abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_214203007
https://www.gld.nl/sport/(...)n-in-arnhem-boete-op

quote:
ARNHEM - Het is een bekend gezicht: voetbalsupporters die toeterend door de straten rijden na een overwinning op het EK. Waren het vroeger misschien vooral Turkse supporters die dat deden, inmiddels doen sommige Nederlanders ook mee. Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem waarschuwde voorafgaand aan de wedstrijd Nederland-Turkije dat hij geen onnodig claxonnerende auto's wilde zien of horen. Toch was daar sprake van.

Zaterdagavond streden Nederland en Turkije tegen elkaar in Berlijn. Oranje won met 2-1 en verzekerde zich zo van een plek in de halve finale. Na de wedstrijd reden op diverse plekken door Arnhem luid toeterende auto's rond. Marcouch had vooraf nog gezegd dat hij dat niet wilde en waarschuwde toen voor boetes van 160 euro. En die zijn uitgedeeld, laat de Arnhemse burgemeester een dag na de wedstrijd weten.

Alles overzien is Marcouch trots: trots op zijn stad en hoe horeca-uitbaters met de wedstrijd zijn omgegaan. "De sfeer was goed. Een groot compliment voor de initiatiefnemers. De mensen zorgden voor verbondenheid", zegt hij

Toch baalt de burgemeester van een kleine minderheid. "Er werd vuurwerk afgestoken en veel drank genuttigd. Daardoor heeft een aantal mensen zich misdragen. Ze reden gevaarlijk en waren agressief."

'Ingezet op excessen'

Dat wilde Marcouch juist voorkomen, door vooraf te waarschuwen. "Mijn boodschap was dat euforie en feestvreugde overtredingen niet legitimeert." Door zijn boodschap wisten de handhavers dat ze boetes konden uitdelen voor claxonneren. "We hebben ingezet op excessen. Je kan niet overal met je neus bovenop zitten. Maar de mensen die een boete hebben gehad, kunnen niet zeggen dat ze niet wisten dat het niet mocht."

Een deel van deze mensen heeft dan ook een boete gekregen. "Er zijn tientallen boetes uitgedeeld", bevestigt Marcouch. Wie onnodig geclaxonneerd heeft en niet staande is gehouden, moet niet meteen denken dat hij geen boete krijgt: sommige overtreders kunnen de prent nog per post ontvangen. "Er zijn ook camera's die kentekens registreren. Die meten of je getoeterd hebt en dan krijg je alsnog een boete", legt Marcouch uit.
Kun je nagaan dat het eer maar 10tallen waren, als Turkije had gewonnen waren we rijk geworden :@
  zondag 7 juli 2024 @ 19:33:13 #2
505619 Origami94
#FreeKlopkoek
pi_214203023
Laat de arbeider Lekker toeteren en vuurwerk afsteken
  zondag 7 juli 2024 @ 19:35:34 #3
418613 GoldenAge
ex Loverboii
pi_214203057
camera's die kunnen meten of je toetert, bestaat dat?
pi_214203073
quote:
0s.gif Op zondag 7 juli 2024 19:35 schreef Loverboii het volgende:
camera's die kunnen meten of je toetert, bestaat dat?
Ze filmen geluidsgolven.
  zondag 7 juli 2024 @ 19:48:28 #5
313152 Harvest89
Black Metal fan
pi_214203251
Was inderdaad wel irritant.
Deceit for a lifetime has taken it's toll.
An emotional void, I feel numb and cold.
You're all dead to me now. And has been for long.
The time has come to reap what you've sown.
  zondag 7 juli 2024 @ 19:56:21 #6
482094 Mikeytt
Any/All. 1997
pi_214203340
Wat is dat voor kutmaatregel dan? Dit moet je na sportwedstrijden toch gewoon gedogen?

Gisteren ook getoeterd voor Nederland, geen boete gehad.
Revolutions are the locomotives of history.
[img]https://i.imgur.com/jDiUACq.png[/img]
pi_214203415
Ik heb ook getüterd. Met een pilsje in de hand.

Vanaf de oprit, ver weg van de openbare weg
Ik moet toegeven, het was een aangename ervaring die ik dit jaar nog graag twee keer herhaal
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')