Nou, feitelijk was Verstappen in Hongarije gemiddeld per ronde langzamer dan vorig jaar.quote:Op maandag 29 juli 2024 00:00 schreef Tijn het volgende:
[..]
Het is wat moeilijker om daar informatie over te vinden. Maar als de kwalificatietijden beter zijn, zou ik niet weten waarom de race pace dat niet zou zijn.
Uit de totale racetijd kun je niet zoveel conclusies trekken, daar spelen inderdaad zoveel andere factoren mee (strategie, verkeer, weersomstandigheden) dat je daar eigenlijk geen chocola van kan maken.quote:Op maandag 29 juli 2024 00:01 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Nou, feitelijk was Verstappen in Hongarije gemiddeld per ronde langzamer dan vorig jaar.
Daar spelen natuurlijk veel factoren in mee, maar het toont wel dat het wat makkelijk roepen is dat het vooral de snellere concurrentie is.
Dat ligt er natuurlijk aan hoe je het probleem dat ontstaat door het wegnemen van die optie op de rechte stukken wegneemt.quote:Op maandag 29 juli 2024 00:01 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Dat systeem wat aangepast zou zijn, zou over het rijhoogte systeem gaan dat de auto op het rechte stuk naar beneden laat zakken om minder drag en meer topsnelheid te hebben, als ik het goed begrijp. Dat doet niets met de stabiliteit in de bochten, inho.
Nee, dus blijf ik bij mijn stelling dat ik het idee heb dat er meer aan de hand is dan alleen snellere concurrentie. Als een auto minder stabiel is, is hij in de regel ook minder snel. Zeker als Verstappen klaagt over die instabiliteit, want dat betekent dat hij het niet meer kan compenseren met zijn kwaliteiten.quote:Op maandag 29 juli 2024 00:06 schreef Tijn het volgende:
[..]
Uit de totale racetijd kun je niet zoveel conclusies trekken, daar spelen inderdaad zoveel andere factoren mee (strategie, verkeer, weersomstandigheden) dat je daar eigenlijk geen chocola van kan maken.
In de bochten verandert er niets, alleen op de rechte stukken zakte de auto boven een bepaalde snelheid aan de achterkant in, waardoor er minder drag was. Maar dat systeem hadden ze vorig jaar al.quote:Op maandag 29 juli 2024 00:07 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Dat ligt er natuurlijk aan hoe je het probleem dat ontstaat door het wegnemen van die optie op de rechte stukken wegneemt.
Je moet dan immers een keuze maken. Het systeem creëert een balans tussen topsnelheid op het rechte stuk en balans in de bochten, anders zou je je rijhoogte achter altijd in de topsnelheid stand zetten. Je moet dus op zoek naar een nieuw compromis.
Het blijft speculeren, maar zo simpel als je stelt is het zeker niet.
Ik denk wel dat je kunt stellen dat de RB20 een moeilijkere auto is dan de RB19. Dat zie je ook aan de matige resultaten van Perez, die er helemaal niks mee kan, terwijl hij vorig jaar toch redelijk eenvoudig 2e werd in het kampioenschap.quote:Op maandag 29 juli 2024 00:08 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Nee, dus blijf ik bij mijn stelling dat ik het idee heb dat er meer aan de hand is dan alleen snellere concurrentie. Als een auto minder stabiel is, is hij in de regel ook minder snel. Zeker als Verstappen klaagt over die instabiliteit, want dat betekent dat hij het niet meer kan compenseren met zijn kwaliteiten.
Zijn rol is al jaren lang kleiner bij het ontwikkelen van de auto en dat was ook zijn eigen keuze. Hij heeft bij deze nieuwe regels in 2022 alleen aan de ophanging gewerkt omdat dat onderdeel het enige was waar hij ruimte zag voor zijn inbreng.quote:Op zondag 28 juli 2024 22:53 schreef SiGNe het volgende:
[..]
Newey had ook al voor het begin van het seizoen gezegd dat deze auto op een verkeerde manier is doorontwikkeld.
Die was niet blij met oa de huidige luchtinlaten.
Zijn rol binnen het team was ook al kleiner geworden en dat is blijkbaar te merken,
Het is onzin om te stellen dat het aanpassen van zo'n systeem geen effect kan hebben in de bochten. Je gaat immers op zoek naar een andere balans tussen hoge snelheid op het rechte stuk en bochten snelheid.quote:Op maandag 29 juli 2024 00:11 schreef Starflyer het volgende:
[..]
In de bochten verandert er niets, alleen op de rechte stukken zakte de auto boven een bepaalde snelheid aan de achterkant in, waardoor er minder drag was. Maar dat systeem hadden ze vorig jaar al.
Aan de ene kant denk ik dat zijn invloed ook wel wordt overschat, maar aan de andere kant is het wel frappant dat sinds zijn vertrek het allemaal een drama is.quote:Op maandag 29 juli 2024 00:17 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Zijn rol is al jaren lang kleiner bij het ontwikkelen van de auto en dat was ook zijn eigen keuze. Hij heeft bij deze nieuwe regels in 2022 alleen aan de ophanging gewerkt omdat dat onderdeel het enige was waar hij ruimte zag voor zijn inbreng.
Ik zou zijn invloed niet onderschatten maar dat is wat anders dan de auto ontwerpen en ik stelde specifiek dat Newey ervoor koos om alleen aan een deel van de nieuwe spec te werken.quote:Op maandag 29 juli 2024 00:25 schreef Tijn het volgende:
[..]
Aan de ene kant denk ik dat zijn invloed ook wel wordt overschat, maar aan de andere kant is het wel frappant dat sinds zijn vertrek het allemaal een drama is.
Dat was misschien het juiste concept pre 2022 en het nieuwe regelement.quote:Op maandag 29 juli 2024 00:01 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Dat systeem wat aangepast zou zijn, zou over het rijhoogte systeem gaan dat de auto op het rechte stuk naar beneden laat zakken om minder drag en meer topsnelheid te hebben, als ik het goed begrijp. Dat doet niets met de stabiliteit in de bochten, inho.
Of hij graag net zo een scherpe voorkant heeft als Max weet ik niet, wel dat ze beide graag een auto hebben die direct is op het stuur.quote:Op zondag 28 juli 2024 21:26 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Daniël is ook niet van een scherp insturende auto met een losse achterkant toch?
Dit zijn de juiste theorieën om Red Bull weg te zetten als valsspelers, Sky zal er blij mee zijn.quote:Op zondag 28 juli 2024 22:17 schreef potjecreme het volgende:
Wat denken jullie? Was de auto eerst illegaal?
[ x ]
Vergeet ook Aston Martin niet, die reden meerdere keren podium en leken ooit 2e of 3e team.quote:Op maandag 29 juli 2024 03:15 schreef bedachtzaam het volgende:
[..]
Dit zijn de juiste theorieën om Red Bull weg te zetten als valsspelers, Sky zal er blij mee zijn.
Er word echter even aan voorbij gegaan dat ook Ferrari bijvoorbeeld flink terrein verloren heeft tegenover McLaren en Mercedes.
Gaan we complotje spelen?quote:Op zondag 28 juli 2024 22:17 schreef potjecreme het volgende:
Wat denken jullie? Was de auto eerst illegaal?
[ x ]
quote:Op maandag 29 juli 2024 09:00 schreef WheeledWarrior het volgende:
Vier weken geen cake @:TheStigsDutchCousin
[ afbeelding ]
Als je het omdraait zou je zelfs kunnen zeggen dat Mercedes (weer) aan het valsspelen is met bijv de powerunit, die gaan opeens als de brandweer. Net als klanten team McLaren, die het stokje van Aston Martin hebben overgenomen om het niet al te veel te laten opvallen.quote:Op maandag 29 juli 2024 03:15 schreef bedachtzaam het volgende:
[..]
Dit zijn de juiste theorieën om Red Bull weg te zetten als valsspelers, Sky zal er blij mee zijn.
Er word echter even aan voorbij gegaan dat ook Ferrari bijvoorbeeld flink terrein verloren heeft tegenover McLaren en Mercedes.
Vooralsnog is de enige écht illegale auto die van Russel gisterenquote:Op maandag 29 juli 2024 03:15 schreef bedachtzaam het volgende:
[..]
Dit zijn de juiste theorieën om Red Bull weg te zetten als valsspelers, Sky zal er blij mee zijn.
Er word echter even aan voorbij gegaan dat ook Ferrari bijvoorbeeld flink terrein verloren heeft tegenover McLaren en Mercedes.
Scheelde vorig jaar 18 miljoen dollar in prijzengeld dus dat kan men wel lijen. En de eeuwige roem uiteraard. Andere nadelen zou ik niet weten. @Starflyerquote:Op maandag 29 juli 2024 09:23 schreef tja77 het volgende:
Als RedBull bij de constructeurs 3e wordt dit jaar, wat zijn dan de nadelen exact? Je krijgt dan in 2025 toch meer windtunneltijd wat kan helpen voor de 2026 bolide? Juist met de nieuwe aero reglementen is windtunneltijd kostbaarder dan ooit.
Mijn idee ja. Staat me ook iets van bij dat men begin vorig jaar aangaf dat alle belemmeringen wat tijd betreft dit jaar de meeste problemen zou geven. Volgend jaar wat tijd inhalen zou fijn zijn.quote:Op maandag 29 juli 2024 09:23 schreef tja77 het volgende:
Als RedBull bij de constructeurs 3e wordt dit jaar, wat zijn dan de nadelen exact? Je krijgt dan in 2025 toch meer windtunneltijd wat kan helpen voor de 2026 bolide? Juist met de nieuwe aero reglementen is windtunneltijd kostbaarder dan ooit.
en de engelsen janken zich de ballen uit de broekquote:Op maandag 29 juli 2024 09:23 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Vooralsnog is de enige écht illegale auto die van Russel gisteren
Prijzengeld inderdaad. Voordelen zijn meer windtunneltijd en minder entreegeld voor volgend jaar dat betaald moet worden (dat gaat per punt) aan de FIA.quote:Op maandag 29 juli 2024 09:33 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Scheelde vorig jaar 18 miljoen dollar in prijzengeld dus dat kan men wel lijen. En de eeuwige roem uiteraard. Andere nadelen zou ik niet weten. @:Starflyer
Rare jongens die Britten.quote:Op maandag 29 juli 2024 11:27 schreef greysbones het volgende:
[..]
en de engelsen janken zich de ballen uit de broek
Jeetje was dit RBR geweest was de brandstapel al aangestoken, maar geliefd Merc krijgt bijna applaus
Sowieso probeer ik echt Engelse comments en artikelen over de F1 te vermijden.quote:Op maandag 29 juli 2024 11:27 schreef greysbones het volgende:
[..]
en de engelsen janken zich de ballen uit de broek
Jeetje was dit RBR geweest was de brandstapel al aangestoken, maar geliefd Merc krijgt bijna applaus
Ik zag al weer suggesties van Mercedes fans dat de regels aangepast moeten worden omdat het niet eerlijk was dat alleen Russell een DSQ kreeg, te licht is prima ineens.quote:Op maandag 29 juli 2024 09:23 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Vooralsnog is de enige écht illegale auto die van Russel gisteren
het was maar 1.5 kiloquote:Op maandag 29 juli 2024 12:08 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik zag al weer suggesties van Mercedes fans dat de regels aangepast moeten worden omdat het niet eerlijk was dat alleen Russell een DSQ kreeg, te licht is prima ineens.
Bron?quote:Op maandag 29 juli 2024 12:09 schreef THEFXR het volgende:
is de vergadering over Perez op mexicaanse tijd?
de vergadering of de mex tijd?quote:
Het blijft toch ergens een Britse aangelegenheid waar je alleen aan mee mag doen als je in het straatje past.quote:Op maandag 29 juli 2024 12:04 schreef schommelstoel het volgende:
[..]
Sowieso probeer ik echt Engelse comments en artikelen over de F1 te vermijden.
Die zijn mijn hemel zo toxic online.
De media daar heeft er een enorm groot aandeel aan dat er zoveel haat in F1 is de laatste jaren.
Haha over de vergadering, gaat die echt plaats vinden?quote:
ja gisteren ook door Marko bevestigdquote:Op maandag 29 juli 2024 12:13 schreef schommelstoel het volgende:
[..]
Haha over de vergadering, gaat die echt plaats vinden?
Laat ik zeggen dat ik nog niet al het nieuws heb gekeken.
Net zoals voetbal, daar zijn de Engelse fans ook echt verschrikkelijk.quote:Op maandag 29 juli 2024 12:11 schreef Electric_Eye het volgende:
[..]
Het blijft toch ergens een Britse aangelegenheid waar je alleen aan mee mag doen als je in het straatje past.
Oh echt, ik heb echt wat gemist na de race.quote:Op maandag 29 juli 2024 12:13 schreef greysbones het volgende:
[..]
ja gisteren ook door Marko bevestigd
was voor de racequote:Op maandag 29 juli 2024 12:15 schreef schommelstoel het volgende:
[..]
Oh echt, ik heb echt wat gemist na de race.
TV uit gedaan en in huis bezig geweest met schoonmaak.
Oh dan heb je een BBC fragment van de Olympische Spelen gemistquote:Op maandag 29 juli 2024 12:11 schreef Electric_Eye het volgende:
[..]
Het blijft toch ergens een Britse aangelegenheid waar je alleen aan mee mag doen als je in het straatje past.
Ach is niet anders met de Nederlandse fans. Die eerst fan waren van Norris maar toen die een bedreiging begon te vormen voor Max vinden mensen hem ineens vervelend. Om maar een voorbeeldje te noemen.quote:Op maandag 29 juli 2024 12:04 schreef schommelstoel het volgende:
[..]
Sowieso probeer ik echt Engelse comments en artikelen over de F1 te vermijden.
Die zijn mijn hemel zo toxic online.
De media daar heeft er een enorm groot aandeel aan dat er zoveel haat in F1 is de laatste jaren.
Ricciardo gaat zeker in Zandvoort rijden. De vraag is alleen in welke autoquote:Op maandag 29 juli 2024 12:17 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:
Volgens mij gaat Ricciardo in Zandvoort rijden. Schijnbaar hebben Horner, Mekies (sp?) en Ricciardo een gesprek gehad en die was positief bevallen.
Het gaat bij de Engelsen/pers wel wat verder dan iemand alleen vervelend vinden...quote:Op maandag 29 juli 2024 12:26 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Ach is niet anders met de Nederlandse fans. Die eerst fan waren van Norris maar toen die een bedreiging begon te vormen voor Max vinden mensen hem ineens vervelend. Om maar een voorbeeldje te noemen.
de (engelse) commentatoren doen enorm graag een duit in het zakje wat Max bashen betreftquote:Op maandag 29 juli 2024 12:30 schreef schommelstoel het volgende:
[..]
Het gaat bij de Engelsen/pers wel wat verder dan iemand alleen vervelend vinden...
Ik vraag me ook af of Tsunoda, Lawson of Ricciardo wel het verschil kunnen gaan maken t.o.v. McLaren. Die hebben 2 coureurs die beter zijn en een bolide die sneller is. Alleen met Sainz zie ik het nog goedkomen maar die is pas NA dit seizoen beschikbaar.quote:Op maandag 29 juli 2024 11:13 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Mijn idee ja. Staat me ook iets van bij dat men begin vorig jaar aangaf dat alle belemmeringen wat tijd betreft dit jaar de meeste problemen zou geven. Volgend jaar wat tijd inhalen zou fijn zijn.
Dit zou een aanblijvende Perez ook verklaren.
En ze slikken het als zoete koek daar.quote:Op maandag 29 juli 2024 12:31 schreef greysbones het volgende:
[..]
de (engelse) commentatoren doen enorm graag een duit in het zakje wat Max bashen betreft
Ze hebben volkomen gelijk.quote:Op maandag 29 juli 2024 12:08 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik zag al weer suggesties van Mercedes fans dat de regels aangepast moeten worden omdat het niet eerlijk was dat alleen Russell een DSQ kreeg, te licht is prima ineens.
Nou.. nee.quote:Op maandag 29 juli 2024 12:53 schreef Zorro het volgende:
[..]
Gewoon meteen het hele team een DSQ geven, moeten ze maar beter opletten.
Sainz zou bij Williams getekend hebben.quote:Op maandag 29 juli 2024 12:35 schreef tja77 het volgende:
[..]
Ik vraag me ook af of Tsunoda, Lawson of Ricciardo wel het verschil kunnen gaan maken t.o.v. McLaren. Die hebben 2 coureurs die beter zijn en een bolide die sneller is. Alleen met Sainz zie ik het nog goedkomen maar die is pas NA dit seizoen beschikbaar.
Tegenover McLaren, maar ook tegenover al die anderen die gister aan Perez voorbij gingen.quote:Op maandag 29 juli 2024 12:35 schreef tja77 het volgende:
[..]
Ik vraag me ook af of Tsunoda, Lawson of Ricciardo wel het verschil kunnen gaan maken t.o.v. McLaren. Die hebben 2 coureurs die beter zijn en een bolide die sneller is. Alleen met Sainz zie ik het nog goedkomen maar die is pas NA dit seizoen beschikbaar.
Dus je zegt dat wanneer dit toevallig bij Max Vestappen was gebeurd de Nederlandse fans gezegd zouden hebben dat het een zeer terchte beslissing was?quote:Op maandag 29 juli 2024 11:27 schreef greysbones het volgende:
[..]
en de engelsen janken zich de ballen uit de broek
Jeetje was dit RBR geweest was de brandstapel al aangestoken, maar geliefd Merc krijgt bijna applaus
Ik zou niet weten waarom niet, te licht is immers te licht.quote:Op maandag 29 juli 2024 13:25 schreef Nieuwschierig het volgende:
Dus je zegt dat wanneer dit toevallig bij Max Vestappen was gebeurd de Nederlandse fans gezegd zouden hebben dat het een zeer terchte beslissing was?
Klopt inderdaad 😭😭😂quote:Op maandag 29 juli 2024 13:25 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Dus je zegt dat wanneer dit toevallig bij Max Vestappen was gebeurd de Nederlandse fans gezegd zouden hebben dat het een zeer terchte beslissing was?
Persoonlijk lijkt me dat onwaarschijnlijk omdat letterlijk alles wat de FIA beslist over Max of RBR wordt gezien als een groot complot om ze te dwarsbomen.
Maakt niet uit of het nu gaat over het budget, bewegen onder het remmen of de veiligheid van een bandenwissel,
Budget is budget, remmen is remmen, en ledje brandt op de weelgun of niet.quote:Op maandag 29 juli 2024 13:27 schreef bedachtzaam het volgende:
[..]
Ik zou niet weten waarom niet, te licht is immers te licht.
Gas geven is gas geven...quote:Op maandag 29 juli 2024 13:34 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Budget is budget, remmen is remmen, en ledje brandt op de weelgun of niet.
Dat bij zulke akkefietjes in het verleden ook niet gezegd werd dat de FIA of de stewards wijze en boven de partijen staande personen zijn die alleen maar het het beste met RBR en Max voorhebben.quote:
Je weet wel dat Lewis heeft gewonnen?quote:Op maandag 29 juli 2024 12:15 schreef schommelstoel het volgende:
[..]
Oh echt, ik heb echt wat gemist na de race.
TV uit gedaan en in huis bezig geweest met schoonmaak.
Wtf gaat Ricciardo doen dan? Die is echt geen haar beter dan Perezquote:Op maandag 29 juli 2024 12:17 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:
Volgens mij gaat Ricciardo in Zandvoort rijden. Schijnbaar hebben Horner, Mekies (sp?) en Ricciardo een gesprek gehad en die was positief bevallen.
Ik heb wel cake gegeten vandaag.quote:Op maandag 29 juli 2024 09:00 schreef WheeledWarrior het volgende:
Vier weken geen cake @:TheStigsDutchCousin
[ afbeelding ]
foeiquote:Op maandag 29 juli 2024 14:20 schreef Luctor.et.Emergo het volgende:
[..]
Ik heb wel cake gegeten vandaag.
Denk het toch welquote:Op maandag 29 juli 2024 14:10 schreef xzaz het volgende:
[..]
Wtf gaat Ricciardo doen dan? Die is echt geen haar beter dan Perez
Dat beetje rubber wat ze oppikken is waarschijnlijk meer dan 375 gram per band, dus met uitloopronde was die de winnaar geweest, denk ik zelf.quote:Op maandag 29 juli 2024 14:07 schreef Sjoerd102 het volgende:
Misschien was het al gepost (geen zin om heel topic door te lezen).
Op vrijwel alle circuits is er een uitloopronde, op Spa (ivm de lengte niet).
Tijdens de uitloopronde pikken de coureurs (al dan niet bewust) wat rubber op.
Stel dat er op Spa wel een uitloopronde was geweest, was de wagen van Russel dan wel zwaar genoeg geweest.
Of is het gewicht aan rubber dat ze oppikken in een uitloopronde daar te gering voor?
Haha ja dat wel, via een appje van mijn zwager, dat dan weer wel.quote:
Misschien wel, maar dat weet je van te voren. Mercedes zat hier gewoon teveel op de limiet en ging er waarschijnlijk door de bandenslijtage (waar ze normaal gesproken rekening mee houden) onder. Jammer, maar helaas.quote:Op maandag 29 juli 2024 14:25 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Dat beetje rubber wat ze oppikken is waarschijnlijk meer dan 375 gram per band, dus met uitloopronde was die de winnaar geweest, denk ik zelf.
Ze weten dat absoluut van tevoren, maar bij elke race mogen ze rubber oppakken en bij deze niet. Dat maakt het ergens wel wrang, vanuit Georges perspectief dan natuurlijk (kan ik me voorstellen).quote:Op maandag 29 juli 2024 14:47 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Misschien wel, maar dat weet je van te voren. Mercedes zat hier gewoon teveel op de limiet en ging er waarschijnlijk door de bandenslijtage (waar ze normaal gesproken rekening mee houden) onder. Jammer, maar helaas.
Anders hadden ze Russell geen éénstopper moeten laten doen.
Je moet ten alle tijden boven het minimumgewicht zitten, ook met versleten banden, dus nee, dat is niet opmerkelijk.quote:Op maandag 29 juli 2024 14:55 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Ze weten dat absoluut van tevoren, maar bij elke race mogen ze rubber oppakken en bij deze niet. Dat maakt het ergens wel wrang, vanuit Georges perspectief dan natuurlijk (kan ik me voorstellen).
En dat de banden(slijtage) überhaupt aan de weging ten dele valt is in dat opzicht ook wel opmerkelijk te noemen. Maar ja ze weten het, dus Mercedes kan natuurlijk alleen zichzelf aanwijzen.
Ik vind van wel, want de mate van slijtage op je band bepaalt dus blijkbaar of je wel of niet op het minimumgewicht zit.quote:Op maandag 29 juli 2024 15:05 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Je moet ten alle tijden boven het minimumgewicht zitten, ook met versleten banden, dus nee, dat is niet opmerkelijk.
Het is niet raar. Merendeels conservatief. RB bevond zich in een crisis met Horner, RB was weer erg dominant, dan ga je niet een populaire coureur eruit gooien in tijden van crisis. Dan gaan de eigenaren en sponsoren zeker koppen laten rollen.quote:Op maandag 29 juli 2024 13:18 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Tegenover McLaren, maar ook tegenover al die anderen die gister aan Perez voorbij gingen.
Overigens wel eens hoor, je weet het niet.
Het is wel apart dat Perez het al even moeilijk heeft en de concurrentie zo inloopt zonder maatregelen. Ik zeg niet dat hij al vervangen had moeten zijn, maar die contract verlenging is wel een beetje apart, zeker voor 2 jaar.
Als ik de roddels mag geloven, had Mercedes dit op het einde van de race door. Bij de eerste weging was de auto van Russell zwaar genoeg alleen zat er toen, na het afnemen van het brandstofsample en wegnemen andere vloeisfoffen, per ongeluk nog twee liter brandstof in de tankquote:Op maandag 29 juli 2024 14:47 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Misschien wel, maar dat weet je van te voren. Mercedes zat hier gewoon teveel op de limiet en ging er waarschijnlijk door de bandenslijtage (waar ze normaal gesproken rekening mee houden) onder. Jammer, maar helaas.
Anders hadden ze Russell geen éénstopper moeten laten doen.
Nee de mate van slijtage bepaalt of je eronder komt. En dan zit je dus fout. Daar moet je dus rekening mee houden.quote:Op maandag 29 juli 2024 15:08 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Ik vind van wel, want de mate van slijtage op je band bepaalt dus blijkbaar of je wel of niet op het minimumgewicht zit.
Met andere woorden: je kan rubber als ballast gebruiken om boven die minimum te komen. En dat vind ik fout.
Ik ontken ook niet dat Mercedes fout zit. Maar ik vind het gewoon raar dat je bandenslijtage bepaalt of je wel of niet aan die minimum voldoet.quote:Op maandag 29 juli 2024 15:26 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Nee de mate van slijtage bepaalt of je eronder komt. En dan zit je dus fout. Daar moet je dus rekening mee houden.
Dan krijg je weer andere problemen. Dan moet je de auto op de weegbrug op een krik zetten, de banden ersf halen en wegen. Banden erop zetten, krik eronderuit en wegrijden.quote:Op maandag 29 juli 2024 15:30 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Ik ontken ook niet dat Mercedes fout zit. Maar ik vind het gewoon raar dat je bandenslijtage bepaalt of je wel of niet aan die minimum voldoet.
Stel de Mercedes was hetzelfde gewicht zonder banden, maar had een betere tyre management. Dan had die misschien wel boven de minimum gezeten.
Mijn standpunt is dan ook: laat de minimum door een gewogen auto zonder banden bepalen.
Laten we een heel systeem aanpassen omdat merc de fout maaktquote:Op maandag 29 juli 2024 15:35 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Dan krijg je weer andere problemen. Dan moet je de auto op de weegbrug op een krik zetten, de banden ersf halen en wegen. Banden erop zetten, krik eronderuit en wegrijden.
Gaat flink wat extra tijd kosten, wat vooral tijdens de kwalificatie een probleem is, want dat kan je een snelle ronde kosten.
Dus het huidige systeem is imho beter.
Waarschijnlik kan die wat beter uit de voeten met de losse achterkant.quote:Op maandag 29 juli 2024 14:10 schreef xzaz het volgende:
[..]
Wtf gaat Ricciardo doen dan? Die is echt geen haar beter dan Perez
die gaat veel lachen en smilen en volgend jaar is hij uit de F1?quote:Op maandag 29 juli 2024 14:10 schreef xzaz het volgende:
[..]
Wtf gaat Ricciardo doen dan? Die is echt geen haar beter dan Perez
Staat in beidequote:
Mwa, dat niet maar het zou meer strategische mogelijkheden geven als de bandenslijtage niet meetelt.quote:Op maandag 29 juli 2024 15:49 schreef greysbones het volgende:
[..]
Laten we een heel systeem aanpassen omdat merc de fout maakt
Ja, want banden wisselen duurt zo lang in de F1quote:Op maandag 29 juli 2024 15:35 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Dan krijg je weer andere problemen. Dan moet je de auto op de weegbrug op een krik zetten, de banden ersf halen en wegen. Banden erop zetten, krik eronderuit en wegrijden.
Gaat flink wat extra tijd kosten, wat vooral tijdens de kwalificatie een probleem is, want dat kan je een snelle ronde kosten.
Dus het huidige systeem is imho beter.
Op een weegbrug lijkt me dat een stuk lastigerquote:Op maandag 29 juli 2024 16:44 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ja, want banden wisselen duurt zo lang in de F1
Naja, er komen natuurlijk auto's van verschillende teams bij zo'n weegbrug.quote:Op maandag 29 juli 2024 16:44 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ja, want banden wisselen duurt zo lang in de F1
Is ook zo. Ik begrijp dat de huidige procedure qua praktische haalbaarheid waarschijnlijk het beste compromis is, maar het is toch zonde dat de bandenslijtage meetelt voor het minimumgewicht. Dat een coureur zonder overleg besluit een alternatieve strategie toe te passen en daarmee de race wint zou juist toegejuicht moeten worden en niet onmogelijk gemaakt door bureaucratisch geneuzel imho.quote:Op maandag 29 juli 2024 16:48 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Naja, er komen natuurlijk auto's van verschillende teams bij zo'n weegbrug.
Ik weet niet of ze allemaal dezelfde wielbout gebruiken maar als er iets beschadigt bij het (de)monteren of als een auto van de krik valt, wie draait er dan voor op?
Als je nog 4 minuten te gaan hebt in de kwalificatie en je in je inlap naar de pits zit dan is het iig niet iets waar je op zit te wachten, kost allemaal tijd.
Maar je kan als team natuurlijk zorgen dat je net wat meer gewicht meeneemt en niet zo op de grens rijdt.quote:Op maandag 29 juli 2024 16:51 schreef Tijn het volgende:
[..]
Is ook zo. Ik begrijp dat de huidige procedure qua praktische haalbaarheid waarschijnlijk het beste compromis is, maar het is toch zonde dat de bandenslijtage meetelt voor het minimumgewicht. Dat een coureur zonder overleg besluit een alternatieve strategie toe te passen en daarmee de race wint zou juist toegejuicht moeten worden en niet onmogelijk gemaakt door bureaucratisch geneuzel imho.
Is ook wel zo ja.quote:Op maandag 29 juli 2024 15:09 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Het is niet raar. Merendeels conservatief. RB bevond zich in een crisis met Horner, RB was weer erg dominant, dan ga je niet een populaire coureur eruit gooien in tijden van crisis. Dan gaan de eigenaren en sponsoren zeker koppen laten rollen.
En Perez kan gewoon beter. Verstappen ook. Maar de familie Verstappen is te druk bezig met alles buiten het racen, denk Idem dito Perez. Uiteindelijk zijn het gewoon een stel proleten met Checo, Jos en Christiaan ALS de aantijgingen waar zijn die hun lul niet in hun broek kunnen houden
quote:Op maandag 29 juli 2024 17:07 schreef potjecreme het volgende:
Ik snap niet dat Tsunoda niet driver of the day is geworden.
[ x ]
Politieagent Wil had dat zeker gedaan. Gelijk ook een EMG voor iedereen er bijquote:Op maandag 29 juli 2024 12:53 schreef Zorro het volgende:
[..]
Ze hebben volkomen gelijk.
Gewoon meteen het hele team een DSQ geven, moeten ze maar beter opletten.
maar Rus weegt zoveel meer dan Ham, dat is echt niet eerlijk hoe jij het voorsteld.quote:Op maandag 29 juli 2024 15:30 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Ik ontken ook niet dat Mercedes fout zit. Maar ik vind het gewoon raar dat je bandenslijtage bepaalt of je wel of niet aan die minimum voldoet.
Stel de Mercedes was hetzelfde gewicht zonder banden, maar had een betere tyre management. Dan had die misschien wel boven de minimum gezeten.
Mijn standpunt is dan ook: laat de minimum door een gewogen auto zonder banden bepalen.
Het gewicht van de coureur staat er sowieso los van, want de auto wordt zwaarder gemaakt bij lichte coureurs om dat te compenseren.quote:Op maandag 29 juli 2024 21:27 schreef THEFXR het volgende:
[..]
maar Rus weegt zoveel meer dan Ham, dat is echt niet eerlijk hoe jij het voorsteld.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |