quote:De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin zet donderdagavond en -nacht 40.000 politiemensen in om rellen tegen te gaan. Het is al twee nachten erg onrustig, vooral rond Parijs, nadat een agent een zeventienjarige automobilist had doodgeschoten.
De Franse president Emmanuel Macron benadert de onlusten als een nationale crisis die zonder ingrijpen weken kan duren, zoals bij de onlusten in 2005. Toen was het wekenlang onrustig in Frankrijk na de dood van twee tieners in een voorstad van Parijs. De twee hadden zich voor politieagenten verstopt in een elektriciteitshuisje.
De zeventienjarige Nahel werd dinsdag door een agent doodgeschoten toen de jongen bij een verkeerscontrole in de stad Nanterre wegreed. De minimumleeftijd in Frankrijk om auto te rijden is achttien jaar.
Nahel had meerdere problemen met justitie, meldt de Franse nieuwzender Europe 1. Hij zou in september weer moeten voorkomen.
OM verdenkt agent van doodslag: niet volgens regels
Volgens de Franse justitie in Nanterre heeft de agent niet volgens de richtlijnen geschoten. Hij wordt verdacht van doodslag. De agent is aangehouden en moet in voorlopige hechtenis.
De agent werkt al tien jaar voor de Franse politie. De man is volgens politiebronnen ervaren met een goede staat van dienst.
Over de vraag wanneer een politieagent het vuur mag openen, zijn al geruime tijd politieke en juridische twisten. Volgens critici beschieten Franse agenten steeds vake
https://www.nu.nl/buitenl(...)chieten-tiener.htmlr mensen die stoptekens negeren. Vorig jaar zou dit tot dertien doden hebben geleid.
Dan heb ik wat in te halenquote:Op vrijdag 30 juni 2023 18:16 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Die is al geweest, ligt aan videogames en ze gaan social media posts verwijderen.
Wat een vies walgelijk clubje is de VN geworden, althans de vaste medewerkers. Hier de racisme kaart voor trekken, maar geen woord over het volk wat al dagen losgaat en hun haat jegens Frankrijk en haar inwoners dagelijks laat merken. Dat volk gaat nu nooit los als er weer kinderen van straat geschraapt kunnen worden op een kerstmarkt, of de lijken liggen in een concertzaal, zelfs nog niet eens als peuters worden neergestoken op een speelplaats net zoals je de VN dan niet hoort behalve als critici van die aanslagen zich durven uit te spreken. Het probleem zit dieper in onze samenleving, overal in alle lagen is racistisch en radicaal volk geïnfiltreerd die alleen maar voor een tweedeling zorgen terwijl ze hun "eigen" groepen keer op keer buiten schot willen houden.quote:Frankrijk verwerpt beschuldiging van VN over racisme bij politie
De Franse regering verwerpt de beschuldiging van de Verenigde Naties over racisme bij de politie. "Elke beschuldiging van racisme of systemische discriminatie binnen de politiemacht in Frankrijk is totaal ongegrond", aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken.
Een woordvoerder van het VN-mensenrechtenkantoor zei vandaag dat er zorgen zijn omdat de Franse politie een 17-jarige jongen van Noord-Afrikaanse afkomst doodschoot. "Dit is een moment voor het land om de diepgewortelde problemen van racisme en discriminatie bij de wetshandhaving serieus aan te pakken", aldus de woordvoerder.
2e dode, was al een 54 jarige man doodgeschoten. Maar haalt de Nederlandse media niet eens.quote:Op vrijdag 30 juni 2023 19:10 schreef Zipportal het volgende:
[ twitter ]
@:3rr0r frikandel'n bie de Lidl.
quote:Verdwaalde kogel doodt onschuldig slachtoffer (54) in Frans-Guyana
In Cayenne, de hoofdstad van Frans-Guyana, is een 54-jarige man in zijn huis omgekomen door een verdwaalde kogel. De protesten naar aanleiding van de dood van Nahel vonden net voor zijn deur plaats. Ook in andere Franse overzeese gebieden, zoals Martinique en La Réunion, braken rellen uit.
Bij McDonald's hoorde ik vandaagquote:Op vrijdag 30 juni 2023 19:10 schreef Zipportal het volgende:
[ twitter ]
@:3rr0r frikandel'n bie de Lidl.
De Lidl zal nu ook wel racistisch zijn.quote:Op vrijdag 30 juni 2023 19:10 schreef Zipportal het volgende:
[ twitter ]
@:3rr0r frikandel'n bie de Lidl.
VN weet het beter, ze hebben racisme in Frankrijk al decennia gedocumenteerdquote:Op vrijdag 30 juni 2023 19:11 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Wat een vies walgelijk clubje is de VN geworden, althans de vaste medewerkers. Hier de racisme kaart voor trekken, maar geen woord over het volk wat al dagen losgaat en hun haat jegens Frankrijk en haar inwoners dagelijks laat merken. Dat volk gaat nu nooit los als er weer kinderen van straat geschraapt kunnen worden op een kerstmarkt, of de lijken liggen in een concertzaal, zelfs nog niet eens als peuters worden neergestoken op een speelplaats net zoals je de VN dan niet hoort behalve als critici van die aanslagen zich durven uit te spreken. Het probleem zit dieper in onze samenleving, overal in alle lagen is racistisch en radicaal volk geïnfiltreerd die alleen maar voor een tweedeling zorgen terwijl ze hun "eigen" groepen keer op keer buiten schot willen houden.
Een dode jongen is niet goed te praten, maar deze rellen en de dode man die ze gevonden hebben ook niet en daar zul je ze nooit over horen.
Ik ga de discussie nog niet eens aan, want dit gaat een ellenlang welles nietes gesprek worden. Maar ben blij om te zien dat sommige users kleur bekennen, de realisten onder ons weten wel beter wat de oorzaak is van het politie ingrijpen en wie er in Europa echt racistisch is.quote:Op vrijdag 30 juni 2023 19:17 schreef wizkays het volgende:
[..]
VN weet het beter, ze hebben racisme in Frankrijk al decennia gedocumenteerd
in NL ging men ook rellen toen de politie Mitch Henriquez 'ging doden' tijdens zijn arrestatie, toen ontstond er ook rellen want er was al een lange geschiedenis van racisme bij de politie in Schilderswijk
wat wil je dan dat ze gaan rellen in Frankrijk als isis concertgangers doodschiet? slaat nergens op
de machthebbers en niet arme migrantenquote:Op vrijdag 30 juni 2023 19:21 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
en wie er in Europa echt racistisch is.
quote:Op vrijdag 30 juni 2023 19:23 schreef Discombobulate het volgende:
Het is natuurlijk logisch dat je hiermee rellen uitlokt. Oh, we gaan het nog harder aanpakken? Prima, maar dan krijg je nog meer rellen. Nog harder aanpakken? Nog hevigere rellen.
Dat is precies de beleidsfuik ja. Je moet dit gewoon gecontroleerd laten uitrazen. Dingen platbranden en dergelijk is nergens voor nodig, dat boet je binnen de mogelijkheden voorkomen. Maar als je hier massaal met lbd-40’s ingaat dan creëer je een geweldsspiraal.quote:Op vrijdag 30 juni 2023 19:23 schreef Discombobulate het volgende:
Het is natuurlijk logisch dat je hiermee rellen uitlokt. Oh, we gaan het nog harder aanpakken? Prima, maar dan krijg je nog meer rellen. Nog harder aanpakken? Nog hevigere rellen.
Ik kan me een trekker op de rotonde herinneren wat akelig dichtbij kwam.quote:Op vrijdag 30 juni 2023 19:04 schreef wizkays het volgende:
[..]
nee, in Frankrijk schieten ze demonstranten dood, is dit weleens voorgekomen in NL?
De machthebbers zijn niet racistisch maar machtsgeil en als het om geld gaat boeit het ze niets van welk land of kleurtje het komt. Niet alle migranten zijn racistisch, een gedeelte helaas wel. Maar deze relschoppers zijn geen migranten of alleen maar migranten, ik denk dat de meerderheid zelfs in Frankrijk is geboren, en kijk hoe ze rellen tegen hun land, hun landgenoten daarbij ook 0 diversiteit bij die relschoppers, dat zou iemand zoals jou toch moeten triggeren.quote:Op vrijdag 30 juni 2023 19:24 schreef wizkays het volgende:
[..]
de machthebbers en niet arme migranten
Wat moeten ze dan doen? Als ze dat volk niet aanpakken dan geeft het een vrijbrief om de samenleving tot gronde te richten, maar ik hoor graag hoe ze het dan moeten aanpakken?quote:Op vrijdag 30 juni 2023 19:23 schreef Discombobulate het volgende:
Het is natuurlijk logisch dat je hiermee rellen uitlokt. Oh, we gaan het nog harder aanpakken? Prima, maar dan krijg je nog meer rellen. Nog harder aanpakken? Nog hevigere rellen.
Geen idee, ik ben geen expert, maar blijkbaar doen ze dat nu ook al, die vrijbrief, want het resultaat is precies hetzelfde. Dat is de paradox.quote:Op vrijdag 30 juni 2023 19:33 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Wat moeten ze dan doen? Als ze dat volk niet aanpakken dan geeft het een vrijbrief om de samenleving tot gronde te richten, maar ik hoor graag hoe ze het dan moeten aanpakken?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |