Tonnen cash, dubieuze investeringen, maar Luis Rubiales is 'zelf slachtoffer'
Bewijs lijkt zich snel op te stapelen tegen de Spaanse ex-voetbalbaas Luis Rubiales, die miljoenen euro's achterover zou hebben gedrukt. Zelf ontkent hij alles. Sterker, hij is juist slachtoffer, zei hij in een tv-interview op de Spaanse tv. Zijn 'slachtofferschap' merkt hij in kleine dingen - "ik heb geen geld om een flesje Coca-Cola te kopen" - en in grote zaken - "nergens kan ik meer aan het werk".
Het interview van ruim een uur werd tegen middernacht uitgezonden. Het was precies 24 uur daarvoor opgenomen in de Dominicaanse Republiek, waar Rubiales anderhalve maand verbleef.
Tussen opname en uitzending gebeurde er veel. Rubiales vloog naar Spanje, werd gearresteerd en weer in voorlopige vrijheid gesteld. Ook werd bekend dat de politie een schoenendoos vond in het huis van Rubiales' beste vriend met daarin 318.500 euro. Tussen de biljetten zaten papieren van de voetbalbond en toegangspassen tot het bondskantoor.
Waarom niet?
Over die drie ton cash kon interviewer Ana Pastor, een van Spanjes bekendste journalisten, dus niets vragen. Antwoorden op andere lastige vragen ontweek Rubiales, door telkens dezelfde wedervraag op te werpen.
Waarom hij langdurig in een ver buitenland zat, terwijl in Spanje al een andere rechtszaak tegen hem loopt? Waarom hij veel geld investeert in hotels in de Dominicaanse Republiek? Rubiales' tegenvraag: "Waarom niet?"
Een aantal keren spreekt Rubiales zichzelf tegen. Gevraagd naar de reden waarom hij niet meteen naar Spanje terugvloog, nadat de politie op 21 maart zijn huis in Granada had doorzocht, zegt hij dat hij zijn ticket niet kon wijzigen omdat al zijn bankrekeningen zijn geblokkeerd.
Op een ander moment in het interview vertelt hij dat dat voor zijn Spaanse rekeningen sinds zes dagen zo is en voor zijn Dominicaanse rekeningen sinds maandag, ruim na 21 maart dus
https://www.rtlnieuws.nl/(...)orzitter-voetbalbondWat een lul