Dat het liefste ja. Ik kan ook een hekwerk aanschaffen en daar rieten matten ofzo tegenaan laten groeien maar dat is het geloof ik toch niet helemaal.quote:Op zondag 3 maart 2024 09:16 schreef stavromulabeta het volgende:
Of wil je dat de deur volledig uit natuurlijke materialen bestaat?
Geinig spul zeg. Ik denk dat ik dat toch wat te industrieel vind.quote:Op zondag 3 maart 2024 09:48 schreef Doedezemaar het volgende:
Kokowall? Ik vind dat er bij Floor https://www.instagram.com/_floorkorte/ echt heel tof uitzien
Deels begroeid vind ik het tof, kaal niet neequote:Op zondag 3 maart 2024 09:52 schreef Lucky_Strike het volgende:
[..]
Geinig spul zeg. Ik denk dat ik dat toch wat te industrieel vind.
Klopt. We willen de hele klus uitbesteden. Ik had dat er bij gezet voor het geval er reacties zouden komen in de trant van 'je kunt ook makkelijk zelf wilgentegen vlechten'. Ik zal het even verduidelijkenquote:Op zondag 3 maart 2024 09:59 schreef Watuntrik het volgende:
De door jou gevonden plaatjes lijken van deze webshop te stammen...
https://www.wilgentenenschuttingen.nl/wilgentenen-poort/
Die leveren de wilgenteen tuindelen met poort en al op aanvraag, dus poort uitbesteden is niet eens nodig... Dan is het dus maten doorgeven wat je wil en wanneer geleverd alleen de palen op juiste afstanden in de grond zetten.
Dit dus, als contrast zou ik de deur niet van wilgentenen maken. De schutting zal wel gaan begroeien en als er dan een wiebelige ogende wilgentenendeur in zit staat dat niet echt mooi vind ik. Dan liever een massief ruw houten deur, evt in een stenen boogje. #Mijn fantasie.quote:Op zondag 3 maart 2024 12:11 schreef Zomaarevenkijken het volgende:
Persoonlijk vind ik de deur op de foto's in de OP er nogal amateuristisch uitzien, al zal hij vast functioneel en degelijk zijn. Dan had ik liever de deur helemaal van hout gemaakt.
Heb je ook gezien wat dit kost?quote:Op zondag 3 maart 2024 18:41 schreef Lucky_Strike het volgende:
Nieuw idee: kastanjepalen.
[ afbeelding ]
Alleen kan ik daar ook geen fatsoenlijke deur voor vinden
Daar zijn bomen voor gekapt?quote:Op zondag 3 maart 2024 18:41 schreef Lucky_Strike het volgende:
Nieuw idee: kastanjepalen.
[ afbeelding ]
Alleen kan ik daar ook geen fatsoenlijke deur voor vinden
Nog niet. We hebben even een paar grote projecten lopen en dan is dit aan de beurt.quote:Op vrijdag 24 mei 2024 09:12 schreef hilliebillie het volgende:
Heb je ondertussen al een keuze gemaakt?
Hoe hoog moet het zijn? Ik heb laatst een lijstje leveranciers met prijzen gemaakt voor dit soort hek, en dan rond de 2m hoog.quote:Op zondag 3 maart 2024 20:52 schreef Lucky_Strike het volgende:
Ik denk dat ik op de goede weg ben.
Schutting met 2cm latafstand:
[ afbeelding ]
Poort van rondhout met onbekende afstand tussen de paaltjes
[ afbeelding ]
Dit kost voor zover ik kan zien voor ons nog geen 700 euro.
Dat je er wat doorheen kunt kijken is voor ons geen enorm probleem.
Ik ga even verder met dit plan.
Ik heb zeker interesse in je uitzoekwerk! Ik wil ook ongeveer 2 meter hoog. Het komt onderaan de oprit te staan dus het komt niet op een centimeter meer of minder.quote:Op woensdag 29 mei 2024 15:36 schreef sigme het volgende:
[..]
Hoe hoog moet het zijn? Ik heb laatst een lijstje leveranciers met prijzen gemaakt voor dit soort hek, en dan rond de 2m hoog.
Schapenhek komt in een aantal soorten; de dure zijn van kastanjehout en dan engels of frans. En de verschillende prijzen voor hekken van vergelijkbare lengte & hoogte zit 'm dan dus in de latafstand.
Goedkoper zijn de schapenhekken waarbij ze zorgvuldig niet vermelden van wat voor hout het gemaakt is en vaak ook niet wat de latafstand is. Bij mijn weten zijn die dan gemaakt van hazelnoot. Ook mooi maar gaat minder lang mee dan kastanje (wat ook niet eindeloos meegaat).
Palen zijn je belangrijkste keuze. Kastanjehouten palen zijn mooi, onbehandeld en een heel klein beetje lastiger (want onregelmatiger) bij het zetten van een hek. Verder heten ze lang mee te gaan, maar dat valt tegen. Zeker bij jou in die natte zut: na 5 jaar zijn ze op maaiveldniveau doorgerot. Je hek is dan waarschijnlijk nog goed genoeg, maar als je palen moet vervangen is dat een aanslag op de duurzaamheid van je hekwerk.
Ter inspiratie: https://www.dehekkerij.nl/prijzen/ hier haal ik m'n dure variantjes, https://tuinmaak.nl/schapenhek/ hier de goedkoopjes.
Als je wat hebt aan mijn uitzoekwerk voor leveranciers van Hoog Schapenhek geef even een gil dan kijk ik daar even naar.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |