Nou.. nee.quote:Op maandag 29 juli 2024 12:53 schreef Zorro het volgende:
[..]
Gewoon meteen het hele team een DSQ geven, moeten ze maar beter opletten.
Sainz zou bij Williams getekend hebben.quote:Op maandag 29 juli 2024 12:35 schreef tja77 het volgende:
[..]
Ik vraag me ook af of Tsunoda, Lawson of Ricciardo wel het verschil kunnen gaan maken t.o.v. McLaren. Die hebben 2 coureurs die beter zijn en een bolide die sneller is. Alleen met Sainz zie ik het nog goedkomen maar die is pas NA dit seizoen beschikbaar.
Tegenover McLaren, maar ook tegenover al die anderen die gister aan Perez voorbij gingen.quote:Op maandag 29 juli 2024 12:35 schreef tja77 het volgende:
[..]
Ik vraag me ook af of Tsunoda, Lawson of Ricciardo wel het verschil kunnen gaan maken t.o.v. McLaren. Die hebben 2 coureurs die beter zijn en een bolide die sneller is. Alleen met Sainz zie ik het nog goedkomen maar die is pas NA dit seizoen beschikbaar.
Dus je zegt dat wanneer dit toevallig bij Max Vestappen was gebeurd de Nederlandse fans gezegd zouden hebben dat het een zeer terchte beslissing was?quote:Op maandag 29 juli 2024 11:27 schreef greysbones het volgende:
[..]
en de engelsen janken zich de ballen uit de broek
Jeetje was dit RBR geweest was de brandstapel al aangestoken, maar geliefd Merc krijgt bijna applaus
Ik zou niet weten waarom niet, te licht is immers te licht.quote:Op maandag 29 juli 2024 13:25 schreef Nieuwschierig het volgende:
Dus je zegt dat wanneer dit toevallig bij Max Vestappen was gebeurd de Nederlandse fans gezegd zouden hebben dat het een zeer terchte beslissing was?
Klopt inderdaad 😭😭😂quote:Op maandag 29 juli 2024 13:25 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Dus je zegt dat wanneer dit toevallig bij Max Vestappen was gebeurd de Nederlandse fans gezegd zouden hebben dat het een zeer terchte beslissing was?
Persoonlijk lijkt me dat onwaarschijnlijk omdat letterlijk alles wat de FIA beslist over Max of RBR wordt gezien als een groot complot om ze te dwarsbomen.
Maakt niet uit of het nu gaat over het budget, bewegen onder het remmen of de veiligheid van een bandenwissel,
Budget is budget, remmen is remmen, en ledje brandt op de weelgun of niet.quote:Op maandag 29 juli 2024 13:27 schreef bedachtzaam het volgende:
[..]
Ik zou niet weten waarom niet, te licht is immers te licht.
Gas geven is gas geven...quote:Op maandag 29 juli 2024 13:34 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Budget is budget, remmen is remmen, en ledje brandt op de weelgun of niet.
Dat bij zulke akkefietjes in het verleden ook niet gezegd werd dat de FIA of de stewards wijze en boven de partijen staande personen zijn die alleen maar het het beste met RBR en Max voorhebben.quote:
Je weet wel dat Lewis heeft gewonnen?quote:Op maandag 29 juli 2024 12:15 schreef schommelstoel het volgende:
[..]
Oh echt, ik heb echt wat gemist na de race.
TV uit gedaan en in huis bezig geweest met schoonmaak.
Wtf gaat Ricciardo doen dan? Die is echt geen haar beter dan Perezquote:Op maandag 29 juli 2024 12:17 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:
Volgens mij gaat Ricciardo in Zandvoort rijden. Schijnbaar hebben Horner, Mekies (sp?) en Ricciardo een gesprek gehad en die was positief bevallen.
Ik heb wel cake gegeten vandaag.quote:Op maandag 29 juli 2024 09:00 schreef WheeledWarrior het volgende:
Vier weken geen cake @:TheStigsDutchCousin
[ afbeelding ]
foeiquote:Op maandag 29 juli 2024 14:20 schreef Luctor.et.Emergo het volgende:
[..]
Ik heb wel cake gegeten vandaag.
Denk het toch welquote:Op maandag 29 juli 2024 14:10 schreef xzaz het volgende:
[..]
Wtf gaat Ricciardo doen dan? Die is echt geen haar beter dan Perez
Dat beetje rubber wat ze oppikken is waarschijnlijk meer dan 375 gram per band, dus met uitloopronde was die de winnaar geweest, denk ik zelf.quote:Op maandag 29 juli 2024 14:07 schreef Sjoerd102 het volgende:
Misschien was het al gepost (geen zin om heel topic door te lezen).
Op vrijwel alle circuits is er een uitloopronde, op Spa (ivm de lengte niet).
Tijdens de uitloopronde pikken de coureurs (al dan niet bewust) wat rubber op.
Stel dat er op Spa wel een uitloopronde was geweest, was de wagen van Russel dan wel zwaar genoeg geweest.
Of is het gewicht aan rubber dat ze oppikken in een uitloopronde daar te gering voor?
Haha ja dat wel, via een appje van mijn zwager, dat dan weer wel.quote:
Misschien wel, maar dat weet je van te voren. Mercedes zat hier gewoon teveel op de limiet en ging er waarschijnlijk door de bandenslijtage (waar ze normaal gesproken rekening mee houden) onder. Jammer, maar helaas.quote:Op maandag 29 juli 2024 14:25 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Dat beetje rubber wat ze oppikken is waarschijnlijk meer dan 375 gram per band, dus met uitloopronde was die de winnaar geweest, denk ik zelf.
Ze weten dat absoluut van tevoren, maar bij elke race mogen ze rubber oppakken en bij deze niet. Dat maakt het ergens wel wrang, vanuit Georges perspectief dan natuurlijk (kan ik me voorstellen).quote:Op maandag 29 juli 2024 14:47 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Misschien wel, maar dat weet je van te voren. Mercedes zat hier gewoon teveel op de limiet en ging er waarschijnlijk door de bandenslijtage (waar ze normaal gesproken rekening mee houden) onder. Jammer, maar helaas.
Anders hadden ze Russell geen éénstopper moeten laten doen.
Je moet ten alle tijden boven het minimumgewicht zitten, ook met versleten banden, dus nee, dat is niet opmerkelijk.quote:Op maandag 29 juli 2024 14:55 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Ze weten dat absoluut van tevoren, maar bij elke race mogen ze rubber oppakken en bij deze niet. Dat maakt het ergens wel wrang, vanuit Georges perspectief dan natuurlijk (kan ik me voorstellen).
En dat de banden(slijtage) überhaupt aan de weging ten dele valt is in dat opzicht ook wel opmerkelijk te noemen. Maar ja ze weten het, dus Mercedes kan natuurlijk alleen zichzelf aanwijzen.
Ik vind van wel, want de mate van slijtage op je band bepaalt dus blijkbaar of je wel of niet op het minimumgewicht zit.quote:Op maandag 29 juli 2024 15:05 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Je moet ten alle tijden boven het minimumgewicht zitten, ook met versleten banden, dus nee, dat is niet opmerkelijk.
Het is niet raar. Merendeels conservatief. RB bevond zich in een crisis met Horner, RB was weer erg dominant, dan ga je niet een populaire coureur eruit gooien in tijden van crisis. Dan gaan de eigenaren en sponsoren zeker koppen laten rollen.quote:Op maandag 29 juli 2024 13:18 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Tegenover McLaren, maar ook tegenover al die anderen die gister aan Perez voorbij gingen.
Overigens wel eens hoor, je weet het niet.
Het is wel apart dat Perez het al even moeilijk heeft en de concurrentie zo inloopt zonder maatregelen. Ik zeg niet dat hij al vervangen had moeten zijn, maar die contract verlenging is wel een beetje apart, zeker voor 2 jaar.
Als ik de roddels mag geloven, had Mercedes dit op het einde van de race door. Bij de eerste weging was de auto van Russell zwaar genoeg alleen zat er toen, na het afnemen van het brandstofsample en wegnemen andere vloeisfoffen, per ongeluk nog twee liter brandstof in de tankquote:Op maandag 29 juli 2024 14:47 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Misschien wel, maar dat weet je van te voren. Mercedes zat hier gewoon teveel op de limiet en ging er waarschijnlijk door de bandenslijtage (waar ze normaal gesproken rekening mee houden) onder. Jammer, maar helaas.
Anders hadden ze Russell geen éénstopper moeten laten doen.
Nee de mate van slijtage bepaalt of je eronder komt. En dan zit je dus fout. Daar moet je dus rekening mee houden.quote:Op maandag 29 juli 2024 15:08 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Ik vind van wel, want de mate van slijtage op je band bepaalt dus blijkbaar of je wel of niet op het minimumgewicht zit.
Met andere woorden: je kan rubber als ballast gebruiken om boven die minimum te komen. En dat vind ik fout.
Ik ontken ook niet dat Mercedes fout zit. Maar ik vind het gewoon raar dat je bandenslijtage bepaalt of je wel of niet aan die minimum voldoet.quote:Op maandag 29 juli 2024 15:26 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Nee de mate van slijtage bepaalt of je eronder komt. En dan zit je dus fout. Daar moet je dus rekening mee houden.
Dan krijg je weer andere problemen. Dan moet je de auto op de weegbrug op een krik zetten, de banden ersf halen en wegen. Banden erop zetten, krik eronderuit en wegrijden.quote:Op maandag 29 juli 2024 15:30 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Ik ontken ook niet dat Mercedes fout zit. Maar ik vind het gewoon raar dat je bandenslijtage bepaalt of je wel of niet aan die minimum voldoet.
Stel de Mercedes was hetzelfde gewicht zonder banden, maar had een betere tyre management. Dan had die misschien wel boven de minimum gezeten.
Mijn standpunt is dan ook: laat de minimum door een gewogen auto zonder banden bepalen.
Laten we een heel systeem aanpassen omdat merc de fout maaktquote:Op maandag 29 juli 2024 15:35 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Dan krijg je weer andere problemen. Dan moet je de auto op de weegbrug op een krik zetten, de banden ersf halen en wegen. Banden erop zetten, krik eronderuit en wegrijden.
Gaat flink wat extra tijd kosten, wat vooral tijdens de kwalificatie een probleem is, want dat kan je een snelle ronde kosten.
Dus het huidige systeem is imho beter.
Waarschijnlik kan die wat beter uit de voeten met de losse achterkant.quote:Op maandag 29 juli 2024 14:10 schreef xzaz het volgende:
[..]
Wtf gaat Ricciardo doen dan? Die is echt geen haar beter dan Perez
die gaat veel lachen en smilen en volgend jaar is hij uit de F1?quote:Op maandag 29 juli 2024 14:10 schreef xzaz het volgende:
[..]
Wtf gaat Ricciardo doen dan? Die is echt geen haar beter dan Perez
Staat in beidequote:
Mwa, dat niet maar het zou meer strategische mogelijkheden geven als de bandenslijtage niet meetelt.quote:Op maandag 29 juli 2024 15:49 schreef greysbones het volgende:
[..]
Laten we een heel systeem aanpassen omdat merc de fout maakt
Ja, want banden wisselen duurt zo lang in de F1quote:Op maandag 29 juli 2024 15:35 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Dan krijg je weer andere problemen. Dan moet je de auto op de weegbrug op een krik zetten, de banden ersf halen en wegen. Banden erop zetten, krik eronderuit en wegrijden.
Gaat flink wat extra tijd kosten, wat vooral tijdens de kwalificatie een probleem is, want dat kan je een snelle ronde kosten.
Dus het huidige systeem is imho beter.
Op een weegbrug lijkt me dat een stuk lastigerquote:Op maandag 29 juli 2024 16:44 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ja, want banden wisselen duurt zo lang in de F1
Naja, er komen natuurlijk auto's van verschillende teams bij zo'n weegbrug.quote:Op maandag 29 juli 2024 16:44 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ja, want banden wisselen duurt zo lang in de F1
Is ook zo. Ik begrijp dat de huidige procedure qua praktische haalbaarheid waarschijnlijk het beste compromis is, maar het is toch zonde dat de bandenslijtage meetelt voor het minimumgewicht. Dat een coureur zonder overleg besluit een alternatieve strategie toe te passen en daarmee de race wint zou juist toegejuicht moeten worden en niet onmogelijk gemaakt door bureaucratisch geneuzel imho.quote:Op maandag 29 juli 2024 16:48 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Naja, er komen natuurlijk auto's van verschillende teams bij zo'n weegbrug.
Ik weet niet of ze allemaal dezelfde wielbout gebruiken maar als er iets beschadigt bij het (de)monteren of als een auto van de krik valt, wie draait er dan voor op?
Als je nog 4 minuten te gaan hebt in de kwalificatie en je in je inlap naar de pits zit dan is het iig niet iets waar je op zit te wachten, kost allemaal tijd.
Maar je kan als team natuurlijk zorgen dat je net wat meer gewicht meeneemt en niet zo op de grens rijdt.quote:Op maandag 29 juli 2024 16:51 schreef Tijn het volgende:
[..]
Is ook zo. Ik begrijp dat de huidige procedure qua praktische haalbaarheid waarschijnlijk het beste compromis is, maar het is toch zonde dat de bandenslijtage meetelt voor het minimumgewicht. Dat een coureur zonder overleg besluit een alternatieve strategie toe te passen en daarmee de race wint zou juist toegejuicht moeten worden en niet onmogelijk gemaakt door bureaucratisch geneuzel imho.
Is ook wel zo ja.quote:Op maandag 29 juli 2024 15:09 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Het is niet raar. Merendeels conservatief. RB bevond zich in een crisis met Horner, RB was weer erg dominant, dan ga je niet een populaire coureur eruit gooien in tijden van crisis. Dan gaan de eigenaren en sponsoren zeker koppen laten rollen.
En Perez kan gewoon beter. Verstappen ook. Maar de familie Verstappen is te druk bezig met alles buiten het racen, denk Idem dito Perez. Uiteindelijk zijn het gewoon een stel proleten met Checo, Jos en Christiaan ALS de aantijgingen waar zijn die hun lul niet in hun broek kunnen houden
quote:Op maandag 29 juli 2024 17:07 schreef potjecreme het volgende:
Ik snap niet dat Tsunoda niet driver of the day is geworden.
[ x ]
Politieagent Wil had dat zeker gedaan. Gelijk ook een EMG voor iedereen er bijquote:Op maandag 29 juli 2024 12:53 schreef Zorro het volgende:
[..]
Ze hebben volkomen gelijk.
Gewoon meteen het hele team een DSQ geven, moeten ze maar beter opletten.
maar Rus weegt zoveel meer dan Ham, dat is echt niet eerlijk hoe jij het voorsteld.quote:Op maandag 29 juli 2024 15:30 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Ik ontken ook niet dat Mercedes fout zit. Maar ik vind het gewoon raar dat je bandenslijtage bepaalt of je wel of niet aan die minimum voldoet.
Stel de Mercedes was hetzelfde gewicht zonder banden, maar had een betere tyre management. Dan had die misschien wel boven de minimum gezeten.
Mijn standpunt is dan ook: laat de minimum door een gewogen auto zonder banden bepalen.
Het gewicht van de coureur staat er sowieso los van, want de auto wordt zwaarder gemaakt bij lichte coureurs om dat te compenseren.quote:Op maandag 29 juli 2024 21:27 schreef THEFXR het volgende:
[..]
maar Rus weegt zoveel meer dan Ham, dat is echt niet eerlijk hoe jij het voorsteld.
Dat heeft Tyrell ooit geprobeerd in de jaren '80. Bij de laatste pitstop water "bijvullen" als koeling voor het remsysteem. Maar de tank voor het water was niet eens aangesloten op het remsysteem. Zo konden ze lichter starten wat ze een voordeel gaf.quote:Op maandag 29 juli 2024 21:36 schreef TheFreshPrince het volgende:
Je zou dus een apparaatje in moeten bouwen dat na de race water uit de lucht kan halen (ontvochtiger) zodat je bij de weging een paar kilo extra in de auto hebt.
Ik stuur direct een mail naar RedBull
op 1 band?quote:Op dinsdag 30 juli 2024 06:52 schreef Tarado het volgende:
Kees van de Grint zei gisteren op viaplay dat Russell zo'n beetje 6kg aan rubber had verloren, dat is wel meer dan ik dacht.
Wat denk je zelf?quote:Op dinsdag 30 juli 2024 10:05 schreef greysbones het volgende:
[..]
op 1 band?
ervan uitgaande dat een harde band ongeveer 10 kg weegt
ik bedoel meer op 1 setquote:
Hehe. Listig..quote:Op maandag 29 juli 2024 21:47 schreef PirE het volgende:
[..]
Dat heeft Tyrell ooit geprobeerd in de jaren '80. Bij de laatste pitstop water "bijvullen" als koeling voor het remsysteem. Maar de tank voor het water was niet eens aangesloten op het remsysteem. Zo konden ze lichter starten wat ze een voordeel gaf.
Zeker. Nooit bij stilgestaan.quote:Op dinsdag 30 juli 2024 06:52 schreef Tarado het volgende:
Kees van de Grint zei gisteren op viaplay dat Russell zo'n beetje 6kg aan rubber had verloren, dat is wel meer dan ik dacht.
het was je nog nooit opgevallen dat ze dat doen??quote:Op dinsdag 30 juli 2024 10:31 schreef manny het volgende:
[..]
Zeker. Nooit bij stilgestaan.
Heb niet alle topics doorgespit, maar gisteren hoorde ik ook voor het eerst dat verhaal van rubber verzamelen op vuile stukken van de baan in de extra rond na de race vanwege gewicht.
Ik dacht cruisen gewoon een rondje, zwaaien wat na de toeschouwers en babbelen wat met de pits. Nooit gedacht: die verzamelen rubber.quote:Op dinsdag 30 juli 2024 10:32 schreef greysbones het volgende:
[..]
het was je nog nooit opgevallen dat ze dat doen??
Is ook logisch, dat valt niet op tenzij je het echt weet.quote:Op dinsdag 30 juli 2024 10:39 schreef manny het volgende:
[..]
Ik dacht cruisen gewoon een rondje, zwaaien wat na de toeschouwers en babbelen wat met de pits. Nooit gedacht: die verzamelen rubber.
de banden zitten na een race met uitloopronde onder de marblesquote:Op dinsdag 30 juli 2024 10:41 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Is ook logisch, dat valt niet op tenzij je het echt weet.
Dat valt op, maar veel mensen denken dat dat de slijtage van de band is.quote:Op dinsdag 30 juli 2024 10:42 schreef greysbones het volgende:
[..]
de banden zitten na een race met uitloopronde onder de marbles
die vallen best op
Dit dus. 375 gram per band is echt niet zo veel op 9,5 en 11,5kg rubber per band.quote:Op dinsdag 30 juli 2024 06:52 schreef Tarado het volgende:
Kees van de Grint zei gisteren op viaplay dat Russell zo'n beetje 6kg aan rubber had verloren, dat is wel meer dan ik dacht.
Daar zit ook best wat gewicht aan hoor. Rubber is niet echt superlicht ofso.quote:Op dinsdag 30 juli 2024 10:42 schreef greysbones het volgende:
[..]
de banden zitten na een race met uitloopronde onder de marbles
die vallen best op
Er wordt al jarenlang tegen de coureurs geroepen ‘pick up rubber’ in de uitloopronde. Mol heeft daar nog vaker uitgelegd dan hoe DRS werkt. Wie dat niet weet keek zondag voor het eerst.quote:Op dinsdag 30 juli 2024 10:43 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Dat valt op, maar veel mensen denken dat dat de slijtage van de band is.
Was er ook niet een team dat loden balletjes bij de brandstof deed?quote:Op maandag 29 juli 2024 21:47 schreef PirE het volgende:
[..]
Dat heeft Tyrell ooit geprobeerd in de jaren '80. Bij de laatste pitstop water "bijvullen" als koeling voor het remsysteem. Maar de tank voor het water was niet eens aangesloten op het remsysteem. Zo konden ze lichter starten wat ze een voordeel gaf.
140 pond lood, dat is wel wat extra gewichtquote:In the 1984 season, observers noticed that lead shots were escaping from the top of the Tyrrell 012s. It was later revealed that Tryrell were running the race with lightweight cars and in the end, topping their tanks with an additional 2 gallons of water mixed with 140 pounds of lead shot. As this was pumped in under a lot of pressure, some escaped the tank vent and rained down in the neighbouring teams' pit boxes.
When the FIA probed into the matter, it was revealed that the "water" was 27.5% aromatics and constituted an additional fuel source. Tyrrell was thus charged with taking on additional illegal fuel, using illegal fuel lines and using illegal fitted ballast on their cars. Following this, Tyrell was disqualified from the 1984 world championship. They fought back in the FIA court of appeal and the charges were slightly modified, but they remained disqualified nevertheless, losing all championship points and the additional subsidised travel benefits for the championship in the following year.
Je kan nou eenmaal niet alles weten.quote:Op dinsdag 30 juli 2024 11:37 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
[..]
Er wordt al jarenlang tegen de coureurs geroepen ‘pick up rubber’ in de uitloopronde. Mol heeft daar nog vaker uitgelegd dan hoe DRS werkt. Wie dat niet weet keek zondag voor het eerst.
Dat is meer dan 1 Yuki aan gewicht.quote:Op dinsdag 30 juli 2024 11:37 schreef Abdus18 het volgende:
[..]
140 pond lood, dat is wel wat extra gewicht![]()
Spa heeft geen uitloopronde, daar zat 'm nu juist het probleemquote:Op dinsdag 30 juli 2024 11:37 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
[..]
Er wordt al jarenlang tegen de coureurs geroepen ‘pick up rubber’ in de uitloopronde. Mol heeft daar nog vaker uitgelegd dan hoe DRS werkt. Wie dat niet weet keek zondag voor het eerst.
Dus dat betekent dat ze ook VOOR ze marbles oppikken daaraan moeten voldoen. Dat kan je niet meten op dat moment, maar het is wel duidelijk dat iedereen die regel met enige regelmaat overtreedt.quote:“The mass of the car, without fuel, must not be less than 798kg, at all times during the competition.
Ook dat is al jaren zo en wist Mercedes ook. Alonso had een 1-stopper en bleek wel gewoon legaal.quote:Op dinsdag 30 juli 2024 12:55 schreef D. het volgende:
[..]
Spa heeft geen uitloopronde, daar zat 'm nu juist het probleem
Klopt. Alonso had lap 13 boxed. George 10.quote:Op dinsdag 30 juli 2024 13:31 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
[..]
Ook dat is al jaren zo en wist Mercedes ook. Alonso had een 1-stopper en bleek wel gewoon legaal.
Dan moet je de banden er af halen en dan een minimumgewicht instellen. Heb je dat gezeur met die marbles ook niet meer.quote:Op dinsdag 30 juli 2024 13:25 schreef Zorro het volgende:
Toch blijf ik het een vreemde regel vinden.
De regel is:
[..]
Dus dat betekent dat ze ook VOOR ze marbles oppikken daaraan moeten voldoen. Dat kan je niet meten op dat moment, maar het is wel duidelijk dat iedereen die regel met enige regelmaat overtreedt.
Dan gaan ze klooien met de velgen. Die worden dan niet gewogen.quote:Op dinsdag 30 juli 2024 13:41 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dan moet je de banden er af halen en dan een minimumgewicht instellen. Heb je dat gezeur met die marbles ook niet meer.
Dat is op te lossen met spec velgen, wat best logisch zou zijn aangezien de banden ook al standaard zijn.quote:Op dinsdag 30 juli 2024 13:52 schreef Zorro het volgende:
[..]
Dan gaan ze klooien met de velgen. Die worden dan niet gewogen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |