De pegel waar ik woon (Moezel) loopt nu twee uur voor op de meest negatieve voorspelling qua stijging en stijgt snel door... ondertussen op 595 cm hoog,
Voorspelling van max-hoogte ligt nu op 843 cm om 1600 uur morgen, maar op basis van de huidige snelheid van stijging kan dat in de nacht van vanavond al bereikt worden.
https://www.hochwasser.rl(...)/trier#wasserstaendeiig hebben de gemeentelijke diensten al alle waterkeringen opgebouwd en de poorten gesloten (dat zet mn gemeente veilig tot 1100 cm)
zorgen zijn er misschien wel bij de zijrivieren, de stijging daar valt nog best mee (vergeleken met de vloedgolf van 14 juli 2021, zelfs de hoogst verwachte stand is voorlopig nog onder de helft van het hoogste punt toen) ... maar dat kan ook snel veranderen binnen enkele uren.
IIg is de alarmstand hier op het hoogste niveau
edit:
prognose bijgesteld om 1600 uur en de hoogste bereikbare scenario staat nu op 921cm, en het punt waarop dat bereikt zou gaan worden is ook bijgesteld naar 1200 uur.
ondertussen zijn ook de zijrivieren stevig gaan stijgen, het laatste meetpunt aan de zijrivier een paar kilometer van waar ik woon staat een 30% hoger dan volgens prognose zou moeten .. dat wordt nu nog niet snel bijgesteld, maar daar zullen ze nu wel in paniek zijn (daar is het tijdens de vloed van juli 2021 zwaar overstroomt en zijn ze net klaar met renovaties)
[ Bericht 22% gewijzigd door RM-rf op 17-05-2024 16:55:56 ]
"Whatever you feel like: Life’s not one color, nor are you my only reader" - Ausonius, Epigrammata 25