De maatschappij, dat ben jij! De profiteur? dat is je baas!quote:Op zondag 19 maart 2023 11:45 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Het argument "de maatschappij, dat ben jij" wordt ook alleen maar van stal gehaald wanneer de haves ergens de nadelen van ondervinden, waarna de have-nots dat probleem maar op moeten lossen. Het idee dat de haves zélf de oorzaak van het probleem zijn komt echter niet bij hen op.
Gezien de miljardenwinsten in het Nederlandse bedrijfsleven, de massale fraude met overheidssubsidies door datzelfde bedrijfsleven en de koopkrachtdaling van de gemiddelde Nederlander komt het daar in veel gevallen eigenlijk inderdaad op neer ja.quote:Op zondag 19 maart 2023 13:00 schreef eudaemonia het volgende:
[..]
De maatschappij, dat ben jij! De profiteur? dat is je baas!
De afgelopen jaren hadden werkgevers de houding "Voor jou 10 anderen vriend" ongeacht hoe je ook je best deed maar nu moet ik medelijden voelen? Ik ben bang dat een verhaal als "Wij werkgevers hebben jullie de afgelopen jaren door moeilijke tijden heen geholpen dus nu moeten jullie iets terugdoen en een tandje gas bijgeven" niet allen door mij smalend aangehoord zal wordenquote:Op zondag 19 maart 2023 11:29 schreef Lospedrosa het volgende:
D
[..]
Draai het nou eens om, en bekijk het gehaal als maatschappij. Want de maatschappij dat ben jij.
Het gaat niet om werknemers en werkgevers.
Het gaat om hoe we in Nl al ons werk goed verdelen zodat iedereen comfortabel kan blijven leven.
Als deeltijd niet uitmaakt, waarom werken we niet 1 dag in de week?
Op dit moment heeft Nl nou eenmaal nog niet de luxe dat we het met 3 dagen per week kunnen redden.
Waarom maak je er steeds zo’n werkgevers/nemers clash van? Daar gaat het helemaal niet om. En waarom zie je jezelf niet als ondernemer?quote:Op zondag 19 maart 2023 15:09 schreef the-eye het volgende:
[..]
De afgelopen jaren hadden werkgevers de houding "Voor jou 10 anderen vriend" ongeacht hoe je ook je best deed maar nu moet ik medelijden voelen? Ik ben bang dat een verhaal als "Wij werkgevers hebben jullie de afgelopen jaren door moeilijke tijden heen geholpen dus nu moeten jullie iets terugdoen en een tandje gas bijgeven" niet allen door mij smalend aangehoord zal worden
Nee joh... werkgevers die nu een beroep doen op de maatschappelijke betrokkenheid van de werknemers moeten misschien eens even in de spiegel kijken.
Heffingskorting/arbeidskorting afschaffen en dan één belastingtarief van bijv 31% invoeren, dan gaat meer werken wel lonen. Denk dat TS zo'n soort van stok zoekt.quote:Op zondag 19 maart 2023 16:52 schreef Tocadisco het volgende:
Maar wat voor concrete stappen heb je nou zelf precies gezet om meer personeel aan te trekken/je bestaande werknemers meer uren te laten draaien TS?
Hebben er niks mee van doen, dit is een probleem voor heel nederland.quote:Op zondag 19 maart 2023 17:32 schreef phpmystyle het volgende:
Ik ben benieuwd hoe @:Lospedrosa de rol van vakbonden ziet in deze problematiek.
Wat doet Duitsland op inhoud/beleid anders dat daar geen tekorten worden gevoeld?quote:Op zondag 19 maart 2023 17:41 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Hebben er niks mee van doen, dit is een probleem voor heel nederland.
In Duitsland bv speelt dit helemaal niet
Daar werkt iedereen meer en worden “doe” beroepen beter gewaardeerd. Een vakman is daar een “Meister”quote:Op zondag 19 maart 2023 17:45 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Wat doet Duitsland op inhoud/beleid anders dat daar geen tekorten worden gevoeld?
Haha meer werken.quote:Op zondag 19 maart 2023 17:46 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Daar werkt iedereen meer en worden “doe” beroepen beter gewaardeerd. Een vakman is daar een “Meister”
Er is toch zeker wel iets dat werkgevers zelf kunnen doen zonder naar de overheid te kijken? We zijn immers een participatiesamenleving geworden toch.quote:Op zondag 19 maart 2023 17:31 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Heffingskorting/arbeidskorting afschaffen en dan één belastingtarief van bijv 31% invoeren, dan gaat meer werken wel lonen. Denk dat TS zo'n soort van stok zoekt.
vergeet ook niet dat er heel wat werkgevers zijn die mensen drie jaar gebruiken en daarna buitenflikkeren, want 'vast' is vies. Bij kleine bedrijven kan ik me nog iets voorstellen bij terughoudendheid met vaste contracten, maar we hebben het hier natuurlijk vooral over grote bedrijven in alle sectoren die nu vooral de dienst uitmaken en al heel wat volk in die flexibele rommel gebaggerd hebben.quote:Op zondag 19 maart 2023 15:09 schreef the-eye het volgende:
[..]
De afgelopen jaren hadden werkgevers de houding "Voor jou 10 anderen vriend" ongeacht hoe je ook je best deed maar nu moet ik medelijden voelen? Ik ben bang dat een verhaal als "Wij werkgevers hebben jullie de afgelopen jaren door moeilijke tijden heen geholpen dus nu moeten jullie iets terugdoen en een tandje gas bijgeven" niet allen door mij smalend aangehoord zal worden
Nee joh... werkgevers die nu een beroep doen op de maatschappelijke betrokkenheid van de werknemers moeten misschien eens even in de spiegel kijken.
https://www.nu.nl/economi(...)potheek-krijgen.htmlquote:Het aantal openstaande vacatures is in Nederland momenteel enorm en dat blijft voorlopig zo. "Jonge mensen zijn op zoek naar werk dat in hun schema past."
Op dit moment zijn er meer banen dan dat er potentieel personeel thuiszit. Veel bedrijven komen moeilijk aan nieuwe medewerkers. Daardoor hebben jongeren tegenwoordig veel keus, als het om banen gaat.
"Er is de ruimte om te denken: ik heb dit weekend acht uur de tijd om te werken, laat ik eens kijken welke klussen er dan zijn", vertelt Maurice Groenhart van YoungCapital Direct. "Zij zijn niet meer afhankelijk van wanneer de werkgever ze nodig heeft."
Oudere mensen kijken heel anders naar het zoeken van werk, zegt recruitmentexpert Arjan Elbers van Recruiters United. "Zij hebben nog de tijd meegemaakt dat de banen niet voor het oprapen lagen. Jongeren kennen alleen maar krapte op de arbeidsmarkt."
Hoewel een vast contract vroeger het hoogst haalbare was, is dat voor de jongere generatie niet belangrijk meer. "Waar hebben ze ook een vast contract voor nodig?", vraagt Elbers zich hardop af. "Ze kunnen toch geen hypotheek krijgen. Jongeren willen gewoon zeker zijn van een inkomen." Daar zorgen ze voor met een eigen onderneming, een flexibel contract of korte opdrachten via apps.
Vind je het heel erg dat ik deze N=1 niet serieus neem?quote:Op zondag 19 maart 2023 18:41 schreef Janneke141 het volgende:
Interessant in dit licht:
[..]
https://www.nu.nl/economi(...)potheek-krijgen.html
Voor de jongere generatie blijkt het dus helemaal niet zo'n probleem te zijn om op flexibele contracten te werken.
Dit spreekt elkaar ook wel een beetje tegen lijkt mij.quote:Jongeren willen gewoon zeker zijn van een inkomen." Daar zorgen ze voor met een eigen onderneming, een flexibel contract of korte opdrachten via apps.
Het is dan ook dikke vette bullshit uit de mond van iemand die heel graag de arbeidsmarkt heel flexibel ziet, met z'n 'recruitment'.quote:Op zondag 19 maart 2023 18:46 schreef spoilert het volgende:
[..]
Dit spreekt elkaar ook wel een beetje tegen lijkt mij.
Wie zou er meer jongere werkenden spreken denk je, jij of de expert uit het artikel? Misschien zit het wensdenken wel bij jou.quote:Op zondag 19 maart 2023 18:48 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Het is dan ook dikke vette bullshit uit de mond van iemand die heel graag de arbeidsmarkt heel flexibel ziet, met z'n 'recruitment'.
Ben wel benieuwd @:Janneke141 op welk onderzoek dit heerschap deze boude bewering fundeert. Zie nul bronnen. Niet verrassend verder voor wat gewoon een ordinaire promo is.
Overigens, lees ook even de reacties van jongeren op dat artikel...
Ofwel, sterk staaltje wensdenken van die recruitmentexpert.
Geef de bronnen eens waaruit blijkt dat "DE jongeren van vandaag helemaal geen vast contract meer willen"?quote:Op zondag 19 maart 2023 18:54 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Wie zou er meer jongere werkenden spreken denk je, jij of de expert uit het artikel? Misschien zit het wensdenken wel bij jou.
Dat doe je snel; want als je het echt gelezen zou hebben zou je zien dat hun argumenten gebaseerd zijn op daadwerkelijk onderzoek en enquetering. Wat is de bron van je recruitersvriendje?quote:Op zondag 19 maart 2023 19:02 schreef Janneke141 het volgende:
Ja, de vakbond is vast minder partijdig dan een recruiter. Fijn dat je ook een bron gevonden hebt die aansluit bij jouw waarheid.
Ja tuurlijk.quote:Op zondag 19 maart 2023 19:00 schreef EttovanBelgie het volgende:
Hier een echte bron gebaseerd op echt onderzoek:
https://www.binnenlandsbe(...)ppen%20klopt%20niet.
En hier:
https://www.mejudice.nl/a(...)g-op-de-arbeidsmarkt
En hier:
https://www.woonbond.nl/n(...)-en-vaste-contracten
Ja lijkt mij ook.quote:Op zondag 19 maart 2023 18:32 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Er is toch zeker wel iets dat werkgevers zelf kunnen doen zonder naar de overheid te kijken? We zijn immers een participatiesamenleving geworden toch.
Nee waarom? Het klopt, tuurlijk willen jongeren gewoon een goed vast dienstverband en een koophuis.quote:Op zondag 19 maart 2023 19:10 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nog enig commentaar op de inhoud?
De vakbond is even goed partijdig. Die zijn gebaat bij meer jongeren onder de arbeidsvoorwaarden die ze groot gemaakt hebben. Aan jongere (of oudere) werknemers die een andere koers kiezen hebben ze niets, want die worden natuurlijk geen lid van een organisatie die nog steeds in de jaren '80 leeft.quote:Op zondag 19 maart 2023 19:07 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat doe je snel; want als je het echt gelezen zou hebben zou je zien dat hun argumenten gebaseerd zijn op daadwerkelijk onderzoek en enquetering. Wat is de bron van je recruitersvriendje?
Voor nu hebben we van jou welgeteld 1 nu.nl artikel.
En dat een vakbond zoiets publiceert lijkt me nogal logisch, die is er namelijk voor alle werknemers, ook jongeren... misschien je partijtigheid eventjes opzij zetten in je kruistocht naar de verwerkelijking van de homo flexibilis.
Maar dat daar iedereen meer werkt komt omdat je daar "meester" bent? En beroepen beter waarderen als in ¤¤¤ is juist een kans om dat langs de lijnen van (vak) verenigingen te doen.quote:Op zondag 19 maart 2023 17:46 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Daar werkt iedereen meer en worden “doe” beroepen beter gewaardeerd. Een vakman is daar een “Meister”
En de leraren, artsen en zorg medewerkers dan?quote:Op zondag 19 maart 2023 19:10 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ja lijkt mij ook.
Als economisch liberaal wil ik niet te veel overheidsbemoeienis of belastingen en gekke subsidies. Normaal gesproken willen werkgevers ook niet teveel overheidsbemoeienis, maar op dit thema zou er ineens een gigantische overheid moeten zijn a la USSR proporties.
quote:. We zien dat de loonkosten voor een groot deel worden doorberekend. Dat is ook waarom de kerninflatie - waarbij de voedsel- en energieprijzen niet worden meegenomen - blijft stijgen. En de lonen gaan in rap tempo omhoog. Wij komen in onze ramingen dan ook uit op een inflatie van 5 procent voor dit jaar. Daarmee blijft het inflatiecijfer aan de hoge kant", zegt Erken.
Oh is dat het. Nee, laten we dan inderdaad maar afgaan op een nu.nl artikel dat 'de jongeren' helemaal geen vaste contracten willen. Negeer daarmee ondertussen vooral ook de reacties onder datzelfde artikel.quote:Op zondag 19 maart 2023 19:11 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
De vakbond is even goed partijdig. Die zijn gebaat bij meer jongeren onder de arbeidsvoorwaarden die ze groot gemaakt hebben. Aan jongere (of oudere) werknemers die een andere koers kiezen hebben ze niets, want die worden natuurlijk geen lid van een organisatie die nog steeds in de jaren '80 leeft.
Een goede bron dat verwijst naar empirisch onderzoek is op zich niet gek natuurlijk als zo'n auteur zulke stellingen poneert. Zeker als een stellingen indruist tegen de heersende maatschappelijk opvattingen omtrent arbeid.quote:Op zondag 19 maart 2023 18:54 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Wie zou er meer jongere werkenden spreken denk je, jij of de expert uit het artikel? Misschien zit het wensdenken wel bij jou.
Maar hoe verwacht je dan aan meer personeel/uren te komen als je er niet meer voor wilt betalen?quote:Op zondag 19 maart 2023 19:14 schreef Lospedrosa het volgende:
Voor de mensen die zeggen dat de lonen maar gewoon nog meer omhoog moeten:
https://www.nu.nl/economi(...)gere-loonkosten.html
[..]
We kunnen niet eindeloos meer zorgmedewerkers aannemen, een deel van de oplossingen zal gezocht moeten worden langs de lijnen van innovatie en technologie.quote:Op zondag 19 maart 2023 19:12 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
En de leraren, artsen en zorg medewerkers dan?
Er is een onderzoek gedaan door YoungCapital, en daaruit blijkt niet alleen een discrepantie tussen jongeren tot 25 en jongeren tot 35, er wordt tevens aangegeven dat bepaalde jongeren vooral aan het begin van het werkzaam leven niet direct vast willen werken. Dat dat betekent dat ze dat op termijn ook niet zouden ambiëren blijkt uit niets.quote:Op zondag 19 maart 2023 19:16 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Een goede bron dat verwijst naar empirisch onderzoek is op zich niet gek natuurlijk als zo'n auteur zulke stellingen poneert. Zeker als een stellingen indruist tegen de heersende maatschappelijk opvattingen omtrent arbeid.
Dan kom je terug bij het punt, alle Nederlanders moeten weer meer uren draaien.quote:Op zondag 19 maart 2023 19:16 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Maar hoe verwacht je dan aan meer personeel/uren te komen als je er niet meer voor wilt betalen?
En wat gaat die BV Nederland dan precies voor ze terug doen? Of komt het hele principe van voor wat hoort wat nu even niet zo goed uit?quote:Op zondag 19 maart 2023 19:18 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Dan kom je terug bij het punt, alle Nederlanders moeten weer meer uren draaien.
Niet voor mij, niet voor het MKB maar voor Nederland BV
https://www.ad.nl/economi(...)l-contract~a9d0fd33/quote:Op zondag 19 maart 2023 18:55 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Geef de bronnen eens waaruit blijkt dat "DE jongeren van vandaag helemaal geen vast contract meer willen"?
En expert? M'n vestje.
Verder zul je verbaasd staan hoeveel jongeren ik spreek. En nog geen een heeft me gezegd: "Lijkt me heerlijk, op basis van 0 zekerheid en geen enkele stabiliteit een leven en gezin opbouwen, liever vandaag dan morgen". Maar ik weet tegen wie ik het heb, dus ja...
Die ja.quote:Op zondag 19 maart 2023 19:22 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
https://www.ad.nl/economi(...)l-contract~a9d0fd33/
Hier ook zo'n grappig artikelen (gewoon goed googlen) van zo'n bureautje dat heeft "onderzocht" dat jongeren geen vast contract meer willen. Het wordt soms ook geframed alsof vast betekent dat je nooit meer weg kan ofzo.
Ronduit potsierlijk en het ligt er lagen dik bovenop dat dergelijke enquetes niet geheel kosjer zijn.
Ik loop straal voorbij aan dat soort onderzoeken. Ik hecht er 0,0 waarde aan. Hetzelfde dat Deloitte o (of verwante bedrijven) soms ook wat onderzoekjes doen naar het gedrag van yuppen waar conclusies altijd eindigen met: flexibiliteit stimuleren/loonmatiging leidt tot gezonde bedrijfstak/etc etc.quote:Op zondag 19 maart 2023 19:18 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Er is een onderzoek gedaan door YoungCapital, en daaruit blijkt niet alleen een discrepantie tussen jongeren tot 25 en jongeren tot 35, er wordt tevens aangegeven dat bepaalde jongeren vooral aan het begin van het werkzaam leven niet direct vast willen werken. Dat dat betekent dat ze dat op termijn ook niet zouden ambiëren blijkt uit niets.
Niet vreemd ook als je op bepaald moment gaat settelen en een gezin start. Maar kennelijk denken die recruiters echt dat die lieden dat heel fijn vinden, nul stabiliteit en regelmaat.
Ik betwijfel dit ten zeerste. Zo wordt het wel vaak gepresenteerd, maar niet door de jongeren zelf. Ik snap niet goed waar dit idee vandaan komt dat omdat jongeren het niet doen, dat ze dan dus blijkbaar niet willen. Nee, ze kunnen niet anders! Dit is een soort lethargie, ze haken mentaal af puur omdat de mogelijkheden er niet zijn.quote:Op zondag 19 maart 2023 18:41 schreef Janneke141 het volgende:
Interessant in dit licht:
[..]
https://www.nu.nl/economi(...)potheek-krijgen.html
Voor de jongere generatie blijkt het dus helemaal niet zo'n probleem te zijn om op flexibele contracten te werken.
Nogmaals, leerkrachten, zorg en algemene voorzieningen. Of denk je dat nooit nodig te zijn?quote:Op zondag 19 maart 2023 19:19 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
En wat gaat die BV Nederland dan precies voor ze terug doen? Of komt het hele principe van voor wat hoort wat nu even niet zo goed uit?
?quote:Op zondag 19 maart 2023 19:18 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
We kunnen niet eindeloos meer zorgmedewerkers aannemen, een deel van de oplossingen zal gezocht moeten worden langs de lijnen van innovatie en technologie.
Maar wat stel jij precies voor dan behalve beroepen aanspreken met meester?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |