Ja. Dus is stoken niet echt de handigste oplossing.quote:Op zaterdag 23 september 2023 19:08 schreef vosss het volgende:
Eerst stoken en vervolgens het raam open zetten.
Ze pakt maar een extra deken als ze het koud heeft.
Ok en mijn 2de post is geen optie want?quote:Op zaterdag 23 september 2023 19:11 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja. Dus is stoken niet echt de handigste oplossing.![]()
En de verwarming aan en je kamer potdicht vind ik ook maar zo zo. Vooral als je daarna gewoon in slaap valt. De CV gaat wel uit. Maar echt frisse lucht heb je dan niet gehad in je kamer.
Haar bureautje dacht ik aan.quote:Op zaterdag 23 september 2023 19:12 schreef Panthera1984 het volgende:
Infrarood panelen verwarmen oppervlakken, geen lucht. Het beste is om een infrarood paneel op jezelf te richten op een plek waar je stil zit.
quote:Op zaterdag 23 september 2023 19:12 schreef vosss het volgende:
[..]
Ok en mijn 2de post is geen optie want?
Een kind van 11 wat op de bovenste verdieping slaapt, die doet dat niet uit zichzelf.quote:Op zaterdag 23 september 2023 19:09 schreef vosss het volgende:
En ze kan gewoon de radiator op haar slaapkamer dicht draaien als jullie nog op de thermostaat onder zitten.
Okay. Ik merk dat ik de vraag anders moet formuleren:quote:Op zaterdag 23 september 2023 19:26 schreef CoolGuy het volgende:
Maar, wacht even, dus ze wil 1 a 1,5 uur voor ze gaat slapen verwarmen, om vervolgens áls ze dan daadwerkelijk gaat slapen, dat infrarood panel/whatever de bron is uit te zetten, op te staan, het raam op een kier te zetten, in bed gaan liggen en slapen?
Ik...mis het nut hier een beetje van. Zo'n infrarood paneel kan op zich wel denk ik, al weet ik niet hoeveel warmte dat geeft. Daarnaast weet ik ook niet hoeveel stroom dat vraagt maar de opzet vind ik wel wat...bijzonder. Een airco kan ook verwarmen, maar die hangt daar niet, want anders had je deze vraag niet gesteld.
Ik weet niet hoe warm die kamer wordt in de zomer, maar wellicht is het het overwegen waard om er een airco op te hangen, want dan heb je er in de zomer ook nog wat aan?
0 ervaring hier.quote:Op zaterdag 23 september 2023 19:29 schreef capricia het volgende:
[..]
Okay. Ik merk dat ik de vraag anders moet formuleren:
Wat is jullie ervaring met een IR-paneel in de slaapkamer?
Is 2000 watt niet een overkill voor een kamer van 4 bij 3?quote:Op zaterdag 23 september 2023 19:28 schreef christmastsunami het volgende:
Infrarood bereikt zo'n 3 meter. En voelt erg comfortable, als ie aan staat.
Je zou ook een goedkope infrarood terras verwarming eerst kunnen proberen.
[ afbeelding ]
https://www.bol.com/nl/nl(...)2_60.62.ProductTitle
Als ze binnen die 3 meter zit, heb je meer nodig, iets van 1200W. 600W is echt heel weinig warmte , meer iets voor de kuikens in een kippenhok.quote:Op zaterdag 23 september 2023 19:31 schreef capricia het volgende:
[..]
Is 2000 watt niet een overkill voor een kamer van 4 bij 3?
Ik dacht meer aan zoiets bij het bureau.
https://www.praxis.nl/bad(...)thermostaat/10159989
Of iets algemener wits op het plafond.
Drie meter zou overigens perfect zijn
het raam op een kier is heel verstandig ivm de luchtkwaliteit. Een infrarood paneel in de slaapkamer lijkt mij niet handig, tenzij je naakt in bed ligt zonder dekens.quote:Op zaterdag 23 september 2023 19:06 schreef capricia het volgende:
Mijn dochter wil graag een korte tijd, zeg maximaal 1 a 1,5 uur, in de winter 's avonds haar slaapkamer verwarmen. Vlak voor het slapen gaan. En als ze dan gaat slapen, wil ze het raam op een kier.
De thermostaat is in de woonkamer. En dat werkt qua ritme niet tijd goed.
Kan een infrarood paneel slim zijn? En wat is jullie ervaring daarmee? Op welke afstand verwarmt zo'n paneel nog?
Okay.quote:Op zaterdag 23 september 2023 19:35 schreef christmastsunami het volgende:
[..]
Als ze binnen die 3 meter zit, heb je meer nodig, iets van 1200W. 600W is echt heel weinig warmte , meer iets voor de kuikens in een kippenhok.
de grootte van de kamer is niet relevant voor een IR paneel, omdat deze de lucht niet verwarmd, maar alleen objecten verwarmd direct onder het paneel.quote:Op zaterdag 23 september 2023 19:31 schreef capricia het volgende:
Is 2000 watt niet een overkill voor een kamer van 4 bij 3?
Het is ook meer dat ze nog even bezig is bij haar bureau, voor het slapen gaan.quote:Op zaterdag 23 september 2023 19:36 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
het raam op een kier is heel verstandig ivm de luchtkwaliteit. Een infrarood paneel in de slaapkamer lijkt mij niet handig, tenzij je naakt in bed ligt zonder dekens.
En welke afstand heb je het dan over?quote:Op zaterdag 23 september 2023 19:39 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
de grootte van de kamer is niet relevant voor een IR paneel, omdat deze de lucht niet verwarmd, maar alleen objecten verwarmd direct onder het paneel.
Je moet het gewoon ervaren, het werkt best goed. Alleen is het wel heel anders dan je gewend bent en alleen in bepaalde situaties werkt het heel goed. Die 600W panelen zijn echt een extraatje naast een andere verwarming, anders zijn ze echt niet sterk genoeg.quote:Op zaterdag 23 september 2023 19:36 schreef capricia het volgende:
[..]
Okay.
Dit is zinvolle info! Thanks man.
dat kan inderdaadquote:Op zaterdag 23 september 2023 19:39 schreef capricia het volgende:
[..]
Het is ook meer dat ze nog even bezig is bij haar bureau, voor het slapen gaan.
En zo'n infra rood ding is dan bijv via google home te programmeren dat ie standaard om bijv 2300 uur uit gaat.
hoe dichterbij hoe warmer het aanvoelt.quote:Op zaterdag 23 september 2023 19:40 schreef capricia het volgende:
[..]
En welke afstand heb je het dan over?
Wat is het doel van het verwarmen? Wat probeer je te bereiken voor je dochter?quote:Op zaterdag 23 september 2023 19:06 schreef capricia het volgende:
Mijn dochter wil graag een korte tijd, zeg maximaal 1 a 1,5 uur, in de winter 's avonds haar slaapkamer verwarmen. Vlak voor het slapen gaan. En als ze dan gaat slapen, wil ze het raam op een kier.
De thermostaat is in de woonkamer. En dat werkt qua ritme niet tijd goed.
Kan een infrarood paneel slim zijn? En wat is jullie ervaring daarmee? Op welke afstand verwarmt zo'n paneel nog?
Een aangename zit (uurtje) achter haar bureau in de winter, voor het slapen gaan. Onafhankelijk van onze centrale verwarming.quote:Op zaterdag 23 september 2023 20:23 schreef SnodeSnuiter het volgende:
[..]
Wat is het doel van het verwarmen? Wat probeer je te bereiken voor je dochter?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |