Alleen niet in de vaatwasser stoppen. En als iemand anders de vaatwasser heeft ingeruimd, nauwgezet inspecteren voordat je hem aanzet. Aldus mijn wijze levensles.quote:Op zondag 4 december 2022 19:15 schreef Lienekien het volgende:
Ik zweer bij dit mesje. Scherp, makkelijk hanteerbaar.
[ afbeelding ]
Klopt.quote:Op zondag 4 december 2022 19:32 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Alleen niet in de vaatwasser stoppen. En als iemand anders de vaatwasser heeft ingeruimd, nauwgezet inspecteren voordat je hem aanzet. Aldus mijn wijze levensles.
Neuh, zo was het niet bedoeld alsof dat een goed merk was hoor. Gezien dat ik hem idd van Vakantieveilingen heb getrokken wist ik al dat het een matig merk isquote:Op zondag 4 december 2022 19:05 schreef PS. het volgende:
Je vermeld Berlinger Haus alsof het een heel goed merk is, maar dat is echt goedkope zooi. Niet voor niets dat die altijd voor een habbekrats weggaan op vakantieveilingen, of de wekelijkse Telegraaf actie.
Je kan beter voor een messenset van bijvoorbeeld een spaaractie van de AH oid gaan, dat is echt wel goede kwaliteit.
Natuurlijk kun je dan niet ineens geweldig snijden, maar goed gereedschap is het halve werk.
Ga ik eens naar kijken!quote:Op zondag 4 december 2022 19:15 schreef Lienekien het volgende:
Ik zweer bij dit mesje. Scherp, makkelijk hanteerbaar.
[ afbeelding ]
Heb je wel gelijk in dat het niet perfect hoeft te zijn natuurlijk. Maar als je het vergelijkt met hoe mijn vriendin snijdt met een bot schilmesje zijn mijn skills op z'n best waardeloos te noemenquote:Op zondag 4 december 2022 19:16 schreef Jordy-B het volgende:
Je hoeft geen duur mes te hebben, wel een goed mes. Bijvoorbeeld de het koksmes van Victorinox Fibrox (¤33). Dat mes is vlijmscherp en blijft ook lang scherp als je een normale snijplank gebruikt. Iedere keer slijpen is echt niet nodig (los van de vraag of je een mes überhaupt correct weet te slijpen).
Verder moet je niet teveel waarde hechten aan de snedes uit de Franse keuken. Het is natuurlijk leuk voor de presentatie als je perfecte kubusjes kan snijden, maar in de gewone thuiskeuken heb je helemaal geen zin in de enorme verspilling van tijd en voedsel die dat met zich meebrengt (je gaat in je eigen keuken echt niet al je snij-afval benutten voor bouillon).
Zorg er gewoon voor dat alles ongeveer dezelfde grootte heeft, zodat het even snel gaart. Verder wil je dat het snijden snel en vooral veilig gaat. Een van de vaardigheden is hoe je je hand tot een klauwtje zet, waarbij je het mes stuurt door hem langs je middelvinger te laten glijden. Als je dat goed beheerst, wordt het een stuk lastiger om jezelf te snijden.
Een mes dat daar al niet tegen kan is imo al bij voorbaat een slecht mes.quote:Op zondag 4 december 2022 19:32 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Alleen niet in de vaatwasser stoppen. En als iemand anders de vaatwasser heeft ingeruimd, nauwgezet inspecteren voordat je hem aanzet. Aldus mijn wijze levensles.
Nee, dat is beslist niet waar. Dit zijn Robert Herder messen.quote:Op zondag 4 december 2022 19:55 schreef Centenbak het volgende:
[..]
Een mes dat daar al niet tegen kan is imo al bij voorbaat een slecht mes.
quote:Alles over de bijzondere Robert Herder messen
Robert herder is een van de nog weinige echte messen fabrikanten in Solingen. Al meer dan een eeuw is hun credo "Goede messen worden met de hand gemaakt". En ook nu nog wordt elk mes met de hand gemaakt. Zelfs het simpelste mesje in hun collectie ondergaat minimaal 10 stappen voordat ze de fabriek uit gaan.
Maar dat is niet het enige wat de messen van Robert Herder bijzonder maakt. Ze zijn de absolute expert op het gebied van roestend staal (carbon staal of koolstofstaal). Ondanks dat bijna alle messenmaker overgegaan zijn op roestvrij staal blijven ze erbij dat de beste messen worden gemaakt van koolstofstaal.
Carbonstaal messen?
Messen met een hoog Carbongehalte (koolstofgehalte) kunnen harder gemaakt worden dan RVS messen. Hierdoor kan het mes scherper geslepen worden en blijft het veel langer scherp. Een nadeel van messen met een hoog koolstofgehalte is dat ze kunnen gaan roesten. Het mes wordt langzaam doffer en uiteindelijk donker/zwart. Dit is niet onhygiënisch maar kan aan bepaalde voedsel (zoals vis) een lichte smaak geven.
Toch kun je aan elke eigenaar van een Molenmes vragen of ze dit mes zouden willen ruilen voor een ander soort mes, je zult bijna altijd een overduidelijke nee horen.
Ik heb een setje van 3 schilmesjes, ooit bij de AH gekocht, en die gaan al jaren mee en gooi ze altijd in de vaatwasser. Snijden nog steeds dikke prima, zijn wel iets botter geworden maar voor een paar euro heb je een nieuw vlijmscherp setje.quote:Op zondag 4 december 2022 19:56 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Nee, dat is beslist niet waar. Dit zijn Robert Herder messen.
[..]
Ja, ik was zoals jij. Totdat ik zag en las wat Wouter Klootwijk vond van de molenmessen. Aangeschaft en wil nooit meer anders.quote:Op zondag 4 december 2022 20:01 schreef Centenbak het volgende:
[..]
Ik heb een setje van 3 schilmesjes, ooit bij de AH gekocht, en die gaan al jaren mee en gooi ze altijd in de vaatwasser. Snijden nog steeds dikke prima, zijn wel iets botter geworden maar voor een paar euro heb je een nieuw vlijmscherp setje.
Ik weet niet wat die messen van jouw merk (met duur marketingpraatje eraan vast) kosten, maar zal vast een stuk duurder zijn. En dat het geen RVS is, is voor mij inderdaad een dikke no-go, want het gemak van alles in de vaatwasser kunnen gooien is me gewoon veel meer waard dan dat dat houten handvat mesje misschien 3x zo lang mee gaat als het AH mesje dat een euro kost.
Valt nog mee dan voor zo'n fantastisch product, ik wil hem al bijna kopen. Waar kan ik er één halen voor 15 euro?quote:Op zondag 4 december 2022 20:04 schreef Lienekien het volgende:
Het mesje van mijn foto kost je overigens 15 euro en gaat een leven lang mee.
quote:Op zondag 4 december 2022 20:16 schreef Centenbak het volgende:
[..]
Valt nog mee dan voor zo'n fantastisch product, ik wil hem al bijna kopen. Waar kan ik er één halen voor 15 euro?
Als ik een halve dag de verwarming uit laat heb ik hem al terugverdiend.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Poef.....gone! ©golfer
Die messen zijn net als met plaatstalen pannen: ze overleven jou en je kleinkinderen. Er is maar één manier om ze stuk te krijgen: de vaatwasser.quote:Op zondag 4 december 2022 19:55 schreef Centenbak het volgende:
[..]
Een mes dat daar al niet tegen kan is imo al bij voorbaat een slecht mes.
Dit is eigenlijk een R&P-topic?quote:Op zondag 4 december 2022 20:17 schreef Stepperoller het volgende:
Als je gewoon kan snijden wat voor het gerecht voldoet is dat toch prima?
Het klinkt een beetje alsof je zelfs bij een stoofpot, waarin na bereiding de netheid van het snijden nooit meer terug te zien is, alsnog de lat voor je snijwerk hoog legt, omdat je vriendin het zoveel netter zou snijden.
Vraag me af in hoeverre dit een mes- of snijvaardigheidsissue is. Eén van de gesuggereerde messen hier kan je al heel ander snijgevoel geven in positieve zin, maar zoals het nu klinkt kun je daar niet van genieten als je het gevoel hebt dat je broddelwerk levert in vergelijking met wat je vriendin met dat mes doet.
Betere messen kunnen het tij hier misschien ook wel keren, maar ik bespeur tot nu toe geen growth mindset.quote:
Heb je op zich ook wel een punt, als het eenmaal ergens in zit is het niet zo probleem meer en zie je het niet meer hoe netjes het al dan niet is.quote:Op zondag 4 december 2022 20:17 schreef Stepperoller het volgende:
Als je gewoon kan snijden wat voor het gerecht voldoet is dat toch prima?
Het klinkt een beetje alsof je zelfs bij een stoofpot, waarin na bereiding de netheid van het snijden nooit meer terug te zien is, alsnog de lat voor je snijwerk hoog legt, omdat je vriendin het zoveel netter zou snijden.
Vraag me af in hoeverre dit een mes- of snijvaardigheidsissue is. Eén van de gesuggereerde messen hier kan je al heel ander snijgevoel geven in positieve zin, maar zoals het nu klinkt kun je daar niet van genieten als je het gevoel hebt dat je broddelwerk levert in vergelijking met wat je vriendin met dat mes doet.
quote:
Madoline is wel een goede ja, kan ik wel eens proberen! Heb sowieso al veel dingen zoals dunschillers in huis, want "handmatig" aardappels schillen eindigt bij mij natuurlijk steevast in dobbelsteentjes en de helft van de aardappel met de schillen mee de GFE-bak inquote:Op zondag 4 december 2022 21:23 schreef Gripper het volgende:
Als je het moeilijk vindt om van nette plakken nette repen en nette 5x5x5 mm blokjes te snijden voor een brunoise, dan kun je een mandoline overwegen voor een constant resultaat. Verder alle groenten die je nodig hebt zo recht mogelijk kopen en als ze krom zijn de kromming eerst wegsnijden zodat je een aantal rechte vlakken hebt.
Maar ja verspilling.
En uiteindelijk ben je maar hobbyist, en werk je niet als keukenhulpje onder de priemende ogen van een sterrenchef toch?
Ik snij zelf trouwens het prettigst met een groot koksmes (global G2) , voor lange rechte snedes.
Nou ja, ik zou graag willen verbeteren natuurlijk. Nu laat ik m'n vriendin alles doen als ze er is, maar die klaagt dan altijd dat zij de mise en place moet doen en ik de leuke dingenquote:Op zondag 4 december 2022 22:38 schreef Stepperoller het volgende:
[..]
Betere messen kunnen het tij hier misschien ook wel keren, maar ik bespeur tot nu toe geen growth mindset.
Zoals ik het lees ligt de focus niet primair op het verbeteren van TS zijn eigen vaardigheden. Hij noemt ook niet of hij voortgang boekt met een bepaalde techniek, maar alleen dat hij een bepaalde netheidslat (namelijk vriendin) nog altijd niet haalt. En het tart zijn kookplezier.
Oh jeetje.quote:
Hier snij ik mn uitjes ook mee idd, het kartelmessje hiervan is weer goud voor tomaten!quote:Op zondag 4 december 2022 19:15 schreef Lienekien het volgende:
Ik zweer bij dit mesje. Scherp, makkelijk hanteerbaar.
[ afbeelding ]
Waarom deze drang naar het optimale? Waarom deze haast? Fuck al die snelsnijders, beter leer je genieten van langzaam kokenquote:Op zondag 4 december 2022 18:41 schreef Irritatie100 het volgende:
Kortom, iemand tips? Duurdere messen kopen? Gaan samenwonen zodat m'n vriendin elke dag kan snijden? Gewoon blijven oefenen, oefenen, oefenen?
Ik weet het even niet meer en koop tegenwoordig vooral voorgesneden troep, maar dat lijkt me geen oplossing
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |