"Een eenmalige actie" want zoals we weten komen er inmiddels geen migranten meer binnen.quote:Statushouders Horst aan de Maas krijgen voorrang op woning
Vrijwel alle sociale huurwoningen die de komende drie maanden in Horst aan de Maas vrijkomen, gaan rechtstreeks naar asielzoekers met een verblijfsvergunning. Het is de eerste gemeente in Limburg die dit doet.
Dat bevestigt wethouder Roy Bouten naar aanleiding van een bericht in De Limburger.
Wettelijke taak
Met de maatregel wil Horst aan de Maas zo snel mogelijk voldoen aan zijn wettelijke taak voor de huisvesting van statushouders. De gemeente moet voor 1 juli aan 77 asielzoekers met een verblijfsvergunning onderdak bieden. Volgens Bouten gaat het om een lager aantal woningen, omdat het veelal om gezinnen gaat. Hij denkt dat er tussen de 25 en 30 woningen nodig zijn.
'Als de sodemieter bijbouwen'
De gemeente zet in op twee zaken, aldus Bouten. "We moeten als de sodemieter bijbouwen. Daarvoor zijn er plannen zowel flexibele als permanente woningbouw." Ook moet de gemeente ervoor zorgen dat er zo snel mogelijk beschikbare woonruimte vrijkomt. "Vandaar deze eenmalige actie, zodat de statushouders een fatsoenlijke woning krijgen, en we minder crisissopvanglocaties nodig hebben."
Reacties
De verantwoordelijk wethouder heeft veel reacties gekregen op het besluit. "Inwoners maken zich zorgen, bijvoorbeeld omdat zij mensen kennen die in een vechtscheiding zitten en daarom een andere woning nodig hebben. Anderen zeggen dat het goed is dat wij als gemeente verantwoordelijkheid nemen." Verder stelt hij dat in elke reactie staat dat de gemeente ervoor moet zorgen dat er snel nieuwe woningen bijkomen.
Dat kan zijn maar je ziet dat 2022 10% minder geboorten heeft.quote:Op donderdag 12 januari 2023 17:13 schreef Ciclon het volgende:
[..]
Het 2e corona jaar was voor elk Europees land een drama. Buiten dat jaar heeft Tsjechië al jaren een stijgende lijn
Laat die hele shitshow maar gewoon een keer gigantisch exploderen.quote:Op donderdag 12 januari 2023 17:22 schreef Knurft-Zork3 het volgende:
Als je een huurwoning zoekt in Horst aan de Maas mag je weer wat langer wachten.
[..]
"Een eenmalige actie" want zoals we weten komen er inmiddels geen migranten meer binnen.
![]()
Een wettelijk taak met woningen die helemaal niet van de gemeente zijn? Hoe werkt dat?quote:Op donderdag 12 januari 2023 17:22 schreef Knurft-Zork3 het volgende:
Als je een huurwoning zoekt in Horst aan de Maas mag je weer wat langer wachten.
[..]
"Een eenmalige actie" want zoals we weten komen er inmiddels geen migranten meer binnen.
![]()
maar wel 20 miljoen in 2030quote:Op donderdag 12 januari 2023 15:12 schreef hollandia02 het volgende:
. Het worden er niet ineens 25 miljoen in 2040.
Nederland is erg aantrekkelijk door vrede , democratie en relatieve welvaart door voldoende werkgelegenheid vanwege een goed minimumloonquote:
https://www.nrc.nl/nieuws(...)t=&utm_term=20221118quote:Als u arbeidsmigratie vanuit de EU wilt inperken, stelt u dan ook het vrije verkeer ter discussie?
„Nee, dat heeft burgers van de Europese Unie een enorme vrijheid gegeven. De keuze van allerlei mensen uit Midden- en Oost-Europa komt voort uit economische keuzes die hier gemaakt worden. Dat gedrag zullen we moeten beïnvloeden.
„Als gemeenten een besluit nemen over nieuwe bedrijvigheid die zich wil vestigen, moeten zij ook kijken naar alle kosten die dat met zich meebrengt. Voor het onderwijs, de maatschappelijke last voor huisvesting. Als je dat níét meerekent, neem je de verkeerde beslissing. En als je het wel meerekent, zal het er uiteindelijk op neerkomen dat er minder groei op grond van arbeidsmigratie kan zijn.”
Dus de inperking van migratie moet bij gemeenten vandaan komen, bij de vergunningverlening?
„Ja, die besluitvorming moet completer worden. Maar soms zullen zulke besluiten ook op een hoger niveau genomen moeten worden. Want de besluitvorming van een gemeente kan ook tal van buurgemeenten raken. Bij de komst van datacenters hebben we zelfs gezien dat een lokale beslissing nationale repercussies heeft: op het stroomnet, op de omgeving, enzovoort. Nu bestaat er geen mechanisme om zulke gevolgen mee te wegen. Dáár moeten we naar kijken, hoe we dat gaan doen.”
Wat is dan de functie van uw voorgestelde ‘richtdoel’? Als de bevolking te hard groeit, gaat de overheid minder nieuwe economische activiteiten toestaan?
„Ja. Dat heeft niet mijn voorkeur. Maar ik denk dat het bijna onontkoombaar wordt. We lopen tegen onze grenzen aan.”
De inspectie loopt zelf ook tegen grenzen aan. Het is nauwelijks mogelijk, zegt De Boer, om toezicht te houden op alle bijna zeventienduizend uitzendbureaus die Nederland telt. Een groot deel van de arbeidsmigranten, zo'n vijfhonderdduizend in Nederland, werkt via een uitzendbureau, dat in veel gevallen ook de huisvesting regelt. ,,We schatten dat 15 procent van de uitzenders notoire overtreders zijn die doelbewust de wet overtreden", zegt De Boer. ,,Meestal om bedrijfseconomische redenen."
quote:Girteka gaat chauffeurs uit India en Filipijnen halen
CHAUFFEURSTEKORT
In het licht van het aanhoudende chauffeurstekort in de EU richt de Litouwse vervoerder Girteka zijn pijlen op vrachtwagenchauffeurs uit Azië.
Het gaat met name om chauffeurs uit India en de Filipijnen.
ik denk dat sociale dinges, leefbaarheid en veiligheid slechter is als er zoveel mensen geen woning hebbenquote:Op woensdag 1 februari 2023 19:30 schreef LXIV het volgende:
Als wondermiddel wordt nu aangeprezen: bouwen, bouwen, bouwen..
Maar dat is ook totaal niet duurzaam. Op zeker moment houdt dat ook op. Bovendien wil bijna niemand in een megapolis wonen en wordt totaal voorbijgegaan aan de sociale cohesie, leefbaarheid en welvaart en veiligheid in zo’n land.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |