Dan ga je liever in Singapore zelf zitten. Vraag mij trouwens af of dit nu onderdeel van JB is.quote:Op maandag 11 september 2023 16:37 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
hier moet de oudere europeaan toch iets willen kopen ?/
voor een scheet en drie knikkers ?
er is wereldwijd een veel te grote automobiel productie , zeker ook gezien de steeds ouder wordende kopersmarktquote:Op woensdag 13 september 2023 21:33 schreef machtpen het volgende:
Zonder China is de Europese industrie helemaal niks meer.
USA heeft verschillende bases aangelegd op palawan , al 10 jaar terugquote:Op woensdag 13 september 2023 22:44 schreef slashdotter3 het volgende:
China may think twice about sending warships to invade the tiny island of Taiwan now that the Philippines is lending its full support. In a situation similar to the Russia/Ukraine war, the Philippines will play a crucial role in any Chinese/Taiwan conflict, and with the support of the US, China may reconsider its invasion plans. Check out today's epic video to see how the Philippines will play a crucial role in any significant conflict involving China and Taiwan.
https://nos.nl/nieuwsuur/(...)maar-wat-anders-doenquote:Gisteren, 18:25
Torenhoge jeugdwerkeloosheid, Chinese jongeren gaan maar wat anders doen
Sjoerd den Daas
correspondent China
Nog nooit telde China zoveel hoogopgeleiden als nu. Maar jonge afgestudeerden komen door de economische crisis maar moeilijk aan de bak: ruim n op de vijf Chinese jongeren is werkloos. Anderen hebben berhaupt geen zin meer om mee te gaan in de stressvolle mallemolen van het werkende bestaan en verlaten de stad voor het platteland.
Li Yi heeft even geroken aan het werkende leven in de stad. Niets voor hem, luidde de conclusie al snel. "De druk die het bedrijf me oplegde was groot, het salaris matig," vertelt hij. "Elke dag was ik alleen al twee uur kwijt om op mijn werk te komen." Samen met drie vrienden gooide hij het roer om.
Hij ruilde techstad Hangzhou in voor het platteland van Jingdezhen. de plek die ook wel de 'porseleinhoofdstad van de wereld' wordt genoemd. "Hier kun je je eigen ding doen, zonder dat je je te veel zorgen hoeft te maken." Hij huurt een studio waar hij, naast zijn eigen leven, ook het pottenbakambacht vorm probeert te geven.
Honderden sollicitatiebrieven
"Dit ontwerp gaat over een jonge werkende", zegt Li, die een blauwwit kopje uit de kast trekt. Op het kopje is iemand te zien die om negen uur 's ochtends wakker schrikt. Een knipoog naar de hoge werkdruk in China, ook wel bekend als '996': werken van negen uur 's ochtends tot negen uur 's avonds, zes dagen per week. Formeel in strijd met Chinese arbeidswetten, maar in de praktijk nog lang niet uitgebannen.
“Hij is laat en in paniek", zegt Li over de jongen op de theekop. "Je wordt dan direct gekort op je salaris." Heel anders is dat in de bergen van Jingdezhen, een plek waar niemand de wekker lijkt te zetten. "Het tempo ligt hier laag, de kosten voor levensonderhoud ook."
Ook Douzi is in Jingdezhen, al wilde ze best werken in de stad. Maar dat bleek lastig, vertelt ze. Afgelopen jaar schreef ze "vele honderden" sollicitatiebrieven. "Misschien waren het er meer dan duizend. Maar je concurreert met een groot aantal afgestudeerden. Vaak kreeg ik niet eens antwoord." Voor haar reden om te kiezen voor een cursus pottenbakken.
Het zijn gedesillusioneerde jongeren, zegt pottenbakker Fang Songbin, oprichter van atelier 'Wensong waar Douzi in de leer is. "Vanwege de problemen op de arbeidsmarkt." Hij heeft weinig op met het arbeids-ethos dat veel werkgevers verwachten. "Ik heb nog nooit gewerkt", lacht hij. "Hier doe je wat je zelf wilt, dat voelt niet als werk."
Afgelopen zomer studeerden 12 miljoen Chinezen af aan een universiteit. Hoeveel daarvan inmiddels een baan hebben, is onduidelijk. Sinds juni, toen het jeugdwerkloosheidscijfer uitkwam op 21,3 procent, publiceert het Chinese statistiekbureau geen data meer. Het is een publiek geheim dat Peking niet houdt van slecht nieuws, al zegt het zelf dat het gaat om een 'tijdelijke publicatiepauze' die bedoeld is om de rekenmethode tegen het licht te houden.
Economen zijn sceptisch over het cijfer. Zhang Dandan, hoogleraar aan de prestigieuze National School of Development van de Peking Universiteit, denkt dat de problemen zwaar zijn onderschat. Als ook jongeren worden meegenomen die financieel tijdelijk op hun ouders moeten leunen of zelfs helemaal niet meer solliciteren, zou het cijfer hoger kunnen liggen. Ze houdt rekening met een cijfer van 46,5 procent.
Ontberingen
Van partijbaas Xi Jinping kregen jongeren een al eerder uitgesproken duidelijke leidraad voor hun toekomst: "De jeugd moet luisteren naar de woorden van de Partij, de Partij volgen en dromen omarmen. Ze moeten ernaar streven goede jongeren te zijn in het Nieuwe Tijdperk en bereid zijn bitter te eten."
Ontberingen doorstaan, betekent dat vrij vertaald. Al lijken de jongeren in Jingdezhen zich van die woorden niet al te veel aan te trekken. "Ik doe iets wat ik leuk vind", zegt Li. "Dat is niet te vergelijken met een baan, waar je in- en uitklokt." Over geld maakt hij zich weinig zorgen. "Voor een paar honderd yuan per maand - omgerekend ver onder de 100 euro - kun je hier al een kamer huren."
De malaise voor jongeren op de arbeidsmarkt, verergerd door corona, maakt dat het aantal Chinezen dat voor het eerst een huis koopt ook blijft dalen. In vergelijking met de tweede helft van 2020 ligt het aantal starters 65 procent lager, stelt zakenbank UBS. De daling van de huizenprijzen, die nog niet ten einde is, lokt tot nu toe weinig nieuwe kopers. Een huis kopen, de financin: in Jingdezhen zijn ze er berhaupt niet meer mee bezig zijn.
"Als geld het allerbelangrijkste zou zijn, zou ik hier niet zitten", zegt Douzi. "Het gaat mij er om dat ik doe wat ik leuk vind. Dat is, net als vrijheid, voor mij nu het belangrijkste."
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Er zijn nu al teveel huizen en ze hebben de grootste bevolkingskrimp ter wereld dus straks zijn er nog minder van nodig.
[ Bericht 48% gewijzigd door slashdotter3 op 19-09-2023 19:04:46 ]
Is hij weer boven water? Paar dagen geleden was Wang Yi nog bij een ontmoeting met de Amerikanen op Malta, en hij schijnt nu in Rusland te zijn voor een ontmoeting met Lavrov.quote:Op donderdag 14 september 2023 00:29 schreef slashdotter3 het volgende:
Dus Wang Yi, de nr2 van China wordt vermist? En ze moeten nu een al 16 jaar gepensioeneerde politicus optrommelen om hun te vertegenwoordigen in een hoog Australisch overleg? 🤔
======================================
More #CCP ministers have gone missing:
The latest on the list: The CCP’s famous “wolf warrior” and the current (and a former) Foreign Minister #WangYi.
There are rumors that Wang Yi has been ordered to write a self-criticism at home, allegedly because he embarrassed #XiJinping at the #BRICSSummit2023. Do you remember Xi Jinping's interpreter being blocked by security personnel, leading to various embarrassing moments for Xi?
In my personal opinion, this rumor is likely true. The reason is that Wang Yi did not accompany #Chinese #Premier #LiQiang to the #G20India2023 and will not come to #NewYork for the annual #UN General Assembly.
Furthermore, #LiZhaoxing, the former Chinese Foreign Minister who has been retired for as long as 16 years and is now 83 years old, recently reemerged to represent the CCP at the 7th #China-Australia High-Level Dialogue. (See picture 2. Li Zhaoxing with Craig Emerson, the head of the Australian delegation and a former trade minister on Sep 7).
This suggests that there is a shortage of capable individuals in the CCP's diplomatic system.
I wonder if Xi Jinping might be reminiscing about his former Foreign Minister #QinGang, who was so attentive that he would count the steps of the museum staircases during Xi's overseas visits.
[ twitter ]
kan filmpje niet kijken maar wat is de reden van beiden?quote:Op dinsdag 19 september 2023 22:49 schreef slashdotter3 het volgende:
1) de CCP heeft weer wat nieuws bedacht, ze kunnen het werkloosheid probleem niet oplossen dus huren ze maar bekende mensen in om het simpele plattelandsleven te idealiseren en promoten.
2) 47 miljoen mensen bezoeken tegelijkertijd de vacaturesite BOSS Zhipin wat de site doet crashen. Dit geeft wel aan hoe ernstig de situatie in China is
3) MonkeyPox begint een serieus probleem in China te worden, het is een ziekte waar geen geneesmiddel voor is, het enige wat gedaan kan worden is de symptomen te verlichten.
4) scheiden wordt moeilijker in China
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |