Het is een ontwikkelproject en alle info, inkomsten en zekerheden zijn dus gebaseerd op een prognose. Als om wat voor reden de oplevering niet volgens plan verloopt zijn er geen inkomsten en is er ook geen (afgebouwd) onderpand. Dit gaat nu mis bij andere projecten van Max. Die geeft aan dat het deels gaat om externe factoren (Kadasterproblemen in de UK bijvoorbeeld) maar sommige investeerders hier willen eerst zien hoe Max dat oplost, voor ze dit type risico's verder aan willen gaan bij dit platform.quote:Vanwege late uitbetalingen of waarom precies? Omdat dit een NL project is zonder wisselkoers risico en zonder moeilijk te bereiken leningnemer (lijkt me), kan er toch niet erg veel mis gaan?
Staat nu open.quote:Op woensdag 14 september 2022 12:26 schreef impact9 het volgende:
https://www.collincrowdfund.nl/progress-de-evenaar-b-v/
veilig projectje en telt weer eens meer voor loyalty
hier ook. Langzaam maar zeker kruip ik richting diamant.quote:Op vrijdag 16 september 2022 11:03 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Staat nu open.
Basis meegenomen.
Klopt, behalve dan dat het platform de ogen sluit doordat de problemen in de UK deze snuiters boven het hoofd groeien en je dan zelf achter je geld aan moet. Dus het is altijd waar je voor kiest ............... wat hogere rente met risico of je geld tegen wat lagere rentes in wat veiligere havens uitlenen. Ik kies voor wat veiligere havens en laat MAX tot dat ze de problemen opgelost hebben links liggen.quote:Op vrijdag 16 september 2022 10:34 schreef crowdfundingnederlan het volgende:
[..]
Vanwege late uitbetalingen of waarom precies? Omdat dit een NL project is zonder wisselkoers risico en zonder moeilijk te bereiken leningnemer (lijkt me), kan er toch niet erg veel mis gaan?
Idemquote:Op vrijdag 16 september 2022 11:06 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
hier ook. Langzaam maar zeker kruip ik richting diamant.
correct verhaal maar om ook wat te investeren in hoger renderende en dus riskantere projecten acht ik geen bezwaar daarom blijf ik wel doorgaan met MAX maar vooralsnog op bescheiden niveau tot er daadwerkelijk afgelost isquote:Op vrijdag 16 september 2022 11:16 schreef NaRegenDeZon het volgende:
[..]
Klopt, behalve dan dat het platform de ogen sluit doordat de problemen in de UK deze snuiters boven het hoofd groeien en je dan zelf achter je geld aan moet. Dus het is altijd waar je voor kiest ............... wat hogere rente met risico of je geld tegen wat lagere rentes in wat veiligere havens uitlenen. Ik kies voor wat veiligere havens en laat MAX tot dat ze de problemen opgelost hebben links liggen.
Hier ook nog 14quote:Op vrijdag 16 september 2022 11:06 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
hier ook. Langzaam maar zeker kruip ik richting diamant.
Ben wat later begonnen dan de meesten hier, maar voor mij nog 3 tot zilver.quote:Op vrijdag 16 september 2022 11:06 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
hier ook. Langzaam maar zeker kruip ik richting diamant.
In principe ook goed nieuws voor de investeerders (wij). Zal wellicht wel betekenen dat er minder 'zeer goede' projecten online komen, omdat het gat met rentes van andere geldverstrekkers groter wordt.quote:Op vrijdag 16 september 2022 14:16 schreef KrekelJapie het volgende:
Ook bij ccf lijken de rentes ook onder druk te staan. De projecten lopen niet zomaar vol.
Je hoeft niet snel te gaan. Als je maar ver komtquote:Op vrijdag 16 september 2022 14:10 schreef Essebes het volgende:
[..]
Ben wat later begonnen dan de meesten hier, maar voor mij nog 3 tot zilver.
