan beschuldigt de Arabische Emiraten er al langer van dat zij via de luchthaven van Nyala de paramilitaire RSF ondersteunen door wapens en drones te leveren. Abu Dhabi ontkent dat, ondanks signalen en rapporten van onder meer VN-experts en Amerikaanse functionarissen.
De Colombiaanse president Petro liet op sociale media weten dat zijn regering probeert te achterhalen hoeveel Colombianen er zijn omgekomen. "We zullen kijken of we hun lichamen terug kunnen brengen", schreef hij op X.
Eerder erkende Colombia dat sommige burgers, voornamelijk voormalige soldaten en guerrillastrijders, via de VAE worden ingehuurd om mee te vechten in conflicten. Petro liet weten huurlingenwerk te willen verbieden en noemt het "een dodelijke handel in mensen".
https://nos.nl/artikel/2577816 |
| RobertoCarlos | zaterdag 9 augustus 2025 @ 17:28 |
Ja, dat kan ik me wel voorstellen... Ingewikkeld conflict... |
| zakjapannertje | zondag 10 augustus 2025 @ 23:15 |
quote: Terwijl de internationale gemeenschap blijft hameren op een politieke oplossing in Soedan, lijkt de oorlog zich juist te verbreden. Het regeringsleger en de RSF - gesteund door een netwerk van buitenlandse geldschieters - graven zich militair en politiek dieper in en zorgen daardoor voor een patstelling. Veel Afrikaanse conflicten eindigen pas als strijdende partijen uitgeput raken, zegt politicoloog Mai Hassan. „Geen geld meer, geen wapens, geen steun, dan pas komt men aan tafel. Maar in dit geval houden buitenlandse donoren hen overeind. Ze voelen die druk niet.”
https://www.nrc.nl/nieuws(...)soedan-komt-a4902131 |
| Qarrad | dinsdag 12 augustus 2025 @ 13:48 |
https://english.aawsat.co(...)emons-medicine%C2%A0
quote: Sudan Refugees Face Cholera Outbreak with Nothing but Lemons for Medicine ... Ibrahim Adam Mohamed Abdallah, UNICEF's executive director in Tawila, told AFP his team "advises people to wash their hands with soap, clean the blankets and tarps provided to them and how to use clean water".
But in the makeshift shelters of Tawila, patched together from thin branches, scraps of plastic and bundles of straw, even those meagre precautions are out of reach.
|
| RobertoCarlos | dinsdag 12 augustus 2025 @ 14:16 |
Niet op de NL teletekst, wel op de Duitse

En op de Vlaams tv-site:
quote: Paramilitaire Rapid Support Forces doden 40 mensen in vluchtelingkamp in Soedan
Leden van de paramilitaire organisatie Rapid Support Forces hebben zeker 40 mensen gedood in een vluchtelingenkamp in Noord-Darfoer, in het westen van Soedan. Dat zeggen mensenrechtengroepen.
Leden van de RSF stormden het vluchtelingenkamp maandag binnen en vielen mensen aan in hun schuilplaatsen. Volgens de mensenrechtengroep Emergency Response Rooms, die in het kamp werkt, zijn er ook zeker 19 gewonden gevallen. Het vluchtelingenkamp ligt net buiten el-Fasher, de hoofdstad van de provincie Noord-Darfoer.
In het kamp verblijven zo'n 450.000 ontheemden, die de voorbije jaren op de vlucht zijn geslagen voor de burgeroorlog, die nu al meer dan 2 jaar aan de gang is. In het kamp heerst, net als in andere delen van Darfoer, hongersnood.
In principe is het kamp onder controle van het Soedanese leger, maar het is tijdens de oorlog al meerdere keren aangevallen door de Rapid Support Forces.
Ook andere mensenrechtenactivisten bevestigen de aanval van maandag. Ze hebben het over "verschrikkelijke schendingen tegenover onschuldige, weerloze mensen".
De burgeroorlog in Soedan brak uit in april 2023. Het gaat in se om een conflict tussen 2 rivaliserende generaals: Abdel Fattah al-Burhan van het reguliere leger en Mohamed Hamdan Dagalo van de Rapid Support Forces.
De oorlog begon in de hoofdstad Khartoem, maar breidde zich al snel uit naar de rest van het land. Ook de in het verleden al vaak geteisterde regio Darfoer kreeg weer oorlogsgeweld over zich heen. Het geweld leidde ook opnieuw tot een alsmaar erger wordende voedselcrisis, die in het hele land 25 miljoen mensen treft.
Sinds de start van het conflict zijn al meer dan 40.000 mensen gedood. Zo'n 12 miljoen mensen zijn ontheemd.
https://www.vrt.be/vrtnws(...)n-vluchtelingenkamp/
[ Bericht 42% gewijzigd door RobertoCarlos op 12-08-2025 15:35:36 ] |
| RobertoCarlos | woensdag 13 augustus 2025 @ 10:15 |
Ik vraag me af waarom ze naar Sudan moeten... en met wie Israel denkt te praten over dit plan...
quote: ‘Israël in gesprek met Zuid-Soedan over hervestiging Gazanen’
Vooralsnog kunnen Gazanen al 22 maanden lang, sinds het begin van de verwoestende oorlog in Gaza, geen kant op.
Israël zou in gesprek zijn met Zuid-Soedan over de huisvesting van Palestijnen uit de Gazastrook. Dat bevestigen zes ingewijde bronnen dinsdagavond aan persbureau AP. Israël zou dit soort plannen met meerdere Afrikaanse landen hebben besproken. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dinsdagavond in een interview met i24 dat Palestijnen „vrij moeten zijn” om Gaza te verlaten. “Ik denk dat het juiste om te doen, zelfs volgens de oorlogswetten zoals ik ze ken, is om de bevolking toe te staan te vertrekken, en dan ga je met al je kracht in tegen de vijand die daar blijft,” zei hij tegen het Israëlische televisiestation.
Vooralsnog kunnen Gazanen al 22 maanden lang, sinds het begin van de verwoestende oorlog in Gaza, haast geen kant op. Naar eigen zeggen heeft het Israëlische leger 75 procent van het gebied in handen. De overige 25 procent bestaat uit vluchtelingenkampen en het grotendeels verwoeste Gaza-Stad, waarnaar vermoedelijk tienduizenden Palestijnen zijn teruggekeerd na de verbroken wapenstilstand. https://www.nrc.nl/nieuws(...)log-26-juli-a4901383 |
| zakjapannertje | woensdag 13 augustus 2025 @ 19:07 |
quote: namens Darfur wens ik ze veel sterkte toe |
| Qarrad | woensdag 13 augustus 2025 @ 21:09 |
quote: Dit klinkt als een kop van De Speld, zo van "dan komen ze in een echte genocide terecht", kijk ons eens scherpzinnig zijn!
Maar het is dus een echte kop. Ik kan er dus volkomen op vertrouwen dat dit honderd procent geverifieerde berichten zijn. |
| RobertoCarlos | woensdag 13 augustus 2025 @ 21:34 |
 |
| zakjapannertje | woensdag 13 augustus 2025 @ 22:26 |
quote: Een extreem geweldig bericht |
| Frikandelbroodje | woensdag 13 augustus 2025 @ 23:23 |
quote: De relevantie ontgaat me hier. Darfur ligt niet in Zuid-Soedan. |
| Qarrad | zaterdag 16 augustus 2025 @ 12:09 |
De BBC heeft ook weer wat tijd gevonden voor aandacht voor El Fasher: Beelden van pap gemaakt van veevoer.
https://www.bbc.com/news/articles/czxp0qyn6dqo
quote: ... International aid organisations have condemned the "calculated use of starvation as a weapon of war".
The hunger crisis is compounded by a surge of cholera sweeping through the squalid camps of those displaced by the fighting.
The medical charity Doctors Without Borders (MSF) on Thursday said Sudan is experiencing the worst cholera outbreak the country has seen in years, fuelled by the ongoing civil war. There have been nearly 100,000 cases and 2,470 deaths over the past year, it said, with the current epicentre near el-Fasher. ...
|
| RobertoCarlos | zaterdag 16 augustus 2025 @ 14:31 |
quote: Mee eens. Kan iemand de TT veranderen zodat het een centraal Sudan-topic wordt? |
| Qarrad | maandag 18 augustus 2025 @ 13:42 |
En de etnische zuiveringen gaan gewoon door.
https://sudantribune.com/article304042/ |
| Frikandelbroodje | woensdag 20 augustus 2025 @ 22:04 |
|
| #ANONIEM | woensdag 20 augustus 2025 @ 22:45 |
quote: Op woensdag 11 juni 2025 15:48 schreef HSG het volgende:[..] Idd. Over IsraëlIsraël - Hamas - #352 Confrontaties tussen Israël en Iran #19 Over DarfurEtnische zuiveringen in Darfur #2 Een duidelijk verschil. Laten we eerlijk zijn: iedereen vind in dit conflict beide strijdende partijen kut, en vind het klote voor de burgers die hieronder leiden.
Dat is geen voer voor discussie.
In de Israel-Hamas oorlog is dat anders. Veel mensen staan vierkant achter een van de 2 strijdende partijen, en vind het OK dat “hun” partij burgers afslacht. De andere kant vinden ze antisemieten of genocidelovers, afhankelijk van welke partij ze steunen.
Dat levert, op zijn zachts gezegd, nogal wat discussies op.
Wel eens dat er in het nieuws helaas minder aandacht voor is, terwijl we hier bijna die oorlog aan het importeren zijn.
[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 20-08-2025 22:45:56 ] |
| RobertoCarlos | zondag 24 augustus 2025 @ 12:38 |
Bizar dit.. heb dit nog niet teruggezien in de NL berichtgeving...
quote: Drone attack destroys trucks carrying UN food to Sudan’s famine-hit Darfur region
In this photo released by the NGO Mercy Corps, Sudanese families displaced by RSF attacks in Kordofan take shelter in a football stadium in Kadugli, South Kordofan province, Sudan, May 27, 2025. (Mercy Corps via AP)
In this photo released by the NGO Mercy Corps, Sudanese families displaced by RSF attacks in Kordofan take shelter in a football stadium in Kadugli, South Kordofan province, Sudan, May 27, 2025. (Mercy Corps via AP)
A drone attack on a 16-truck U.N. convoy carrying desperately needed food to Sudan’s famine-hit North Darfur region destroyed three vehicles that had caught fire, the World Food Program said. All drivers and personnel were safe.
“Our drivers survived, but 3 trucks carrying life-saving aid were DESTROYED. Attacks must stop. Safe, sustained access must be guaranteed,” said Cindy McCain, chief of the U.N. food agency, said in a post on X.
U.N. associate spokesperson Daniela Gross had initially told reporters Thursday that all 16 trucks were set on fire and destroyed.
Gross said it was not yet clear who was responsibility for Wednesday’s attack, the second in the past three months to prevent a U.N. convoy from delivering to North Dafur. In early June, a convoy from the World Food Program and UNICEF was attacked while awaiting clearance to proceed to North Darfur’s besieged capital, el-Fasher, killing five people and injuring several others.
Sudan plunged into conflict in April 2023, when violence sparked by long-simmering tensions between its military and paramilitary leaders erupted in the capital, Khartoum, and spread to other regions, including western Darfur. Some 40,000 people have been killed and nearly 13 million displaced, U.N. agencies say. Nearly 25 million people are experiencing acute hunger, Gross said.
https://apnews.com/articl(...)opy&utm_medium=share |
| Glazenmaker | zondag 24 augustus 2025 @ 13:15 |
quote: We moeten onze olie afhankelijkheid zsm afbouwen. |
| Frikandelbroodje | dinsdag 26 augustus 2025 @ 18:25 |
quote: Reports indicate that the paramilitary Rapid Support Forces (RSF) attacked the North Darfur capital of El Fasher, bombarding residential areas and camps for displaced people as warnings of famine and ethnic killings mounted, in the past two days. Residents told Radio Dabanga the RSF renewed artillery shelling on Abu Shouk camp, yesterday morning. On Saturday, RSF units launched another offensive on the city’s southern axis, which the Joint Force claimed it repelled.
quote: The Sudan Doctors Network accused RSF fighters of executing 13 people along ethnic lines near the Golo water reservoir, west of the El Fasher–Tawila road. Victims reportedly included five children, four women and four elderly men and women.
The UN Human Rights Office Spokesperson Jeremy Laurence (OHCHR) said 89 civilians were killed in RSF attacks on El Fasher over ten days. Laurence confirmed evidence of 16 executions of displaced people from Abu Shouk. https://www.dabangasudan.(...)-and-mounting-hunger
Het scenario waarin de stad valt en een genocidaal bloedbad uitbreekt, lijkt een kwestie van tijd. |
| Qarrad | dinsdag 26 augustus 2025 @ 18:39 |
quote: En zeker het patroon niet. Dit is de zoveelste gerichte aanval op die voedselkonvooien. |
| Qarrad | dinsdag 26 augustus 2025 @ 18:40 |
quote: Op woensdag 20 augustus 2025 22:45 schreef Shotty het volgende:[..] Laten we eerlijk zijn: iedereen vind in dit conflict beide strijdende partijen kut, en vind het klote voor de burgers die hieronder leiden. ik Dat is geen voer voor discussie. In de Israel-Hamas oorlog is dat anders. Veel mensen staan vierkant achter een van de 2 strijdende partijen, en vind het OK dat “hun” partij burgers afslacht. De andere kant vinden ze antisemieten of genocidelovers, afhankelijk van welke partij ze steunen. Dat levert, op zijn zachts gezegd, nogal wat discussies op. Wel eens dat er in het nieuws helaas minder aandacht voor is, terwijl we hier bijna die oorlog aan het importeren zijn. Ik denk niet dat je die instelling in dit topic vindt. Iedereen is het vrij unaniem eens dat deze burgers die etnische zuiveringen ondergaan niet heel kut zijn en ik heb nog niemand zien juichen voor de RSF. |
| Qarrad | zaterdag 30 augustus 2025 @ 10:05 |
https://www.bbc.com/news/articles/c4gz1ekdee3o
quote: ... An extensive earthen wall is being built around the besieged Sudanese city of el-Fasher and is intended to trap people inside, according to research from Yale University.
From satellite images, the university's Humanitarian Research Lab has identified more than 31km (19 miles) of "berms" - as the raised banks are known - constructed since May in territory outside the city occupied by the paramilitary Rapid Support Forces (RSF). ... BBC Verify says both sides in the conflict have been using berms as a defensive strategy.
But the analysis by Yale's Humanitarian Research Lab (HRL), which has been closely monitoring the conflict, suggests that the RSF "is creating a literal kill box around el-Fasher".
Meer akelige informatie en een overzichtskaartje van de barrières in het artikel. |
| RobertoCarlos | zaterdag 30 augustus 2025 @ 13:19 |
Heel eng dit...
quote: "..the RSF "is creating a literal kill box...."
quote: "Humanitarian organisations have been unable to access el-Fasher for months and the remaining civilians are enduring constant bombardment, food scarcity and difficulties in accessing medical care."
|
| RobertoCarlos | dinsdag 2 september 2025 @ 08:08 |
Ook dat nog...
quote: Soedanese rebellengroep: "Meer dan 1.000 doden na aardverschuiving in regio Darfoer"
Bij een aardverschuiving in het westen van Soedan zouden zeker meer dan 1.000 mensen om het leven gekomen zijn. Dat meldt persbureau Reuters op basis van informatie van de rebellenbeweging Sudan Liberation Movement/Army.
De ramp vond volgens de rebellen zondag al plaats na hevige regenval. Tarasin, een dorp in het Marra-gebergte in Darfoer, zou volledig verwoest zijn als gevolg van een "enorme aardverschuiving". Slechts 1 inwoner zou de ramp overleefd hebben.
De rebellengroep, die het gebied in de regio Darfoer controleert, heeft een beroep gedaan op de Verenigde Naties en internationale hulporganisaties om hulp te krijgen bij het bergen van de lichamen.
https://www.vrt.be/vrtnws(...)n-na-aardverschuivi/ |
| Qarrad | dinsdag 2 september 2025 @ 08:27 |
| Dat kon er ook nog wel bij... |
| Qarrad | vrijdag 5 september 2025 @ 16:34 |
https://thecontrapuntal.c(...)of-sudans-el-fasher/
Interessant artikel over hoe het werkt met de geldstromen en voedselprijzen in zo'n belegerd gebied met een reconstructie hoe berekenend de stappen zijn geweest om de stad El Fasher af te knijpen van basisbehoeften.
De handelaren die zich verrijken door de exploderende prijzen zijn tegelijk onmisbaar om het voedsel bij de mensen te krijgen. Over perverse prikkels gesproken... |
| Qarrad | vrijdag 5 september 2025 @ 16:39 |

Er zijn meer video's van zwarte mensen die om hun etnische achtergrond vernederd worden, maar die zijn gewelddadiger en lopen meestal af met fysieke mishandeling of hun executie. Hier zie je "alleen maar" twee broers, vermoedelijk Massalit, die gedwongen worden tot het maken van dierengeluiden nadat ze gepakt zijn bij het vluchten uit El Fasher. |
| HowardRoark | vrijdag 5 september 2025 @ 21:47 |
quote: VN-rapport: moord, verkrachting en slavernij in Sudanese stad al-FashirDe paramilitaire beweging Rapid Support Forces (RSF) pleegt misdaden tegen de menselijkheid en oorlogsmisdaden in al-Fashir, een stad in het westen van Sudan. Dat staat in een nieuw rapport van de Verenigde Naties. De stad ligt in de regio Darfur waar eerder deze week een dodelijke aardverschuiving plaatsvond. De rebellengroep maakt zich volgens het rapport schuldig aan tal van onmenselijkheden. Genoemd worden onder meer moord, marteling, slavernij en seksueel geweld. Ook worden mensen gedwongen verplaatst en worden inwoners vervolgd om politieke redenen of vanwege hun afkomst of gender. De VN constateert verder dat de rebellengroep uithongering inzet als oorlogswapen. Burgers worden beroofd van voedsel, medicijnen en andere onmisbare goederen. In het rapport staat ook dat niet alleen RSF, maar ook het Sudanese leger burgers aanvalt. Ook vernietigen deze partijen in de oorlog medische centra, markten, voedsel- en watersystemen en vluchtelingenkampen. "Doelbewuste oorlogsstrategieën""Onze bevindingen laten geen ruimte voor twijfel: burgers betalen de hoogste prijs in deze oorlog", zegt Mohamed Chande Othman, voorzitter van de Fact-Finding Mission van de Verenigde Naties. "Dit zijn geen toevallige tragedies, maar doelbewuste strategieën die neerkomen op oorlogsmisdaden." Hij benadrukt dat de praktijken van de RSF neerkomen op vervolging en uitroeiing. De VN spreekt van moordpartijen in de stad al-Fashir. Zo zijn er in april in het kamp Zamza, dat in al-Fashir ligt, tussen de 300 en 1500 mensen vermoord, voornamelijk vrouwen en kinderen. Ook pleegden de RSF-rebellen seksueel en gendergerelateerd geweld. Vrouwen en meisjes uit niet-Arabische gemeenschappen, van wie een aantal pas twaalf jaar oud waren, werden slachtoffer van verkrachting, groepsverkrachting, gedwongen huwelijken of seksuele slavernij. Militairen uit het leger waren betrokken bij seksuele martelingen. In het rapport wordt ook beschreven hoe de humanitaire hulp wordt bemoeilijkt. De VN stelt dat tussen april 2023 en april 2025 meer dan tachtig Sudanese hulpverleners zijn gedood, en dat anderen zijn vastgehouden. Sinds 2023 woedt in Sudan een burgeroorlog. Miljoenen mensen zijn op drift geslagen, De VN schat dat zeker 30 miljoen mensen in het land hulp nodig hebben, dat is ruim twee derde van de bevolking. Er zijn nauwelijks journalisten in het oorlogsgebied om verslag te doen. AardverschuivingDinsdag was er in de Darfur regio, in het Marra-gebergte, een grote aardverschuiving. Veel burgers die op de vlucht waren geslagen voor het geweld in al-Fashir, hadden in het berggebied een veilig heenkomen gezocht. Volgens rebellengroep Sudan Liberation Movement (SLM) zijn er ruim 1000 burgers omgekomen bij de aardverschuiving. Er zou één overlevende zijn. Afrika-correspondent Elles van Gelder zei dinsdag:"De RSF winnen in de regio Darfur steeds meer terrein, en voeren etnische zuiveringen uit. Veel mensen uit omliggende steden zijn juist naar dit berggebied gevlucht.
Het verlenen van hulp is ontzettend lastig. Vanwege de oorlog, maar ook vanwege geografische uitdagingen in het gebied. Hulporganisaties trokken zich eerder juist terug vanwege het aanhoudende geweld.
Artsen Zonder Grenzen is een van de weinige organisaties die bleven, maar werkt met beperkte middelen. De organisatie beschreef recent nog dit gebied als "humanitair zwart gat", ook omdat er sprake is van malaria en grootschalige, acute ondervoeding van de bevolking."De SLM heeft internationale organisaties om hulp gevraagd. Een woordvoerder van het Nederlandse Rode Kruis zei tegen de NOS dat een Sudanees team van de organisatie naar het aardverschuivingsgebied is vertrokken, om te helpen bij het bergen van de slachtoffers. De reis daarnaartoe duurde lang en werd nog bemoeilijkt door onbegaanbare wegen. Daarom moesten hulpverleners deels te voet of per ezel reizen. Omdat er in het Marra-gebergte met een mobieltje amper bereik is, dringen details over de ramp maar langzaam door tot de buitenwereld.
|
| HSG | maandag 8 september 2025 @ 08:04 |
| Lekker stil hier. Komt dat omdat de daders niet blank en joods/christelijk zijn? |
| capricia | maandag 8 september 2025 @ 08:05 |
quote: Nog geen burgemeesters in de bres zien springen om gewonden hierheen te halen. |
| HSG | maandag 8 september 2025 @ 08:06 |
quote: Ik lees ook niks op LInkedIn over dit onderwerp terwijl het over de Gaza regent. |
| capricia | maandag 8 september 2025 @ 08:23 |
quote: No Jews, no Jews blijkt maar weer. |
| HSG | maandag 8 september 2025 @ 09:24 |
quote: Nou behoorlijk inderdaad. |
| RobertoCarlos | dinsdag 9 september 2025 @ 09:17 |
Heel interessante podcast
quote: Im Sudan spielt sich die größte humanitäre Katastrophe unserer Zeit ab: Seit über zwei Jahren tobt dort ein brutaler Bürgerkrieg, über 12 Millionen Menschen sind seither auf der Flucht, fast 25 Millionen hungern. Die Vereinten Nationen sprechen inzwischen von der größten humanitären Krise, die die Welt derzeit erlebt. Massive Gewalt und Zerstörung prägen das Leben der Zivilbevölkerung, die Rede ist von ethnischen Säuberungen und Massenvergewaltigungen. Und doch findet die Katastrophe international kaum Beachtung.
Host Natalie Amiri spricht darüber mit Ramin Sina, ARD-Korrespondent im Studio Kairo. Er hat selbst im Sudan recherchiert und erzählt von seinen Eindrücken aus dem Bürgerkriegsland. Warum findet der Konflikt international kaum Aufmerksamkeit? Und welche Länder ziehen im Hintergrund die Fäden?
Der Sudanese Zain-Alabidin Al-Khatir floh aus seinem Heimatland, heute lebt er in Deutschland und hat mit der NGO „Die Hoffnungsmacher“ eine Schule in seinem Heimatdorf im Sudan aufgebaut. Wie erlebt seine Familie im Sudan den Bürgerkrieg? Hat er trotz des massiven Leids Hoffnung? https://www.ardaudiothek.(...)de:f724e357a6c6c77f/ |
| Qarrad | donderdag 11 september 2025 @ 15:25 |
En toen werd het veevoer ook te duur:
Meer hier |
| Perrin | maandag 15 september 2025 @ 12:56 |

quote:
|
| Qarrad | maandag 15 september 2025 @ 16:52 |
Artikel in de NY Times.
quote: A month later, the R.S.F. began to circle the city with the giant earthen berm, according to satellite images published by the Yale School of Public Health. On Aug. 27, construction to extend the berm was continuing. ... Young men attempting to flee the city, scrambling over the berm at night, have been executed by fighters, Mr. Khater said. ... Rape is commonplace. The hospital treats about 40 sexual assault victims every week, but anecdotal evidence suggests “that is nothing compared to the true rate,” Mr. Penicaud said.
|
| RealistAtheist | woensdag 17 september 2025 @ 12:40 |
quote: Ook leuk dat VUA gewoon vrolijk steun geeft aan deze genocide. Maar ik hoor geen enkel geluid om deze Emiraten te boycotten of UAE team-emirates uit de tour te weren. Het oliegeld en de islamitische invloed zit inmiddels zo diep, nog een beetje sportswashing erbij en geen hond die er naar kraait. moslims kunnen niks fout doen en zijn altijd het slachtoffer.  |
| HSG | woensdag 17 september 2025 @ 12:51 |
quote: Op woensdag 17 september 2025 12:40 schreef RealistAtheist het volgende:[..] Ook leuk dat VUA gewoon vrolijk steun geeft aan deze genocide. Maar ik hoor geen enkel geluid om deze Emiraten te boycotten of UAE team-emirates uit de tour te weren. Het oliegeld en de islamitische invloed zit inmiddels zo diep, nog een beetje sportswashing erbij en geen hond die er naar kraait.  moslims kunnen niks fout doen en zijn altijd het slachtoffer.  Het speelt zich op politiek niveau als maatschappelijk niveau. Op politiek niveau want geld en economie en op maatschappelijk niveau is het meer "boeiend", "ja en?", "ver van mijn bed show" of "ja maar Israël..!". |
| Momo | vrijdag 19 september 2025 @ 15:18 |
Zeker 75 doden in Sudan na droneaanval op moskee
Bij een droneaanval op een moskee in een vluchtelingenkamp in het westen van Sudan zijn zeker 75 mensen gedood, melden hulpdiensten ter plaatse. De drone van rebellengroep Rapid Support Forces (RSF) viel aan op het moment dat er een ochtendgebed aan de gang was.
De aanval was in El-Fasher in de regio Darfur. Het is de laatste grote stad in de regio die nog onder controle staat van het staatsleger. De stad wordt al anderhalf jaar belegerd door de RSF en dagelijks vinden er hevige gevechten plaats tussen beide partijen.
Burgers zijn deels afgesneden van voedsel, water en medicijnen. Journalisten kunnen het gebied niet in en ook in de rest van het land zijn amper journalisten. De RSF maakt al langer gebruik van drones, maar het aantal aanvallen neemt de laatste maanden toe. Bloedige burgeroorlog
Sinds april 2023 woedt een bloedige oorlog tussen het regeringsleger en de RSF. Die brak uit toen de leiders van beide partijen een staatsgreep pleegden en het vervolgens niet eens werden over de verdeling van de macht. De RSF controleert het grootste deel van het westen van het land.
Door de oorlog zijn meer dan elf miljoen mensen ontheemd binnen Sudan. Zeker drie miljoen mensen zijn naar andere landen gevlucht. De oorlog heeft geleid tot wat de VN de grootste humanitaire crisis ter wereld noemt. Zowel de RSF als het leger wordt beschuldigd van wijdverbreide mensenrechtenschendingen. |
| HeatWave | vrijdag 19 september 2025 @ 15:32 |
| Niet belangrijk, het gaat om Gaza ja! |
| Black_Baron | vrijdag 19 september 2025 @ 17:36 |
Misschien kan Ouwehand een jurk met de kleuren van die vlag aantrekken en de kindjes hierheen halen.
Oh wacht... No jews, no news. Of zijn deze mensen niet zielig genoeg?
(Ik word hier echt ongelooflijk cynisch van) |
| HeatWave | vrijdag 19 september 2025 @ 17:38 |
quote: Op vrijdag 19 september 2025 17:36 schreef Black_Baron het volgende:Misschien kan Ouwehand een jurk met de kleuren van die vlag aantrekken en de kindjes hierheen halen. Oh wacht... No jews, no news. Of zijn deze mensen niet zielig genoeg? (Ik word hier echt ongelooflijk cynisch van) Gaaasaaaa is nog heel erg belangrijk voor die partijen, tot de stembussen gesloten zijn, 1 minuut daarna kunnen ook die verrekken.
Het is zo enorm doorzichtig elke keer. |
| Momo | vrijdag 19 september 2025 @ 17:42 |
| Sudan’s people tortured and killed in ‘slaughterhouses’, rights probe says |
| Black_Baron | vrijdag 19 september 2025 @ 17:44 |
quote: Op vrijdag 19 september 2025 17:38 schreef HeatWave het volgende:[..] Gaaasaaaa is nog heel erg belangrijk voor die partijen, tot de stembussen gesloten zijn, 1 minuut daarna kunnen ook die verrekken. Het is zo enorm doorzichtig elke keer. Allemaal proberen ze de linkse kiezers naar zich toe te trekken ja. Ben je alleen voor dieren en gazanen, stem dan PvdD. Ben je ook voor het straffen van Israëlische burgers? Stem dan GL-PvdA, zodat men zichzelf niet meer verdedigen kan. Ben je ervoor dat het hele kabinet wegens Gaza voor een tribunaal moet, stem dan Denk.
Het lijkt wel of heel links nog maar 1 onderwerp heeft. GenocideGaza.
En alle andere ellende in deze wereld hoor je ze niet over. |
| Black_Baron | vrijdag 19 september 2025 @ 17:45 |
quote: Het is gewoon verschrikkelijk. Wat een nachtmerrie.  |
| Black_Baron | vrijdag 19 september 2025 @ 17:46 |
| Kan de VN hier niet? |
| Qarrad | woensdag 24 september 2025 @ 15:58 |
https://www.theguardian.c(...)sf?CMP=share_btn_url
Verslag in een stad waar nu zelfs bejaarde vrouwen zichzelf inzetten bij de verdediging van de resterende burgers, in loopgraven met Kalashnikovs en al terwijl de stad langzaam verhongert.
quote: Yet aid has not entered for nearly 18 months. The reason, according to leaked documents, intelligence sources and senior UN officials, raises profound questions over the international community’s priorities.
The evidence indicates a key US and UK ally intervened to effectively derail lifesaving humanitarian aid entering El Fasher.
The United Arab Emirates (UAE) intruded at a critical stage; hundreds of children are believed to have since died from starvation in the city.
|
| Frikandelbroodje | zondag 5 oktober 2025 @ 20:16 |
quote: De oorlog in Soedan door de ogen van een Nederlandse artsNergens ter wereld is de humanitaire nood volgens de VN zo hoog als in het door oorlog verscheurde Soedan. In een van de weinige nog werkende ziekenhuizen in Zuid-Darfur ziet de Nederlandse arts Fleur Smit wat de gevolgen zijn van deze ‘onzichtbare oorlog’. Voor de Volkskrant houdt ze een dagboek bij.
quote: Drie pagina’s over Soedan, en nog gebeurt er helemaal niets
Aangezien de vraag ‘waarom hoor ik nooit wat over Soedan?’ de afgelopen weken bijna dagelijks werd gesteld in Nederland (meestal door zeer bekommerde burgers die het hypocriet vonden dat mensen wel protesteerden tegen de verwoesting van Gaza, maar niet tegen de verwoesting van Soedan) had ik verwacht dat het dagboek van Smit deze week massaal zou worden gelezen. Eindelijk aandacht voor Soedan, en dat drie volle krantenpagina’s lang. Maar in de praktijk gebeurde er helemaal niets. Op X werd het artikel nauwelijks gedeeld, op Facebook vrijwel niet geliket. Wie op sociale media zocht naar ‘Soedan’, zag een dag later alleen het knorrige gemompel van beroepsquerulanten als ‘migratie-expert’ Jan van de Beek en voormalig GeenStijl-medewerker Bert Brussen. Boven een nieuwsbericht dat het kabinet alsnog overweegt zieke kinderen uit Gaza over te vliegen, schreef die laatste bijvoorbeeld: ‘En de zieke kinderen uit Soedan?’ Het artikel van een dag eerder, dat letterlijk gaat over een Nederlandse arts die zieke kinderen helpt in Soedan, liet hij onbesproken.
|
| Qarrad | zondag 5 oktober 2025 @ 20:52 |
Er gaan stemmen op voor een humanitaire corridor naar El Fasher. Waar? In Soedan zelf. Helaas, voor deze mensen geen rode lijn.
https://www.rfi.fr/fr/afr(...)taire-el-fasher-faim
quote: Selon des volontaires locaux d’el-Fasher — connus sous le nom de Comité de résistance - 90 personnes, dont 77 enfants sont décédés, ces cinq dernières semaines, par manque de nourriture.
According to local volunteers in El Fasher—known as the Resistance Committee—90 people, including 77 children, have died in the past five weeks from lack of food.
|
| Qarrad | woensdag 8 oktober 2025 @ 15:53 |
https://www.theguardian.c(...)nutrition-healthcare
Uitgebreid artikel in the Guardian over het lot van de miljoenen Soedanese ontheemden die Tsjaad opvangt, 86% vrouwen en kinderen.
quote: "Imagine being nine months pregnant, in labour, and travelling hours on a cart pulled by a donkey to get to a hospital" -Alejandrina Cripovic, surgeon
|
| Momo | zaterdag 11 oktober 2025 @ 16:07 |
| Zeker 60 doden in Sudan bij droneaanval op vluchtelingen |
| Qarrad | zaterdag 11 oktober 2025 @ 17:15 |
quote: Behalve van het verdrietige feit zelf ben ik ondersteboven dat de NOS hier aandacht aan besteedt. |
| MagnificentAlfonso | zaterdag 11 oktober 2025 @ 17:42 |
| Ik verwacht minimaal 250.000 mensen tijdens de demonstratie tegen deze genocide die ongetwijfeld nu gaat volgen. |
| Frikandelbroodje | zondag 26 oktober 2025 @ 14:21 |
quote: Sudanese rebellen zeggen laatste legerbolwerk in Darfur bijna in handen te hebbenDe paramilitaire groep RSF in Sudan zegt het hoofdkwartier van het Sudanese regeringsleger in de stad El-Fasher in handen te hebben. De stad is het laatste bolwerk van het regeringsleger in de rijke regio Darfur. El-Fasher wordt al meer dan een jaar belegerd. Het regeringsleger heeft nog niet gereageerd. Gevreesd wordt dat verovering van El-Fasher tot een bloedbad zal leiden. In april zouden bij de verovering door de RSF van een vluchtelingenkamp ten zuiden van El-Fasher meer dan 1500 burgers zijn gedood.
|
| Frikandelbroodje | maandag 27 oktober 2025 @ 17:41 |
| El-Fasher is gevallen. |
| Qarrad | dinsdag 28 oktober 2025 @ 12:42 |
quote: "We’ve witnessed many of our relatives being massacred," one man who's lost contact with family members in el-Fasher tells the BBC World Service.
He says they were gathered in one place and killed following the capture of the city. ... Those chats have become a waking nightmare, with posts about members taken captive and even killed.
Some friends are finding out their loved ones are dead through videos of executions on social media.
Van het liveblog van de BBC. Op Twitter zijn de eerste voorzichtige schattingen van het aantal burgerdoden, staat momenteel op 2000.
https://x.com/sudan_war/status/1983047359987585161
Eerste beelden van het vaste patroon, namelijk alles wat etnisch gezuiverd is in de fik steken, duiken ook al op. Of al, al, "al", twee dagen geleden begon de slachting. |
| Qarrad | dinsdag 28 oktober 2025 @ 19:18 |
https://x.com/sudan_war/status/1983226563635118394
quote: Vertaling:
Urgent | Al Fasher Resistance Committees Coordination: All the wounded and injured inside the "Saudi Hospital," the "First Class" wards, the "University," and the "Interior Ministry" were all liquidated by the Rapid Support Forces militia in horrific ways. They were killed while they were between life and death, at a time when humanity no longer has a place. https://www.al-monitor.co(...)falls-paramilitaries
quote: Pro-democracy groups described "the worst violence and ethnic cleansing" since Sunday as the army-allied Joint Forces accused the RSF of killing over 2,000 civilians.
The UN said more than 26,000 fled El-Fasher in just two days, most on foot towards Tawila, 70 kilometres west.
Some survivors, among those arriving traumatised and injured in Tawila, told AFP of "scenes of genocide".
- 'Rwanda-level' -
"We're watching Rwanda-level mass extermination of people who are trapped inside," said Nathaniel Raymond, a US war investigator and executive director of Yale University's Humanitarian Research Lab (HRL). ... Around 177,000 civilians remain trapped in El-Fasher, according to the UN's migration agency, after the RSF built a 35-mile (56 kilometre) earthen berm sealing off food, medicine and escape routes.
Dat aantal van 2.000 is vrees ik echt maar het begin van de tellingen  |
| Qarrad | woensdag 29 oktober 2025 @ 09:54 |
quote: Pro-democracy activists also accused the RSF of executing all wounded people receiving treatment at the Saudi Hospital in el-Fasher. Satellite analysis by Yale's HRL revealed door-to-door killings, mass graves, red patches and bodies visible on the city's berm, consistent with eyewitness accounts. Bron Satellietbeelden:
https://x.com/CentennialMan/status/1983437483762454602 https://x.com/HRL_YaleSPH/status/1982959658878022013
Blood splatter from RSF massacres in Sudan visible from space |
| Frikandelbroodje | woensdag 29 oktober 2025 @ 11:55 |
| Barbaren. |
| Qarrad | woensdag 29 oktober 2025 @ 12:24 |
quote: De foto bovenaan in het nieuwsartikel dat ik post vind ik doodeng. Je ziet een stel vrolijke jongemannen zoals ze ook bij Ajax of op een dance-event hadden kunnen staan. Ze zijn zichtbaar trots en het lijkt bijna toeval dat ze een stel Kalashnikovs vasthouden.
En dan lees je verderop dat ze patiënten in het ziekenhuis plus nog 2000 (minimaal) burgers hebben afgeslacht tot het punt dat de bloedvlekken vanuit de ruimte te zien zijn.
Onze planeet in een notendop. |
| Qarrad | woensdag 29 oktober 2025 @ 14:48 |
https://news.un.org/en/story/2025/10/1166200
quote: New arrivals have recounted stories of widespread ethnically and politically motivated killings, including reports of people with disabilities being executed because they were unable to flee, and others being shot as they tried to escape, said Ms. Parlevliet. ... News reports citing satellite imagery suggested that mass atrocities have already been carried out, showing bodies piled up following large-scale executions and house-to-house clearances in El Fasher by RSF fighters.
All eyes on El Fasher! |
| zakjapannertje | woensdag 29 oktober 2025 @ 20:02 |
quote: Zometeen op NPO1 trouwens |
| Qarrad | donderdag 30 oktober 2025 @ 19:17 |
quote: This photo from inside #Elfasher Hospital needs no explanation only a conscience in this world willing to see it. After the bombing that targeted the shelter at Omdurman Islamic University by the RSF, the death toll has risen to 57 displaced people, including 22 women and 17 children. The two children in the photo lost both of their parents yesterday and are now waiting for their grandmother, who is fighting for her life after being injured in the same attack, which led to the amputation of her left hand. This tragedy is not an isolated incident, but part of a pattern of ongoing killing and suffering inside a city that has been under siege for months. In El Fasher, death has become a daily headline, and the survivors continue to live without water, food, or safety. What is happening in El Fasher is not just a war, but a full-scale humanitarian catastrophe, a looming social genocide where civilians are targeted simply for being alive. Yet, the world remains horrifically silent. What is needed now is not more statements of sympathy, but real action to stop the bombing,to deliver food and medicine, and to hold those responsible for these crimes accountable https://x.com/Mohammed_Zakare/status/1977021569936310454 Foto erbij is zwart en wit, niet echt gore met bloedvlekken op de tegelvloer van het ziekenhuis, een gewonde vrouw op de grond en haar twee verbonden kleinkinderen op de achtergrond. |
| Qarrad | donderdag 30 oktober 2025 @ 19:22 |
https://news.un.org/en/story/2025/10/1166210
quote: The World Health Organization says it’s appalled and deeply shocked by reports that 460 patients and their companions have been killed at Saudi Maternity Hospital in the city. Het lijkt me dat alle vinkjes voor genocide wel staan nu... |
| capricia | donderdag 30 oktober 2025 @ 19:23 |
| Ik word gewoon onpasselijk van die beelden. Wat een verschrikking. |
| Qarrad | donderdag 30 oktober 2025 @ 19:25 |
https://x.com/Himma0099/status/1983938811689070709
En eindelijk protesten. Niet op de schaal die je mag verwachten, maar toch, het is iets. Het laatste wapenfeit in Nederland is geloof ik twee mensen met een Soedanese vlag die weg werden gestuurd op 4 mei, vorig jaar. |
| Mommychilgrad | vrijdag 31 oktober 2025 @ 10:45 |
Wanneer komt de eerste vlucht met zwaar gewonde/zieke kindjes aan?
Oh wacht…

[ Bericht 0% gewijzigd door Mommychilgrad op 31-10-2025 10:55:17 ] |
| GerryDV | vrijdag 31 oktober 2025 @ 23:12 |
| Hoeveelste dag is dit dat niemand 1 fuck geeft? |
| Momo | zaterdag 1 november 2025 @ 09:52 |
| Ik zie dat Greta Thunberg aan het posten is over dit conflict op social media en de rol van UAE, misschien kan dat toch helpen om de aandacht erop te krijgen van een groter publiek. |
| Qarrad | zaterdag 1 november 2025 @ 10:04 |
quote: Op zaterdag 1 november 2025 09:52 schreef Momo het volgende:Ik zie dat Greta Thunberg aan het posten is over dit conflict op social media en de rol van UAE, misschien kan dat toch helpen om de aandacht erop te krijgen van een groter publiek. Nou, putting the useful into useful idiot voor de verandering. Daar is een flotilla waar ik achter zou staan. El Fasher zit al 500+ dagen zonder geregelde invoer van voedsel omdat het RSF alles neerschoot dat ze betrapten.
En oh edit: ja, ik weet dat Soedan niet aan een zee ligt. De flotilla is een spreekwoordelijke, kee? |
| theunderdog | zaterdag 1 november 2025 @ 10:47 |
quote: Waarom dan? aantal doden zegt niets over genocide. |
| Discombobulate | zaterdag 1 november 2025 @ 10:53 |
| Dit is normaal voor dat volk daar |
| RotatoR | zaterdag 1 november 2025 @ 11:18 |
De ware islam. |
| Ronald | zaterdag 1 november 2025 @ 14:38 |
Totale genocide, alles en iedereen afgeslacht in El Fasher, niemand geeft een fuck. Geen demonstraties, protesten op het station. Niets, totale hypocriete stilte.
https://www.volkskrant.nl(...)s-compleet~bbe07c13/ |
| Perrin | zaterdag 1 november 2025 @ 14:54 |
quote: Ik verbaas me daar ook over. Of eigenlijk ook weer niet. |
| Richestorags | zaterdag 1 november 2025 @ 14:59 |
quote: Daders zijn zwart, Arabisch sprekend en Islamitisch. Helaas de verkeerde bingo.
En dit bedoel ik niet sarcastisch trouwens, maar ik zie dit oprecht als het resultaat van identiteitspolitiek, CRT en "postkoloniale studies" en wat voor ongein nog meer. Natuurlijk zit er meer achter zoals een algoritme wat dit niet oppikt op social media etc. |
| Perrin | zaterdag 1 november 2025 @ 14:59 |
quote: Op zaterdag 1 november 2025 14:59 schreef Richestorags het volgende:[..] Daders zijn zwart, Arabisch sprekend en Islamitisch. Helaas de verkeerde bingo. En dit bedoel ik niet sarcastisch trouwens, maar ik zie dit oprecht als het resultaat van identiteitspolitiek, CRT en "postkoloniale studies" en wat voor ongein nog meer. Er valt politiek 0,0 te winnen door de aandacht erop te vestigen. Dus /care. |
| Richestorags | zaterdag 1 november 2025 @ 15:01 |
quote: Dat en zie ook nog mijn edit. Social media maakt dit ook niet viral als je hier content over maakt. Triest maar waar. |
| Perrin | zaterdag 1 november 2025 @ 15:01 |
| We leven in een cynische wereld. |
| Jippie | zaterdag 1 november 2025 @ 15:06 |
Geveegd
Does lief naar elkaar. De wereld staat in brand, laten we het hier nog een beetje fatsoenlijk houden.
 |
| Qarrad | zaterdag 1 november 2025 @ 15:34 |
Verslag van de BBC vanuit Tawila
Ongeveer 60k mensen zijn daar vanuit El Fasher naartoe gestroomd (waar al zo'n 400k mensen naartoe waren gevlucht), waaronder de laatste dagen opvallend veel kinderen die zonder ouders of wat aankomen. Naar schatting nog 260k mensen vast in de stad, waarvan zo'n 130k kinderen onder de 18. |
| Alarmonoff | zaterdag 1 november 2025 @ 16:02 |
Trump says Christians face "existential threat" in Nigeria, opens door for sanctions https://www.cbsnews.com/n(...)l-threat-in-nigeria/
NOS zegt geen bewijs voor christenvervolging in Afrika. |
| bianconeri | zaterdag 1 november 2025 @ 21:41 |
Toch grappig hoe de groep die zuiveringen in 1 deel vd wereld goed praten of zelfs toejuichen...
In dit topic hypocriet lopen te janken.
Echt  Bizar. |
| HowardRoark | zaterdag 1 november 2025 @ 22:11 |
quote: Op zaterdag 1 november 2025 21:41 schreef bianconeri het volgende:Toch grappig hoe de groep die zuiveringen in 1 deel vd wereld goed praten of zelfs toejuichen...
In dit topic hypocriet lopen te janken.Echt  Bizar. Wie zijn dat dan? En welke zuiveringen hebben we het over? |
| HowardRoark | zaterdag 1 november 2025 @ 22:14 |
Deze schokkende beelden hebben ergens wel iets weg van 7 oktober. Ook weer de daders die trots hun eigen daden filmen.
https://x.com/Joel7Richardson/status/1983948013874663910 |
| Korenfok | zaterdag 1 november 2025 @ 22:54 |
quote: Waar zegt NOS dat?
Bij mij in de kerk hangt altijd de poster uitgebracht door opendoors;

https://www.opendoors.nl/ranglijst/
Dafur staat niet in de top 50
[ Bericht 4% gewijzigd door Korenfok op 01-11-2025 23:00:05 ] |
| HSG | zaterdag 1 november 2025 @ 23:54 |
quote: Maar moslims hebben in het westen echt enorm te lijden. |
| Korenfok | zaterdag 1 november 2025 @ 23:58 |
quote: dit staat los van elkaar voor mij.
Er zullen ook islamtische versies zijn van Opendoors waarin andere landen naar voren komen lijkt me.
Maar het is onze christelijke cultuur om goed te zijn voor de vreemdeling... dat islamtische landen deze cultuur niet hebben staat toch los hier van lijkt me? wij hebben een cHristelijke, joodse en humanistishce traditie volgens sommige zowel, Joodse, als christelijke leer schrijft voor om goed te zijn voor de vreemdeling en diens gebruiken. |
| Qarrad | zondag 2 november 2025 @ 07:03 |
quote: Op zaterdag 1 november 2025 21:41 schreef bianconeri het volgende:Toch grappig hoe de groep die zuiveringen in 1 deel vd wereld goed praten of zelfs toejuichen... In dit topic hypocriet lopen te janken. Echt  Bizar. Toch grappig dat jij alleen belangstelling hebt voor dit conflict om je hiermee te melden. Het is nog curieuzer dat je daarbij het woord hypocriet durft te gebruiken.
Zou je als je niks toe te voegen hebt over de gebeurtenissen in Soedan je schaars kunnen maken in dit topic? Het zou de inhoudelijkheid en semantische waarde van de posts hier ten goede komen. Bedankt! |
| Qarrad | zondag 2 november 2025 @ 07:20 |
Er werd eerder al geschat dat ongeveer 60k mensen El Fasher waren ontvlucht ondanks de barrières die de RSF hadden opgeworpen voor de echte inval.
Als het onderstaande klopt, dan gaat het dodental de eerste schattingen van 2000 ruim voorbij...
quote: Some survivors have staggered into a refugee camp about 64km away in the town of Tawila. More than 62,000 people are believed to have fled el-Fasher between Sunday and Wednesday, the UN migration agency said. But far fewer have made it to Tawila. The Norwegian Refugee Council, which manages the camp, put the number at around 5,000 people, raising fears over the fate of tens of thousands. https://www.abc.net.au/ne(...)l-in-sudan/105960730
|
| bianconeri | zondag 2 november 2025 @ 08:54 |
quote: Daar hoef ik geen namen voor te noemen.
En voor de mods weer gaan janken over beestje bij de naam noemen. |
| bianconeri | zondag 2 november 2025 @ 08:55 |
quote: Op zondag 2 november 2025 07:03 schreef Qarrad het volgende:[..] Toch grappig dat jij alleen belangstelling hebt voor dit conflict om je hiermee te melden. Het is nog curieuzer dat je daarbij het woord hypocriet durft te gebruiken. Zou je als je niks toe te voegen hebt over de gebeurtenissen in Soedan je schaars kunnen maken in dit topic? Het zou de inhoudelijkheid en semantische waarde van de posts hier ten goede komen. Bedankt! Die groep die ik benoemde voegt juist helemaal niets toe hier op FOK.
Ik ben tegen welk geweld en genocide dan ook (wat ik ook vaak genoeg gezegd heb), niet hypocriet zoals die groep bij de ene juichen en de ander huilie huilie doen. |
| Alarmonoff | zondag 2 november 2025 @ 09:02 |
quote: ik meen dat het hierom ging: Bekijk deze YouTube-video |
| nixxx | zondag 2 november 2025 @ 09:15 |
quote: Mijn schoonmoeder en broer die maandenlang dagelijks zo’n 5-10 stories over Gaza postten hadden deze week er eentje over Soedan.. het is iets zal ik maar zeggen  |
| HSG | zondag 2 november 2025 @ 10:08 |
quote: Op zondag 2 november 2025 09:15 schreef nixxx het volgende:[..] Mijn schoonmoeder en broer die maandenlang dagelijks zo’n 5-10 stories over Gaza postten hadden deze week er eentje over Soedan.. het is iets zal ik maar zeggen  Het klinkt meer van "nou laten we hier een iets over posten om van dat gezeur af te zijn".
quote: Jaja zo kennen we jou weer. Bij elk ander conflict "jaar maar Israël"-mentaliteit hebben.
quote: Ik ben tegen welk geweld en genocide dan ook (wat ik ook vaak genoeg gezegd heb), niet hypocriet zoals die groep bij de ene juichen en de ander huilie huilie doen.
Pot....ketel...zwart. |
| HowardRoark | zondag 2 november 2025 @ 10:24 |
quote: Vreemd, want een etnische zuivering is alleen hier gaande. Of je moet de etnische zuivering van Afghanen in Pakistan of de etnische zuivering van Armenen uit Nagorno-Karabakh bedoelen, maar dat zal wel niet. Waarschijnlijk doel je weer op de oorlog in het Midden-Oosten, gestart door de Palestijnen zelf.
Dat is dus geen etnische zuivering, maar een groep mensen die ondervind wat de gevolgen zijn van zelf een genocide willen uitvoeren. Jij blijft daarin de het probleem vanuit religieuze dogma's (als Jehova ben jij immers van mening dat Joden zondig zijn door het verwerpen van Jezus, staat letterlijk in je pohi) op Israël projecteren. Maar weldenkende mensen doen daar niet aan mee. Er is daar geen etnische zuivering en al helemaal geen genocide. |
| RotatoR | zondag 2 november 2025 @ 11:55 |
 |
| PieterDeRijcke | zondag 2 november 2025 @ 11:56 |
quote: Ik zou zeggen "Doen!". Action speaks louder than words. |
| Qarrad | zondag 2 november 2025 @ 13:01 |
Als we een Nigeriaanse context willen verbinden aan de ellende in Soedan, dan is er nog een genocide waar niemand zich voor interesseerde om te schetsen. Google even op het verloop van de crisis waarbij de Igbo het lijdend onderwerp werden van etnische zuivering. Die hadden namelijk ook de pech om uitgemoord te worden terwijl de veel interessantere brandhaard rond Israël oplaaide.
Wat nu in Nigeria gebeurt is duizenden kilometers verderop, maar het is in essentie hetzelfde conflict, waarbij islamitische noorderlingen en christelijke zuiderlingen elkaar de hersens inslaan om leefruimte in de Sahel-zône in bredere zin.
In Nigeria begon het geweld vanuit de noordelijke, historisch achtergestelde gebieden en breidde zich daarna uit via etnische lijnen dat de Igbo, in het zuidoosten en ook christelijk èn historisch bevoordeeld, het bokje werden. Boko Haram is er maar een incarnatie van.
In het noorden van de Sahel-zône is het omgekeerd: daar worden de zwarte(re) en (soms) niet-islamitische zuiderlingen achtergesteld t.o.v. de noordelijke elite die de grondstoffen en weidegrond liever zelf hebben. Dat gebeurt nu in Soedan.
In beide brandhaarden, en in andere in die hele zône, wordt o.a. islam, christelijke identiteit en etniciteit ingezet. |
| havanagila | zondag 2 november 2025 @ 16:54 |
Arabieren die alles dood willen  |
| Chadi | zondag 2 november 2025 @ 19:41 |
| Waarom valt hij niet de VAE aan? Die bewapenen deze moordenaars en financieren ze. Of is dat Soedanese goud belangrijker dan een mensenleven? |
| xpompompomx | zondag 2 november 2025 @ 19:57 |
quote: Op zondag 2 november 2025 19:41 schreef Chadi het volgende:Waarom valt hij niet de VAE aan? Die bewapenen deze moordenaars en financieren ze. Of is dat Soedanese goud belangrijker dan een mensenleven? Nou, wellicht hierom:
quote: While the UAE was seeking to acquire the world’s most advanced AI chips from the US, members of the National Security Council and other Trump administration officials were adopting foreign export policies that would restrict foreign access to these chips. However, in early April 2025, six security council officials, including David Feith, were fired by Trump, appointing David Sacks to undertake the negotiations. The Emiratis also started demanding for TSMC to build a chip factory in the UAE. Top officials were trying to block or modify the UAE’s proposal, but Sacks and Steve Witkoff pushed for the AI deal to be completed. By mid-May 2025, the White House agreed to allow the UAE access to the advanced AI chips. The deal was finalized two weeks after Tahnoun bin Zayed claimed to invest $2 billion into World Liberty Financial, a crypto firm founded by Witkoffs and Trumps.[20] bron |
| Chadi | zondag 2 november 2025 @ 20:20 |
quote: Dat zijn en hoop redenen inderdaad. |
| Qarrad | zondag 2 november 2025 @ 20:24 |
quote: Op zondag 2 november 2025 19:41 schreef Chadi het volgende:Waarom valt hij niet de VAE aan? Die bewapenen deze moordenaars en financieren ze. Of is dat Soedanese goud belangrijker dan een mensenleven? Helaas wel, net zoals de Congolese lijken in de optelsom minder zwaar wegen dan al de grondstoffen daar geroofd worden, of die van de kindsoldaten in Liberia, Sierra Leone, waar mooie bloeddiamanten in de grond zitten, wat weer extra ontstellend is als je weet dat diamanten in de context van sieraden de grootste oplichterij ooit is.
Er wordt wat afgelachen over inboorlingen die voor spiegeltjes en kraaltjes hun land verpatsten, maar grote delen van de wereld verpatsen hun menselijkheid voor glimmende dingetjes. |
| Frikandelbroodje | zondag 2 november 2025 @ 23:29 |
| Voor de achthonderddrieënzestigste keer: kan dat gezeur over Palestina (en Trump) ergens anders? Dit topic gaat over Darfur en Soedan. |
| Alpha0 | maandag 3 november 2025 @ 04:04 |
Darfur had zich, net als Zuid Soedan, ook moeten afscheiden.
Is er trouwens een reden dat de Darfurezen zelf niet terug vechten? |
| BlaZ | maandag 3 november 2025 @ 05:25 |
quote: #6 is waar Darfur onderdeel van is. |
| sp3c | maandag 3 november 2025 @ 05:41 |
quote: Darfur is dan ook niet in Nigeria en er wonen nauwelijks christenen |
| Qarrad | maandag 3 november 2025 @ 16:07 |
https://www.theguardian.c(...)true-hero-of-the-war
Een gezicht plus naam bij de vele doden. Mohamed Khamis Douda gaf gedurende het beleg van El Fasher voortdurend verslag van de omstandigheden en werkte als vrijwilliger. Hij was zoals de rest van de burgers op het laatst afhankelijk van veevoer om te overleven.
De RSF bedreigde hem gericht op de persoon via videoboodschappen en toen de stad viel namen ze hem te grazen. |
| Alpha0 | maandag 3 november 2025 @ 19:47 |
Binnenkort al die oorlogsmisdadigers bij u in het AZC om de hoek  |
| FlippingCoin | dinsdag 4 november 2025 @ 18:38 |
Opvallend veel in het nieuws ineens, nu het in Palestina rustig is.
Nu is er wat schermtijd over voor de tweederangs mensen.  |
| Qarrad | dinsdag 4 november 2025 @ 23:21 |
quote: De schattingen gaan al omhoog... |
| Drxx | dinsdag 4 november 2025 @ 23:40 |
Ik snap nog steeds niet hoe dat zit met de RSF. Hebben ze überhaupt een aanhang? Want het lijkt wel alsof letterlijk iedereen ze haat; behalve dus hun sponsoren uit de VAE. Is dat ook zo, of hebben ze a la ISIS toch een hoop aanhangers?
Zelfs de VAE bedenkt zich nu.  |
| Red_85 | woensdag 5 november 2025 @ 01:04 |
quote: Op dinsdag 4 november 2025 23:40 schreef Drxx het volgende:Ik snap nog steeds niet hoe dat zit met de RSF. Hebben ze überhaupt een aanhang? Want het lijkt wel alsof letterlijk iedereen ze haat; behalve dus hun sponsoren uit de VAE. Is dat ook zo, of hebben ze a la ISIS toch een hoop aanhangers? Zelfs de VAE bedenkt zich nu.  Het is een moslimterroristen 'beweging'. Dus ze zullen wel veel fans hebben al hier. Het is wachten op het goedpraten. |
| HSG | woensdag 5 november 2025 @ 07:33 |
quote: Op dinsdag 4 november 2025 23:40 schreef Drxx het volgende:Ik snap nog steeds niet hoe dat zit met de RSF. Hebben ze überhaupt een aanhang? Want het lijkt wel alsof letterlijk iedereen ze haat; behalve dus hun sponsoren uit de VAE. Is dat ook zo, of hebben ze a la ISIS toch een hoop aanhangers? Zelfs de VAE bedenkt zich nu.  Dus eerst steun je een groep dat alleen maar ellende veroorzaakt en pa na een paar honderdduizend doden ga je twijfelen. 
Maar omdat VAE een islamitisch land dat belangrijk is voor onze economie is het niet erg en mogen ze groepen steunen die mensen op grote schaal vermoorden.
Verder.... ja maar Israël...! |
| Drxx | woensdag 5 november 2025 @ 08:11 |
quote: Op woensdag 5 november 2025 07:33 schreef HSG het volgende:[..] Dus eerst steun je een groep dat alleen maar ellende veroorzaakt en pa na een paar honderdduizend doden ga je twijfelen.  Maar omdat VAE een islamitisch land dat belangrijk is voor onze economie is het niet erg en mogen ze groepen steunen die mensen op grote schaal vermoorden. Verder.... ja maar Israël...! Israël is óók kut inderdaad. Maar daar gaat dit topic niet over.  |
| Qarrad | woensdag 5 november 2025 @ 08:35 |
quote: Op dinsdag 4 november 2025 23:40 schreef Drxx het volgende:Ik snap nog steeds niet hoe dat zit met de RSF. Hebben ze überhaupt een aanhang? Want het lijkt wel alsof letterlijk iedereen ze haat; behalve dus hun sponsoren uit de VAE. Is dat ook zo, of hebben ze a la ISIS toch een hoop aanhangers? Zelfs de VAE bedenkt zich nu.  Ja hoor, van tijd tot tijd zie je posts op Twitter die bijvoorbeeld dingen beweren als dat El Fasher bevrijd is van woeste milities en dat de bevolking ze dankbaar is voor het brengen van orde en stabiliteit. |
| HSG | woensdag 5 november 2025 @ 09:12 |
quote: Deze topic is erg racistisch. |
| Qarrad | donderdag 6 november 2025 @ 16:53 |
https://www.nbcnews.com/w(...)el-fasher-rcna242335
Mogelijk een staakt het vuren om o.a. de humanitaire situatie in El Fasher aan te pakken! |
| Momo | zaterdag 8 november 2025 @ 16:42 |
Zieke beelden uit dat gebied, niet voor de gevoelige maag
SPOILER
|
| Peppert | zaterdag 8 november 2025 @ 17:14 |
quote: Op dinsdag 4 november 2025 23:40 schreef Drxx het volgende:Ik snap nog steeds niet hoe dat zit met de RSF. Hebben ze überhaupt een aanhang? Want het lijkt wel alsof letterlijk iedereen ze haat; behalve dus hun sponsoren uit de VAE. Is dat ook zo, of hebben ze a la ISIS toch een hoop aanhangers? Zelfs de VAE bedenkt zich nu.  Het is een genocidale rebellen- en terroristische groepering die zich richt tegen mensen met een zeer donkere huidskleur die voornamelijk in Darfur wonen. Hoewel een genocidale groepering minder erg is dan een genocidale staat zoals Israël, aangezien het hier om een niet-statelijke actor gaat, wat op de sociologische, bestuurlijke en politieke hiërarchische ladder een ander niveau is, is hun ideologie en mensbeeld niet minder verwerpelijk. De sjeiks van de Verenigde Arabische Emiraten steunen deze groepering met wapenleveranties blijkbaar om politieke invloed te verwerven en zo toegang te krijgen tot de rijkdommen in de bodem. Bloederige smeerpijpen.
[ Bericht 2% gewijzigd door Peppert op 08-11-2025 17:20:59 ] |
| Alpha0 | zaterdag 8 november 2025 @ 19:29 |
| Waarom vechten de inwoners van Darfur niet terug? |
| Peppert | zaterdag 8 november 2025 @ 20:18 |
quote: Wie regelt het leiderschap, de organisatie, de politieke ideologie, de training en de wapens? Het gaat hier om extreem arme mensen die bezig zijn met basaal overleven. Het conflict zou iets kunnen zijn waarin de weinig effectieve Afrikaanse Unie zich eens nuttig zou kunnen tonen en daarmee haar bestaansrecht zou kunnen versterken, maar van die kant blijft het oorverdovend stil. Faalhazen.
[ Bericht 5% gewijzigd door Peppert op 08-11-2025 20:41:03 ] |
| RobertoCarlos | zondag 9 november 2025 @ 00:03 |
Gelukkig iig een betrokken (redelijk) BN-er (de zoon van Kees van der Spek)
https://www.instagram.com/reel/DQwfmDYjHpD/
Embedden in Insta-knop van Fok! lukt niet.. |
| Frikandelbroodje | zondag 9 november 2025 @ 00:36 |
quote: Op dinsdag 4 november 2025 23:40 schreef Drxx het volgende:Ik snap nog steeds niet hoe dat zit met de RSF. Hebben ze überhaupt een aanhang? Want het lijkt wel alsof letterlijk iedereen ze haat; behalve dus hun sponsoren uit de VAE. Is dat ook zo, of hebben ze a la ISIS toch een hoop aanhangers? Zelfs de VAE bedenkt zich nu.  Ze hebben Arabische aanhangers in West-Soedan omdat zij de plek kunnen innemen van de Afrikaanse bevolking. De leider van de RSF is een Arabier uit Darfoer. |
| Qarrad | zondag 9 november 2025 @ 08:04 |
quote: Op zaterdag 8 november 2025 20:18 schreef Peppert het volgende:[..] Wie regelt het leiderschap, de organisatie, de politieke ideologie, de training en de wapens? Het gaat hier om extreem arme mensen die bezig zijn met basaal overleven. Het conflict zou iets kunnen zijn waarin de weinig effectieve Afrikaanse Unie zich eens nuttig zou kunnen tonen en daarmee haar bestaansrecht zou kunnen versterken, maar van die kant blijft het oorverdovend stil. Faalhazen. Er zijn wel wat milities en dergelijke pogingen maar zoals je zegt: de Afrikaanse Unie boeit het al niet genoeg. Die heeft in de tijd dat dit verder uit de klauwen liep vrijwel niks hierover laten horen terwijl ze wel de bek vol hadden over Gaza.
Op diezelfde fiets: in Gaza hebben ze Hamas. Dat wordt gesteund door Iran, Qatar, de Moslimbroederschap, grote delen van de islamitische wereld.
De mensen van Darfur zijn dan wel voor een groot deel moslim, ze zijn echter ook zwart, niet Arabisch en hebben de pech ergens te wonen waar geen historische belangstelling voor en beeldvorming over is behalve als bron van zwarte slaven en waar grondstoffen te halen zijn (voor die lokale Arabieren én Emirati, Russen, Chinezen). |
| Qarrad | woensdag 12 november 2025 @ 21:05 |
https://the-darkbox.com/h(...)oke-sudans-defenses/
quote: According to soldiers, commanders, and a telecom technician who spoke to Dark Box, the sudden loss of all communications systems on 26 October caused total disarray among Sudanese defenders and Joint Forces aligned with the army. Units became isolated, commands went unheard, and withdrawal orders failed to reach front-line troops, many of whom died unaware they had been abandoned. ... Exclusive testimonies obtained by Dark Box confirm that the blackout was caused by electronic jamming systems deployed by the RSF, but supplied, funded, and trained on by the UAE.
In particular, the RSF used Chinese-manufactured jamming devices, including the Wolves Team drone jammers and backpack-mounted Norinco multi-band jamming systems. These devices are capable of blocking a wide array of frequencies, including those used by satellite phones and shortwave radios.
One RSF fighter was photographed with a Wolves Team system mounted on a technical vehicle. Another image shows an RSF member carrying what appears to be a Chinese-made backpack jammer. Experts consulted by Dark Box confirm that these models can jam frequencies used by Thuraya satellite systems — themselves a product of a UAE-based company — and interfere with low-orbit satellite connections like Starlink. Even voor mensen die denken nog steeds denken dat dit een ongeorganiseerd, lokaal conflictje is. Alles, inclusief de te maken slachtoffers en de manieren waarop, zijn ingecalculeerd en opzettelijk. |
| Qarrad | woensdag 19 november 2025 @ 17:47 |
quote: ... Sur les plus de 70 000 personnes qui ont fui les massacres à El-Fasher, selon l’Organisation internationale pour les migrations (OIM), moins de 10 000 sont parvenues à atteindre cette zone sous le contrôle du Mouvement de libération du Soudan, l’un des seuls groupes armés officiellement neutre dans le conflit qui ravage le pays depuis avril 2023. Près de 15 000 civils ont réussi à fuir vers le nord du Soudan et quelques milliers d’autres ont trouvé refuge à l’est du Darfour. « Où sont passés tous les autres ? », s’interroge Iqbal (son prénom a été modifié), horrifiée. Tout juste arrivée à Tawila, cette mère a perdu la trace de ses sept enfants. Lorsque les FSR ont lancé leur ultime assaut, elle veillait sur l’un de ses fils à l’hôpital saoudien d’El-Fasher, où 460 patient·es ont été abattu·es deux jours plus tard par les paramilitaires, selon l’Organisation mondiale de la santé (OMS). Parvenue à s’enfuir de justesse, elle finit par cacher son fils blessé au milieu d’un bosquet d’arbustes pour qu’il échappe aux griffes des soldats. Arrêtée, elle est détenue pendant trois jours, avant d’être relâchée et de rejoindre Tawila, seule. ... https://afriquexxi.info/S(...)u-sang-et-de-la-mort Nog altijd tienduizenden mensen die niet zijn teruggevonden na hun vlucht uit El Fasher. |
| Alpha0 | vrijdag 21 november 2025 @ 17:14 |
Het interesseert die klootzakken in de VAE echt geen zier hè
Na de val van Al-Fasher schuift front in Sudan op: 'Situatie wordt steeds erger' |
| Qarrad | dinsdag 25 november 2025 @ 11:32 |
https://www.amnestyusa.or(...)lence-new-testimony/
quote: Ibtisam* said: “One of them forced me to go with them, cut my Jalabiya [a traditional robe], and raped me. When they left, my 14-year-old daughter came to me. I found that her clothes had blood and were cut into pieces. Her hair at the back of her head was full of dust.”
Ibtisam* told Amnesty International that her daughter remained silent for the next few hours until she saw her mother crying: “She came to me and said, ‘Mama, they raped me too, but do not tell anyone.’ After the rape, my daughter really became sick… When we reached Tawila, her health deteriorated, and she died at the clinic.” Godver  |
| Qarrad | vrijdag 28 november 2025 @ 11:54 |
quote: “There is overwhelming evidence that women and children belonging to non-Arab communities in North Darfur, including the Zaghawa and the Fur, have been ethnically targeted and raped,” the experts added. “Reports also reveal a pattern of arbitrary detention and forced marriage of women and children for sexual exploitation. The exercise of ownership over victims in these contexts is indicative of sexual slavery.” https://www.ohchr.org/en/(...)rafficking-el-fasher |
| Alpha0 | vrijdag 28 november 2025 @ 13:08 |
Tot zover de morele supermacht die zich EU noemt 
Europa maakt geen vuist tegen rol Verenigde Arabische Emiraten in Sudan |
| Qarrad | vrijdag 28 november 2025 @ 13:53 |
quote: Tja, dan zouden ze ook de rol van Qatar in Gaza moeten benoemen en nog zovelen in een hoop nare conflicten. China timmert ook flink aan de weg links en rechts, met onder andere een genocide op ezels ten gevolg.
Deze wereld is ziek en gek. |
| Qarrad | donderdag 4 december 2025 @ 20:38 |
quote: “We are appalled by the reported killing of SUNA bureau chief Taj al-Sir Ahmed Suleiman and his brother after RSF forces advanced into El-Fasher,” said CPJ Chief Programs Officer Carlos Martínez de la Serna. “Sudanese authorities must urgently investigate this killing and hold those responsible to account. All parties to the conflict must stop targeting journalists and civilians and immediately ensure the safety of members of the press.” ... Since the war between the Sudanese Armed Forces and the RSF began in April 2023, CPJ has documented the killing of at least 15 journalists and media workers in Sudan. Journalists in the El-Fasher have faced abductions, disappearances, sexual violence, and deadly attacks amid a communications blackout and severe shortages of food, medical care, and safe shelter. https://cpj.org/2025/12/s(...)litary-in-el-fasher/ Na El Fasher wordt de situatie in de voormalige provincie Kordofan nu nijpender en nijpender.
quote: Fighting has intensified across the three states that make up Kordofan as the Sudanese army seeks to keep the rival Rapid Support Forces (RSF) and other groups away from a key road linking the capital Khartoum with the key Darfur region. ... It added that since the RSF captured the Kordofan city of Bara on October 25, "the UN Human Rights Office has documented at least 269 civilian deaths from aerial strikes, artillery shelling, and summary executions." It said toll was probably "much higher" as communications into the city was difficult. "There have also been reports of retaliatory killings, arbitrary detention, abductions, sexual violence and forced recruitment, including of children," Turk added. "It is truly shocking to see history repeating itself in Kordofan so soon after the horrific events in El Fasher," said Turk. The statement highlighted a November 3 drone attack on a tent where mourners had gathered in El Obeid, North Kordofan, reportedly killing 45 people, mostly women. Another November 29 drone strike by the army in Kauda, South Kordofan "reportedly resulted in the deaths of at least 48 people. https://www.thedailystar.(...)cities-sudan-4050781
|
| Frikandelbroodje | vrijdag 5 december 2025 @ 23:07 |
quote:
|
| Qarrad | maandag 8 december 2025 @ 09:24 |
| Maar weten jullie wie dit echt op zijn geweten heeft? Israël! Alweer! |