quote:https://nos.nl/artikel/25(...)damse-denk-wethouder
Mogelijke brandstichting in huis Rotterdamse Denk-wethouder
In het huis van de Rotterdamse wethouder Faouzi Achbar (Denk) is zaterdagavond vermoedelijk brand gesticht. De woning van de wethouder is hierbij beschadigd geraakt en voorlopig onbewoonbaar.
De brand brak rond 22.30 uur uit. Achbar en zijn gezin waren op het moment van de brand niet thuis. Wie de brand heeft veroorzaakt en waarom de wethouder het doelwit was, is onbekend. De politie zegt de zaak te onderzoeken.
De wethouder is erg geschrokken, maar maakt het volgens zijn woordvoerder naar omstandigheden goed. "We weten niets, maar de politie vermoedt brandstichting."
'Aanval op politicus'
Serkan Soytekin, de Rotterdamse fractievoorzitter van Denk, zegt tegen de NOS het politie-onderzoek af te wachten. Maar in een verklaring op X spreekt hij van "een directe aanval op de democratie en onze rechtsstaat en een misselijkmakende aanval op iemand die zich elke dag met hart en ziel inzet voor de stad".
Ook Stephan van Baarle, de fractievoorzitter van Denk in de Tweede Kamer, veroordeelt de brand. "Ik roep de autoriteiten op om alles op alles te zetten om de daders te pakken en te straffen", schrijft hij op X.
Achbar is wethouder voor Welzijn, Samenleven, Sport en Digitale Inclusie. Hij zat sinds 2018 namens Denk in de Rotterdamse raad en is sinds 2021 wethouder.
Knap dat hij al weet wat het motief is van deze vermoedelijke brandstichting.quote:"een directe aanval op de democratie en onze rechtsstaat en een misselijkmakende aanval op iemand die zich elke dag met hart en ziel inzet voor de stad".
Ja dacht ik ook al. Eerst even onderzoeken afwachten.quote:Op maandag 8 juli 2024 16:42 schreef Repentless het volgende:
[..]
Knap dat hij al weet wat het motief is van deze vermoedelijke brandstichting.
Desalniettemin ontzettend klote voor Achbar en zijn gezin. Daders opsporen en keihard bestraffen.
Kijk, onze wilderstroll heeft een woordenboek gekocht.quote:Op maandag 8 juli 2024 17:02 schreef BansheeBoy het volgende:
Dit is een poging tot politieke assesinatie. Het politieke klimaat waarin voor al het aanwezige kwaad met een vingertje wordt gewezen naar buitenlanders heeft dit mede mogelijk gemaakt. Menners als Wilders moeten zich eens goed achter de oren krabben. Nu is het alleen een chaletje. Straks is het de beste man van Denk zelf.
Dit heeft mennertje Wilders vast niet getweet.
Menno.²
Even afwachten of het iets met z’n politieke partij te maken heeft, daar is tot nu toe geen bewijs van.quote:Op maandag 8 juli 2024 17:02 schreef BansheeBoy het volgende:
Dit is een poging tot politieke assesinatie. Het politieke klimaat waarin voor al het aanwezige kwaad met een vingertje wordt gewezen naar buitenlanders heeft dit mede mogelijk gemaakt. Menners als Wilders moeten zich eens goed achter de oren krabben. Nu is het alleen een chaletje. Straks is het de beste man van Denk zelf.
Dit heeft mennertje Wilders vast niet getweet.
Menno.²
Dat kan ik zeker beamen, zo staat die vent echt al sinds jaar en dag in het leven. Toch verwacht ik niet dat hij verantwoordelijkheid neemt. Hij zegt er voor iedereen te zijn. Hij is er niet voor de Marokkanen.quote:Op maandag 8 juli 2024 17:04 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Kijk, onze wilderstroll heeft een woordenboek gekocht.
Wel een cheap woordenboek dan want hij bedoelt denk ik assassinatie.quote:Op maandag 8 juli 2024 17:04 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Kijk, onze wilderstroll heeft een woordenboek gekocht.
Precies, zal niet de eerste wethouder zijn die aangevallen wordt door een boze burger.quote:Op maandag 8 juli 2024 17:04 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Even afwachten of het iets met z’n politieke partij te maken heeft, daar is tot nu toe geen bewijs van.
Ik weet in ieder geval wel in welke hoek we deze aanval moeten zoeken. Zowel letterlijk als figuurlijk: vanuit rechts.quote:Op maandag 8 juli 2024 17:04 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Even afwachten of het iets met z’n politieke partij te maken heeft, daar is tot nu toe geen bewijs van.
Dat moet het onderzoek eerst uitwijzen.quote:Op maandag 8 juli 2024 17:09 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Ik weet in ieder geval wel in welke hoek we deze aanval moeten zoeken. Zowel letterlijk als figuurlijk: vanuit rechts.
Ik had graag gezien dat we samen zouden optrekken tegen het kwaad.²
Het intimideren van politici is meer iets wat extreemlinks doet, in dit geval denk ik dat de waarschuwing uit het criminele circuit komt, hij zal wel iets gezegd hebben wat niet lekker viel bij de mocro maffia.quote:Op maandag 8 juli 2024 17:09 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Ik weet in ieder geval wel in welke hoek we deze aanval moeten zoeken. Zowel letterlijk als figuurlijk: vanuit rechts.
Ik had graag gezien dat we samen zouden optrekken tegen het kwaad.²
Of misschien privé iets, er is te weinig duidelijk nu.quote:Op maandag 8 juli 2024 17:08 schreef Zoddie het volgende:
[..]
Precies, zal niet de eerste wethouder zijn die aangevallen wordt door een boze burger.
Ook dat weten we niet.quote:Op maandag 8 juli 2024 17:14 schreef Cruzinats het volgende:
[..]
Het intimideren van politici is meer iets wat extreemlinks doet, in dit geval denk ik dat de waarschuwing uit het criminele circuit komt, hij zal wel iets gezegd hebben wat niet lekker viel bij de mocro maffia.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |