Recent is er bij mij een tegelvloer gelegd (keramisch pakket, 120x20cm, gerectificeerde tegels, visgraat verband), de aannemer heeft meerdere zaken in mijn huis aangepakt. Helaas verliep de communicatie tijdens deze activiteiten niet altijd even prettig. De aannemer is alweer een tijdje vertrokken en nu ik de vloer beter ben gaan bekijken valt mij het volgende op:
1. Er zijn 1.5mm Rubi tegelclips gebruikt. Ondanks dat dit leveling systeem is gebruikt is de voegbreedte niet overal hetzelfde. Op veel plekken is de voegbreedte 3.5mm, maar er zijn ook stukken waarbij de voegbreedte richting de 5mm op gaat. Ik begrijp hier helemaal niets van, door het gebruik van tegelclips zou de voegbreedte toch overal hetzelfde moeten zijn? Je legt de tegel toch strak tegen de clips aan?
De voegbreedte is overigens niet scheef, als deze 5mm is, dan is die over de hele tegel 5mm.
Is dit acceptabel?
2. Voor het voegsel heb ik gekozen: Eurocol 717 eurofine wd elegant. Nu merk ik op dat de voegkleur niet overal hetzelfde is, op sommige stukken is de voegkleur echt merkbaar een stuk lichter. Waardoor zou dit kunnen komen?
Ik heb zelf de tegels aangeleverd en we hebben samen de materialen gekocht om de tegels te kunnen leggen. Dus de clips, tegellijm, voegsel etc. Ik heb dus alleen voor de arbeid betaald.
Ik heb de aannemer hier nog niet op aangesproken, dat wil ik pas gaan doen als ik weet wat ik ermee wil. Maar dan moet ik ook weten wat acceptabel is.
Heeft iemand hier ervaring mee?
BlaBlaBla