Niet zo fantastisch project toch met 110% ltv? Ook geen bouwdepot mogelijk en moet de k.k. ook meegefinancieerd worden.quote:Op vrijdag 16 september 2022 15:11 schreef InVestEerder het volgende:
Bij CCF zit weer een project van een bekende leningnemer in het verschiet (Lumado). Ik heb hiervoor mijn hoop gevestigd op Jaco
Ik ben ook wat later begonnen dan diverse mensen hier en was ook net iets daarvoor begonnen bij Knab crowdfunding waar ik daarna ook meer projecten had dan bij Collin. Bij Knab was de fee 0,08% (dus gelijk) aan de zilver status bij Collin) en toen Knab ermee ophield en mijn Knab portefeuille werd samengevoegd met mijn Collin portefeuille was ik daar gelijk zilver. Bij Collin was ik toen net brons en had slechts in 1 project geinvesteerd tijdens die status, daarna dus gelijk zilver. Vervolgens duurde het bijna 3 jaar voor ik goud was (een paar maanden geleden behaald).quote:Op vrijdag 16 september 2022 14:10 schreef Essebes het volgende:
[..]
Ben wat later begonnen dan de meesten hier, maar voor mij nog 3 tot zilver.
Op basis van de tekst is er nog geen vergunning alleen een vooroverleg geweest. Ik begin er niet aan voor 6% brutoquote:Op vrijdag 16 september 2022 15:32 schreef KrekelJapie het volgende:
Transformatie monumentaal pand Tilburg (26732)
Wederom leggen deze ondernemers een uniek project aan u voor. Het betreft een transformatieproject, waarbij een prachtig monumentaal pand in Tilburg (Goirkestraat 82) wordt verbouwd van kantoorpand naar zeven appartementen. Het pand is gebouwd omstreeks 1890 in opdracht van de Tilburgse fabrikant H.N. Franken, in een eclectische bouwstijl. De verbouwing zal plaatsvinden met inachtneming van de monumentale waarde. Na realisatie van de verbouwing zullen de luxe en duurzame woningen los worden verkocht. De gemeente is, mede gezien de hoge woningnood in Tilburg, positief gestemd over de plannen. Als investeerder krijgt u eerste recht van hypotheek met een LTV van 70% gebaseerd op de huidige waarde (voor verbouwing). Na verbouwing en het verkrijgen van de vergunning is er een LTV van 54%. De belangrijkste kenmerken van deze lening:
Kredietbedrag: ¤ 1.800.000,-
Leenvorm: Vastgoedlening
Looptijd: 18 maanden
Rente: 6%
Belangrijkste zekerheden:
- Eerste hypothecaire inschrijving op het voormalige kantoorpand aan de Goirkestraat in Tilburg, met een marktwaarde van ¤ 2.565.000,- in de huidige staat.
- Hoofdelijke aansprakelijkheid in privé.
De heren Ecker en Bijman geven u graag de eerste kans van investeren. Het project gaat voor u open op maandag 19 september a.s. 10.00 uur. Via deze link kunt u het project als eerste inzien:
https://www.geldvoorelkaa(...)&code=BI26732i;
U kunt investeren tot dinsdag 20 september a.s. 10.00 uur. Daarna wordt het project regulier voorgepubliceerd op Geldvoorelkaar.nl.
Klopt helemaal, Japie. Maar mijn gevoel zegt dat deze man wel weet wat hij doet. Ik verwacht een redelijk spoedige herfinanciering, iets dat bij een eerder project van hem (via Brickfield) ook al is gebeurd.quote:Op vrijdag 16 september 2022 15:19 schreef KrekelJapie het volgende:
Niet zo fantastisch project toch met 110% ltv? Ook geen bouwdepot mogelijk en moet de k.k. ook meegefinancieerd worden.
Na Diamant geen verder stap meer.quote:Op vrijdag 16 september 2022 14:56 schreef Jaco078 het volgende:
[..]
Je hoeft niet snel te gaan. Als je maar ver komt.
Hier al even diamant, met 0,96% kosten (combi van diamant en 1,2% collin Direct)
Doe maar niet. Voor een project van 1 jaar bouwrisico lopen. Ook nog met een Griek. 🤭quote:Op vrijdag 16 september 2022 15:34 schreef KrekelJapie het volgende:
Bouwkavel met 100% bouwdepot
https://investeren.sameni(...)ndweg-82-c-rotterdam
Een week later Mavi IIIquote:Op vrijdag 9 september 2022 16:58 schreef Horsemen het volgende:
Nog een nieuw Collin project met een 1e hypotheek:
Mavi Vastgoed II
¤ 193.500 | 6,0% rente | 48 maanden
https://www.collincrowdfund.nl/mavi-vastgoed-ii/
Die wordt zeker niet voor 1-10 rentedragend. Ik heb al projecten waarbij de eerste termijn op 1-11-22 gedaan zal worden. Als je pech hebt komt daar gewoon nog 14 dagen bij.quote:Op vrijdag 16 september 2022 20:52 schreef Collin63 het volgende:
Ik begreep een tijdje geleden van GvE dat het allemaal wat sneller zou gaan maar het lijkt er nog niet op.
22 augustus volgeboekt en 26 augustus betaalverzoek ( dat gaat wel snel ! )
Het is een project van 6 maanden en nu inmiddels al 3 weken het geld kwijt. En er komen nog zeker meer dagen bij.
https://www.geldvoorelkaa(...)ten/project?id=26333
Als ze het uitbetalen aan de leningnemer is het wel vanaf die dag rentedragend. Maar het duurt een paar weken voordat ze het aan de investeerder betalen. En dan kan het zo 10 weken duren na het overmaken van de investering dat je de eerste termijn ontvangt.quote:Op vrijdag 16 september 2022 22:36 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Die wordt zeker niet voor 1-10 rentedragend. Ik heb al projecten waarbij de eerste termijn op 1-11-22 gedaan zal worden. Als je pech hebt komt daar gewoon nog 14 dagen bij.
Ik zou deze denk ik ook wel basis meenemen. Zeker niet méér dan dat.quote:Op vrijdag 16 september 2022 11:43 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Is deze al besproken? https://www.collincrowdfund.nl/marlinde-b-v/
Lijkt me op zich wel een aardig project met redelijk goed onderpand. Vind alleen de borgstelling van de eigenaar in prive van 50k mager.
Onderpand zou ook nog getransformeerd kunnen worden naar woonruimte zo te zien, https://www.google.com/ma(...)1.470372!4d5.1792471
wat vinden jullie?
Van al die weken dat het duurt voordat ik de termijn ontvang, zie ik geen rente terug. Voor mij als investeerder start de renteopbouw pas 1 maand voor de eerste uitbetaling.quote:Op vrijdag 16 september 2022 23:08 schreef Collin63 het volgende:
[..]
Als ze het uitbetalen aan de leningnemer is het wel vanaf die dag rentedragend. Maar het duurt een paar weken voordat ze het aan de investeerder betalen. En dan kan het zo 10 weken duren na het overmaken van de investering dat je de eerste termijn ontvangt.
Bij Emmerich krijg je de rente pas bij de aflossing van het project.quote:Op zaterdag 17 september 2022 00:44 schreef obligataire het volgende:
CRE was vandaag weer goed bezig met de betalingen. Er kunnen weer boodschappen gehaald worden.![]()
* Nabetalingen inzake Assen, Salzgitter-Bad en de Mozartstrasse. Ik heb het niet nagerekend maar te weinig zal het zeker niet zijn.
* Van Erfurt en Emmerich nog steeds geen betalingen ontvangen maar dat komt misschien aankomende week.
* Verder alles compleet.
Beide garage-/opslagboxen (Emmerich én Erfurt) zijn full bullet projecten.quote:Op zaterdag 17 september 2022 08:54 schreef quepos het volgende:
[..]
Bij Emmerich krijg je de rente pas bij de aflossing van het project.
Ik heb een tijdje terug al eens een boze mail gestuurd. Met de volgende reactie als gevolg:quote:Op zaterdag 17 september 2022 05:09 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Van al die weken dat het duurt voordat ik de termijn ontvang, zie ik geen rente terug. Voor mij als investeerder start de renteopbouw pas 1 maand voor de eerste uitbetaling.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Allemaal leuk en aardig maar veel vertraging ontstaat doordat er er flaporen zijn die hun toezegging niet of te laat nakomen en dan is het ook niet zo dat GvE dat intern even voorschiet (doen andere platformen soms wel, om vertraging te vermijden).Pecunia non olet
[..]quote:
Vandaag is er nog niets bijgeschrevenquote:Je hebt geïnvesteerd in het project Geuzenweg 19 te Hilversum. De hypotheek is afgelost op 12 september 2022.
Het saldo van jouw investering en de extra rentevergoeding wordt vandaag gestort in jouw e-Wallet.
De extra rente wordt berekend over de periode van 2 augustus 2022 tot en met 14 september 2022.
Dit omdat de rentevast periode op 2 augustus 2022 afliep.
/b]quote:Op zaterdag 17 september 2022 09:57 schreef obligataire het volgende:
[..]
[..]
Beide garage-/opslagboxen (Emmerich én Erfurt) zijn full bullet projecten.
Ik zit lang niet aan de 500 projecten maar ik begin ook het punt te bereiken dat het bijhouden me te veel tijd kost. Alles wat netjes door loopt gaat nog wel maar met al die aanpassingen zoals looptijdverleningen, vervroegde en ook te late aflossingen begint het lastig te worden overzicht te houden.quote:Door spreiden, spreiden, spreiden over veel verschillende projecten en platforms steeds meer tijd kwijt aan administratie.
Denk er aan het aantal lopende projecten terug te brengen tot ca. 500 met een hogere inleg (toekomstig) per project.
Hoe is jullie mening daarover?
Door spreiden, spreiden, spreiden over veel verschillende projecten en platforms steeds meer tijd kwijt aan administratie.quote:Op zaterdag 17 september 2022 10:39 schreef Zeghomaar het volgende:
[..]
/b]
Tnx.![]()
Ik heb gewoon te veel projecten, soms komt er geld binnen en dan denk ik who the f**k is dat nou weer.
De administratie begint ook hier een zware last te worden. Zeker als je ook nog werkt overdag en andere activiteiten hebt. Zit nu aan bijna 900 maar wil daar per se niet overheen. Door de gemiddelde inleg te vergroten hoop ik het aantal te stabiliseren en zelfs iets te verminderen. Verdere spreiding voegt idd niets meer toe.quote:Op zaterdag 17 september 2022 10:45 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Ik zit lang niet aan de 500 projecten maar ik begin ook het punt te bereiken dat het bijhouden me te veel tijd kost. Alles wat netjes door loopt gaat nog wel maar met al die aanpassingen zoals looptijdverleningen, vervroegde en ook te late aflossingen begint het lastig te worden overzicht te houden.
Ik vertrouw de platforms alleen niet voldoende om blind op hun administratie te vertrouwen...
Erg herkenbaar. Kijk uit dat je niet gek van jezelf wordt.quote:Op zaterdag 17 september 2022 11:17 schreef obligataire het volgende:
[..]
De administratie begint ook hier een zware last te worden. Zeker als je ook nog werkt overdag en andere activiteiten hebt. Zit nu aan bijna 900 maar wil daar per se niet overheen. Door de gemiddelde inleg te vergroten hoop ik het aantal te stabiliseren en zelfs iets te verminderen. Verdere spreiding voegt idd niets meer toe.
Misschien moet ik wat minder strenge eisen stellen aan mijn administratie, maar het is nu eenmaal de aard van het beestje: in control zijn, altijd actuele standen willen hebben, statistieken opbouwen.
Vertrouwen is goed, controle is beter. Al doe ik dat per steek-proef.quote:Op zaterdag 17 september 2022 10:45 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Ik zit lang niet aan de 500 projecten maar ik begin ook het punt te bereiken dat het bijhouden me te veel tijd kost. Alles wat netjes door loopt gaat nog wel maar met al die aanpassingen zoals looptijdverleningen, vervroegde en ook te late aflossingen begint het lastig te worden overzicht te houden.
Ik vertrouw de platforms alleen niet voldoende om blind op hun administratie te vertrouwen...
Hier ook een paar honderd projecten. Ik zie de administratie als een hobby en tijdverdrijf. Leuk om bij te houden en om te zien wat er elke maand weer binnenkomt.quote:Op zaterdag 17 september 2022 11:17 schreef obligataire het volgende:
[..]
De administratie begint ook hier een zware last te worden. Zeker als je ook nog werkt overdag en andere activiteiten hebt. Zit nu aan bijna 900 maar wil daar per se niet overheen. Door de gemiddelde inleg te vergroten hoop ik het aantal te stabiliseren en zelfs iets te verminderen. Verdere spreiding voegt idd niets meer toe.
Misschien moet ik wat minder strenge eisen stellen aan mijn administratie, maar het is nu eenmaal de aard van het beestje: in control zijn, altijd actuele standen willen hebben, statistieken opbouwen.
Dat is de vraag, ik begreep namelijk dat er ca. 4 maanden (extra)boeterente van toepasing is, de rente die ik nu ontvangen heb is net iets minder dan 4 maanden dus dat zal die wel zijn, maar dan mist nog de afgelopen maand? Renteopbrengst voor uiteindelijk minder dan 3 maanden is best aardig, maar vergeet niet dat er ook 0.9% kosten van toepassing zijn die er natuurlijk wel hard inhakken.quote:Op zaterdag 17 september 2022 00:44 schreef obligataire het volgende:
* Nabetalingen inzake Assen, Salzgitter-Bad en de Mozartstrasse. Ik heb het niet nagerekend maar te weinig zal het zeker niet zijn.
Bij paar honderd is het nog een hobby en tijdverdrijf.quote:Op zaterdag 17 september 2022 11:57 schreef quepos het volgende:
[..]
Hier ook een paar honderd projecten. Ik zie de administratie als een hobby en tijdverdrijf. Leuk om bij te houden en om te zien wat er elke maand weer binnenkomt.
Klopt, een andere betaalprovider gaat dat probleem niet oplossen, dat zijn enerzijds de investeerders en anderzijds de manier waarop het platform dat soort flaporen aanpakt. Bij verchillende andere platfomen speelt dat een kleinere rol omdat deze vaak zelf ook deelnemen en waarschijnlijk hun deelname (al dan niet tijdelijk) verhogen. Het voorschieten vanuit de stichting derdengelden is iets wat niet zou mogen aangezien een stichting derdengelden geen risico's mag nemen door geld te betalen wat er niet is terwijl ze dat dan wel zouden doen. Om die reden blijf ik ook de terugboekingen bij ccf discutabel vinden ze hebben blijkbaar geld bijgeboekt wat er nog niet is en waar ook geen dekking voor is. Bij gve (en tegenwoordig ook bij sig bij nieuwe projecten?) is er een depotregeling waarmee dat soort "vooruitbetaling" wel formeel mogelijk is.quote:Op zaterdag 17 september 2022 09:54 schreef obligataire het volgende:
Allemaal leuk en aardig maar veel vertraging ontstaat doordat er er flaporen zijn die hun toezegging niet of te laat nakomen en dan is het ook niet zo dat GvE dat intern even voorschiet (doen andere platformen soms wel, om vertraging te vermijden).
Die depotregeling geeft meer rust in het proces.quote:Op zaterdag 17 september 2022 12:29 schreef tnhb het volgende:
[..]
Klopt, een andere betaalprovider gaat dat probleem niet oplossen, dat zijn enerzijds de investeerders en anderzijds de manier waarop het platform dat soort flaporen aanpakt. Bij verchillende andere platfomen speelt dat een kleinere rol omdat deze vaak zelf ook deelnemen en waarschijnlijk hun deelname (al dan niet tijdelijk) verhogen. Het voorschieten vanuit de stichting derdengelden is iets wat niet zou mogen aangezien een stichting derdengelden geen risico's mag nemen door geld te betalen wat er niet is terwijl ze dat dan wel zouden doen. Om die reden blijf ik ook de terugboekingen bij ccf discutabel vinden ze hebben blijkbaar geld bijgeboekt wat er nog niet is en waar ook geen dekking voor is. Bij gve (en tegenwoordig ook bij sig bij nieuwe projecten?) is er een depotregeling waarmee dat soort "vooruitbetaling" wel formeel mogelijk is.
--Een goeie manier zou zijn dat ze bij de eerste aflossing ook de rente zouden betalen van de dagen dat het langer geduurd heeft dan een maand.quote:Op zaterdag 17 september 2022 05:09 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Van al die weken dat het duurt voordat ik de termijn ontvang, zie ik geen rente terug. Voor mij als investeerder start de renteopbouw pas 1 maand voor de eerste uitbetaling.
Staat inmiddels open.quote:Op donderdag 15 september 2022 16:17 schreef Horsemen het volgende:
Nieuw (herfinanciering) 5 jarig project bij SiG:
De Hegen 25 Emmen Herfinanciering LIVE 17 september om 14.30 uur
Vandaag presenteren wij een nieuw project aan de De Hegen 25 te Emmen Herfinanciering. Je kunt vanaf 17 september 2022 om 14.30 uur investeren in dit project. Het betreft een geschakelde woning met vrijstaande berging en tuin en gelegen in een woonwijk op goede stand. Ligging aan een groenstrook en dicht bij het centrum van Emmen.
https://investeren.sameni(...)n-25-herfinanciering
https://www.funda.nl/koop(...)2553683-de-hegen-25/
https://huispedia.nl/emmen/7824xa/de-hegen/25
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |