Dat volgt uiteraard. Heb geduldquote:Op woensdag 5 oktober 2022 12:02 schreef Metalfrost het volgende:
Credits voor drie regels tekst, en zonder bronvermelding van het gewauwel over de FvD.
Het is 1 groot complot?quote:Op woensdag 5 oktober 2022 11:47 schreef Jippie het volgende:
Het is heel interessant om te bespreken hoe Rusland jarenlang het sentiment in het westen heeft gemanipuleerd. Zo kan je heel goed terugredeneren vanaf het Oekraine referendum en de opkomst van Fvd (en de rol die ze nu spelen) dat dit allemaal een vooropgezet plan is.
(de credits voor deze inleiding gaan naar @:The_End )
Persoonlijk denk ik dat er meerdere geheime agenda's op na worden gehouden. 'Wie betaalt, bepaalt'quote:
Veel journalisten zijn druk bezig geweest om fvd met Rusland te linken, er was ook een uitgebreide docu over geweest met oud leden aan het woord.quote:Op woensdag 5 oktober 2022 14:05 schreef The_End het volgende:
In 2016 keek in met interesse naar een nieuwe partij (FvD) die onder andere meer inspraak wilde van burgers via referenda. Ze werden voornamelijk bekend (samen met partijen als Geenstijl) vanwege het Oekraine referendum: https://www.rijksoverheid(...)/oekraine-referendum Naar mate de partij groter werd, werden deze ook 'vreemder'. De belangrijkste standpunten wisselden zich snel af. Tijdens de Corona crisis ageerden ze enorm tegen de overheid. Ze ageren zich nog steeds tegen het zogenaamde 'partij kartel'.
Toen de inval van de Russen in Oekraine begin dit jaar begon, schaarde deze partij zich als enige volledig achter Putin.
Nu de plannen van Putin steeds duidelijk zichtbaar worden vallen er heel wat puzzelstukjes op zijn plek. FvD is wat mij betreft een verlengstuk van Putin om de samenhang in de EU te verbreken. Worden ze betaald door Rusland, door China of worden we allemaal voor de gek gehouden door de VS!?
Wat mij betreft kunnen we in dit topic bewijsmateriaal vergaren om deze (voorbarige) conclusie te ondersteunen of te ontkrachten.
100% eens met dit, of het nou pharma is, of big companies... ze komen wel overal mee weg. Hier en daar en boete voor de vorm, maar de burger draait uiteindelijk voor alles op. En zo zit het een beetje in elkaar verworven...quote:Op woensdag 5 oktober 2022 13:24 schreef Jippie het volgende:
[..]
Persoonlijk denk ik dat er meerdere geheime agenda's op na worden gehouden. 'Wie betaalt, bepaalt'
quote:Uitgezette Russen deden in Nederland aan contraspionage en spionage hightech-sector
De zeventien Russische inlichtingenofficieren die Nederland eind maart uitzette, hielden zich onder andere bezig met het versleutelen van geheime berichten, contraspionage en het verzamelen van informatie over microchips voor het Russische leger. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en Nieuwsuur in samenwerking met de Belgische krant De Tijd.
Acht van hen werkten voor de Russische buitenlandse inlichtingendienst SVR, negen voor de militaire inlichtingendienst GRU. De mannen deden zich voor als handelsvertegenwoordiger in Amsterdam, militair attaché of diplomaat bij de OPCW, de Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens in Den Haag. Over hun identiteit en hun bezigheden in Nederland was tot nu toe niets bekend.
Decennialang werkten voor de GRU en SVR (een van de opvolgers van de KGB) zo'n twintig Russische spionnen in Nederland als official cover: een spion die zich voordoet als diplomaat. Het was ongeveer de helft van het hogere ambassadepersoneel. Geen enkel ander land deed dat op die schaal.
Dat de Russische inlichtingenofficieren zich vrij in Nederland konden bewegen was al die jaren bekend bij de Nederlandse inlichtingendiensten AIVD en MIVD, die er na een visumaanvraag vaak snel achter kwamen dat het om een spion ging. In de wetenschap dat Moskou op een uitzetting zou reageren door zelf een Nederlandse diplomaat uit te zetten, werd de aanwezigheid van Russische spionnen in Nederland jarenlang door het ministerie van Buitenlandse Zaken gedoogd.
Daar kwam abrupt een einde aan toen Rusland afgelopen februari Oekraïne binnenviel. Na overleg met de AIVD en MIVD en andere Europese landen, besloot het ministerie van Buitenlandse Zaken eind maart het gros van de Russische spionnen uit te zetten. Ook andere Europese landen deden dat. In totaal moesten ruim 200 spionnen vertrekken.
Referentura
Boven aan de Nederlandse lijst stond de 52-jarige Sergey Pyatnitskiy, zeggen inlichtingenbronnen. Zijn uitzetting had bij de diensten prioriteit omdat hij aan het hoofd stond van de encryptiedienst op de Haagse ambassade. Op het ambassadeterrein beschikken de Russische inlichtingendiensten elk over een eigen zogeheten referentura, een kamer van waaruit geheime versleutelde communicatie met Moskou plaatsvindt.
Uitzetting van de encryptie-experts - zes in totaal in Nederland - gold als prioriteit voor alle westerse landen, die NAVO-geheimen en informatie over wapenleveranties aan Oekraïne per se uit Russische handen wilden houden. Ook de Russen zien de encryptie-experts als essentieel. Volgens inlichtingenbronnen mochten de zes alleen onder strenge begeleiding het ambassadeterrein verlaten, om te voorkomen dat ze zouden overlopen.
De overige elf spionnen had allemaal als taak om actief inlichtingen te verzamelen of interessante personen in kaart te brengen. Twee uitgezette spionnen werkten voor Directoraat VRK, de afdeling van de SVR in Moskou die zich richt op contraspionage. Zij waren belast met het werven van bronnen onder Nederlands inlichtingenpersoneel, en bij buitenlandse diensten die in Nederland actief zijn, zoals de Amerikaanse inlichtingendienst CIA. Daarnaast moest het tweetal het overige ambassadepersoneel in de gaten houden, om zeker te weten dat niemand in contact zou treden met Nederlandse inlichtingendiensten.
Zeker twee andere uitgezette inlichtingenofficieren hebben expertise op het gebied van militaire technologie. Inlichtingenbronnen gaan ervan uit dat zij onder andere in Nederland waren om informatie over microchips voor het Russische leger te verzamelen. Nederland staat wereldwijd bekend als een belangrijke speler bij de ontwikkeling van microchips. Twee jaar geleden werd er ook al een Russische inlichtingenofficier uitgezet die hier in de ogen van Nederland te actief mee bezig was.
De Russische inlichtingenofficieren gebruikten verschillende dekmantels. Drie van hen kwamen Nederland binnen als lid van de Russische delegatie bij de Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens in Den Haag. Ze vertoonden zich daar echter zelden of nooit. Vier GRU-officieren werkten als handelsattaché vanuit de kleine Russische handelsvertegenwoordiging aan het Museumplein in Amsterdam. Een van hen was het adjunct-hoofd van de vertegenwoordiging.
Ben de Jong, kenner op het gebied van de Russische inlichtingendiensten en verbonden aan de Universiteit Leiden, denkt dat de uitgezette Russen niet per se op zoek waren naar Nederlandse informatie: "Als een Russische dienst er hier in slaagt om bijvoorbeeld iemand te rekruteren bij Buitenlandse Zaken of Defensie, dan heb je een goede kans dat ze op die manier ook achter geheimen weten komen die door andere landen of organisaties met Nederland worden gedeeld. Op die manier fungeert Nederland als een achterdeur."
Eerder liet Nederland al weten dat het drie spionnen heeft laten zitten. Het blijkt te gaan om de hoofden van de GRU en de SVR op de Haagse ambassade, en om een SVR-officier die onder meer verantwoordelijk is voor de veiligheid van het ambassadepersoneel. Nederland wil de lijnen met de Russische diensten openhouden voor noodgevallen, bijvoorbeeld in het geval van terroristische dreigingen.
In een gezamenlijke reactie gaan de AIVD en de MIVD niet in op de zeventien namen en functies. Wel bevestigen de diensten dat de mannen al veel langer in de gaten werden gehouden. "De opstelling van Rusland en de steun die Nederland uitsprak voor Oekraïne, maakte de aanwezigheid van deze groep in Nederland extra ongewenst."
Het is niet alleen NL. De Russen hebben hier stevig in geinvesteerd en zijn ook heel actief in andere landen. (Zie conservatief rechts in de VS b.v.)quote:Op vrijdag 7 oktober 2022 09:12 schreef CryptoPunk het volgende:
Ik geloof daar eerlijk gezegd niet zo in, er werd ook jarenlang hoog van de toren geroepen (Ollongren) dat Rusland de verkiezingen zou hebben beïnvloed met behulp van trollenfabrieken etcetera. Na onderzoek kwam daar bar weinig naar boven. Nederland is helemaal niet interessant voor Rusland imo.
Tjonge, drie regels zonder enkele informatie. Ga je schamen als eindredacteur van Frontpage!quote:Op woensdag 5 oktober 2022 11:47 schreef Jippie het volgende:
Het is heel interessant om te bespreken hoe Rusland jarenlang het sentiment in het westen heeft gemanipuleerd. Zo kan je heel goed terugredeneren vanaf het Oekraine referendum en de opkomst van Fvd (en de rol die ze nu spelen) dat dit allemaal een vooropgezet plan is.
(de credits voor deze inleiding gaan naar @:The_End )
Ehhh is dit de FP?quote:Op zaterdag 15 oktober 2022 17:41 schreef -Sigaartje het volgende:
[..]
Tjonge, drie regels zonder enkele informatie. Ga je schamen als eindredacteur van Frontpage!
Nee. Maar wat ik wel opvallend vind is dat BNW-OP's wat complotten betreft vaak onverzorgd zijn. Dan sta je gelijk met 0-2 achter. Hier verderop gaat iets over de Titanic en de Olympic. Dat is gewoon onverzorgd neergekalkt, zonder hoofdletters met brabbeltaal. Dan ga je zoiets niet serieus nemen. Als je een topic opent met complotten zet dan in ieder geval het verhaal neer met wetenschappelijk ondergrond, zodat je gelijk voor staat.quote:
Hallo, ik kom hier net kijkenquote:Op zaterdag 15 oktober 2022 18:22 schreef -Sigaartje het volgende:
[..]
Nee. Maar wat ik wel opvallend vind is dat BNW-OP's wat complotten betreft vaak onverzorgd zijn. Dan sta je gelijk met 0-2 achter. Hier verderop gaat iets over de Titanic en de Olympic. Dat is gewoon onverzorgd neergekalkt, zonder hoofdletters met brabbeltaal. Dan ga je zoiets niet serieus nemen. Als je een topic opent met complotten zet dan in ieder geval het verhaal neer met wetenschappelijk ondergrond, zodat je gelijk voor staat.
Dat is mijn schuld. Ik heb de op aangevuld, maar niet meer gereageerd op Jippies verzoek om de op aan te passen. Misschien kan je dat nog doen @Jippie?quote:Op zaterdag 15 oktober 2022 17:41 schreef -Sigaartje het volgende:
[..]
Tjonge, drie regels zonder enkele informatie. Ga je schamen als eindredacteur van Frontpage!
Zal het toevoegenquote:Op zaterdag 15 oktober 2022 19:23 schreef The_End het volgende:
[..]
Dat is mijn schuld. Ik heb de op aangevuld, maar niet meer gereageerd op Jippies verzoek om de op aan te passen. Misschien kan je dat nog doen @:Jippie?
We zien de info tegemoet graag tegemoet! Bij complottheorieën moet je oppassen dat mensen niet zomaar iets roepen uit frustratie, zoals tijdens de coronamaatregelen.quote:Op zaterdag 15 oktober 2022 18:36 schreef Jippie het volgende:
[..]
Hallo, ik kom hier net kijken![]()
Maar je hebt wel een punt, al zullen er niet altijd wetenschappelijke onderzoeken zijn die een 'complot' ondersteunen, het noemen van één tot drie bronnen is wel op zijn plaats en geeft gelijk aanleiding voor een goed gesprek.
Voel je vrij om linkjes aan te dragen, ik zou er eens een dag voor uit moeten trekken en dat gaat nog wel even duren.quote:Op zondag 16 oktober 2022 14:38 schreef -Sigaartje het volgende:
[..]
We zien de info tegemoet graag tegemoet! Bij complottheorieën moet je oppassen dat mensen niet zomaar iets roepen uit frustratie, zoals tijdens de coronamaatregelen.
Bewijzen of zaken die tot bewijs kunnen leiden zijn wel interessant. Zoals dat Titanic-Olympic-complot waarbij duikers schotten aantroffen rond de boeg van de gezonken Titanic die eigenlijk van de Olympic waren. Kijk, daar kun je iets mee.
Welk moddergooien precies?quote:Op woensdag 26 oktober 2022 11:41 schreef Candymannetje het volgende:
Het moddergooien naar het FvD gaat wel extreme vormen aannemen.
Echt opvallend hoe ze geen argumenten hebben voor de dingen die het FvD zegt maar gewoon de partij demoniseren.
Dan is het voor mij wel duidelijk dat het FvD gelijk heeft.
Ze worden betaald door Rusland.quote:Op woensdag 26 oktober 2022 11:44 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Welk moddergooien precies?
Wat wordt er volgens jou gezegd over FvD dat alleen moddergooien betreft en bedoeld is om te demoniseren?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |