BRON:https://nos.nl/artikel/24(...)-moslims-en-moskeeenquote:Ministerie Sociale Zaken betreurt geheim onderzoek naar moslims en moskeeën
Minister Van Gennip van Sociale Zaken betreurt de manier waarop haar departement onderzoek heeft gedaan naar moslims en moskeeën. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft ze dat ze heeft vastgesteld dat haar ministerie tot 2019 onderzoek liet doen naar personen, organisaties en netwerken binnen de moslimgemeenschappen, zonder dat de betrokkenen daarvan op de hoogte waren.
In 2021 bracht NRC naar buiten dat zeker tien Nederlandse gemeenten de afgelopen jaren een particulier onderzoeksbureau hadden ingehuurd om onderzoek te doen naar religieuze organisaties. Daarbij werd gebruik gemaakt van undercovermethoden die niet zijn toegestaan.
Nu blijkt dat ook het ministerie onderzoeken heeft gedaan naar moslims en moskeeën waarbij persoonsgegevens verwerkt zijn, terwijl daar geen juridische grondslag voor was en is. Het gaat daarbij volgens Van Gennip voornamelijk over namen van personen gekoppeld aan een woonplaats en religieuze overtuiging, gedragingen of uitingen. Ook was de manier van onderzoek doen niet altijd transparant.
De onderzoeken richtten zich vooral op salafisten, moslims die een orthodoxe vorm van de islam aanhangen.
Discriminatie van moslims
Het nieuws over de undercoveronderzoeken van gemeentes maakte veel los onder Nederlandse moslimgemeenschappen. Het ministerie van Sociale Zaken begon daarna een traject om het vertrouwen tussen de overheid en moslimgemeenschappen te herstellen.
Maar de minister concludeert nu dat de overheid zelf de discriminatie van moslims heeft bevorderd. Zo staat er in de brief dat de overheid "onbedoeld heeft bijgedragen aan stigmatisering van grote groepen moslims die hier niets mee te maken hebben".
Om discriminatie van moslims tegen te gaan, moet er volgens Van Gennip meer aandacht voor het verschijnsel zijn en moet het opnieuw onderzocht worden. Zo wil ze bijvoorbeeld iets doen tegen banken die moslims weigeren.
De verzamelde persoonsgegevens worden vanaf 1 april 2024 vernietigd. Mensen die willen weten of hun gegevens in het dossier van Sociale Zaken zijn verwerkt kunnen zelf informeren bij het ministerie.
Volgens NRC gaat dit in tegen een advies van de landsadvocaat, die stelt dat de overheid verplicht is om burgers over wie illegaal informatie is verzameld daar zelf over te informeren.
Je weet dat meisjes besnijdenis den vooral in Christelijke Afrikaanse landen voorkomt?quote:Op dinsdag 19 september 2023 23:39 schreef Mubassie het volgende:
Alleen zit er in het ene pak een clitoris, en in het andere.... niet.
Wat een nieuws
Gennip is geen nobody.quote:Op dinsdag 19 september 2023 23:42 schreef MadJackthePirate het volgende:
Wel bijzonder altijd hoe die nobody's de Islam moeten betrekken om relevant te blijven...
Bron? Heb altijd gedacht dat het een Islamitisch iets was voornamelijk uit Somalië en Eritrea.quote:Op woensdag 20 september 2023 00:00 schreef Mickytjuh het volgende:
[..]
Je weet dat meisjes besnijdenis den vooral in Christelijke Afrikaanse landen voorkomt?
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21969936/quote:Op woensdag 20 september 2023 06:00 schreef Pizzakoppo het volgende:
[..]
Bron? Heb altijd gedacht dat het een Islamitisch iets was voornamelijk uit Somalië en Eritrea.
Vind de bron wel wat mager maar het is inderdaad voornamelijk cultureel en niet religieus.quote:Op woensdag 20 september 2023 07:08 schreef Mickytjuh het volgende:
[..]
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21969936/
https://dewereldwijven.co(...)de-verenigde-staten/ (hierin staat een bewering die niet gebaseerd is op bronnen, maar vond het wel koddig dat het dus bij Amerikaanse witte christelijke vrouwen steeds meer voorkomt)
Besnijdenis heeft niks met geloof, maar met overige cultuur te maken overigens.
Maar dat is weer een ander verhaal.
Heb je doorgeklikt?quote:Op woensdag 20 september 2023 07:11 schreef Pizzakoppo het volgende:
[..]
Vind de bron wel wat mager maar het is inderdaad voornamelijk cultureel en niet religieus.
Lol, nee dat had ik niet :’)quote:Op woensdag 20 september 2023 07:12 schreef Mickytjuh het volgende:
[..]
Heb je doorgeklikt?
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4064295/
Haha tjah, dan is het een magere bron. Maar die link was enkel een samenvatting.quote:Op woensdag 20 september 2023 07:15 schreef Pizzakoppo het volgende:
[..]
Lol, nee dat had ik niet :’)
Ik ben één van die mensen vrees ik. Meestal scan ik op de inhoud en de raakvlakken met de gemaakte claim en laat het dan links liggen. Neem mij wel altijd voor om papers en onderzoeken te lezen maar raak altijd afgeleid.quote:Op woensdag 20 september 2023 07:17 schreef Mickytjuh het volgende:
[..]
Haha tjah, dan is het een magere bron. Maar die link was enkel een samenvatting.
Er stond een "full text link"
Maar de meeste mensen vinden het onmogelijk om dat soort papers te lezen
Dat denk je dan verkeerd. Het is vnl een Afrikaans gebruik en heeft niks met de islam te maken.quote:Op woensdag 20 september 2023 06:00 schreef Pizzakoppo het volgende:
[..]
Bron? Heb altijd gedacht dat het een Islamitisch iets was voornamelijk uit Somalië en Eritrea.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |