Een mandibak dus. Algemeen in tropisch oost Azië. Mandi is Indonesisch voor zwemmen of je wassen.quote:Op dinsdag 28 maart 2023 13:47 schreef DjVero het volgende:
Ik heb me zo nog staan wassen bij mijn Thaise schoonfamilie paar jaar geleden; grote stenen bak met vrij koud water waar je dan met een teiltje, water uitschepte en dat over je heen klotste. Was wel tof, maar ik prefereer toch een douche.
Mijn man heeft een fysiek beroep. Die zal ook altijd douchen.quote:Op dinsdag 28 maart 2023 13:55 schreef PiyeReloaded het volgende:
Ik heb een vrij hardnekkige zweetgeur. Als ik even snel was, dat kan aan de wasbak of een hele snelle douche zijn, dan is dat meestal niet genoeg om geurvrij te zijn, als ik mijn neus in mijn oksel steek. Dus ja ook een grondige wasbeurt doet het net niet helemaal voor mij. Heb wel echt stromend heet water én schrobben nodig.
Voor de snelheid ga ik liever onder stromend water, halfslachtig inzepen, dan grondig aan de wasbak. Dat resultaat is vergelijkbaar en het eerste is sneller.
Douchen kan ook vies zijn. Er water overheen laten stromen betekent nog niet dat het schoon is.quote:Op maandag 27 maart 2023 15:12 schreef Selenophilia het volgende:
[..]
Wassen is gewoon vies. Afgeraffeld een beetje beweren dat je hygiënisch bezig bent bah
Bronquote:Blijf ik even schoon bij twee keer per week douchen?
In Nederland stijgen de prijzen ongekend hard. Zo betaal je ook steeds meer voor je dagelijkse douchebeurt. Mocht je de kosten willen drukken, dan zou je ervoor kunnen kiezen om minder vaak te douchen. Maar blijf je even schoon bij tweemaal douchen in de week in plaats van iedere dag? De redactie van Alledaagse Vragen heeft het uitgezocht.
Bescherming van de huid
Volgens dermatoloog Ellen de Haas is iedere dag douchen helemaal niet nodig. Te vaak douchen kan zelfs risico’s met zich meebrengen. "Door vaak te douchen haal je al het vet weg van je huid. Dat vet beschermt juist je huid en maakt het zacht." Iedere dag douchen droogt je huid uit. Een uitgedroogde huid is een goede voedingsbodem voor allerlei bacteriën. Dus bacteriologisch gezien word je van douchen dus eerder viezer dan schoner.
Twee keer per week
De Haas adviseert twee keer per week te douchen. Door regelmatig te douchen verwijder je de overtollige olie van je huid. Dit is belangrijk voor het behoud van een gezonde huid. "Als je heel lang niet doucht dan koekt je huid aan met vuil en transpiratieresten. Je ziet dit een enkele keer bij mensen die op straat zwerven en niet in de opvang gaan slapen en douchen. Ook dit is niet goed voor de huid."
Fris voelen
Mariëlle deelt tips op Instagram over bewust leven onder de naam Thegreenguidenl. Zij vertelt in de podcast dat er heel wat alternatieven bestaan om je schoon en fris te voelen zonder iedere dag onder de douche te staan. Zo zou je jezelf kunnen wassen aan de wastafel met een washandje of je haren kunnen opsteken als deze vettig beginnen te worden. "Daarnaast denk ik dat het ook een mindset shift is. Het is niet vies om niet elke dag te douchen maar het is vooral veel beter voor je huid, het milieu en je portemonnee."
Ja, je kan ook kakken onder een douche.quote:Op dinsdag 28 maart 2023 14:43 schreef Tinkepink het volgende:
[..]
Douchen kan ook vies zijn. Er water overheen laten stromen betekent nog niet dat het schoon is.
Dat vind je vies.quote:Op dinsdag 28 maart 2023 15:42 schreef Selenophilia het volgende:
[..]
Ja, je kan ook kakken onder een douche.
Wat ik wel zeker weet is dat wassen vies is.
Nee, is want als je het “goed” doet kan je het net zo goed goed doen onder een douche. Wassen wordt gewoon afgeraffeld. Snap echt niet waarom je met je washandje staat te kutten voor een wasbakje. Maar ik val in herhaling.quote:
Je valt in herhaling omdat je niet ingaat op argumenten van anderen.quote:Op dinsdag 28 maart 2023 16:10 schreef Selenophilia het volgende:
[..]
Nee, is want als je het “goed” doet kan je het net zo goed goed doen onder een douche. Wassen wordt gewoon afgeraffeld. Snap echt niet waarom je met je washandje staat te kutten voor een wasbakje. Maar ik val in herhaling.
Anyway
Wassen is vies. Speciaal voor jou nog een keertjequote:Op dinsdag 28 maart 2023 16:13 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Je valt in herhaling omdat je niet ingaat op argumenten van anderen.
Maar bedankt dat je in ieder geval toegeeft dat het wel goed kán, met een washandje aan de wastafel.
Jij vindt het vies.quote:Op dinsdag 28 maart 2023 16:15 schreef Selenophilia het volgende:
[..]
Wassen is vies. Speciaal voor jou nog een keertje
Misschien wil geerd eindeloos met je filosoferen over wassen.
Systeem. In de avond douche ik met washandje en zeep en in de ochtend alleen met water en washandje (behalve oksels en gezicht die wel met zeep).quote:Op dinsdag 28 maart 2023 10:06 schreef itchycoo het volgende:
Ik vraag me ook af of de mensen die zich dagelijks douchen zich ook actief wassen onder de douche of dat ze gewoon een beetje daar staan en zich dan schoon wanen.
Schijnt wel beter te zijn voor je huid, niet elke dag douchen.quote:Op maandag 27 maart 2023 04:33 schreef SootSprite het volgende:
Echt Hollands om niet elke dsg te douchen. 🤮
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |